0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #420 -: Януари 27, 2011, 22:33:26 pm »
Лора, кога прави кръвен тест? По-добре го повтори, за да елиминираш на 100 % вероятна бременност, особено след като смяташ да пиеш клостил.
Знаем много случаи на кървене и бременност, пък и с тази висока температура ...
Стискам палци всичко да е наред!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #421 -: Януари 27, 2011, 22:57:16 pm »
Лора, кога прави кръвен тест? По-добре го повтори, за да елиминираш на 100 % вероятна бременност, особено след като смяташ да пиеш клостил.
Знаем много случаи на кървене и бременност, пък и с тази висока температура ...
Стискам палци всичко да е наред!
Ами трябваще да ми дойде на 17,правих кръвен тест на 19.който ми показа 80 и днес вече ми идва.Направо вече незнам какво да си мисля  и имам много болки.Теста с урина беще -.
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #422 -: Януари 28, 2011, 07:28:47 am »
Момичета,добро утро!Имам пак въпрос,може ли да поддържам висока температура заради кистите(май бяха фоликуларни кисти),получени от Клостилбегита(на предната страница съм описала подробно),доктора каза че съм имала хубава темпертура ,но дали не е от тези кисти?И дали могат да предизвикат закъснение на менструацията?
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 07:39:47 am от presiana85 »
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #423 -: Януари 28, 2011, 10:07:49 am »
Можеш да го приемаш, Лора. Но защо все пак ти го е изписал лекаря? Нали медикаментът стимулира овулацията.. При положение, че е имало бременност, не мисля, че в овулацията е проблемът. Или че въобще имаш проблем. Или? Ако само 1-2 месеца бебеправите, по-добре е да се проследят още няколко цикъла без прием на клостил.

Не знам, Лора.. Съжалявам за случващото се.

Цитат
Направо вече незнам какво да си мисля и имам много болки.

Имаш ли възможност да посетиш и друг гинеколог?

« Последна редакция: Януари 28, 2011, 10:13:28 am от Rejna »
............................Тайната на нашата вечеря............................
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #424 -: Януари 28, 2011, 10:14:47 am »
lora79, съжалявам за това, което ти се случва. Мисля, че е най-добре да си пуснеш още един кръвен тест, за да се изключи извънматочна бременност, а и за да се види какво става. След като първото ти ЧХГ е 80 - е имало забременяване. Кръвните тестове не грешат, освен ако не са ти объркали резултата.
А този клостил е доста странен в твоята ситуация, да не кажа абсурден. Естествено, аз не съм лекар и е най-добре отново консултация със специалист. Отиди да се посъветваш и с друг лекар.
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #425 -: Януари 28, 2011, 11:05:44 am »
presi, не съм специалист, но графиката ти много ми харесва, а високата температура дано не е от кистите!!!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #426 -: Януари 28, 2011, 14:44:56 pm »
Аз току-що се върнах в началото :balk_144: с нов цикъл
Ще гледам да не плача, обаче надеждите ми този месец си отидоха.
Дано вие имате повече късмет!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #427 -: Януари 29, 2011, 10:04:56 am »
Момичета много ви моля да ми кажете някой има ли идея защо пада Т? :ask: :ask: :ask:
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #428 -: Януари 29, 2011, 12:52:24 pm »
Момичета,добро утро!Имам пак въпрос,може ли да поддържам висока температура заради кистите(май бяха фоликуларни кисти),получени от Клостилбегита(на предната страница съм описала подробно),доктора каза че съм имала хубава темпертура ,но дали не е от тези кисти?И дали могат да предизвикат закъснение на менструацията?
Имам и друг въпрос гинеколога ми откри 3 фоликуларни кисти в десния яйчник(30 мм,21 мм и 10мм) а в левия яйчник  една киста 21 мм.Та въпроса ми е дали тези неспукани фоликули ,които са два по 21мм и един от 10 мм не са годни още за отделяне на яйцеклетка и плождане?Нали киста се нарича фоликула който е с размер над 25 мм? А тези са под... :oops:
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #429 -: Януари 29, 2011, 13:13:05 pm »
И мен вчера ме посети лелката  :cry: . Много ме е яд имах такава хубава БТ беше 37,3/4 , а на 28 сутринта като е мерех гледам 37,1 и след 1 час хоп М. дойде.
Ще стискам палци поне вие да имате късмет този месец.

Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #430 -: Януари 29, 2011, 13:13:25 pm »
Ами не, те са останали от предишни цикли и вместо да се спукат, като отделят яйцеклетка, остават в яйчника и се преобразуват в кисти, затова се наричат фоликулярни. Яйцеклетките в тях предполагам са загинали. Трябва да се изчистят по един или друг начин, защото ако са големи, пречат на нормалното функционитане на яйчника и на образуването на нови фоликули. Аз също имах една 21мм в десен яйчник през Октомври, но последния месец ходих на фоликулометрия и беше се разградила (пия лекарства за това).

niksha,   :hug2: кураж!
« Последна редакция: Януари 29, 2011, 13:15:24 pm от Marilena »
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #431 -: Януари 29, 2011, 14:25:50 pm »
Ами не, те са останали от предишни цикли и вместо да се спукат, като отделят яйцеклетка, остават в яйчника и се преобразуват в кисти, затова се наричат фоликулярни. Яйцеклетките в тях предполагам са загинали. Трябва да се изчистят по един или друг начин, защото ако са големи, пречат на нормалното функционитане на яйчника и на образуването на нови фоликули. Аз също имах една 21мм в десен яйчник през Октомври, но последния месец ходих на фоликулометрия и беше се разградила (пия лекарства за това).

niksha,   :hug2: кураж!
Не,не кистите не са ми от предишния цикъл ,а от сега,защото преди последната менструация ходих на преглед и нямах никакви кисти,но този цикъл след като ми се увеличи дозата на клостилбегита, са се получили,защото ми е дошла високичка дозата.И сега като ми дойде от 16-тия ден почвам Дуфастон 2 по 1 хапче и Герикапс 2 по1 хапче.
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #432 -: Януари 31, 2011, 14:29:16 pm »
Момичета , дали е възможно да погледнете и моята , за съжаление не можах да си меря Т редовно този месец , но ако все пак е възможно ще се радвам да чуя мнение
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #433 -: Януари 31, 2011, 17:06:18 pm »
лори според мен БТ е добре но аз не сам много компетентна дано някои ти помогне но аз ти пожелавам успех дано се е получило
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #434 -: Януари 31, 2011, 21:18:07 pm »
лори според мен БТ е добре но аз не сам много компетентна дано някои ти помогне но аз ти пожелавам успех дано се е получило
благодаря  :), наистина дано да се получи
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #435 -: Януари 31, 2011, 22:04:19 pm »
лори според мен БТ е добре но аз не сам много компетентна дано някои ти помогне но аз ти пожелавам успех дано се е получило
благодаря  :), наистина дано да се получи

Здлавей Лора- според мен Овуто ти е било на 17-ти ден.
БТ з асега  е екстра , дано се е получило :wink:


Спрете Земята, искам за сляза
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #436 -: Февруари 01, 2011, 07:58:34 am »
  Имам и друг въпрос гинеколога ми откри 3 фоликуларни кисти в десния яйчник(30 мм,21 мм и 10мм) а в левия яйчник  една киста 21 мм.Та въпроса ми е дали тези неспукани фоликули ,които са два по 21мм и един от 10 мм не са годни още за отделяне на яйцеклетка и плождане?Нали киста се нарича фоликула който е с размер над 25 мм? А тези са под... :oops:
Когато има задържан фоликул - графиката не е достоверна и не може да и се вярва.
В такива случаи  - с 'идеална' графика може да не е имало О.
В твоя случай - може да е имало О. може и да не  е имало - само с УЗ може да се прецени

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #437 -: Февруари 01, 2011, 08:01:17 am »
Ами трябваще да ми дойде на 17,правих кръвен тест на 19.който ми показа 80 и днес вече ми идва.Направо вече незнам какво да си мисля  и имам много болки.Теста с урина беще -.
Много съжалявам миличка.
ЧХГ показва, че е имало зачеване, но ембриона е загинал.
Това се случва постоянно, не го мисли и не се измъчвай.
Природата си знае работата - оставя най-силните и здрави ембриони.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #438 -: Февруари 01, 2011, 08:04:39 am »
Момичета много ви моля да ми кажете някой има ли идея защо пада Т? :ask: :ask: :ask:
Първо провери терм-ра
Ако причината не е в него и БТ продължи да пада - това показва, че може да не е имало О. , напр. задържан фолукул и ако не ти е проблем - добре е да те видят на УЗ.
Ако има задържан фоликул или киста - може да се обърка и следващия МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #439 -: Февруари 01, 2011, 08:08:24 am »
И мен вчера ме посети лелката  :cry: . Много ме е яд имах такава хубава БТ беше 37,3/4 , а на 28 сутринта като е мерех гледам 37,1 и след 1 час хоп М. дойде.
Ще стискам палци поне вие да имате късмет този месец.
Нов МЦ - нов късмет
Мери редовно БТ и прави тесове за О.
МЦ в който си правила тестове - ЛФ е къса, може да показва проблем и за това е добре да си сигурна дали има О. всеки МЦ, а в домашни условия това става с Тестове за О. + БТ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум