0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #940 -: Октомври 05, 2010, 16:24:16 pm »
kriska, браво за хубавите резултати :)
Моята шийка в 28г.с. беше малко под 3 см, но Димитрова каза, че е добре и няма никакъв проблем.

ileini, определено мисля аз да си пазарувам за бебчетата. Ще видим как ще ги извъртя нещата :)
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #941 -: Октомври 05, 2010, 16:35:00 pm »
Все още сме си 2в 1. Утре съм на лекар в болницата -, ехо, преглед при гинеколога и тонове - хваща ме страх вече, явно пак няма да ми се размине омникостина. :? Големи маймунчета непослушни си имам... Стискайте ми палчета.
Раиска се отчете, чакаме и Дианка? :D
Криска браво на бебчетата.
Лек и усмихнат ден момичета.
<br />[/url][img]http://ticker
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #942 -: Октомври 05, 2010, 16:58:37 pm »
 :rockon: :rockon: :rockon: :BangHead: :BangHead: :crazy: :ywoohoo: :dontknow:
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #943 -: Октомври 05, 2010, 17:00:47 pm »
<br />[/url][img]http://ticker
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #944 -: Октомври 05, 2010, 17:09:12 pm »
Ееее момичета златни сте  :D
Успяхте да ме успокоите  :D

Стерче, Дианка, Раиска - явно много добре се грижите за бебетата ви щом не искат да излизат  :wink:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #945 -: Октомври 05, 2010, 17:23:44 pm »
Стерче , какво няма да ти се размине ? Окситоцин ? или е нещо друго ...
Ако за него говориш - разкажи ми моля те, защото и аз на там вървя май...

Раши , успех днес. Защо ще те взима ? Заради серклажа ли ?
Това ме бъзика и мъжа ми, че бебето ще излезе отгледано...ще върви, говори и яде пържоли...Мен ме притеснява само едно, да не е много голяма, понеже съм с тесен ханш и не знам как ще я раждам... :? Започва сериозно да ме е страх, по този въпрос.
Иначе се радвам, че поне имам някаква яснота...ей го понеделник - влизам в болница.

А тези хора с приказките им, трябва да ги биете през устата. Аз не вярвам в подобни щуротии, но пък вярвам, че негативните мисли предизвикват негативни ситуации... Е, редно ли е няккви хора с простотиите си да ми привличат негативна енергия, че и на бебето .
Като стане някаква катастрофа с пострадала/починала млада жена - двете ми баби веднага ми звънят ! Отучих ги, с няколко скандала...може ли такова нещо?!?! аз бременна, а тя ми звъни да ме пита жива ли съм...изтрещелци. :x
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #946 -: Октомври 05, 2010, 17:26:33 pm »
Боби, в интерес на истината, всички тези дивотии не ги чувам от близки приятели, или от роднините си /за щастие/. Все се случват с някакви относително външни за живота ми хора, които незнайно защо се месят в моята бременност, ама...живи и здрави да са, смях да става.  :lol: Тази мома с кабелите специално, я зачекнах по въпроса, откъде идва това суеверие, понеже тя твърдеше, че "народът бил мъдър и знаел от време оно за кабелите". Като я натиснах, че лично аз си спомням 86-а година и новата немска прахосмукачка на майка ми, заради която всички комшийки дойдоха да цъкат възхитено с език  :lol:, та аджеба откъде пък са толкова "древно поверие" кабелите за прахосмукачки и тя....ами такова, онакова, абе ти ся за всеки случай. Овча история ;)

За повиването и "стягането" на бебе в повой, че да са му прави крачетата, съм свидетел на потресаващ случай, преди окло три години. Тогавашната директорка на МБАЛ /бившата Окръжна/ в Ст. Загора, д-р Бекярова, специалист-физиотерапевт забележете, се сдоби с внучка. И отиде във Варана да я види. После разказвала кое как е минало и се похвалила, как първата й работа била, да стегне хубаво в повой бебето, че да му изправи крачетата, то било поревало малко, ама...карай  8O Случила е на кротка снаха явно, щом се е прибрала жива и здрава, аз за подобно нещо щях да я пребия, без майтап. Та щом лекар и то дългогодишен специалист баш в тази област, върши подобни простотии...какво да се чудим на свекърви, баби и комшийки ;)

Вчера ми беше хладно в един момент и реших да си пусна парното. Споделих това с позната на скайп и веднага бях уведомена, че явно съм урочасана и за т'ва ми е студено. Фактът, че навън беше 14 градуса, а аз се шматках по къси гащи и фанелка из нас - не хвана дикиш ИЗОБЩЕ  :lol: Имам телефон на баячка по този повод и по телефона разваляла уроки, та ако сте урочасани - да помагам ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #947 -: Октомври 05, 2010, 17:31:28 pm »
Стерче, много хубава песен :). А с Дианка много се посмях. И имах нужда де.
Вчера и аз бях така  :BangHead:... Имам първокласник, който си подправя бележника! Вчера разбрах и направо  osi_7 ... Оценките за поведение! При това от 2 седмици. Аз се усъмних, че е прекалено послушен, но понеже имаше петици и четворки /от 1-5/, си казах, че едва ли е толкова хитър. В сряда ще ходим с таткото да говорим с учителката да го държи по - изкъсо, че не знам в пубертета как ще я караме  8O.
Желая ви прекрасна седмица и ви пращам малко от нашето слънце  :)!

П.С. Колкото до суеверията, свекърва ми има една "абсолютно безотказна рецепта за забременяване", която съдържа около 40 яйца /!?!/ и други вълшебни съставки.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #948 -: Октомври 05, 2010, 17:39:49 pm »
Между другото, сънувах, че ще имам момиче :)...А дано, поне да си имам компания :)
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #949 -: Октомври 05, 2010, 18:44:32 pm »
Виолетка, Дяволов ми беше казал между желязото и магнезия да има два часа. Така, че пий си ги през 2 часа и споко.

Криска, ми хич не ти е лош хемоглобинът - важното е да е над 100. Моят последно беше 103 и докторът каза да не пия нищо да го качвам. Ям повече зеленчуци, ама не съм се уливала. Желязо не съм пила изобщо.

Раиска, ще режем серклажа да.



Re: Тема на бременните №67
« Отговор #950 -: Октомври 05, 2010, 19:12:15 pm »
Раши, сигурно пишеш за моя хемоглобин :D Аз бях писала , че ми е 110, та точно затова ми изписаха феро-фолгамата.А Криси писа за резултатите от ФМ :D
И аз мисля, че не е зле 110...все пак нали долната граница е 115, така, че не е кой знае каква разликата.А той пада ли с напредване на бременността или не е задължително?
Това, което ме притеснява са тези бактерии в урината, но все се надявам, че е грешка, понежене не беше стерилна :?
Елле, пожелавам ти момиченце, щом това искаш. :P
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #951 -: Октомври 05, 2010, 19:15:45 pm »
отидете в честитоооооо  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #952 -: Октомври 05, 2010, 20:18:02 pm »

що се отнася до приема на желязо с магнезий - пий ги просто с по-голям интервал! Ако не се лъжа в опаковката пишеше да има интервал 2 или 3 часа между приема на магнезий и желязо!
на мен досега никой не ми каза ,че трябва да има интервал м/у желязото и магнезия.  :( Аз пия 3х2 Магнерот и 1 път вечер Малтофер . Опасно ли е ,че съм пила вечер лекарствата едно след друго? Вече ще ги пия през 2-3 часа...

За набавяне на желязо от растителен произход ви препоръчвам спанак и панджар. Моя хемоглобин е 107 и така си стои въпреки спанака , панджара и Малтофера...ама пак е добре , че не пада.

Аз днес бях на док. Бебо вече е 1100гр. Док каза ,че е 1 седмица  напред (досега все беше 2 -4 дена назад ,или пък точно) Обърнал се е главично  :D
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #953 -: Октомври 05, 2010, 20:40:21 pm »
rossy * , доколкото разбрах от листовката не е опасно, а просто магнезия пречи на усвояването на желязото от организма и затова трябва да има интервал от 2-3 часа.
Браво на твоето бебче....нека все така расте до термин. :)
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #954 -: Октомври 05, 2010, 21:44:42 pm »
Днес мина първата ФМ. Бебо е напълно развит и здрав. Камък ми падна от сърцето  :D утре на БХС. Д-р Сигридов много ми допадна!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #955 -: Октомври 05, 2010, 21:56:46 pm »
здравейте момичета, радвам се, че хубави теми преобладават. Аз още не мога да намеря време за пазаруване, разбира се на този етап ще е за мен. Жбрули, ти май вече си готова с всичко, браво- бърза, смела, сръчна  :D
Аз с тази работа не бързам толкова, само въпроса с панталон за работа е спешен. Още не съм казала в работа, явно на пръв поглед не ми личи още, въпреки че аз така съм подута и заради пустия запек, че ще се пръсна. Може би затова нямам много суеверни философи около мен, но има време  :? Днес ми препоръчаха чай от майчин лист, става за бременни и бил много ефективен, тази вечер ще пробвам и ще докладвам..

Моя хемоглобин е 111, но нищо не ми препоръча, само ме пита няколко пъте имаме ли в рода с анемия?? Явно се изненада, че аз съм с по-нисък от преди бременността- толкова ли е страшно и странно не разбирам...?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #956 -: Октомври 05, 2010, 22:04:40 pm »
Сами, на мен майчиния лист категорично ми го забраниха. Питай си доктора все пак. Аз ям кивита на гладно /не виждам особен ефект/, иначе във витамините ми за бременни има някакво слабително.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #957 -: Октомври 05, 2010, 22:22:39 pm »

Виолет  :thankyousign:
И аз знам , че майчин лист не е въобще препоръчителен за бременни. Аз също съм с многоо сериозен проблем. Моята док ми каза да си взема Лактулоза , но аз не мога да я пия  не че е толкова неприятно , но аз имам много сериозни проблеми с поглъщането на разтворими неща и сиропи. Сега пия сутрин на гладно по 1 чаша топло мляко с мед . Работата не е пак много розова...ама незнам вече какво да приемам.
« Последна редакция: Октомври 05, 2010, 22:26:33 pm от rossy * »
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #958 -: Октомври 05, 2010, 22:37:44 pm »
sami123 Аз с покупките избързах не от много мерак, ами обстоятелствата го наложиха...както и да е.

Ако сте запечени, защо просто не ползвате разните там свещички за целта? Какво се гърчите с ядене и пиене на разни неща, дето я са гадни, я просто няма ефект от тях. Просто питам, аз с това мое "право черво", обикновено имам обратния проблем и съм пръв фен на "Лопедиум"  :oops: :lol:

Никак не обичам чай, ама случайно си открих добра рецепта, а и чаят от мента успокоява стомаха /за запек незнам дали действа/. В литър вода, мятам 5-6 пакетчета чай, да кипне хубаво, изливам го в една кана, разбърквам добре 1-2 супени лъжици мед и - в хладилника. Nestea вода да ми носят хихихи. Наливам си се с него на воля и определено нито киселини, нито дяволи откакто го пия това. Може и да е съвпадение де, ама поне е приятно за пиене.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #959 -: Октомври 05, 2010, 22:50:25 pm »
e вие направо ме разбихте с това за слабителното чайче, тъкмо се направих чая и се наслаждавам предвкусвайки добър финал  :oops: Защо майчин лист да е забранен, при това то си е обикновен чай, не насипни билки. На него пише  изрично подходящ за бременни.. Ами ще изпия този и утре ще питам доктора, тъй като трябва да ходя.
Проблема е, че еднственото, което ми изписаха (първия ми лекар) е дуфалак, което май е същото като луктолоза. Роси, аз го разреждам с малко безалкохолно и вода и въобще не го усещам. Но познайте - никакъв ефект.. :( И аз цял живот съм била "с право черво" но прогестерона се казва думата -снощи вече бях като балон. Мисля да спра дуфастона поне, и без това ми е до края на седмицата..