0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте мами,сега се прибираме от доктор,начална фаза на АД,но доки каза че бебо е много малък(1месец)за кортикостероидни кремове.Засега сменяме праха за пране,перем със сапун,сменяме козметиката с тази на мустела за раздразнена и възпалена кожа пък да видим дали сте се повлияе.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Наистина е малко бебето за КС,пери само с бебешки прах!Не сапун :?.Без омекотители,без Калгон или подобни.Мий по рядко,не вс ден.Може дупето,но не е нужно изцяло къпане.Мустела едва ли ще ви помогне.Др Бърди препоръчва,мисля,Нахтерцен или нещо подобно се казваше.Ний ползвме Лютсин Ксераманс и ни помага...

Фибо има шампоан-пяна на Мустула за предотвратяване появата на крусти, предполагам него е имала предвид една_мама.

Ми не знам,ама аз него имах  в предвид :D Но той е доста слаб,такова състояние като тяхното само с шампоана няма да се оправи.Той е за после,като се оправи кожичката,само да поддържат...
« Последна редакция: Март 13, 2011, 15:45:08 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #842 -: Март 13, 2011, 16:00:17 pm »
Здравейте!Точно този шампоан-пяна на Мустела имах предвид и аз,+ масажно олио, пак на Мустела,по препоръка на личната,но нямаше ефект.

Д-р Бърди,започнах да мажа бебчо с бактробан и фусикорд,но тъй като се появиха и обриви по лицето,особено по бузите,въпросът ми към Вас е,мога ли да намажа и бузките с фусикорт?

И още нещо,утре ще дава кръв,нали пастите няма да дадат някакво отражение?
« Последна редакция: Март 13, 2011, 16:06:21 pm от една_мама »
*
ian82, напиши подробно какво ви е казал лекарят за лечение и поведение при АД. Какъв лекар го диагностицира?
Аз от вчера мажа бузките с Нахткерцен да видим какъв ефект ще има.

Каква радиация, бе хора, пак ли се почва с психозите :x.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Фибо има шампоан-пяна на Мустула за предотвратяване появата на крусти, предполагам него е имала предвид една_мама.

Ние от днес вече официално сме с ГЕР  :( Тъй като не бил мн изявен педиатърата ни изписа някакви хомеопатични хапченца Nux vomica. И аз като удавник за сламка се хващам за тях  :lol: Дано пък окажат някакъв ефект въпреки че съм малко предубедена.
Ако не - другата седмица минаваме на НАН АР  :( Щеше ми се да я кърмя по-дълго , но вкрайна сметка каквото - такова.

Момичета днес ми пуснаха една муха в главата. Имало високи стойности на радиация в БГ  8O Наивна ли съм да вярвам на слухове не зная ама днес ще пропусна разходката  :(
Днес бяхме на разходка с един познат в Борисовата градина и той извади някакъв уред за мерене на радиацията. Ниска е. Спокойно.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Момичета днес ми пуснаха една муха в главата. Имало високи стойности на радиация в БГ  8O Наивна ли съм да вярвам на слухове не зная ама днес ще пропусна разходката  :(
Леле, хората съвсем са се шашнали. Ако се увеличи много, ще чуеш доста преди да стигне до България.
Я по-добре си ходи на разходка и не им се връзвай на тези слухове. И без това, ако имаше повишена радиация нямаше да  те предпази,че си стоиш у дома, освен ако не ти е от олово къщата.

Боби


  
*
ian82, напиши подробно какво ви е казал лекарят за лечение и поведение при АД. Какъв лекар го диагностицира?
Аз от вчера мажа бузките с Нахткерцен да видим какъв ефект ще има.

Каква радиация, бе хора, пак ли се почва с психозите :x.
Лекарката педиатър,завеждаш детско отделение,при която заведох Венци,ми обясни че АД е реакция на кожата към различни дразнители и се проявява при бебенца с много бяла,чувствителна и нежна кожа,каквато е и нашата,но е още много малък за да се определи със сигурност.Засега ще го ноблюдаваме,изчакваме да видим дали ще има подобрение след смяната на козметиката и праха.Засега няма,но то за един ден едвали ще стане.Преди ползвах тео бебе-прах сега минахме на сапуна и пране на ръка,овлажняване на тялото след баня с лосиона на мустела,не с олио и мажем с кремчето обривите.При вас как е,имали промяна след балсама на др Тайс?
*
Лекарката педиатър,завеждаш детско отделение,при която заведох Венци,ми обясни че АД е реакция на кожата към различни дразнители и се проявява при бебенца с много бяла,чувствителна и нежна кожа,каквато е и нашата,но е още много малък за да се определи със сигурност.Засега ще го ноблюдаваме,изчакваме да видим дали ще има подобрение след смяната на козметиката и праха.Засега няма,но то за един ден едвали ще стане.Преди ползвах тео бебе-прах сега минахме на сапуна и пране на ръка,овлажняване на тялото след баня с лосиона на мустела,не с олио и мажем с кремчето обривите.При вас как е,имали промяна след балсама на др Тайс?
*
ian82, аз пера на ръка с Тео бебе-прах, но май всичко трябва да пера с него, смисъл и нашите дрехи, чершафи, не само на бебето. А, то има Тео сапун за пране ли?
Досега с доктор Тайс съм мазала 5 пъти. Зачервяването изчезна, но бузките са грапави и с плаки все още.
С какво кремче мажеш?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Smaraidi,сапунчето не е специално за пране,а мажа с крема който ми препоръча доки,на мустела,серията е stelatria за раздразнена и възпалена кожа,възтановяващ крем,но съм скиптично настроена,доста негативни мнения изчетох за него,а и днес забелязвам че обрива се е засилил и вече е зачервена и окосмената част на главичката,а вчера къпах само с вода.Вчера бяхме цял ден навън,дали не е от шапчицата  8O.Някой знае ли дали мога да намажа с този крем и главичката?Smaraidi,а обривче имате ли или само зачервяване?
« Последна редакция: Март 14, 2011, 13:48:17 pm от ian82 »
*
Моля някой да ми препоръча нещо което да ползвам за къпане,подходящо при АД,което да става за бебе на 1 месец.Вече май започвам да се отчайвам  :(,ще съм благодарна на мами които са имали тези проблеми да споделят опита си
*
ian82, имаме обрив по бузките, беше червен, сега обрива поне не е червен.
А с какъв сапун переш ( марка)?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Наистина е малко бебето за КС,пери само с бебешки прах!Не сапун :?.Без омекотители,без Калгон или подобни.Мий по рядко,не вс ден.Може дупето,но не е нужно изцяло къпане.Мустела едва ли ще ви помогне.Др Бърди препоръчва,мисля,Нахтерцен или нещо подобно се казваше.Ний ползвме Лютсин Ксераманс и ни помага...


Eто това съм ти писала по-горе...перете с пералня,плакнете х2,гладете наопъки.По дрешките минимално химия.Обличайте памук.Не претопяйте
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
didon, малко късно, ама, понеже и аз съм с лятно бебе - на 6-тия ден излязохме на разходка за половин час, на 7-мия - 1 час и т.н., иначе на третия се прибирахме от болницата (броя го излизане ;) ), а другите два дни го изнасях на балкона по малко. Абсурд е да се стои вкъщи в това време! Отделно му бях купила една черна мрежа, която е UV протектор и сенник (покриваше изцяло количката), за да не се притеснявам и да не вземе да изгори я краче, я ръчичка (четох, че бебетата до 6 месеца не се мажат със слънцезащитни препарати).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
За чувствителна кожа и АД аз ползвам Себамед пяна за вана за тялото и главата. Пера с Персил Сензитив и омекотител Силан сензитив, нещо не съм привърженичка на Теото. След баня мажа лицата с Клоран - за чувствителна и суха кожа(кремчето което също го дават за крусти). От новородени са с това, след като минах през 2-3 вида и се зачервяваха от всичко.
*
Боби беше с АД, като имаше ужасна мокреща екзема на бузата. Перях със Сано максима неговите и нашите дрехи и ползвах Адерма /крем, шампоан, сапун/
*
Моля за помощ д-р Бърди. Имаме пъпчици, според педиатърката от прегряване, предписа ни Адвартан. Колебаех се да кача снимки, че са по инт.части, ама стават все повече и имам нужда от помощ.
https://picasaweb.google.com/114268702107694694673/MyPictures?feat=directlink

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Бора,дано др Бърди пише скоро,че сте много зле...Не вярвам да е претопляне...тц...Дано се оправи скоро душицата
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Боби беше с АД, като имаше ужасна мокреща екзема на бузата. Перях със Сано максима неговите и нашите дрехи и ползвах Адерма /крем, шампоан, сапун/
О... помня, помня. Но се преборихте... и без "диети", мисля.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Моля за помощ д-р Бърди. Имаме пъпчици, според педиатърката от прегряване, предписа ни Адвартан. Колебаех се да кача снимки, че са по инт.части, ама стават все повече и имам нужда от помощ.
https://picasaweb.google.com/114268702107694694673/MyPictures?feat=directlink
Може да намажете с Дактакорт в съчетание с добър бариерен крем ( посменно).
Това е памперс дерматит... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.