0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #880 -: Октомври 04, 2010, 10:20:05 am »
Рашко не ходя на работа вече май доста време .
Абе да ви кажа и на мен ми изтръпват ръцете ,по-точно пръстите на ръцете ма не съм лазвала на док предния път забравих
Сериозно ли е това изтръпване трябва ли да се пие нещо ?
j_j_ana какво е това "милгама"?
Не ми се пият повече хапове може би ще си потърпя така до раждането !
[/url]
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #881 -: Октомври 04, 2010, 10:30:20 am »
Vivia, не се притеснявай изобщо. Милгамата е комбинация от витамини от групата "В". Понеже е витамин реших да го  пия, с уговорката на док. че е само за  10 дена. Ако не те притеснява изтръпването и не ти пречи - не го мисли. Споделих с док. защото наистина не мога да спя заради това, но честно казано за сега не виждам някакъв ефект от витамините. Между впрочем док. каза че много жени се оплаквали от такива изтръпвания.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #882 -: Октомври 04, 2010, 10:42:49 am »
Jbrul, по темата за количките - в темата за количките ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #883 -: Октомври 04, 2010, 10:53:00 am »
Добро утро момичета :)
Нямаме сестричка все още, но вече имам зелена светлина от тати и баткото, бяха я помолили да не е на една и съща дата с него и то детето ги послуша. :hug: :love: Вече е 8 ден, Ванко ми закъсня 11с дена..., в сряда съм така или иначе в боницата да видят как е бебешорка и да решат какво ще правим, ако самичка не реши да излиза до тогава. :pray: :hug: Вече нямам търпение да си я гушкам и всичко да е зад гърбът ми, те последните дни винаги са най трудни.
Това засега от нас. :love:
<br />[/url][img]http://ticker
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #884 -: Октомври 04, 2010, 11:22:02 am »
Хехехе stertje ми слуша момичето какво да прави успех миличка !
[/url]
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #885 -: Октомври 04, 2010, 11:40:26 am »
Стерче, успех, мила!!! Дано скоро да реши сама да излиза :)
Аз днес мисля да прескоча до Фемина за запис на тонове, че у нашето ДКЦ не предлагат такава екстра. Някой да е правил запис във Фемина?
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #886 -: Октомври 04, 2010, 12:14:37 pm »
Как сте мамчета в този студен и дъждовен ден? На мен ми е хладно и мързеливо, а колко работа ме чака  :? отсъствах само няколко дни, а бюрото е затрупано с бумаги.  8O
Хайде хубав ден и се пазете от настинки и вирусчета
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #887 -: Октомври 04, 2010, 12:44:19 pm »
Привет и от мен! Нещо много ненадейно ми дойде есента, нали доскоро говореха за топъл октомври?
Момичета, имам книга за бременни на руска авторка, в нея пише ноздрите да се мажат отвътре с оксолинова мас, предпазвало от влизане на вирусите през носа. Мернах я в разни български сайтове като унгвент, но в аптеката не бяха чували. Май ставало и с мазане с вазелин и др. подобни, като мазнината спирала влизането на вируса. Чували ли сте за такова нещо?

Виолетка, сигурна съм, че всичко ще е наред. Димитрова е доста предпазлива и не ти е спряла фраксито, за да се застрахова.

Тройката скорошни мами гледам, че още са на линия. Да вземем да обявим награда - усмивки в сайта за първото от трите бебета, дано ги амбицираме  :wink: Стискам палци да се похвалите с леко раждане!
 
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #888 -: Октомври 04, 2010, 13:28:27 pm »
Есен си е вече наистина. :? Тъкмо бъзикам мъж ми, понеже днес има Рожден ден....пък нали уж каквото било времето на РД, такъв бил и характера на човека.А, днес определено не е от най-слънчевите дни :lol:

Меменце, и аз все се надявам да е само застраховка, а не необходимост :? Утре ще ми станат изследванията и ще разберем.При Дяволов съм чааак на 27.09 и не ми се иска да му звъня само да го разпитвам за това фракси.Пък и предполагам, че щом Марков е казал да го спирам, той няма да ми каже нещо по-различно.
Между другото, Марков се изказа негативно и по повод приемането на витамини по време на бременността.Вече трети лекар се изказва по този начин.Каза само да си взимам магнезия -профилактичната доза от 3х1 и нищо друго.


*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #889 -: Октомври 04, 2010, 14:11:21 pm »
Здравейте мами!При нас няма ново,така че чакам включване от Рая,Стерче за сряда и Дианка :crossfingers:
Забравих да питам пили ли сте Диаспорал/магнезий/?Това ми го изписаха на ФМ за схващането на крайниците

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #890 -: Октомври 04, 2010, 14:37:36 pm »
Здравейте, дами :D
Наистина е сиво и студено навън. Аз ходих до Кандиларов да видим до къде съм я докарала с кръвта, но този път пуснах всичко за което се сетих. :wink:
Ако пак има проблем ще ми се наложи да търся добър хематолог, ако случайно някой знае такъв, бихте ли ми дали координати?
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #891 -: Октомври 04, 2010, 15:03:10 pm »
violett на мен Пък Марков ми каза, че не е проблем да си пия витамини. Единствената разлика според него била, че от витамините по-бързо се калцирали костите и фонтанелата и при естествено раждане на мамите им било по-трудно, но тъй като аз ще раждам секцио ми каза да си ги пия.
moniks_s и на мен ми изписаха магнезий за схващанията само че "Нутри маг".
Тази сутрин пуснах стандартния пакет изследвания. Да видим дали ще ми се е покачил хемоглобина. Цял месец се мъча с мед, орехи, черв. цвекло и пъдпъдъчи яйца. Утре ще докладвам  :D
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #892 -: Октомври 04, 2010, 15:05:03 pm »

Сериозно ли е това изтръпване трябва ли да се пие нещо ?


Изтръпването е най-нормална екстра на бременността :D. След раждане естествено преминава.
Аз при първата си бременност последните месеци бях с непрекъснато изтръпнали ръце, доста неприятно, но тове е положението.
Сега изтръпват само вечер, поне засега.

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #893 -: Октомври 04, 2010, 15:37:45 pm »
http://www.cunda.de/Shop/HtmlOver/over_women.html?l1=%27Women%27&l3=%27Umstandsmode%27&l4=%27Umstands%20Hosen%20%26%20Jeans%27

Ето линк на сайт с бременни дънки и други бременни дрехи, на която кандидат-мама й трябват  :D Лично аз съм много доволна от въпросните, но естествено има и други фирми, качвайте кой каквото намери, мисля, че ще е полезно за всички.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #894 -: Октомври 04, 2010, 15:46:29 pm »
Мммда има много хубави неща,но за жалост на мене лично не са ми по джоба  :(
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #895 -: Октомври 04, 2010, 15:55:18 pm »
http://www.mammawebshop.com/bg/drehi-bremenni.html?cat=15&gclid=CJSrs6qduaQCFceOzAodxRYg0g&p=2

Мънки, ето примерно и един български сайт какво предлага - като гледам асортимент и цени никак не е по-добре  :? Обещавам да поровя за нещо свястно и на приемливи цени и в родните онлайн-магазини, ама и те май са ни като всичко останало...скъпичко, ограничен избор, съмнително качество...
Отивам да търся де, обещанието си е обещание! ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #896 -: Октомври 04, 2010, 16:04:35 pm »
Привет и от мен! При нас е златна есен, слънчева и сурова! Днес смятам да обходя магазините, след като изпратя малчо на училище /вече изпратих таткото на работа :)/. Само едни панталони ми стават, а те са летни... Дано се похваля с добър улов.
Пожелавам ви повече слънце, по - малко болежки и леко раждане на тричките  :bighug:.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #897 -: Октомври 04, 2010, 16:07:46 pm »
Jbrul ей златна си беее :),благодаря ти за отделеното време  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #898 -: Октомври 04, 2010, 16:24:35 pm »
Vivia, не се притеснявай изобщо. Милгамата е комбинация от витамини от групата "В". Понеже е витамин реших да го  пия, с уговорката на док. че е само за  10 дена.

Момичета, прочетете внимателно листовката на Милагамма Н. Вярно, е че това се витамини В комплекс - както Невробекса, но са немски и много по-пречистени, обаче вътре пише специално, че необходимата дневната доза за бременни на единия от вит. В - не помня кой  :oops: е значително по-малка от съдържанието му в една капсула Милагамма Н. Ако е изписано от доктор - добре, но не си го самоназначавайте  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #899 -: Октомври 04, 2010, 18:17:15 pm »
Дрехи за бременни продават на много места, но цените им навсякъде са малко височки, поне според моите възможности и разбирания. Стандартно цената на дънките и панталони за бременни са около 50-60 лв. В люлин в едно магазинче и на колоните на ботев открих такива които бяха по около 35 лв, но бяха останали малко номера. В Baby Mall-a пък в люлин цените почват от 100лв за чифт.... 8O предполагам и за там си има клиенти, нооо, аз не съм от тях  :wink:  Има магазин на алабин където излиза трамвая също не много евтин, а също и един в пряката отсреща, но до него още не съм стигала за да изкажа впечатления. Аз лично си купих едни дънки от илиенци, имаше избор на модели и цветове, цените на всичките бяха 52лв. Същите модели после ги видях и други магазини из центъра - естествено на по-високи цени. Ще помисля къде още съм виждала и ще споделя.
« Последна редакция: Октомври 04, 2010, 18:19:56 pm от Vickson »