0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #900 -: Юли 31, 2011, 22:05:25 pm »
Лини, докторката днес ме преглежда, защото имам гъбички и едва ли сме успели. Взе си ми цитонамазка, ще чакам резултат. А между другото каза да отида и на ендокринолог и да си пусна хормоните за всеки случай. Иначе си чакам на 2-ри или 3-ти гостите. Каза, че е хубаво, че съм почнала да си меря БТ - така най-лесно мога да си хвана О. Та това е засега. Целувки и прегръдки от мен  :bighug:
Съжалявам за гъбичките  :( Хубаво е да си изследваш хормоните, така ако има проблем с овулацията ще го хванеш...  :) Стискам палци все пак да не дойде М на 2-ри, 3-ти  :)



Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #901 -: Август 01, 2011, 08:53:35 am »
Гъбичките не пречат на забременяването, но е хубаво да се излекуват, преди да се започне с опитите, защото по време на бременността могат да се превърнат в проблем.
*

    petianikolova1981

  • *
  • 46
  • Което не ме убива, ме прави по-силна
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #902 -: Август 01, 2011, 13:21:07 pm »
Лини, Мари, дано бързо да ги излекувам гъбичките. Тази сутрин БТ ми е 36.5, така че едва ли сме успели  :( В сряда ще ми излязат хормоните на щитовидната жлеза. Ендокриноложката при прегледа тази сутрин каза, че всичко е ОК, но да видим резултата в сряда. Изцедих ги с 3 направления  :D, ама нали съм "тяхно дете". Добре че мама е медицинска сестра, че иначе не знам какво щях да правя без нея. Да ми е жива и здрава да помага.
Та така милички. Стискам палци на всички!  osi_9
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #903 -: Август 01, 2011, 14:02:55 pm »
Петя, дано и хормоните да са наред като жлезата.... И гъбите ще ги оправиш без да се усетиш :) Да ти е жива и здрава мама :)
« Последна редакция: Август 01, 2011, 14:08:59 pm от linapoli »



Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #904 -: Август 01, 2011, 18:44:33 pm »

според вас как върви графиката ако днес съм  имала ову темпр на др ден трябва да се повиши така ли е


Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #905 -: Август 01, 2011, 20:01:29 pm »
Добре ти е графиката, но е твърде рано да се отчита овулация, тя е след положителния тест и след като температурата трайно се е повишила и задържала над 37.
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #906 -: Август 01, 2011, 20:37:40 pm »
ако темп не е над 37


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #907 -: Август 01, 2011, 20:44:13 pm »
Почети малко, има толкова изписано за базалната температура. Ето ти 1 пример:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=797&Itemid=13
Както вече казахме рано е за коментари по графиката ти.
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #908 -: Август 02, 2011, 09:04:14 am »
Може и температурата да не е над 37 C (случва се понякога при някои момичета), по-важното е графиката да е двуфазна и да има разлика между двете фази от поне 0.2-0.4 десети. Затова е рано още за коментар. Потърпи още мъничко :D
« Последна редакция: Август 02, 2011, 09:05:52 am от Marilena »
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #909 -: Август 02, 2011, 17:11:11 pm »
според вас имало ли е ову в този месец????


Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #910 -: Август 02, 2011, 17:48:11 pm »
според вас имало ли е ову в този месец????
Ако е имало Ову е била на 24ти ден според мен. Късмет  :)



Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #911 -: Август 02, 2011, 20:55:37 pm »
 :( На 25 бях на изследване на прогистерона и нивата бяха ниски д-ра каза че не е имало овулация но не ме е преглеждал.Назначи ми лечение за следващия месец и затова реших да Ви попитам като по вещи дали според вас е имало ову.След като доки така каза на мен всякакво желание ми изчезна и ако е имало овулация смея изпуснали :(


Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #912 -: Август 02, 2011, 21:45:25 pm »


Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #913 -: Август 03, 2011, 06:34:20 am »
Дали е възможно да е имало овулация???И ние направо да сме я изпуснали :(


Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #914 -: Август 03, 2011, 08:57:52 am »
Защо да сте я пропуснали? като гледам графиката, добре сте я покрили.Ако е имало ову, имате шансове :) Така че не се настройвай негативно предварително. Най-точно овулация се установява на ехографа. Ако не стане този месец, ходи на фоликулометрия другия osi_9
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #915 -: Август 03, 2011, 09:12:18 am »
Момичета, имам нужда от помощ  :(
Днес ми е 12ти ден от доказана Овулация и 10ти ден от прием на дуфастон (2х1) и получих много леко розово кървене. Трябва да ми дойде на 6ти-7ми август, т.е след около 3-4 дни. От десетина дни имам ПМС и много чувсвителни, наедрели и твърди гърди. А графиката ми е е перфектна според мен  :oops: На какво мислите, че се дължи това зацапване? Рано е за тест за бременност...



Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #916 -: Август 03, 2011, 09:42:27 am »
linapoli, вероятността да е имплантационно кървене е голяма, така че повече почивка. Ако не пиеш Но-шпа може да включиш по малко и гледаш да почиваш повече.
Стискам ти палци  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #917 -: Август 03, 2011, 10:02:41 am »
Линаполи ,температурата е екстра,така че не вярвам да е цикъл!
Много ми харесва графиката!Успех!
linapoli, вероятността да е имплантационно кървене е голяма, така че повече почивка. Ако не пиеш Но-шпа може да включиш по малко и гледаш да почиваш повече.
Стискам ти палци  :)

:good_post:


*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #918 -: Август 03, 2011, 10:48:25 am »
Дано да е имплантационно зацапване, макар че подобни зацапвания linapoli има във всяка графика. След 12 дни от доказана овулация.. би могло да се направи кръвен тест за бременност днес-утре.. Успех!  :)

norensia, дуфастон не се ли приема след доказана овулация? Само от температурната ти графика не може да се каже със сигурност имало ли е О. Забелязва се леко покачване на Т от 25-я ден и е възможно, ако е имало доминантен фоликул да се е спукал със закъснение от няколко дни след ову-положителния тест.. но без ехографски преглед може само да се гадае.
............................Тайната на нашата вечеря............................
*

    petianikolova1981

  • *
  • 46
  • Което не ме убива, ме прави по-силна
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #919 -: Август 03, 2011, 11:22:03 am »
Лини, дано това да не е цикъл! И аз съм на мнението на  Радостинка! osi_9