0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Пий повече течности, за да не ти намалее кърмата. Храната се ограничава като видове, а не като количество. Ще разбереш дали е малко като се изцедиш и видиш колко е.
*
 Здравейте,момичета!
 Искам да ви попитам две неща.Ако кърмите,но по някаква причина се и цедите в шишенца.За храненето преливате ли определено количество или давате направо от шишето ,в което сте събрали кърма.Имам предвид, ако бебчо не изпие цялото количество как се постъпва ,както с адаптираните млека ли,изхвърляте ли остатъка?
 Другото ,което ме вълнува е , щом суче от гърда го оставяме , докато се храни.Ако даваме кърма от шише,в определени количества ли я даваме или отново,колкото изпие.
 Благодаря!
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Пий повече течности, за да не ти намалее кърмата. Храната се ограничава като видове, а не като количество. Ще разбереш дали е малко като се изцедиш и видиш колко е.

След като е ял малкия цедя още към 60 мл... това значи ли че е малко???Не се ориентирам нещо...  :oops:
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Здравейте,момичета!
 Искам да ви попитам две неща.Ако кърмите,но по някаква причина се и цедите в шишенца.За храненето преливате ли определено количество или давате направо от шишето ,в което сте събрали кърма.Имам предвид, ако бебчо не изпие цялото количество как се постъпва ,както с адаптираните млека ли,изхвърляте ли остатъка?
 Другото ,което ме вълнува е , щом суче от гърда го оставяме , докато се храни.Ако даваме кърма от шише,в определени количества ли я даваме или отново,колкото изпие.
 Благодаря!

Аз мисля че си има определени грамове..  :oops: Да се включат мами които дават от шише... сега се храним ние и той си спира самичък.. когато е готов!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Пий повече течности, за да не ти намалее кърмата. Храната се ограничава като видове, а не като количество. Ще разбереш дали е малко като се изцедиш и видиш колко е.

След като е ял малкия цедя още към 60 мл... това значи ли че е малко???Не се ориентирам нещо...  :oops:

Тц,има в предвид да се  изцедиш преди хранене за да видиш колко има в гърдата ти.И все пак това не е 100% ориентир,макар и да дава някаква идея.Аз например цедях с 300 зора по 30-40 мл,а все още кърмя успешно и съм дохранвала само в първите два месеца...
Защо те интересува изобщо?Щом детето наддава добре и не реве от глад,значи всичко е наред.Кърмата след известно време се саморегулира и гърдите не се усещат толкова напрегнати както в началото но кърма има.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Здравейте,момичета!
 Искам да ви попитам две неща.Ако кърмите,но по някаква причина се и цедите в шишенца.За храненето преливате ли определено количество или давате направо от шишето ,в което сте събрали кърма.Имам предвид, ако бебчо не изпие цялото количество как се постъпва ,както с адаптираните млека ли,изхвърляте ли остатъка?
 Другото ,което ме вълнува е , щом суче от гърда го оставяме , докато се храни.Ако даваме кърма от шише,в определени количества ли я даваме или отново,колкото изпие.
 Благодаря!

Нямам идея,честно казано,кърма от шише съм предлагала два пъти и ми беше отказвана.От шише признава само вода и АМ.
Не знам дали се спазва някакъв грамаж,но трябва да се взима в предвид,че кърмата е с изменима хр. стойност и едва ли ще може да се спазва някакъв точен грамаж...мисля и няма да може(или трудно) да се спазва 3ч пауза както при АМ-а.Там нещата се получават защото АМ е със еднаква хр.ст-т всеки пък и засища за еднакво дълго време(и тук има обаче изключения като - време на бодуване,игра,активност и т.н.). Иначе останалата кърма се изхвърля(ако е размразена)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Здравейте,др Бърди ще съм ви много благодарна ако ми дадете някакъв съвет.Синът ми е на един месец и от около две седмици започнаха да му излизат едни пъпки с бяло връхче първо само по лицето,посли постепенно слязоха надоло,по раменцата и гърдичките,но най силно изразени са по лицето,ситни малки пъпчици много на брой и кожата на лицето стана много червена,грапава и груба.Обърнах се към личния но той каза че бебето просто се чистело,без да го е виждал и да давам 3 пъти по 5мл калциев глюконат,не е ли много това за бебе на 1 месец?Ще допълня че бебо е само на кърма,като съм изключила всички алергенни храни от менюто си,освен киселото мляко,но обривът не минава,пробвах с кремче,судокрем,нивея,но май от тях обрива се зачервява повече.Прилагам   снимки от днес                                                                                     Предварително ви благодаря.
*
Привет мами!Хайде и аз да си кажа,вчера и на Тео забелязах на лявото рамо някаква пъпчица,зачервена ...Много се учудих ,защото допреди я нямаше
А от няколко дни не заспива нито като го люшкам в ръце нито сам в креватчето,а в леглото при нас....Хич не ми се иска да свиква на това ,но иначе не заспива и стоим до 2-3часа през ноща.Като го оставя в леглото му започва едно ритане ,махане с ръчички и така се активира ,че направо сякаш е ден ,а не нощ.Просто не искам да свиква да спи при нас,но...Вие как процедирате?
А е това "хъркане" някой знае ли от какво се причинява?Док.го слуша и гърдичките,нямало нищо,щяло да се израсте

Никол като се роди не искаше да спи нито в леглото при нас, нито в кошарата, нито шезлонг, абе само на ръце  :lol: Будна ли е искаше да я нося дори и на разходка не стоеше в количката. Така докато стана на 2мес. От тогава е друг човек  :lol:
И аз забелязвам на рамото на Ники от 2-3 седмици нещо като пъпка на рамото, но на опипване сякаш вътре има някакво топче  8O Чакам понеделник консултацията, за да питам от какво е това.
За кърмата щом цедите след като се е нахранил бебока значи сте супер  :lol:

Калциев глюконат -НЕ! Това го знам от д-р Бърди и на мен ми го бяха изписали  :x Нивея не е удачен вариант.
Здравейте докторе!Изпращам снимки на бебчо,направени вчера.Когато влязохме в болница(4ти месец), му се появиха обриви по лицето,гушата,сгъвките на ръцете и краката,но след около месец останаха само малко по лицето.Предварително Ви благодая!
снимка
снимка
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Аз като се цедих давах толкова кърма, колкото ако давах АМ. Тоест, до 1ви месец 110-120 мл, после 2ри месец 130 ( 110 + 2 м ) и т.н. Бебето се хранеше на 3 часа.

И Дара има такава "пъпка" на лявото рамо. Това ( поне при нас ) е от ваксината, която спомена Смарайди. На цвят е тъмна, на пипане твърда.

Дара има секрет в очите, сополи и обрива по лицето си стои...едни изчезват, други "точици" се появяват. Секретите излязоха чисти  :?
Сега дори да пусна нови проби в друга лаборатория, няма да са показателни, защото й слагам капки.

Къде пускате секрет ? В поликлиниките или в частни лаборатории ?
*
Да Рая и на Тео е точно такава пъпчицата ,каквато я описа
За пускането на секрет и аз не съм веща :?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ако кърмите,но по някаква причина се и цедите в шишенца.За храненето преливате ли определено количество или давате направо от шишето ,в което сте събрали кърма.Имам предвид, ако бебчо не изпие цялото количество как се постъпва ,както с адаптираните млека ли,изхвърляте ли остатъка?
На мен понеже ми беше много ценна, защото имах малко кърма, никога не съм изхвърляла. Преливах колкото ще изпие, пък ако иска още преливах пак. Как да изхвърля кърма, като в работата помпах по 30-40 минути.

Боби


  
*
ian82, пъпките с бяло връхче са т. нар. " бебешко акне". Не ги пипай, стискай и т.н. ще минат от само себе си. Червения обрив около тези с връхчето го имаме и ние. На мен прилича на атопичен дерматит. ЛЛ ми каза че с такива бузки били много бебета. Питах я дали е АД, според нея не, аз се съмнявам. Препоръча ми майка тук Нахтхерцен на доктор Тайс, мисля да опитам.

Рая, откога ги слагаш капките за очи? Какъв секрет ви е излязъл чист?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
didon, шише с кърма, от което е пито, не съм предлагала втори път. Внимавам да му сипвам по-малко (започвам с половината количество), за да съм сигурна, че ще го изяде. След това преценявах дали да додам или не (знаех, че на някои кърмения яде по-малко, въпреки че никога не можеш да си сигурна за количеството). Хвърляла съм, когато пийне малко (20-тина мл) и откаже остатъка - но това бяха изненадите, когато открих, че не иска да пие от шише. Сега цедя само с цел "обучение" и рядко събирам повече от 50 мл.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Секрет от носа и очите, и двете проби - чисти.
...а преди да започна с капките, по 3 пъти на вечер прочиствах носа, понеже дишаше много трудно и една сутрин се събуди с почти залепнало око, понеже имаше много засъхнал секрет по миглите.    
В очите й слагам Вигамокс, тъй като от Тобрекса не се повлия .
Предписа ми и разни хомеопатични неща, но аз хич нямам вяра на тази хомеопатия...
*
Да не би да е вирусен конюнктивит? Тогава и сектретът няма да покаже нищо. Питай ЛЛ за такава вероятност.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Благодаря  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте,др Бърди ще съм ви много благодарна ако ми дадете някакъв съвет.Синът ми е на един месец и от около две седмици започнаха да му излизат едни пъпки с бяло връхче първо само по лицето,посли постепенно слязоха надоло,по раменцата и гърдичките,но най силно изразени са по лицето,ситни малки пъпчици много на брой и кожата на лицето стана много червена,грапава и груба.Обърнах се към личния но той каза че бебето просто се чистело,без да го е виждал и да давам 3 пъти по 5мл калциев глюконат,не е ли много това за бебе на 1 месец?Ще допълня че бебо е само на кърма,като съм изключила всички алергенни храни от менюто си,освен киселото мляко,но обривът не минава,пробвах с кремче,судокрем,нивея,но май от тях обрива се зачервява повече.Прилагам   снимки от днес                                                                                     Предварително ви благодаря.
Това е АД. Третирайте съответно.
ЗАБРАНЕНО е да се дава на деца Клаций за пиене от ампули, освен по много редки и тесни показания! А и няма никакъв ефект, защото АД не е алергично заболяване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.