0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #280 -: Януари 10, 2011, 15:57:43 pm »
Денис,моляте помагай!Може ли от неспукан фуликул да е висока температурата?А по принцип след Клостилбегита незнам кога да чакам м.,като се има предвед ,че ов. е била на 12-ден според мен,а досега некога толкова рано,но и по принцип ми идва от 30-35 ден?Иако няма бременност защо е толкова дълга лф.Мога ли да разчитам 100 процента,че ако мина20 лф има бременост?
Много са въпросите!Предварително ти благодаря,че ни помагаш и подкрепяш в всичките наши питанки,колкото и да са апсурдни понякога! :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #281 -: Януари 10, 2011, 16:47:34 pm »
TITKO по принцип може при неспукан фоликул/ киста/ - графиката да изглежда като графика с О.
Според мен О. може да е била и на 16 ден от МЦ.
Когато се приема Клостилбегит - често има повече от 1 фоликул, които затръдняват разчитането на графиката и не трябва много да и се вярва.

Дано да е  имало О. и да е станало :)
Не те ли гледаха на УЗ? Защо се съгласяваш да пиеш Кломид без ФМ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #282 -: Януари 10, 2011, 16:52:33 pm »
Денис помагай отново,правих тестове за овулация ОВЮ,почнах ги на 6.01 и днес беше последния тест ,отчита все втора бледа черта още от първия тест и така вече 5 дена.Нормално ли е така,и се чудя дали да продължавам,а и допреди 3-4 дена пиех Клостилбегит,може той да повлиява на тестовете.Май продължавам само с базалната температура.Би трябвало днешния тест да бъде положителен,нали като отчете това и от 12 до 36 часа предстои овулацията,а тя трябва да бъде утре или вдруг ден,защото миналия месец ми беше на 16-17 ден,а сега пих по-голяма доза Клостилбегит за да бъде по ранна овулацията сигурно на 14-15 ден(вторник-сряда).Така че не би ли трябвало теста днес да е положителен?И аз незнам вече.Искам и още нещо да попитам,четох че овулацията може да настъпи 1-2 дена преди покачването на базалната температура  или  1-2 дена след покачване на базалната температура.Значи,когато е повишена не е гаранция че овулацията е минала,може да бъде в следващите 1-2 дена :wink:или аз не съм разбрала правилно :oops:
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 16:54:09 pm от presiana85 »
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #283 -: Януари 10, 2011, 18:29:34 pm »
presiana85, с каква цел лекарят ти ти предписа Герикапс 2 х1 след овулация?
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #284 -: Януари 10, 2011, 18:43:43 pm »
presiana85, с каква цел лекарят ти ти предписа Герикапс 2 х1 след овулация?
Честно да ти кажа,незнам, :oops: каза ми че имам недоразвита матка,може би заради това.Изписа ми ги да ги пия заедно с Дуфастон,който служел като "подложка"при евентуална бременност. :D
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #285 -: Януари 10, 2011, 19:04:13 pm »
 За дуфастона е така , защото подпомага повишаването на Прогестерона и оттам маточната лигавица.  Вит. А след О. би могъл да е опасен за евентуалната бременност.
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #286 -: Януари 10, 2011, 19:31:04 pm »
Искам и още нещо да попитам,четох че овулацията може да настъпи 1-2 дена преди покачването на базалната температура  или  1-2 дена след покачване на базалната температура.Значи,когато е повишена не е гаранция че овулацията е минала,може да бъде в следващите 1-2 дена :wink:или аз не съм разбрала правилно :oops:
При мен в последния цикъл овулацията(доказана с ОВУ-тест) се оказа на третия ден след най-ниската температура.Втората черта в теста вървеше с постъпателно насищане в тези 3 дни, до изравняване с контролната.
Но в предишни месеци съм имала случаи ОВУ да е в деня на най-ниската температура.

И аз се опитвах, сравнявайки циклите, да открия зависимости, но моят извад е, че температурната крива е само ориентировъчна, а не категоричен показател.

Дано да съм била полезна. :)Успех!

П.П.При мен не е имало случай ОВУ да е преди най-ниската температура.

« Последна редакция: Януари 10, 2011, 19:35:47 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #287 -: Януари 10, 2011, 19:53:48 pm »
Благодаря ти :D
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #288 -: Януари 10, 2011, 21:10:45 pm »
За дуфастона е така , защото подпомага повишаването на Прогестерона и оттам маточната лигавица.  Вит. А след О. би могъл да е опасен за евентуалната бременност.
Незнам,така ми е изписал да ги пия витамините :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #289 -: Януари 10, 2011, 21:53:47 pm »
presiana85
O. Според графиката предстои.
Следят ли те на УЗ? Според мен има повече от 1 фоликул.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #290 -: Януари 11, 2011, 07:58:13 am »
presiana85
O. Според графиката предстои.
Следят ли те на УЗ? Според мен има повече от 1 фоликул.
Добро утро Денис,страхотна си :D,благодаря ти че все намираш време да ми отговориш.Не ходя на ФК.Трябва да отида 3-4 дена преди предстояща менструация на преглед.Така ходих  и миналия месец и доктора каза че не са останали кистички и всичко е наред.Тази сутрин базалната температура ми беше 37,00 градуса,вчера беше 36,8,дали е минала овулацията според теб или трябва да бъде много по-висока температурата? :oops:Интересното е,че миналия месец имах доста силни болки в яйчниците и стомаха 3-4 дена преди овулацията,а сега нямам такива,на какво ли се дължи?
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #291 -: Януари 11, 2011, 09:39:23 am »
Привет, Рresiana  :)

Не съм Денис (съответно са по-малко и познанията ми, и опитът в разчитането на температурни графики), но ще си позволя да споделя за т.нар. '3 върху 6' правило. На този принцип се основават сайтовете с овулационни календари определящи автоматично най-фертилните дни и/или денят на евентуална овулация..
За да се определи денят с настъпване на овулацията, е необходимо да са на лице няколко условия:

- в три последователни дни от МЦ, измерената Т трябва да е по-висока от линията образувана от най-високите температурни стойности през последните 6 дни на ФФ (coverline).
- покачването на Т през тези 3 дни трябва да е с разлика не-повече от 0,1°C един от друг и с най-малко 0,2°C над Т на cover-линията.
- при къса ФФ, първите 4 дни с менструално кървене не се взимат впредвид.

Разбира се, в ежедневието температурните графики рядко са като 'по учебник' и именно затова не се разчитат лесно и от пръв поглед, а денят на О. бива определян по-успешно и точно, едва когато О. е отминала преди няколко дни.. Овулационните тестове би трябвало да помагат повечко и навременно, но.. и това понякога не е лесно.

Според мен, О. предстои съвсем скоро - днес-утре. Освен.. ако Т не се завиши много, което би могло да наведе на мисълта, че е била  на 13-я ден.
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #292 -: Януари 11, 2011, 10:05:32 am »
Здравейте момичета, не знам дали тук да си пуликувам въпроса, но пък вие може и да ме насочите. Вчера си купих Гонал-ф 450 мл, писалка. И от него използвах 75 мл, за стимулация на ову, обаче взе че ми дойде късно снощи.Дали някой би проявил интерес към оставащото количество?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #293 -: Януари 11, 2011, 10:12:36 am »
Здравейте момичета, не знам дали тук да си пуликувам въпроса, но пък вие може и да ме насочите. Вчера си купих Гонал-ф 450 мл, писалка. И от него използвах 75 мл, за стимулация на ову, обаче взе че ми дойде късно снощи.Дали някой би проявил интерес към оставащото количество?


http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=18097.0
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #294 -: Януари 11, 2011, 10:47:42 am »
Благодаря за инфото
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #295 -: Януари 11, 2011, 10:48:02 am »
Денис, моля те погледни и моята графика - защо ли е толкова променлива БТ този път?
Да добавя и тук че прогестерона ми е 38,98 при реф 10-81 - това добре ли е?
Благодаря
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #296 -: Януари 11, 2011, 12:38:29 pm »
Привет, Рresiana  :)

Не съм Денис (съответно са по-малко и познанията ми, и опитът в разчитането на температурни графики), но ще си позволя да споделя за т.нар. '3 върху 6' правило. На този принцип се основават сайтовете с овулационни календари определящи автоматично най-фертилните дни и/или денят на евентуална овулация..
За да се определи денят с настъпване на овулацията, е необходимо да са на лице няколко условия:

- в три последователни дни от МЦ, измерената Т трябва да е по-висока от линията образувана от най-високите температурни стойности през последните 6 дни на ФФ (coverline).
- покачването на Т през тези 3 дни трябва да е с разлика не-повече от 0,1°C един от друг и с най-малко 0,2°C над Т на cover-линията.
- при къса ФФ, първите 4 дни с менструално кървене не се взимат впредвид.

Разбира се, в ежедневието температурните графики рядко са като 'по учебник' и именно затова не се разчитат лесно и от пръв поглед, а денят на О. бива определян по-успешно и точно, едва когато О. е отминала преди няколко дни.. Овулационните тестове би трябвало да помагат повечко и навременно, но.. и това понякога не е лесно.

Според мен, О. предстои съвсем скоро - днес-утре. Освен.. ако Т не се завиши много, което би могло да наведе на мисълта, че е била  на 13-я ден.
Благодаря ти Rejna за отговора,аз питам защото за втори месец си меря базалната Т и все още не ми е ясно всичко,ще следя температурата и аз си мисля че овуто е била вчера или ще е днес,или най-късно утре :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #297 -: Януари 11, 2011, 18:11:41 pm »
Денис, моля те погледни и моята графика - защо ли е толкова променлива БТ този път?
Да добавя и тук че прогестерона ми е 38,98 при реф 10-81 - това добре ли е?
Благодаря

Според графиката - и според мен О. трябва да е била на 16 ден от МЦ
Разминаваме се с теста.
Има вариант по-ниските нива на прогестерона да са забавили покачването на БТ  и О. да е била на 14 или 15 ден от МЦ
На кой ден от МЦ е направен прогестерона?

Разликата в Бт /ФФ-ЛФ/ е малка.

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #298 -: Януари 11, 2011, 18:15:27 pm »
................

Според мен има повече от 1 фоликул - в такива случаи не може да се вярва нито на тестовете за О. нито на графиката.
Отиди да те видят на УЗ - не е шега работа.
Сега ако има проблем , това ще повлияе и на следващия МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #299 -: Януари 11, 2011, 18:17:30 pm »
 прогестерона е изследван на 21-я ден от МЦ
Какво следва да напраавя в този случяй
Благодаря ти Денис
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 18:19:03 pm от Lioni_R »