0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #500 -: Февруари 14, 2011, 07:56:26 am »
Ами спазвам ги.Какви трябва да са резултатите че да имам О?
След О. Бт трябва  до 5 дни да се повиши трайно и разликата в БТ : ФФ - ЛФ за е 0,4-0,6 градуса.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #501 -: Февруари 14, 2011, 07:58:39 am »
"Основното правило е, че сте овулирала, когато температурата ви е с 2 десети от градуса по-висока от която и да е температура от предишните 6 дни, и остава повишена в продължение на поне 3 последователни дни. "
Това не е вярно
Това може да е изпълнено и пак да няма О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #502 -: Февруари 14, 2011, 08:02:27 am »
Здравейте,моля ви да ми погледнете графиката и да ми кажете според вас има ли вероятност чудото да е станало :)Благодаря предварително :)
Нов МЦ - нов късмет
МЦ 11/01/2011- графиката ти е хубава
О. според мен е била на 18 ден от МЦ ЛФ 14 дни. Разлика в БТ 0,45-0,5 , което е добре

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #503 -: Февруари 14, 2011, 10:23:01 am »
"Основното правило е, че сте овулирала, когато температурата ви е с 2 десети от градуса по-висока от която и да е температура от предишните 6 дни, и остава повишена в продължение на поне 3 последователни дни. "
Това не е вярно
Това може да е изпълнено и пак да няма О.

Гергана има впредвид т.нар. '3 върху 6' правило, Денис. На този принцип се основават сайтовете с овулационни календари определящи автоматично най-фертилните дни и/или денят на евентуална овулация..
За да се определи денят с настъпване на овулацията, е необходимо да са на лице няколко условия:

- в три последователни дни от МЦ, измерената Т трябва да е по-висока от линията образувана от най-високите температурни стойности през последните 6 дни на ФФ (coverline).
- покачването на Т през тези 3 дни трябва да е с разлика не-повече от 0,1°C един от друг и с най-малко 0,2°C над Т на cover-линията.
- при къса ФФ, първите 4 дни с менструално кървене не се взимат впредвид.

И в общия случай е вярно. Но има, разбира се, и изключения, тогава и

Цитат
След О. Бт трябва  до 5 дни да се повиши трайно и разликата в БТ : ФФ - ЛФ за е 0,4-0,6 градуса.

може да не е достоверен критерий за осъществила се овулация. Доста скоро даже се натъкнах на именно такава графика..
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #504 -: Февруари 14, 2011, 16:16:05 pm »
Ох ,момичета малко се пообърках  :?, притеснявам се дали всчко в графиката ми върви добре и за това се допитах до вас , а и да разясня питанките в главата си ,но май още не съм си ги разяснила на пълно.Може да ви се струват глупави понякога моите въпроси , за което се извинявам ,но не съм много наясно с нещата и ми се иска да стана.Благодаря ви за всички и ако мога да ви помоля периодично да ми наглеждате графиката и ако виждате нещо лошо или хубаво в нея да ми казвате, защото на мен ми е неудобно да ви карам всеки път.
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #505 -: Февруари 14, 2011, 16:34:19 pm »
Ох ,момичета малко се пообърках  :?, притеснявам се дали всчко в графиката ми върви добре и за това се допитах до вас , а и да разясня питанките в главата си ,но май още не съм си ги разяснила на пълно.Може да ви се струват глупави понякога моите въпроси , за което се извинявам ,но не съм много наясно с нещата и ми се иска да стана.Благодаря ви за всички и ако мога да ви помоля периодично да ми наглеждате графиката и ако виждате нещо лошо или хубаво в нея да ми казвате, защото на мен ми е неудобно да ви карам всеки път.
Миличка, аз нищо не схващам от тези графики и не мога да помогна, но да ти обърна внимание, че освен тази обща тема, в която denis ни помага с разгадаването, повечето от нас си имат и лична темичка "Графиката на....." в която си стискаме палци, наблюдаваме се взаимно, окуражаваме се и се оплакваме /поне аз/. И не се притеснявай от въпросите. Никак не са глупави. Никой не се е родил научен. :) Стискам ти палци да се случи чудото скоро при теб.

« Последна редакция: Февруари 14, 2011, 16:37:56 pm от kotaranata »
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #506 -: Февруари 14, 2011, 16:48:25 pm »
Аз за момента повече го удрям на четене kotaranata, за това не съм се включила много много по темите, гледам първо да се поориентирем.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #507 -: Февруари 15, 2011, 19:38:58 pm »
Ох ,момичета малко се пообърках  :?, притеснявам се дали всчко в графиката ми върви добре и за това се допитах до вас , а и да разясня питанките в главата си ,но май още не съм си ги разяснила на пълно.Може да ви се струват глупави понякога моите въпроси , за което се извинявам ,но не съм много наясно с нещата и ми се иска да стана.Благодаря ви за всички и ако мога да ви помоля периодично да ми наглеждате графиката и ако виждате нещо лошо или хубаво в нея да ми казвате, защото на мен ми е неудобно да ви карам всеки път.
Графиката ти до тук не показва да е имало О.
БТ е висока за ФФ - може да има повече от 1 фоликул.

Няма глупави въпроси - питай каквото искаш, когато искаш и колкото пъти искаш. :)
Не се притеснявай и не се извинявай

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #508 -: Февруари 15, 2011, 19:42:44 pm »
Ох ,момичета малко се пообърках  :?, притеснявам се дали всчко в графиката ми върви добре и за това се допитах до вас , а и да разясня питанките в главата си ,но май още не съм си ги разяснила на пълно.Може да ви се струват глупави понякога моите въпроси , за което се извинявам ,но не съм много наясно с нещата и ми се иска да стана.Благодаря ви за всички и ако мога да ви помоля периодично да ми наглеждате графиката и ако виждате нещо лошо или хубаво в нея да ми казвате, защото на мен ми е неудобно да ви карам всеки път.
Графиката ти до тук не показва да е имало О.
БТ е висока за ФФ - може да има повече от 1 фоликул.

Няма глупави въпроси - питай каквото искаш, когато искаш и колкото пъти искаш. :)
Не се притеснявай и не се извинявай


Какво значи това denis, хубаво или лошо е?
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #509 -: Февруари 15, 2011, 22:20:56 pm »
Момичета , има ли вероятност на 16 да съм била в ову?

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #510 -: Февруари 15, 2011, 22:24:51 pm »
Момичета , има ли вероятност на 16 да съм била в ову?

Има, има :wink:. На 16-и или 17-и ден (ако БТ се задържи все така висока). Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #511 -: Февруари 18, 2011, 15:18:38 pm »
Здравейте на всички тук, някой може ли да погледне и моята графика, цикълът ми е 30 дни. Температурата я меря ректално сутрин в 8:00 с живачен термометър.
 Незнам сега дали се вижда в подписа ми уж съм разрешила всичко!
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 16:48:08 pm от kukla_ta »
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #512 -: Февруари 18, 2011, 15:33:11 pm »
kukla_ta Ами... ти не си разрешила да я виждаме (в настройките). :D
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #513 -: Февруари 19, 2011, 12:28:07 pm »
kukla_ta, сега се вижда ОК. Според мен е добра, но Денис е специалистката тук. Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #514 -: Февруари 19, 2011, 21:38:36 pm »
Ще изчакам тогава мнението на Денис, за мен е важно всяко едно ваше мнение! Благодаря ви момичета!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #515 -: Февруари 19, 2011, 22:13:32 pm »
Здравейте на всички ,и аз много искам да си кажете мнението за графиката ми. Цикълът ми е на 30 дни.
Красиfile:///
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #516 -: Февруари 20, 2011, 13:01:17 pm »
Здравейте на всички ,и аз много искам да си кажете мнението за графиката ми. Цикълът ми е на 30 дни.
Графиката ти изглежда много добре. Ще стискам палци да видим след няколко дни положително тестче


Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #517 -: Февруари 20, 2011, 17:05:20 pm »
Мацки ще хвърлите ли по едно око и на мойта графика!Мерси предварително  :D
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #518 -: Февруари 20, 2011, 17:30:01 pm »
много добре върви и твоята графика Сис
дано Т се задържи така 9 месеца  :wink: :D


Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #519 -: Февруари 21, 2011, 09:10:12 am »
Мерси Ив, ама странно защо след всяко  :heartbeat: Т пада?Някой може ли да каже нещо?