0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #380 -: Януари 22, 2011, 13:44:35 pm »
Здравей Денис!Мисля,че по базалната температура и симптомите ми овуто тябва да е била на 11 ден от М-след обяд!Не е ли малко вече късно за инсе на 12 ден в 12ч.при вече повишила се Т' с 3'!А и Т' на 13 ден не се повиши повече :(!
   
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #381 -: Януари 23, 2011, 12:31:46 pm »
момичета,може ли някои да ми каже нормално ли е сутрин в 6 меря БТ и е 36,8 лягам за още 2 часа да спя и в 8 вече е 37,1 или 37,2 това е от няколко дена така.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #382 -: Януари 23, 2011, 12:37:15 pm »
Да, нормално е. За всеки половин час по-рано от нормалния, в който мериш се покачва с около 0,1 градуса. Или за 2 часа разликата е около 0,4. Мери по едно и също време.
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #383 -: Януари 23, 2011, 12:41:21 pm »
да в календара записвам тази която е в 6 сутринта,благодаря и пожелания успех
« Последна редакция: Януари 23, 2011, 12:43:39 pm от akinci »
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #384 -: Януари 23, 2011, 22:04:38 pm »
Здравейте момичета ,и на теб Денис .Бихте ли ми помогнали с тази графика ,че нещо не мога да я разгадая.Само да доуточня ,че това ми е първия цикъл след кюретаж /задържан аборт/.Меря всяка сутрин със живачен Т / 10 мин /.Благодаря ви предварително .
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #385 -: Януари 24, 2011, 07:46:43 am »
Здравей Денис!Мисля,че по базалната температура и симптомите ми овуто тябва да е била на 11 ден от М-след обяд!Не е ли малко вече късно за инсе на 12 ден в 12ч.при вече повишила се Т' с 3'!А и Т' на 13 ден не се повиши повече :(!
Не съм сигурна /все още според графиката/  дали О. е била на 11 ден от МЦ - как реши, че е тогава. При ИНСЕ-то видя ли се спукан фоликул?

Къде мериш? Ако е орално е много неточно. Трябваше да правиш и тестове за О.

Когато нещата не се правят както трябва - нищо не е сигурно и пак си в неведения / това не е упрек, всеки постъпва както реши :)/

Кога ще те гледат на УЗ? Има 2 фоликула - дано да е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #386 -: Януари 24, 2011, 07:49:36 am »
момичета,може ли някои да ми каже нормално ли е сутрин в 6 меря БТ и е 36,8 лягам за още 2 часа да спя и в 8 вече е 37,1 или 37,2 това е от няколко дена така.
Нормално е - Т. се мени постоянно през деня и много зависи от действията ни.
Отбелязваш тази, измерена в часа, в който мериш обикновено.
Не е нужно да мериш по-няколко пъти - това само ще те обърка

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #387 -: Януари 24, 2011, 07:52:41 am »
Здравейте момичета ,и на теб Денис .Бихте ли ми помогнали с тази графика ,че нещо не мога да я разгадая.Само да доуточня ,че това ми е първия цикъл след кюретаж /задържан аборт/.Меря всяка сутрин със живачен Т / 10 мин /.Благодаря ви предварително .
Според тестовете - О. трябва да е била 15-16 ден от МЦ. Според графиката - на 18-19 ден от МЦ.
Може Фоликула да не е успял да се пукне след Пика на ЛХ или има повече от 1 фоликул.
Ако Бт се задържи висока - имало е О., което е най-важно :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #388 -: Януари 24, 2011, 08:40:36 am »
Добро утро момичета,добро утро и на теб Денис:)Ще погледнеш ли графиката ми,как се движи,днес темепературата е 37,5.и не съм болна.Защо се получава толкова висока температура?Във сряда съм на преглед,ако евентуално има бременност дали ще се види нещо?
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #389 -: Януари 24, 2011, 09:55:25 am »
добро утро момичета ,добро утро и на теб Presiana85 както и на Денис.Пресиана не сам много компетентна и сам все още нова но според мен графиката ти е супер,стискам много силно палчета да се е получило.Денис много благодаря за помоща.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #390 -: Януари 24, 2011, 13:30:39 pm »
Добро утро момичета,добро утро и на теб Денис:)Ще погледнеш ли графиката ми,как се движи,днес темепературата е 37,5.и не съм болна.Защо се получава толкова висока температура?Във сряда съм на преглед,ако евентуално има бременност дали ще се види нещо?
Толкова рано нищо няма да се види на прегледа, но графиката ти е много обещаваща! Стискам палци :crossfingers: !
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #391 -: Януари 24, 2011, 19:27:49 pm »
Здравей Денис!Мисля,че по базалната температура и симптомите ми овуто тябва да е била на 11 ден от М-след обяд!Не е ли малко вече късно за инсе на 12 ден в 12ч.при вече повишила се Т' с 3'!А и Т' на 13 ден не се повиши повече :(!
Не съм сигурна /все още според графиката/  дали О. е била на 11 ден от МЦ - как реши, че е тогава. При ИНСЕ-то видя ли се спукан фоликул?

Къде мериш? Ако е орално е много неточно. Трябваше да правиш и тестове за О.

Когато нещата не се правят както трябва - нищо не е сигурно и пак си в неведения / това не е упрек, всеки постъпва както реши :)/

Кога ще те гледат на УЗ? Има 2 фоликула - дано да е имало О.

Аз не съм в Б-я,и тук не проследяват фоликулите,нито ги гледат на самата инсеминация дали ще е на спукан или на неспукан фоликул,за което мн.жалко.Правят само един скан след стимулацията да видят колко са станали на брой и колко са пораснали фоликулите за да бият Прегнил.Тестове за ову не правих,з-то си мислех че може да не са достоверни след стимулация с ганадотропини(менопур) и прегнил след това за овулация-дано да не се наложи да има следващ път,но ако тестовете за ову ще са достоверни,др.месец ще ги ползвам.На УЗ повече няма да ме гледат този месец,ако не се получи-чак следващия месецна 3-и ден от М.Температурата я меря вагинално.Благодаря ти Денис,и на мен не ми е приятно,че нещата се правят не както трябва,но това е-остава ми да си разяснявам нещата само от една графика.
« Последна редакция: Януари 24, 2011, 19:31:39 pm от zyza »
   
*

    vitanova_1981

  • ***
  • 418
  • аз съм твоя подарък,пази ме
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #392 -: Януари 24, 2011, 20:22:36 pm »
Дени как ти се струва графиката ми този месец?Ох и тази ранна уволация!
Благодаря ти предварително
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #393 -: Януари 25, 2011, 07:53:07 am »
Добро утро :D Момичета можете ли да ми кажете,ако има здържан,неспукан фоликул базалната температура остава ли висока?Аз пих Дуфастон,не би ли трябвало ако има такъв фоликул да се е спукал?Питам ,защото засега още ми е висока температурта и се моля така да остане,но да не е  кистичка,а бебче :P.Утре съм на преглед :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #394 -: Януари 25, 2011, 17:50:24 pm »
Добро утро момичета,добро утро и на теб Денис:)Ще погледнеш ли графиката ми,как се движи,днес темепературата е 37,5.и не съм болна.Защо се получава толкова висока температура?Във сряда съм на преглед,ако евентуално има бременност дали ще се види нещо?
Графиката ти е добре до тук.
О. според мен е била на 15/16 ден от МЦ.
Герикапса лекар ли ти го изписа? / извинявай, ако вече съм те питала/

Може да е имало повече от 1 фоликул през ФФ и затова БТ да е по-висока.
Важното е, че сега правиш добра разлика в БТ - ФФ:ЛФ - /средно 0,4/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #395 -: Януари 25, 2011, 17:53:11 pm »
добро утро момичета ,добро утро и на теб Presiana85 както и на Денис.Пресиана не сам много компетентна и сам все още нова но според мен графиката ти е супер,стискам много силно палчета да се е получило.Денис много благодаря за помоща.

за нищо :cuddle:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #396 -: Януари 25, 2011, 17:56:09 pm »
...Аз не съм в Б-я,и тук не проследяват фоликулите,нито ги гледат на самата инсеминация дали ще е на спукан или на неспукан фоликул,за което мн.жалко.Правят само един скан след стимулацията да видят колко са станали на брой и колко са пораснали фоликулите за да бият Прегнил.Тестове за ову не правих,з-то си мислех че може да не са достоверни след стимулация с ганадотропини(менопур) и прегнил след това за овулация-дано да не се наложи да има следващ път,но ако тестовете за ову ще са достоверни,др.месец ще ги ползвам.На УЗ повече няма да ме гледат този месец,ако не се получи-чак следващия месецна 3-и ден от М.Температурата я меря вагинално.Благодаря ти Денис,и на мен не ми е приятно,че нещата се правят не както трябва,но това е-остава ми да си разяснявам нещата само от една графика.
Тогава ще разгадаваме графиката и дано тя да ни поскаже нещо :)
Стискам палци да се получи :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #397 -: Януари 25, 2011, 18:00:35 pm »
Дени как ти се струва графиката ми този месец?Ох и тази ранна уволация!
Благодаря ти предварително
Според графиката - О. трябва да е била 12/13 ден от МЦ. До тук е добре - стискам палци да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #398 -: Януари 25, 2011, 18:03:50 pm »
Добро утро :D Момичета можете ли да ми кажете,ако има здържан,неспукан фоликул базалната температура остава ли висока?Аз пих Дуфастон,не би ли трябвало ако има такъв фоликул да се е спукал?Питам ,защото засега още ми е висока температурта и се моля така да остане,но да не е  кистичка,а бебче :P.Утре съм на преглед :wink:
По принцип може БТ да е висока / като след О./ и да не е имало О.
Получава се при задържан фоликул /ЛУФ/ и затова когато има съмнения е добре да се види на УЗ.
Стискаме палци - новините да са добри и да е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #399 -: Януари 25, 2011, 19:35:52 pm »
Благодаря ти Денис :D ,да Герикапса ми го изписа гинеколога.Утре съм на преглед следобед и после ще пиша,стискайте палци всичко да е наред :wink: