0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #200 -: Декември 17, 2010, 16:09:20 pm »
Здравейте на всички.Сравнително нова съм във форума и затова искам вашето мнение.Днес си качих графиката-може ли да изкажете мнението си по нея.Дали е станало чудото.Трябва да ми дойде на 21.12.и нямам търпение вече да си направя теста, но смятам да е в неделя.Температура не съм мерила, тъй като не разбрах как става и не мие ясно въобще.Благодаря ви предварително!

Ако не си мерила БТ не е сигурно дали е имало О. , а ако няма О. няма как да стане

Тестовете за О. не ти гарантират, че ще има такава, те само ти посочват кога да я очакваш

Дано да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #201 -: Декември 17, 2010, 16:11:51 pm »
presiana85  не съм имала това предвид :)
По графика не може да се разбере дали е станало или не , ако не са минали повече от 16 дни след О. и БТ се е задържала висока
Дано да е станало

ПП. Още е рано дори за имплантацията :)
Да,ама нали все се надявам,благодаря ти все пак че ми помагаш,че с тези графики съм неопитна :D
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #202 -: Декември 18, 2010, 14:06:30 pm »
Благодаря ви много за отговорите.А може ли да ми кажете как да я премеря тази температура? Благодаря
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #203 -: Декември 18, 2010, 14:19:11 pm »
Благодаря ви много за отговорите.А може ли да ми кажете как да я премеря тази температура? Благодаря

ето тук има полезна информация :) успех
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=1633.0
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #204 -: Декември 21, 2010, 20:33:35 pm »
denis,виж моля те графиката ми,температурата е мерена в 7.00 сутрин(освен в дните в които съм пояснила в колко) анално с дигитален тернометър като изчаквам малко след сигнала,Ц ми е 28 дена рядко 25,МЦ ми беше по-къс този месец,но нормален в смисъл като количество
благодаря предварително
« Последна редакция: Декември 21, 2010, 20:42:51 pm от vivii »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #205 -: Декември 22, 2010, 07:37:35 am »
denis,виж моля те графиката ми,температурата е мерена в 7.00 сутрин(освен в дните в които съм пояснила в колко) анално с дигитален тернометър като изчаквам малко след сигнала,Ц ми е 28 дена рядко 25,МЦ ми беше по-къс този месец,но нормален в смисъл като количество
благодаря предварително
О. според мен е била на 14/15 или на 15 ден от МЦ.
Добре е тестовете да се правят от (-) до (-)
Графиката ти до тук е супер - дано да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #206 -: Декември 22, 2010, 08:02:38 am »
Добро утро Денис,как според теб се движи графиката ми,добре ли е?Днес съм на гинеколог,наболяват ме само зърната на гърдите при допир.Дали е рано за тест за бременност?Задължително ли е да има импантационен спад в температурата и колко градуса?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #207 -: Декември 22, 2010, 08:16:09 am »
presiana85
Супер графика - браво, дано да е станало :)
рано е за тест за бременност - днес ти е 10 ден след О. - тест се прави най-рано на 12 ден - кръвен, на 14 ден - уринен
не е задължително да има т.н. импантационен спад - него може да го има при бременност и при липса на такава. Дължи се на нивата на хормоните, а не на имплантацията на зародиша /просто по време двете съвпадат :)/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #208 -: Декември 22, 2010, 17:39:21 pm »
presiana85
Супер графика - браво, дано да е станало :)
рано е за тест за бременност - днес ти е 10 ден след О. - тест се прави най-рано на 12 ден - кръвен, на 14 ден - уринен
не е задължително да има т.н. импантационен спад - него може да го има при бременност и при липса на такава. Дължи се на нивата на хормоните, а не на имплантацията на зародиша /просто по време двете съвпадат :)/
Днес бях на гинеколог и каза че не съм получила кисти от Клостилбегита,че няма останали неспукани фоликули и всичко е наред с яйчниците,но каза че овулацията ми е била късна, и ако до 10-тина дена от датата ня която трябва да ми дойде,ми закъснее да отида пак заради възможна бременност.Иначе ,ако ми дойде,от 5-ия ден Клостилбегит,но този път 3 пъти по 1 хапче 5 дена(увеличчи ми дозата за да измести овулацията по-напред),и от 16-я ден Дуфастон и Герикапс 2 пъти по 1 хапче -10 дена от двата вида.Преди малко си мерих телесна температура-37,1.Дано да е станало чудото.С такава температура има вероятност,нали Денис :D?
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #209 -: Декември 22, 2010, 18:31:31 pm »
благодаря ти denis и теста така показва
надявам се да е станало  :)
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #210 -: Декември 23, 2010, 08:58:29 am »
Здравей Денис, може ли да погледнеш графиката ми - в подписа са два вида.
Имах два положителни теста за овулация, но температурната разлика е много малка - около 0,30. Дали е имало овулация при това положение?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #211 -: Декември 23, 2010, 17:42:26 pm »
Здравей Денис, може ли да погледнеш графиката ми - в подписа са два вида.
Имах два положителни теста за овулация, но температурната разлика е много малка - около 0,30. Дали е имало овулация при това положение?

До тук графиката ти е добре, БТ може още да се повиши - има време и за това :)
О. според мен е била на 10 ден от МЦ.

Колко време държиш терм-ра ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #212 -: Декември 23, 2010, 18:39:35 pm »
denis, благодаря ти! Измервам ректално с дигитален термометър и държа по 1 минута след сигнала - така е написано в упътването. Ще пробвам да държа по-малко повече... да видим дали ще има промяна...
Но измервам БТ вече 5 цикъла и общо взето повече от 37,1 градуса не се е вдигала във втора фаза...

През този цикъл пия всеки ден витамин Е по 1 таблетка, а фолиева киселина - вече втора година почти без прекъсване...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #213 -: Декември 24, 2010, 07:41:10 am »
polisia дръж терм-ра 2-3 мин след сигнала за да видим дали няма да е по-висока БТ.
Не че и така не е добре БТ, но ми се иска разликата да е малко повече /ФФ-ЛФ/ :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #214 -: Декември 24, 2010, 08:51:35 am »
Denis, днес държах термометъра 3 минути, но пак е 37. И на мен разликата ми се вижда малка...
Благодаря ти за помощта! Пожелавам ти весели и щастливи коледни празници! tree2a
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #215 -: Декември 26, 2010, 16:27:44 pm »
Денис, Честита Коледа!Може ли да видиш графиката ми,как се движи,днес правих тест за бременност шур чек-отрицателен е.Рано ли е за тест?
*

    vitanova_1981

  • ***
  • 418
  • аз съм твоя подарък,пази ме
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #216 -: Декември 26, 2010, 21:34:28 pm »
Дени  tree2a mc101 ornaico1 !!!Един бърз поглед върху графиката ми до тук!Благодаря ти предварително :P :P :P
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #217 -: Декември 27, 2010, 07:52:08 am »
Денис, Честита Коледа!Може ли да видиш графиката ми,как се движи,днес правих тест за бременност шур чек-отрицателен е.Рано ли е за тест?
Честита Коледа! :)
Графиката ти е добре до тук - може да правиш вече тест :)
Стискам палци  
« Последна редакция: Декември 27, 2010, 07:54:21 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #218 -: Декември 27, 2010, 07:53:49 am »
Дени  tree2a mc101 ornaico1 !!!Един бърз поглед върху графиката ми до тук!Благодаря ти предварително :P :P :P
Честита Коледа и на теб! :)
Графиката ти е супер до тук
Стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #219 -: Декември 27, 2010, 08:32:44 am »
Добро утро Денис :D!Вчера си правих тест за бременност,но беше отрицателен :(.Тази сутрин базалната температура ми е 37.2 но  като ходих по малка нужда по тоалетната хартия имаше кафеникаво зацапване(извинявай за подробностите).Може ли да ми дойде при такава температура,не трябва ли да падне под 37 градуса.А може и това зацапване да е от Дуфастона аз го спрях на 21 декември.Обикновено като пия Дуфастон първо ми прецапва няколко дена и след това ми идва.И сега може да е така
:(.Според теб защо е така?Може ли цикъл да дойде при такава температура?