0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #800 -: Февруари 11, 2011, 10:57:05 am »
Ами корема ми малко поспадна, но пак си е леко подут, а гърдите болят. Виж какво намерих в нет-а , мисля че е полезно за периода след трансфер :
http://www.mama.no-meat.org/link_infertility/after_et/
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #801 -: Февруари 11, 2011, 11:04:14 am »
Bamboo,Janita вашия джакпот по-късно и още по-голям preggo.Бамбоо ,старта се очертава на 14-15.Малко ми е притеснено още не сме взели лекарствата най вероятно ще ги вземем от фарма.Писах на Бианка ,но още нямам отговор,а от сайта нищо не успях да схвана :ask:А за цитротида ще изчакам и ще го купя по натам и ще проверя в майчин дом.Търсих и из форумите,но никъде не намерих актуално инфо за цените в Румъния.
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #802 -: Февруари 11, 2011, 11:55:04 am »
За лекарствата от Румьния наистина си заслужава да се разходи човек,ако може да се нарече разхождане де,на 12 км е от Дуранкулак.АЗ на Бианка директно и звьннах по тел.,много приятна женица,до една седмица и ги доставят от Букурещ до Мангалия,и определено има разлика в цената,но всеки както си прецени и си прави сметка на финансите,а те са си доста солидна сума тези гонали.Тя говори английски,затова най добре звьннете и се разберете отколкото да и пишете,каза,че работи с много момичета от варна,а и е толкова близо,хем ще си направите разходка :P
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #803 -: Февруари 11, 2011, 13:57:37 pm »
Eхей,Фифоняк,това инфо от кога??? Защото в темата за Румъния няма нищо ново,а само преди месец нямаше Гонал75 никъде! Май го спират като производство в този грамаж от "Мерк"! Ако имате информация скорошно,споделяйте я ,моля! И пишете и в темата за лекарства от Румъния! Аз сега ще проверя в Pursante!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #804 -: Февруари 11, 2011, 14:15:07 pm »
Ооопссс,моя грешка-не Pursante, a Sensiblue!!!  Имат го само в Брашов тия !!!???
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #805 -: Февруари 11, 2011, 16:18:10 pm »
Ами ние като тьрсихме гонал 75 сьщо в Бг бяха категорични че са го спряли от производство,в Мангалия ни казаха че могат да го доставят до една седмица,но нямахме време да чакаме и отидохме до Букурещ,еми там имаше,и то колкото си искаш,но не в сенсиблу,а в една друга кьдето ни прати аптекарката от сенсиблу,но не мога да се сетя за името.Там имаше и гонал,цитродит,прегнил в каквито количества искаш и какьвто гонал искаш,ние взехме 75,беше на по изгодна цена,но мога да обясня кьде се намира аптеката,ама името и наистина нямам спомен как беше,а и мьжа ми като плащаше и накрая не взел касовия бон,и сьвсем няма от кьде да се спомня за името и.Тук вьв Бг бяха категорични че 75 никьде неможе да се намери от 1 година,а ние го намерихме и то сьвсем пресен с годност до края на 2011.
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #806 -: Февруари 11, 2011, 16:22:43 pm »
Според мен,това са последни произведени количества! Това кога се случи,преди три месеца ли??? Сега като че ли няма никъде! Все пак ще видим дали някой няма да пише със съвсем свежо инфо???
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #807 -: Февруари 11, 2011, 19:21:00 pm »
Разбирам че, проблема с Гонал 75 е сериозен, а как стои въпроса с пена?
В нашата глуха "индия"(имам предвид града в който живея) няма нищо, нито какъвто и да е гонал, нито цитротит, нито прегнил.
Някой знае ли как е във Варна? Май вече започвам да се шашкам за тези лекарства.
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #808 -: Февруари 11, 2011, 20:06:22 pm »
Аз нямах никакъв проблем в аптека "Фарма плюс". Има ги в наличност, а ако ги няма в момента ми обясниха, че ги доставят за един ден.
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #809 -: Февруари 11, 2011, 20:39:38 pm »
И прегнила ли, че аз като ходих нямаше и взех овитрел.
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #810 -: Февруари 11, 2011, 20:51:56 pm »
Да в аптека фарма във Варна днес звънях и гонал ф пен 900 струва 793лв.Рачо май няма свежо инфо за цените в Румъния :ask:.Сиеста спокойно има ги във Варна ,но цената е тази 8O.
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #811 -: Февруари 11, 2011, 21:10:35 pm »
Благодаря :)
живот и здраве процедурата ми ще е на  естествен цикъл, и лекарствата са доста по- малко, но като цяло ще ми е трети опит и вече така зверски съм се увътряла, че... :(  Не, че не ви е ясно  :) всяка по-ниска цена ще ни е добре дошла :)
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #812 -: Февруари 11, 2011, 22:19:28 pm »
Сиеста, успокой се мила, както вече ти казах това ще е вашия последен опит - въди уверена в това! Незнам какъв е проблема с Прегнила, но на мен направо ми изписаха Овитрел. Поне нямах проблем с поставянето - бие се подкожно. Цените са: Гонал ф пен 900-793,42; Гонал ф пен 300-297,28; Цетротид-74,14; Овитрел-82,38. Адреса на Фарма е ул. Русе №17, а тел. 61-74-47.
Сиеста, да продължавам ли да ти пазя дозичката? :D
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #813 -: Февруари 11, 2011, 22:40:19 pm »
 :)Даааааааа пази ми гиииииии :)
Знам къде се намира аптеката, от там взех овитрела. Но не съм проверявала цените на другите лекарствата, т.к. купих от едно момиче, което не направи процедурата си, а и определено си мислих, че ще е последната. :)
От твоите уста в божиите уши и дано наистина тази е последна, но определено съм се ошашкала  :)
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #814 -: Февруари 12, 2011, 09:36:37 am »
Здравейте на всички!Мина и моя преглед и вече дори ми определиха къс протокол.Сама си поисках противозачатъчни ,но иначе все още не се знае кога ще стартирам,финансите са малко сложни,но ще се справим до няколко месеца.Забравих да попитам док,дали има значение хемоглобина,понеже имах доста кръвоизливи напоследък и е паднал на 86.Пия фолиева киселина ,и то от 5 месеца,но явно не помага.Някой има ли такъв проблем и изобщо има ли някакво значение за процедурата?
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #815 -: Февруари 12, 2011, 10:17:19 am »
алана нищо незнам за желязо :?мисля че няма значение....защото преди процедура не го искат като изследване, но за твое успокоение защо не взимаш желязо на хапчета....не знам колко ти помага фолиева :?
в момента моето желязо паднало и ми изписаха едни капсули :wink:

Бамбоо....Янита..как са децата?? растат ли???? :wink: :D
още малко ви остана....7 дена минаха кажи речи :wink:
аз продължавам да стискам :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :noevil:
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #816 -: Февруари 12, 2011, 10:57:00 am »
alana нали едно от изследванията преди процедура е пълна кръвна картина, хемоглобина не влиза ли там? Ако видят нещо притеснително ще кажат. Не се притеснявай, в сигурни ръце си  :)
Ей, активно почиващите как сте :)
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #817 -: Февруари 12, 2011, 11:07:45 am »
Ех мила маригри, дано да са си харесали местенцето и да се чувстват добре там  :)
А аз все ви мисля вие как сте и се опитвам да си представя порасналите коремчета  preggo preggo preggo да свършва тази зима че да направим пак една хубава срещичка!
Алана хемоглобина е включен в пълната кр.картина, която се пуска преди инвитро, но по-добре да питаш Малена какво да вземаш, че да не объркаш нещо.
Сиеста сподели какво представлява ин витрото на естествен цикъл, има ли протокол?
Успех момичета, много силно стискам палци за всички!
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #818 -: Февруари 12, 2011, 11:48:20 am »
При мен е възможно вече само на естествен цикъл.
Предния път беше по следния начин: започна да ме следи на 6 ден от цикъла, тогава назначи и първия гонал, общо 5 дни го  поставях. На 8 ден включи и цитротита. После овитрела и на 12 ден пункция. Имаше два фоликула, единият с много добра яйцеклетка, другият не достатъчно голям и не стана.
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #819 -: Февруари 12, 2011, 17:35:17 pm »
Привет на всички :).На мен днеска ми дойде 8O,е утре ще го отчета за първи ден,но днеска като почнаха болките се панирах малко нали трябваше да ми дойде най-рано на 14 :ask:.Мисля да звънна на Ани в понеделник не вярвам да е фатално,че ще й се обадя на втори ден от цикъла :ask: не ми е удобно да звъня в неделя.Голяма изненада днеска ви казвам толкова рано не ми е идвало до сега.
Да питам кога си пуснахте изследванията-пкк....Аз разбрах, че като отида на преглед и ако всичко е наред даваме старт и тогава.Но така ще започнем ,а ако не дай си боже има проблем :ask: