0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #540 -: Март 01, 2011, 17:31:14 pm »
Здравейте момичета. От известно време се ровя из форума, за да получа повече информация за тези температурни графики. Правим опити от почти една година, но от 4 месеца заедно с овулацинните тестове си измервам и температурата. Може ли да ми кажете вашето мнение и за моята графика.  Температурата е мерена анално сутрин в 8:00ч. Цикълът ми е 29 дни, +- 2 дни. Благодаря предварително.

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=ra4ko75


Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #541 -: Март 01, 2011, 20:45:51 pm »
Честита Баба Марта момичета, нека дани донесе по една хубава мартеничка на графиките !
Красиfile:///
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #542 -: Март 03, 2011, 10:45:40 am »
Здравейте момичета. От известно време се ровя из форума, за да получа повече информация за тези температурни графики. Правим опити от почти една година, но от 4 месеца заедно с овулацинните тестове си измервам и температурата. Може ли да ми кажете вашето мнение и за моята графика.  Температурата е мерена анално сутрин в 8:00ч. Цикълът ми е 29 дни, +- 2 дни. Благодаря предварително.

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=ra4ko75
Ами миличка, аз доколкото разбирам ще си дам моето мнение:
Според мен нямаш много ясно изразена разлика м/у първата и втората фаза, иначе Т е ок. Но стискам палци да е станало и да се похвалиш с  :bfp: :crossfingers:


Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #543 -: Март 03, 2011, 17:25:51 pm »
Здравейте.Според вас дали днес съм в овулация и как ми е графиката(добре или зле)
Благодаря предварително :)


http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=dkirilova
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #544 -: Март 03, 2011, 20:12:35 pm »
Здравейте.Според вас дали днес съм в овулация и как ми е графиката(добре или зле)
Здравей, според мен е още рано да се коментира графиката ти, това което си мисля е, че О. досега не е минала (т.е. предстои). Ако имаш възможност използвай ову тестове да сеориентираш. Колко дни ти е МЦ?
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #545 -: Март 03, 2011, 20:31:32 pm »
 :oops: не съм много редовна но моля ви погледнетеее  :bbt:
                    أريد أن يأتي الطفل في هذا العا


url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #546 -: Март 03, 2011, 21:15:46 pm »
здравей Tonita80 цикъла ми е 8,9 дена  :(Тези овулационни тестове си ги правех преди,но не са много верни да не кажа изобщо :(и да ги правиш пак трябва да гадаеш нищо сигурно няма.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #547 -: Март 03, 2011, 21:38:27 pm »
здравей Tonita80 цикъла ми е 8,9 дена  :(Тези овулационни тестове си ги правех преди,но не са много верни да не кажа изобщо :(и да ги правиш пак трябва да гадаеш нищо сигурно няма.
Цикълът започва в първия ден на менструацията и завършва в последния ден преди следващата такава :wink:.
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #548 -: Март 03, 2011, 22:22:25 pm »
извинявай Tonita80 не съм те разбрала :oops:.цикъла ми е много нередовен от както го имам ходила съм при много лекари и нищо.най-често ми е на 35дни
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #549 -: Март 03, 2011, 22:36:05 pm »
dkirilova, погледнах предишните ти графики, повечето от тях са с продължителност 30-35 дни.
В тези месеци, съдейки и по темпиратурната динамика , ОВУ най-вероятно е
била около 16,17 или 18 ден. В последния месец вероятно ОВУ също е била 16(17) ден,
но не е сигурно, защото имаш и цикъл с над 40 дни продължителност.
Поради голямата неритмичност на графиките ти, най-сигурно е да ползваш и ОВУ-тестове.
Имаш също 25-дневен цикъл, който вероятно е бил ановулаторен.

И още нещо важно, трябва да се потърси причината за системното ти течение и кафеникаво зацапване.
Възможно е да има някакво възпаление или хормонален дисбаланс, което да е причината за така неритмичните
ти цикли.Ако има такъв проблем следенето на температурна графика се обезсмисля, затова ти препоръчвам
консултация със специалист, най-добре в някоя от добрите клиники по репродуктивна медицина. Успех! :)

Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #550 -: Март 04, 2011, 21:42:41 pm »
Зравеите момичета ,моята графика нещо тотално полудя. имате ли идея какво се случва?Меря точно в седем ,само веднъж съм закъсняла,меря с диг термометър ваг държа 5 мин .
Красиfile:///
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #551 -: Март 05, 2011, 16:25:17 pm »
 :( момичета много се нуждая от отговор :( моля погледнете ми графиката,обърнете внимание как имам само2 дни с 37 градуса темп.и след това става по ниска... това че не се задържа 10 дни примерно над около 37 градуса означача ли че имам проблеми с лутеалната фаза :((( четох тук някъде че има такъв дефект. :cloud: :balk_121: :balk_172:
                    أريد أن يأتي الطفل في هذا العا


url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #552 -: Март 06, 2011, 08:22:19 am »
  ............все си мислех,че овуто може да е преди 24часа от биенето на прегнила,заради повишената ми т'.А някъде бях чела отговор на доктор,че понякога овуто настъпва и по-рано от 24-36 часа както е на теория,и затова имало и неуспешни инсеминации.Но при мен като няма и УЗ-е още по-объркано.
Бт е по-висока защото има повече фоликули.
Да, след Прегнила О. може да настъпи и по-рано - зависи от Фоликула /ако му е дошло време да се пука ще го направи/ - понякога му трябва много малко 'помощ' :) Това е много индивидуално и не може да се даде дефиниция :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #553 -: Март 06, 2011, 08:25:25 am »
Аз пак да ви помоля да погледнете какво става с мене :oops: Ову тестовете положителни,а температурата расте...очаквах тази сутрин да е паднала леко,а тя-от 36,7 на 36,8. :?
О. може да е била на 12 ден от МЦ.
Може да има повече от 1 фоликул.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #554 -: Март 06, 2011, 08:27:26 am »
Здравейте момичета :DМного ще съм благодарна на мнение за графиката ми т.к. за първи месец правя тестове за Ов.Всички бяха с бледи втори черти,като на 16тия ден беше малко по ярка от другите,след това съвсем избледняха.БТ е мерена орално с диг.термоменътр в 7.00.Благодаря предварително :lol:
Колко дни ти е МЦ?
Ако е имало О. може да е била на 22-23 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #555 -: Март 06, 2011, 08:33:51 am »
Здравейте момичета. От известно време се ровя из форума, за да получа повече информация за тези температурни графики. Правим опити от почти една година, но от 4 месеца заедно с овулацинните тестове си измервам и температурата. Може ли да ми кажете вашето мнение и за моята графика.  Температурата е мерена анално сутрин в 8:00ч. Цикълът ми е 29 дни, +- 2 дни. Благодаря предварително.

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=ra4ko75
03/02/2011 - ако е имало О. може да е била на 15 ден от МЦ.
Колко време държиш терм-ра?
Провери го може да е повреден

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #556 -: Март 06, 2011, 08:35:46 am »
Здравейте.Според вас дали днес съм в овулация и как ми е графиката(добре или зле)
Благодаря предварително :)


http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=dkirilova
Ако Бт продължи да се покачва и се задържи висока - О. може да е била на 20 ден от МЦ
Добре е да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #557 -: Март 06, 2011, 08:38:06 am »
:oops: не съм много редовна но моля ви погледнетеее  :bbt:
Стойностите са малко - трябва да се мери редовно / това не е упрек :)/
От това което виждам /тестове и стойности/, ако спазваш всички правила на измерване - може да има проблем с О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #558 -: Март 06, 2011, 08:40:15 am »
Зравеите момичета ,моята графика нещо тотално полудя. имате ли идея какво се случва?Меря точно в седем ,само веднъж съм закъсняла,меря с диг термометър ваг държа 5 мин .
Рано е още за коментар.
Може да е нещо инцидентно

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #559 -: Март 06, 2011, 10:45:11 am »
Здравейте момичета :DМного ще съм благодарна на мнение за графиката ми т.к. за първи месец правя тестове за Ов.Всички бяха с бледи втори черти,като на 16тия ден беше малко по ярка от другите,след това съвсем избледняха.БТ е мерена орално с диг.термоменътр в 7.00.Благодаря предварително :lol:
Колко дни ти е МЦ?
Ако е имало О. може да е била на 22-23 ден от МЦ
Средната дължина според календара е 32 дни Denis.Благодаря за мнението :D