0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #680 -: Април 07, 2011, 20:02:33 pm »
Здравей denis. Може ли да погледнеш и моята графика, притеснява ме това рязко покачване от вчера и спада днес. Трябва ли да се притеснявам?
Тихичко Честито! :)
Лека и спокойна бременност.


Графиката ти е добре.
Това покачване и спадане на БТ не е проблем.
Ако продължиш да мериш БТ може от време на време да наблюдаваш такива покачвания или спадове на БТ - причината са повишаването на нивата на естрогените и прогестерона. Ако естрогените / в даден момент/ са повече - Бт се понижава, ако Прогестерона е повече - БТ се повишава.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #681 -: Април 11, 2011, 08:58:36 am »
Може ли едно компетентно мнение и по моята графика?
Тази температура от 36.9 вече втори ден, трябва ли да ме притеснява?
Хубава седмица на всички!
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #682 -: Април 11, 2011, 12:12:46 pm »
Може ли едно компетентно мнение и по моята графика?
Тази температура от 36.9 вече втори ден, трябва ли да ме притеснява?
Хубава седмица на всички!
Не съм от най компетентните тук , но мисля че няма място за притеснения, защото БТ в първата фаза е била по ниска и си има 0,4 разлика.Все пак момичетата които са по наясно ще ти кажат също мнения.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #683 -: Април 11, 2011, 20:24:15 pm »
Може ли едно компетентно мнение и по моята графика?
Тази температура от 36.9 вече втори ден, трябва ли да ме притеснява?
Хубава седмица на всички!

Стойностите са малко и не може да се направи преценка дали всичко е наред /това не е упрек :)/

Според тестовете за О. - тя трябва да е била на 14 ден от МЦ, БТ също го потвърждава.
Ако Бт се задържи висока - всичко е наред

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #684 -: Април 11, 2011, 21:23:09 pm »
Дано! :balk_81:
Благодаря ви, момичета!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #685 -: Април 12, 2011, 09:06:40 am »
Ето ме пак, с нов спад :(
Мисля да отида да си пусна един прогестерон вдругиден, тъкмо ми е ред на пролактина. А най-много се опасявам да не би да ми се е вдигнал пролактинът и да ми е паднал прогестеронът (четох някъде, че били зависими един от друг).
Странно, защото досега не ми се е случвало да падам толкова във лутеална фаза. За първи месец меря анално, а не вагинално, чудя се дали там не е проблемът. Но пък нали по този начин на мерене, температурата трябва да е най-висока?!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #686 -: Април 12, 2011, 20:21:38 pm »
Marilena
Графиката ти е добре, този спад не е проблем

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #687 -: Април 13, 2011, 21:30:04 pm »
Denis,какво мислиш за графиката ми,дали е възможно този месец ако е имало овулация да е била около 22ри,23ти ден,виждат ми се странни температурите ми,меря орално с дигитален термометър,цикъла ми варира доста като продължителност...ще съм благодарна за мнение




*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #688 -: Април 14, 2011, 20:55:58 pm »
fanny  оралното измерване е много неточно /това не е упрек/
Може да е имало О. на 23 ден от МЦ.
Според мен графиката ти показва, че е имало повече от 1 фоликул.

Стискам палци да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #689 -: Април 15, 2011, 10:28:52 am »
Denis,много ти благодаря :DИзчела съм всичките ти коментари за графиките на момичетата и това много ми помогна да свикна горе-долу да се ориентирам при моя шантав цикъл :D Супер си   :youwoman: Относно оралното мерене,знам,че е най-неточното,но някак ми е по-лесно и приемливо,ако продължа още доста да меря сигурно ще избира някой от другите два вариянта :D




Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #690 -: Април 16, 2011, 08:16:24 am »
Здравейте,за първи път пиша тук, но отдавна Ви следя.Имам проблем с разчитането на графиката ми и за това Ви пиша, ако някой може да ми помогне.Не мога да разбера кога е била овулацията ми  :( това е моята графика http://calendar.zachatie.org/work/HomePage
« Последна редакция: Април 16, 2011, 08:29:31 am от mariq1986 »
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #691 -: Април 16, 2011, 11:56:38 am »
Здравейте.Регистрирана съм отдавна в сайта, но досега само четях и не намирах смелост да пиша. Правим опити с приятеля ми от края на 2009 г., но през цялата 2010 г. прекъснахме, тъй като изкарах белодробна емболия през февруари 2010 г., но това е дълга тема. Само ще ви предупредя да внимавате с хормоните и лекарите, които ви ги изписват.
Извинявам се ако съм писала излишно в темата. Моля ви да погледнете и моята графика, която правя за първи път. Меря температурата орално. Благодаря ви предварително!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #692 -: Април 16, 2011, 20:34:32 pm »
Здравейте,за първи път пиша тук, но отдавна Ви следя.Имам проблем с разчитането на графиката ми и за това Ви пиша, ако някой може да ми помогне.Не мога да разбера кога е била овулацията ми  :( това е моята графика http://calendar.zachatie.org/work/HomePage

Не си дала правилния линк с графиката.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #693 -: Април 16, 2011, 20:41:45 pm »
hrisik  Според мен графиката ти показва, че е имало повече от 1 фоликул.
Ако е имало О. може да е била на 19 ден от МЦ.
Повечето (+) тестове за О. също говорят за проблем с МЦ.
Ако това се повтори - консултирай се с лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #694 -: Април 17, 2011, 11:17:50 am »
Извинявайте, нещо съм объркала.Дано сега да стане http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #695 -: Април 17, 2011, 11:34:21 am »
Денис, благодаря за коментара. Аз също мисля, че не е имало овулация, но ходих на фоликулометрия при един гинекологог на 18 ден и той  каза, че била минала овулацията. Този месец ще ходя при друг. Нямам никакъв късмет с гинеколозите явно.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #696 -: Април 17, 2011, 11:40:41 am »
mariq1986, този последният линк, който си дала трябва да завършва вместо с -1, с потребителското ти име от календара. Пробвай пак :wink:.
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #698 -: Април 17, 2011, 17:38:46 pm »
Мария, сигурна ли си, че със същото име си регистрирана в овулационния календар? Защото календарът казва, че няма потребител с такова име. Можеш да си тестваш линка, след като го постнеш и ако не се отваря, да го поправиш. Ако искаш да ти видим графиката, де :D И трябва в календара да разрешиш други потребители да ти гледат графиките. Най-добре си направи лентичка, така няма да се налага да пускаш линк всеки път.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #699 -: Април 18, 2011, 19:19:42 pm »
Денис, благодаря за коментара. Аз също мисля, че не е имало овулация, но ходих на фоликулометрия при един гинекологог на 18 ден и той  каза, че била минала овулацията. Този месец ще ходя при друг. Нямам никакъв късмет с гинеколозите явно.
Ако е имало повече от 1 фоликул - графиката не е достоверна, както и тестовете за О. Вярва се на лекаря и УЗ :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум