0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #820 -: Октомври 02, 2010, 19:51:18 pm »
Аз вече си получих Доплера, но чувам само своите звуци :), ще почакам. Докторът ми каза, че няма да мога скоро да чуя бебето, тъй като матката ми е обърната. На 13 съм на преглед, ще ме слушат с вагинален Доплер, дано го засачем :)
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #821 -: Октомври 02, 2010, 21:57:17 pm »
И аз да се включа че за покупки става дума :lol: Днес купих кошарка за моето агънце...и си я разгънах да й се радвам...ама второто ниво хич не ми харесва и май ще го връщам :? - на АБЦ дизайн е...бежавата - ако някой е купил такава моля да сподели..Купих още едно мекичко одеалце и две следки бодита с ританки - такива целички...и хавлийка - голям шопинг тур направих. :lol: Относно количките аз харесвам тази http://www.x-lander.bg/detailsScrollers.php?model=x3 с високопроходими гуми е и много маневрена..и лятното столче може да стане изцяло легнало...което не на всички колички го има.
Честито на г-жа Димитрова - много любов и разбирателство и къща пълна с детски смях!
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #822 -: Октомври 02, 2010, 22:01:09 pm »
за трети пьт пиша този пост, надявам се сега да се публикува.

тони - честито - много любов и радости и все по две да идват в живота ти хубавите работи.

раиса честита нова количка, скоро да качиш и снимка с бебе в нея

благодаря ви за отзивите за сиренето и киселото мляко че се бях притеснила как ще се живее без тях (логиката ми беше, че след като се произвеждат от сурово мляко са забранени)

 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #823 -: Октомври 02, 2010, 22:14:03 pm »
Лека бременност момичета.

Днес моя позната ми каза нещо не добро за здравето на д-р Дяволов:( Вече бил добре уж. Знам, че някой от вас ходеше при него. Надявам се наистина да е добре и да е здрав, че ми е на сърце. Искам да му звънна ама да не изтърся някоя глупост ако не ми е вярна информацията.

Може и на лични за да не спамим темата.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #824 -: Октомври 02, 2010, 22:16:39 pm »
благодаря ви за отзивите за сиренето и киселото мляко че се бях притеснила как ще се живее без тях (логиката ми беше, че след като се произвеждат от сурово мляко са забранени)

Елии :-) Хапвай си спокойно, та те минават през толкова термична обработка! Имайки предвид как недолюбвам месо и съвсем не ям салами, много щеше да я закъсам без сирене и мляко :-) Особено сега, когато почва и да ми се гади от почти всичко :-) Никога повече няма да се хваля как нямам бременелски признаци  :oops:
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #825 -: Октомври 02, 2010, 22:16:49 pm »
За количката, аз се спрях на тази след доста огледи и проби на място  :lol: http://www.stokke.com/en-bg/stroller/stokke-xplory-concept.aspx
Имам колебания за цвета само и като реша този въпрос окончателно - поръчвам.
За леглото, спряла съм се на класическа дървена кошара, но се чудя с какъв матрак да е точно. Ако някой може да препоръча, благодаря предварително.
Хубава вечер/нощ!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #826 -: Октомври 02, 2010, 22:51:47 pm »
Лиси, до преди 10 дена, му нямаше нищо, въобще не личеше да е бил болен.
Продължава в неговия саркастичен  и черен хумор да е. :lol:
 п.п. оф като се сетя как се пазарех с него да не ме планира на 24 септември, за да не са децата на една дата, а той ъъъъъъъъъ немаш грижи, ама аз та планувам за след 1-ви октомври, някъде 4-ти, 5-ти. А аз взех, че същата нощ  родих. :lol:
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #827 -: Октомври 02, 2010, 23:49:31 pm »
Еле, малко търпение още за доплера  :) пише че се чува след 10-12г.с. Казах на една приятелка че ще си поръчвам и тя ме обяви за маниачка ..явно така изглежда отстрани  :oops:
Жбрули, и ти нямаш търпение за количка май  :wink: доста време ще я прескачате в къщи.
Аз засега съм на тема "ужас какво да облека" -ходя с разкопчани панталони, още не мога да се намъкна в бременелски дрехи, а нищо неви става.. а и това променливо време съвсем ме обърква.. Също и за доплер се чудя, но щом Чери каза, че за същите не е ходила на митница- ще си поръчам.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #828 -: Октомври 03, 2010, 00:08:48 am »
Сами, за доплера си е удобство според мен, аз си слухтя с него отдавна и редовно и хич не ми дреме дали някой ме мисли за маниачка  :lol: Така ми е спокойно, поръчвай и не го мисли.
За количката, не съм се разбързала, нито е от нетърпение, просто като знам какво искам точно - да я отмятам и нея в списъка. Метнах линка, ако и някой друг е харесал същата да сподели мнение, винаги е полезно да се изкоментира още веднъж преди да се купи.
Иначе за дрехите - вече нямам проблема /за щастие/, който имах доскоро с пустите панталони дето ми стягат на шкембака. Накупих си няколко чифта бременни дънки - егати рахата!!! Горещо ти ги препоръчвам ;) Понеже не обичам да се разнасям с поли и рокли аз, за това на дънки налетях. Но от приятелки знам, че за този сезон са супер удобни /и красиво стоят/ по-плътни клинове, има си за бременни специално, с една туника, или къса рокля отгоре, ако носиш такива неща - вземи си няколко и готово. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #829 -: Октомври 03, 2010, 00:12:47 am »
Дадох кръв за БХс и каза другата седмица ако искам ранна ФМ да отида при него в МД. Мислех, че те не правят ФМ, но ранната все пак е по-проста, ще се запиша за другата във Фемина.

Ранната ФМ е едно от най-важните и показателни изследвания за генетична обременненост на плода. Кръв за БХС без оглеждане и измерване на нухалната гънка, е почти нищо. А това се прави 12 - 13 седмица. По-късно не е точно.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #830 -: Октомври 03, 2010, 00:19:02 am »
Сами, на моят пише, че се чува от 9 седмица, 3MHz. Но доки каза, че едва ли с медицинския ще чуят нещо с мойта матка. Иначе не виждам нищо лошо да си слухтя вкъщи, още повече че тук нямам редовен достъп до лекар, а първия ми ехограф е след 20 седмица. Опитах се да отида на "частно" /извън застраховката ми/, но ми казаха 800 долара. Та живот и здраве доплерът ще свърши работа :).
За дрехите... същата работа е и при мен, качила съм 1 кг, а нищо не ми става. И това е само началото   :wink:.
Лека нощ на вас и дано утре имаме добри новини :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #831 -: Октомври 03, 2010, 09:39:12 am »
За количката, аз се спрях на тази след доста огледи и проби на място  :lol: http://www.stokke.com/en-bg/stroller/stokke-xplory-concept.aspx

Тази количка страшно непрактична ми се струва.Да вярно, че е хубава, ама няма къде да си носиш нещата, които ще мъкнеш с теб навън.

Б.


  
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #832 -: Октомври 03, 2010, 10:06:45 am »
:coffee: Добро утро настоящи и бъдещи мами. Относно дрехите аз от самото начало си карам с клинчета и туники. Лятото беше мн лесно с роклички. Сега започнах да изкарвам есенните и зимни дрехи и се оказа, че нито едно яке, сако, дори елек не мога да закочея  :lol: Само по едно копче под бюста закопчавам. Голям майтап.
Сами123 и аз смятам, че първата ФМ е мн важна, така че си избери добър специалист за нея.
Жбрули количката е мн сладка, особено тия зимните дето са с ръкавички за ръцете на мамата. Щях да падна от смях като ги видях. И на мен ми допада, но също като Боби смятам, че няма да е практична, като моето мнение няма никакво значение естествено защото единствените ми наблюдения за тази марка са от нета.
Лек и усмихнат ден на всички  :D
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #833 -: Октомври 03, 2010, 10:54:53 am »
За количката, аз се спрях на тази след доста огледи и проби на място  :lol: http://www.stokke.com/en-bg/stroller/stokke-xplory-concept.aspx

Тази количка страшно непрактична ми се струва.Да вярно, че е хубава, ама няма къде да си носиш нещата, които ще мъкнеш с теб навън.

Б.
Хм, аз виждам чанта, в която може да се сложат бебешките работи, но 3 неща ме притесняват:
1) няма къде да сложиш торба, ако купиш нещо, а (особено, ако имаш стълби пред входа, дори да са 2-3) е много трудно да се придвижваш с торба в ръка и количка. Дори бутилка с вода не виждам къде може да се сложи, а, ако кърмиш, ще взимаш по разходките най-вероятно 1.5 л, защото 500 мл до никъде не стигат ;)
2) като цяло тези колички ми се виждат доста нестабилни, но това може да е само илюзия
3) във варианта с коша за новородено, нямаш директен поглед над чантата с принадлежностите - вярвай ми, по моловете, като се зазяпаш, е играчка някой да ти я щипне. Лично аз си слагам всичко в моята чанта (плюс пари и документи), но тя е пред мен и здраво захваната за количката - така че помисли и по този въпрос. Не мога да преценя и колко голяма е чантата, а в нея се слагат доста неща: аз нося сенник от плат (скоро ще го извадя, защото вече няма толкова силно слънце), навит на руло; комарник (пак от плат, не заема много място); дъждобран; 3-4 памперса, пакет мокри кърпички за дупе, дезинфекциращи мокри кърпички, сухи кърпички, дрешки за преобличане при "авария" (поне 1 боди и панталонче); пелена или нещо друго за завиване, ако захладнее; ако ще вали е хубаво и ти да имаш чадър.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #834 -: Октомври 03, 2010, 11:06:03 am »
Добро утро момичета,

Лисе, какво му е ва Дяволов? Притесних се. Май не говориш за настинка. При него ходим аз, Мемето и Раиска. Дано да не е нещо сериозно!




*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #835 -: Октомври 03, 2010, 11:26:58 am »
Не знам какво му е на Дяволов, но с него се виждам редовно и не изглежда нещо да не му е наред.

Жбрули, имаме няколко такива колички в квартала и ми изглеждат много непрактични, а и грозновати. Имам чувството, че майките ги купуват от пуста гъзария, че били по-по-най. Не знам, ти виждала ли си я на живо ? На снимката изглежда доста по-добре... Май каза че си...даже че си я пробвала. Ако е така - да, но на мен на живо ми е като извънземно. С малки гуми, после високо нагоре се закача коша...с едно кръгло кормило, абе странна ми е. А и аз лично гледах количката да е с големи гуми.

Йоана, много ми хареса количката...май съм пристрастна, понеже ми прилича на моята  :lol:

Моята трябва да я снимам. С телефона не става, че излиза синя на цвят, а тя е тъмно лилава. Харесва ми много, че е с голеееми гуми и се сгъва много лесно. И е доста прибрана, стегната, не стърчат разни части, колела и т.н.
http://www.lunch.com/Reviews/product/Mutsy_Urban_Rider_Stroller-Photos-1440854-Mutsy_Urban_Rider-265226.html?pid=0

За доплера, с моя започнах да чувам около 15- 16 г.с., дойде за 2 седмици някъде, направо в пощата. Малка е сумата за да го пратят на митница.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #836 -: Октомври 03, 2010, 11:35:29 am »
Добро утро от мен  :D
Много благодаря за мненията Bobbie , ileini ,cambozzola ! Точно за това е хубаво да се обсъди такава покупка, защото на вас ви хрумват неща, за които аз не съм се сещала примерно /ясно защо/  :lol:
Значи карам подред. За стабилността - стабилна е и то много, в магазина в който я тествах имаха нещо като изкуствена алея с различни настилки, вкл. камъни, пясък, нещо като павета, плочки и няколко други и там /това в Австрия де/, можеш да се разходиш с избраните модели колички. Направих това с няколко марки и модела разбира се. Няма проблем със стабилността и управлението тази. Друго много важно за мен предимство е, че тази количка е наистина висока, аз съм 171 см. и като съм изправена дъното на лежащия кош е на нивото на пъпа ми почти т.е. избягва се навеждането, което при повечето други модели май е неизбежно, дори и в най-висока позиция на кошчета и столчета. Лесно разглобяема е, с една ръка наистина можеш да свалиш, който и да е от кошовете от стойката с колелата, което в моя случай е важно по разни субективни причини. Дори и напълно оборудвана, пак е по-лека от другите модели, в случай, че се налага да я носиш цялата нанякъде. Допълнително могат да се закупят редица аксесоари, ако решиш, че имаш нужда от тях - държач за чаша, чадърче, чувалчета, включително и гюрук с различен шарен дизайн за лятото, или пък тези зимните с пухчетата и пр.
Сега обаче ме замислихте по въпроса с чантите и багажниците. Бебешката чанта е ОК, като всяка друга, която се купува отделно. Тази чанта долу, по-голямата, играе ролята на багажник-мрежа, какъвто имат повечето колички, нито е малка, нито е огромна...средна работа. Допада ми това, че не е мрежа всъщност - да не се вижда какво нося там, а и като минавам през родните кални локви, да не се омазва всичко сложено в нея. Проблемът сега е, какво аджеба ще трябва да товаря в нея и дали ще е достатъчен обемът?  :? А и както казва cambozzola, в нашата държава шансът да те оберат не само в моловете, ами където и да било не е за подценяване...т.е. има значение какъв е достъпът и видимостта към "товарния отсек"  :lol:
Още веднъж благодаря за коментарите, бяха ми много полезни, започвам пак да оглеждам от-до всичко.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #837 -: Октомври 03, 2010, 11:51:03 am »
Искам само да ви предупредя за Стоке,преди да дадете куп пари.Количката е страшно маневрена и лека,НО е пластмасова :) Друса много при неравности,колелетата забиват по паветата.Коша за новородено е малък и плитък.Друса се при бутане.Столчето може да се слага с лице към пътя,но така ако бебето заспи не може да се сложи в легнало положение.Ако е към майката пък тръбата е винаги между крачетата. Оста е пластмасова,което е предпоставка за лесно чупене.
Има си и плюсове разбира се и един от най големите е,че е висока,столчето и коша за бебето са на високо.Лека и маневрена.Лесно се сглобява и заема малко място в багажника.Торбата отдолу също събира сравнително количество.

Като цяло обаче количката трябва най-вече да отговаря на нуждите на бебето и майката.За нас напр. тази количка би била доста малка. :D

Няма проблем със стабилността и управлението тази.

Въобще не е така,мила. В Австстрия дадоха ли ти и 5кг бебе да сложиш? Друса и то доста,а по БГ тротоарине - не знам...

Ако държиш на височина има и други които са също високи. Йоолтс,Мутси...
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 12:01:51 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #838 -: Октомври 03, 2010, 11:59:24 am »
Райска количката е страхотна,а и мъника в нея също е мн готин ихххххихи.
 За какви парички е ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #839 -: Октомври 03, 2010, 12:01:18 pm »
За мен пък височината е малко плашеща...понеже тук в квартала имаме доста легнали полицаи ( заради състезателите от едната и кучетата и малките деца, от другата страна ) и са ги направили много високи...редовно си дера колата отдолу.
Та, гледала съм как майките минават през тези бабуни и количката така се разклаща, че се плаша да не падне детето. Бебешкия кош ми се вижда много плитък, едно малко детенце се беше надигнало леко и цялото го виждах.
Може би само отстрани така изглежда.

Тук слагам една снимка на количката, а в снимка.бг - има още 3  :
Цвета пак не излиза същия какъвто е...
http://media.snimka.bg/7310/020874415.jpg

Маймунке като няма бебе...все трябва да закачим коланите, да видим как стават нещата  :D
Количката ни е подарък и не знам колко точно е. Ние сме взели кош за новородено/кола, летен кош, 2 дъждобрана, чанта ... мисля че тези неща излизат от 1300 до 1500 лв.
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 12:05:42 pm от Raissa777 »