0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #540 -: Септември 26, 2010, 09:09:07 am »
За ръцете и аз от няколко седмици съм така ,а не винаги режа на ръката ,която изтръпва....,то и прасците не си поплюват де и те ми изтръпват.....,но незнам ,ще чакам срещата с док и ще видим дано ми даде нещо ако ли не ще си търпя

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #541 -: Септември 26, 2010, 10:34:05 am »
Стерче браво за клипчето- чакам мъжа да се събуди да му го пусна :) Милички и аз имам проблем специално със спането-Проблема е в това че не мога да спя надясно,само наляво ми е хубаво.И краката ми изтръпват но само ако съм седнала много ниско на земята-ако съм на столче няма проблем :) Ама това са моите сладки проблеми :) И да си призная честно май не искам скоро да ме "напускат" :)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #542 -: Септември 26, 2010, 10:38:41 am »
Saraapl, четох, че и без това е по-полезно за бебчо да се спи наляво или поне 2часа на ден да се лежи така   :D
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #543 -: Септември 26, 2010, 10:42:14 am »
Сарче Елради е права.Най е полезно на лявата страна,тогава притока на кръв е най обилен ;).На дясно пак става разбира се,а се казва че по гръб е най неполезно,понеже когато се лежи така матката притискала двете главни кръвоснабдяващи артерии бебето,и така.
 Аз пък какво да кажа че нито на ляво,нито на дясно мога от няколко дни,завъртя ли се почва да м боли много гадно корема ли и аз не знам какво,и само по гръб та големи са мъки докато застана поне малко завъртяна,амаааа сладки оплакванки са това,особено като ме ритне малкия шишооо ми минава всичко :)))))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #544 -: Септември 26, 2010, 10:45:32 am »
Добро утро момичета или може би добър ден  :)
j_j_ana при мен е същото с пишкането и то може би от вече 3-4 седмици. Ставам х 3 пъти през нощта хем избягвам вечер течностите точно поради тази причина.
За изтръпванията все още нямам такива, но моята малка бамби определено не обича да спя на лявата си страна. В момента в който се обърна наляво и почва едно лудо "драскане" по коремчето  ми на място където прилепва към матрака. В момента в който се извъртя и се успокоява.  :D
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #545 -: Септември 26, 2010, 11:13:43 am »
Илейни и при мен е абсолютно същото, само че аз не го наричам "драскане" а "копаене" . Оставям я да си копае и за няколко минути спира. Единствено ми е неприятно като започне да го прави ниско долу, към срамните кости...тогава усещането е гадничко, но не чак болка.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #546 -: Септември 26, 2010, 14:22:27 pm »
Здравейте момичета,

При мен е същото изтръпвания, схващания и т.н. Когато легна на ляво, веднага бебка започва да протестира и ме драпа доста дълго време. Вече спя на две възглавници и едната е прегъната на две за да ми е достатъчно високо - иначе не мога да дишам. Главата ми е на 90 градуса спрямо оста на тялото :)

Днес измихме и изчистихме в къщи, че утре чакам майстор да сглоби детско гардеробче. Стискайте палци да дойде, че ме върза вече 2 пъти. Пък тази седмица ще прегледам какво съм накупила и да видим какво остава да се купи още :) Ще трябва скоро да стегна и багажа за болницата.

Раиска, Стерчо, Дианка, вие кога си приготвихте торбичката за болницата?



*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #547 -: Септември 26, 2010, 14:40:09 pm »
Айде пу-пу, да дойде майстора !
Ние с човека глобявахме нашия скрин сами и се справихме изключително добре...даже успяхме да вържем механизма, който кара шкафчетата да не се тряскат а леко да се прибират сами. Та, ако не дойде пусти майстор - нахрани го едно хубаво и идваме ние.
На мен ми се е подуло всичко около лицето и също имам проблем с дишането, чат-пат хъркам или ми тече лигичка - много съм секси. И аз спя на 2 възглавни...
Багажа гледах да го оправя в началото на 9ти месец..на 7ми Септември влязох в 9ти, на 14 Септември бях готова с багажа. Най-последно купих гащите за след раждане...те ме замотаха, иначе по-бързо бях спретнала основното.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #548 -: Септември 26, 2010, 15:17:16 pm »
Раши,на 6.09 влязах в 9-ия, на тоя ден събрах сакчето  :lol: миналият път младежът ме изненада, е, пак си го бях събрала, но беше при мама, та търчахме с мъжа ми да го вземем на път за МД. Този път девойката май не бърза да излиза, но аз да съм си готова. Само трябва да си сложа една бутилка вода вътре и нещо за хапване, че като знам каква е храната там и  :?
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #549 -: Септември 26, 2010, 16:43:39 pm »
Мерси Раис, Дианка :)
А какво сложихте в сакчетата? Аз имам идея, но да се допитам и до вас :)
Казаха ми задължително още едно шише с вода и хавлийка ако сме в МД - за подмиване след клизмата. Вкарвали родилките в някаква допотопона баня и нямало с какво да се измие човек.


*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #550 -: Септември 26, 2010, 17:37:37 pm »
Е зависи на кой етаж това. Ако е на 5-я, чак допотопна е малко пресилено, вярно има какво да се желае, но пък и в повечето случай си зависи и от самите нас. А и баните са две там.
Виж на 10-я нещата са малко по трагични, но на теб ти трябва баня с топла вода, подвижен душ и тоалетна. А това го има.
Успех.
« Последна редакция: Септември 26, 2010, 17:42:19 pm от Mary »
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #551 -: Септември 26, 2010, 17:58:36 pm »
Хм, Раши, въобще не помня след клизмата какво ми се е случвало  :lol: на мен ми я направиха в приемното на първия етаж, та май имаше тоалетна хартия (аз така или иначе си бях изкарала всичко вкъщи)??! но вече ме бяха хванали контракциите, и наистина не помня.
Та за сакчето - зависи дали ще си секцио или нормално. Аз съм сложила 2 нощници, джапанки, хавлия за баня, за лице, пакет памперси и мокри кърпички, за мен една чинийка (пластмасова), вилица и лъжичка, чаша, тоалетна хартия и принадлежности за баня, документите за приемане в болницата; помпата за кърма  :oops:, бебешки ръкавички; антибиотичен спрей за шевовете...друго май няма, но и това е предостатъчно  :oops:
Мери, добре дошла!! Прекрасно име сте избрали за малката принцеса!!!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #552 -: Септември 26, 2010, 18:32:37 pm »
Аз нямам спрей за шевове?,помпа, забравила съм приборите за хранене...
Имам още - дрехи за бебето,пелена-одеало, дрехи за изписване ( аз и бебка ), мокри кърпи за бебето, интимни и едни за гърди. Стерилни гащи, гащи-колан за след раждане, силиконови зърна, 2 шишета + биберон залъгалка...и май това е.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #553 -: Септември 26, 2010, 18:41:09 pm »
Терминът ми /със сина ми/ беше за 23 ноември, така че реших да се приготвя в началото на 9-ия. Чантата ми беше готова и в багажника на колата, не давах на мъжа ми дори биричка да пийне, защото може да се наложи да раждам. И така, подмятах си чантата в багажника повече от месец, тъй като преносих... Това са най - приятните тревоги.
Раиска, пожелавам ти да нямаш нужда от спрея за шевове :).
Успех на очакващите, приятна вечер на всички!
Надявам се да пекне малко слънчице при нас :)
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #554 -: Септември 26, 2010, 18:58:30 pm »
А стерилизирали ли сте шишетата за бебчетата предварително?
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #555 -: Септември 26, 2010, 19:03:54 pm »
Здравейте момичета!Аз скоро не съм писала ,ама няма от къде , така ще е и зза напред.И аз вече съм готова с багажа за болницата.Направих и първите си покупки за бебе , всъщност първо купих 2 костюмчета ритънки с жилетка и после няколко дена все копувах по нещо толкова е приятно и така се отприщих че вече имам почти всичко.Инъче при нас всичко е наред утре съм на консултация.Засега това е окло мен .Чао за сега пак ще пиша когато мога :wink:
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #556 -: Септември 26, 2010, 19:28:08 pm »
А стерилизирали ли сте шишетата за бебчетата предварително?
не, няма нужда!!
Доколкото помня, в МД не давах да се внасят други шишета,освен техните. Те дават стъклени с вода, а за които бебета имат нужда- с АМ. Но това пак зависи как и кога си родила. говоря за 12 ет. преди 2 години. Дрешки за бебето дават техни, преобличат ги всеки ден. Одеалцето също е тяхно - става дума за престоя ти в болницата, за изписването го обличат малко преди да излезете от болницата.
А, сега се сетих - взела съм си едно чорапче за телефона, да ми виси на врата, защото миналия път се оказах родила, пък телефона ми в багажа в предродилна, та 2 часа родата стоя неинформирана  :lol:
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #557 -: Септември 26, 2010, 19:51:36 pm »
Привет на бандата  :)
След като вчера ми беше ужасен ден и незнайно защо през цялото време ме избиваше на рев и всичко ме дразнеше... днес съм по-добре, слава Богу! Ходих на гости при една приятелка и тя ми подари кошница за кола, коритце и кенгуру за бебо :D Това определено ме разведри. Сега за мен остава да ги изпера и изчистя, щото тя двама калпазани отледа в тях и не са като чисто нови, но пък това въобще не ме притеснява.
Тази седмица съм отпуска и ще ви наглеждам по често  :lol: Сега се чудя от къде да я почна утре, запланувала съм чистене и пререждане, пердета и други такива, а да ви кажа така ме мързи...  :lol: а може и понеделника да го пиша дъждовен, пък вторник ще видим  :wink: Хубава вечер.
« Последна редакция: Септември 26, 2010, 19:54:12 pm от Vickson »
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #558 -: Септември 26, 2010, 20:05:53 pm »
Здравейте и от мен! Аз пък днес цял ден обикалям по бебешките магазини.Голям кеф ми доставя, но вие знаете как е :D Нещо се двоумя по отношение на количките все още.Днес гледах и тези на Mutsy, но нещо не ме вдъхновяват защото са много тежки и май пак се връщам на ABC design.Но така съм си аз, каквото си харесам от пръв поглед, обикновено това ще бъде. :D
Утре съм на ФМ.Стискайте ми палци, че малко или много ми е притеснено :?
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #559 -: Септември 26, 2010, 20:17:46 pm »
Охо, приятелки, мерси за съветите ;) Точно тези детайли ме интересуваха :)

Виксънче, и аз съм в подобно състояните от известно време. Много ревлива и обидчива съм станала. Дано това да ми мине след раждането! Пиши дъждовни колкото можеш повече дни и си почини хубаво :)  :bighug: