0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #620 -: Септември 27, 2010, 21:37:17 pm »
didundri на финал си миличка не се ошашквай  :D
sami123 и аз имах кървене в началото, но в коя точно седмица ще излъжа. При мен го обясниха с пукане на фуликули /аз бях с хиперстимулация/. При всеки е различна причината. Дано не е нещо страшно. Стискам палци и утре пиши какъв е резултата
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #621 -: Септември 27, 2010, 22:12:23 pm »
Здравейте :)
Благодаря ви за позитивните мисли. Аз ще се успокоя окончателно като видя резултата. Казаха, че най-рано сряда ще бъде готов.
Честито и добре дошли на новите мами  :D. Лека и безпроблемна бременност :)
Ние сме по задачки и още не съм усетила, че съм в отпуск ;).
Лека вечер на всички и до утре  :bighug:
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #622 -: Септември 27, 2010, 22:23:45 pm »
Сами, спокойно мила.Това е често срещано явление.Аз на няколко пъти имах светло кафяво зацапване, но с лежане , но-шпа и утрогестанче се оправих.Не е било кървене и е траело 1-2 дни.Обадих се на док, понеже ме беше страх да стана от леглото и той каза, че в такава ситуация няма какво да ме преглежда...единственото спасение е лежането.Случвало ми се е в 8 и 10 г.с., но не беше нищо сериозно.В повечето случаи е нормално и не е в следствие на нещо страшно.Сигурна съм , че всичко ще е ОК.За твое успокоение отиди на лекар, но ако не спира не мърдай ,много много от леглото и най-важното - успокой се!!!
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #623 -: Септември 27, 2010, 22:41:16 pm »
Понякога на някой хора в МД ми иде да ги удуша. Днес трябваше да изпишат детето и отидохме подготвени за изписване, ама нъцки. Едва ли не за малко да ме изкарат мен недоразбрала. Ще се пробваме утре.
Та момичета, като ви изписват децата, питайте поне по три пъти, това важи най-вече за бебетата в неонатологията.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #624 -: Септември 27, 2010, 22:51:16 pm »
Мери,дано скоро да изпишат малката Вяра и да се гушкате в къщи!Целувки!
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #625 -: Септември 27, 2010, 23:03:28 pm »
момичета,направо се шашнах туко-що. Видях малко кафяво зацапване като течение, засега съвсем малко, но като знам какво може да е причината настръхвам от ужас  8O Някои случвало ли му се е?? Преди това имах разстройство, а аз съм със запек до сега- незнам дали това има общо но е факт също..

здравей Сами,
аз до 3- нач. 4 месец имах няколко зацапвания и кървене даже, които се дължаха на различни причини, но съвпадение или не - все се случваха около предполагаемата дата на МЦ. В седмицата, в която си ти имах леко отлепяне на плацентата и получих зацапване, след което кървене. Трябва много да си почиваш и ако можеш повече да лежиш, задължително се консултирай с лекаря си, той ще те прегледа за да разберете причината за зацапването - може въобще да не нещо притеснително, както и какви лекарства и в какви дози да ги пиеш. Важното е да си спокойна и да мислиш позитивно. При мен понеже но-шпа не ми помагаше ми изписаха папаверин и ми вдигнаха дозата на утрогестана.
Пожелавам ти скоро да се съвземеш и да споделиш хубави новини. :hug2: :goodluck:

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #626 -: Септември 27, 2010, 23:10:45 pm »
Раиса, нещо беше казала за ремонт на родилна зала и още някъде в МД. Можеш ли дадеш повече инфо?

Не  :( Бях питала док къде се ражда ( сега се чудя как ми е хрумнал подобен въпрос, защото какво значение има...) и той ми каза, че принципно на 12 етаж ( примерно !, не си спомням ), но понеже ще ремонтират отделенията, сега се ползва 3тия етаж. Питах го, какво е имало преди на въпросния 3ти етаж - той каза нищо, бил е затворен.
Това ми е информацията...нищо сериозно, шегувахме се че няма да дочакам лукса...

Мари, аз все забравям да ти честитя !  :D Страхотно име сте избрали !
Не се ядосвай излишно, важното е че всичко е наред и съвсем скоро ще се приберете вкъщи . Надявам се, че не сте отишли днес с цигански оркестър, защото е те това вече щеше да е кофти...да даде зян!

Само на мен ли не ми се смъква корема ?!?  :?
Някой ни липсва...май май...имаме бебе !
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #627 -: Септември 27, 2010, 23:23:28 pm »
Точно това и аз забелязах... Дано всичко е наред  :swing:
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #628 -: Септември 27, 2010, 23:43:31 pm »
Пауърче,доплер има в Майчин  дом,а кой гледа-аз бих избрала Яков старши.Той прави втората ФМ на дъщеря ми миналата година,останах доволна.

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #629 -: Септември 28, 2010, 08:56:08 am »
Пауърче ,
и аз съм правила доплер в Майчин дом ,но при Борис Яков(т.е. младши),при него цената е 30 лева.

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #630 -: Септември 28, 2010, 09:03:21 am »
Добро утро
Хайде по едно кафенце за мамите ,на които им понася :)
Петич това е много ценна информация
Ако се знае още в началото на бременността си струва да се направи - това са доста спестени пари !
Сами как си ?
Надявам се да си говорила с док вече !
Дано всичко е на ред !
[/url]
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #631 -: Септември 28, 2010, 09:23:28 am »
Някой ни липсва...май май...имаме бебе !

Кой подозираме? Стерчо, Дианка или и двете  :lol:

Мери, стискам палци по-бързо да ти дават бебка. Какво толкова им коства да те информират поне, еххх!

Моят корем не расте вече хич. Само формата си променя. Сигурно е нормално, щото съм доста висока и тежка по принцип. Ама искам вече да видя бебка. На преглед съм чак на 5ти.


*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #632 -: Септември 28, 2010, 09:29:28 am »
Тини, Лейла благодаря за отговорите!
Сами, дано всичко е наред!
Мари, доно по-скоро си приберете Вяра вкъши!
07.10.2009
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #633 -: Септември 28, 2010, 10:11:47 am »
Благодаря на всички,който ме успокоиха,все се надявам скоро да я гушна та да се свършва с този страх.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #634 -: Септември 28, 2010, 10:13:41 am »
Ех,момичета днес за малко да се побъркам 8O.Когато се събудих всичко беше добре,бебето си риткаше и т.н После си легнах и като станах няма ни ритниче,нито мърда,абе направо се ушашках здраво.Само на челна стойка дето не застанах-няма.Сега започна да мърда леко-ОХ,отдъхнах си.Не знам дали е вярно,че в деветия месец мърдат малко защото им е тясно или просто е било моментно..... :?

Бебетата също и спят  :D. Защо очакваш, че ще "риткат" :D нон стоп. Досега така ли е риткало

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #635 -: Септември 28, 2010, 10:24:27 am »
момичета,направо се шашнах туко-що. Видях малко кафяво зацапване като течение, засега съвсем малко, но като знам какво може да е причината настръхвам от ужас  8O Някои случвало ли му се е?? Преди това имах разстройство, а аз съм със запек до сега- незнам дали това има общо но е факт също..

Аз имах постоянни тъмно кафяви зацапвания до към 13 - 14 седмица. При преглед лекаря установи, че всичко е нормално. каза ми, че и тези зацапвания /в повечето случаи на хормонална основа/ също са нормални за първите седмици.
Не съм пила никакви лекарства. Не съм си и помисляла за лягане :D. С торнадото е невъзможно
Но ти се консултирай за всеки случай с лекаря си.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #636 -: Септември 28, 2010, 10:28:09 am »
Кой подозираме? Стерчо, Дианка или и двете  :lol:

 :) Аз мислех за Стерчето, но току виж... :)
( макар че, подозирам, че ей сега ще скочи Дианка с юхухууууу тук съм си ! )

Раши, какво значи да я видиш ? Да разбереш че всичко е наред или наистина да я видиш? На мен никой нищо не ми показва...не съм виждала бебка от 22 г.с., последната ми ФМ.

Момичета имам план, до 1ви Октомври си чакам кротичко...след това започвам - дълги разходки с кучето, катерене на стълбите, гимнастика ...
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 10:31:13 am от Raissa777 »
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #637 -: Септември 28, 2010, 10:47:08 am »
Добро утро мацки! :)
Така, така, имаме липсващи муцуни, значи може и да си имаме вече някое и друго бебче :wink: Дано момичетата да са добре и бебчетата им също. :crossfingers:
Аз отивам на мойстор за колата, стискайте палци да са разумни и да не се заяждат, че ще си намерят белята  :lol:
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #638 -: Септември 28, 2010, 11:04:27 am »
Аз мисля че и двете са се запътили към родилния.
Раиска - казах ти - дай някаква оферта, то така без да предложиш нещо, бебка ще седи послушно :) Подмамия бре :lol:
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #639 -: Септември 28, 2010, 11:10:36 am »
Здравейте :).
 Дано са добре всички който липсват  :D.
Момичета вие към какъв тип дюшечета сте се ориентирали,аз нещо съм в голяма чуденка,какъв трябва да бъде  :?.
 
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...