0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #860 -: Октомври 03, 2010, 16:16:57 pm »
elle22 моята не знам на колко часа е...вероятно на 6 без 10  :lol:, ама другия път ще питам точно как е за статистиката.
Иначе за това откога може да се чуе сърцето - зависи от чувствителността на самия доплер основно. За моя, сервизните инженери твърдяха, че улавял тоновете от момента в който била налична сърдечната дейност, но все пак не го тествах на толкова ранен етап и не знам дали са прави.
Ти си слухти редовно, пък все ще го чуеш ;) Само да не го объркаш сърцето с кръвотока /като мен първия път/, че бая се чудих какъв е тоя FHR 84-87, докато нацеля господинчото, а не кръвоносните съдове из шкембето си  :lol: :oops:

topsi В случая говорим за портативни фетални доплери. Ултразвуков уред с размерите на един дискмен примерно, чрез който можеш да чуеш сърдечните тонове на бебето навсякъде и по всяко време. Варират като вид, чувствителност, цени и опции. Не бих ти препоръчала като моя, излишно скъп е и е акушерски, но го взимах по спешност и нямах време да чакам пратки от чужбина, за това не ти давам линк за него. Нека другите момичета ти пуснат линка, на този, който има Раиска - напълно задоволителен е за ползване в домашни условия  :D
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 16:23:45 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #861 -: Октомври 03, 2010, 16:20:34 pm »
Здравейте и от мен,аз чета и чета и не ми е ясно какво е това Доплер :oops:/само схванах че следиш сърцето на бебо май/и от къде си го поръчвате,има ли някакъв саит или нещо подобно да видя поне какво представлява и на каква цена е?
Офффф ако знаете само колко неща са ми непонятни,но затова повечето време ви чета и се уча :)
http://www.amazon.com/gp/product/B003QKPH9A/ref=s9_simh_gw_p121_d4_i4?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0ZNNNXA92DZKK8C3M374&pf_rd_t=101&pf_rd_p=470938631&pf_rd_i=507846

Това е домашен вариант на Доплера. Повечето лекарски кабинети си имат професионални.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #862 -: Октомври 03, 2010, 17:27:54 pm »
Привет :)
На мен ли ми се струва или Раиса днес не се  отчитала?! И Дианка ми се губи и Стерже!  8) Хмм.. дано са добре мамите.
Кошарката както вече споделих и аз я купих, сега съм в чуденка за матрака, харесах един http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=7335 и мисля през тази седмица да отида да го видя наживо.
 :oops: Извинявам се, Раиска наистина днес си е тук, аз нещо съм недогледала.
Исках да споделя и аз, че дрехите за бременни са си страшно удобни и голям кеф, и аз се поизмъчих в началото, не че бях наддала толкова(даже въобще не бях), но някак не ми беше удобно, убиваше ме и ми стягаше каквото и да облека, а после  :) ехх, кеф голям. Онзи ден случайно се натъкнах и на долнище за анцунг за бременни, българско за 20 лв. много е удобно, а даже и чорапогащник си купих, до сега само веднъж съм го обличала, но ми беше удобен.
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 18:14:13 pm от Vickson »
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #863 -: Октомври 03, 2010, 17:29:37 pm »
Ама Виксънче,тя райска днеска цял ден активна тука бре ихихххихихи  :lol: :lol: :lol:,виж за другите две коремчерта не знам и аз какво става :).
На мене търсенето на матраче ми става по трудничко че размера ни е нестандартен 1,30 на 70 см. ,но ще го измисля де :))))
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 17:31:11 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #864 -: Октомври 03, 2010, 17:50:44 pm »
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #865 -: Октомври 03, 2010, 17:54:57 pm »
Здравейте мамчета! Искам да ви питам на вас как така ви казват килограмите на беб4овците сигурно от екографа зависи , на мен доки ни6то не казва но екографа е по стари4ак каза само че очаква бебка да е едричка и всъщност всички така ми казват а аз изпадам в шаш как ли ще илиза 8O
 http://www.mebelikirev.com/matraci/-тук има матраци сонел и кошарки , но на живо изглеждат много по добре моята кошарка е от тази фирма и с такова матраче,утре ще си я взема  :D
маймунке- в този сайт се предлагат матрачета с твоя размер 130 на 70
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 18:21:22 pm от estelitka »
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #866 -: Октомври 03, 2010, 17:55:54 pm »
Здравейте...тука съм си...  :wink:
Снощи се замислих и си поразгледах графиката от подписа - оказва се, че най-вероятно съм забременяла около 16.01. т.е. и най-вероятно ще си пренося....
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #867 -: Октомври 03, 2010, 17:56:08 pm »
 :) Ето го моя доплер :

http://cgi.ebay.com/ANGEL-SOUND-ANGELSOUNDS-FETAL-DOPPLER-BABY-MONITOR-2-B4-/110593809110?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19bfe79ad6
Пак казвам, че аз започнах да чувам някъде към 15-16 седмица и то трудно . Сега ясно, бие като влак, но  началото си беше на ръба на въображението - чувам ли нещо не чувам ли...макар че, веднъж като се научих къде да търся и какво точно - нямах проблем. Жаси казваше ниско в ляво, но аз в началото си чувах ниско, централно под пъпа...то всяко бебче различно си застава.

За количката - на мен ми изглежда нестабилна чисто визуално ! Та аз влизам в графата - некомпетентно мнение.

Мдам...я си съм тук! А другите къде са... :) ?

За кошарата - да я забърша с нещо да, но чак пране...да се напои с някакви препарати - не. То по тази логика трябва да започна да пера и количката...струва ми се прекалено.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #868 -: Октомври 03, 2010, 18:07:09 pm »
Аз чух за някакъв дезифекационен разтвор с който мамите забарсват кошарките и др. неща като ножичката за нокти и разни пвц изделия вие чували ли сте за такъв , мисля да питам в аптеката най вероятно там ги продават.
 ОФ момичета как издържате аз имам 20 дена и имам чувството че няма да издържа до края от тук болежка от там болежка направо немога вече да се движа, малката така ме рита , че имамчувството че до края все ще имам някое счупено ребро.
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 18:18:29 pm от estelitka »
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #869 -: Октомври 03, 2010, 18:53:03 pm »
Натали и Меме, както казвате тази биометрия явно влиза във формулата за скрининга и забелязах преди да дам кръв, че във формуляра доктора беше написал някакви мерки.. колко му е добър апарата незнам, но ми се струва че редовно праща за БХС с такива данни. Ще видим, но така или иначе е късно да търся друго място, защото ранната морфология трябва да е тази седмица от утре. Дано да го прави на 5ет. поне..
Тези дни пък не мога да спя, да няма пълнолуние, какво става- миналата седмица заспивах на бюрото, а уикенда будувам и мисля глупости по цяла нощ.. :? Очаквах сънливостта да премине, но и да стане безсъние :(
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #870 -: Октомври 03, 2010, 18:57:24 pm »
Натали и Меме, както казвате тази биометрия явно влиза във формулата за скрининга и забелязах преди да дам кръв, че във формуляра доктора беше написал някакви мерки.. колко му е добър апарата незнам, но ми се струва че редовно праща за БХС с такива данни. Ще видим, но така или иначе е късно да търся друго място, защото ранната морфология трябва да е тази седмица от утре.Дано да го прави на 5ет. поне..
Тези дни пък не мога да спя, да няма пълнолуние, какво става- миналата седмица заспивах на бюрото, а уикенда будувам и мисля глупости по цяла нощ.. :? Очаквах сънливостта да премине, но и да стане безсъние :(


Аз имах предвид да те е гледал на апарата на 5 ет. Защото тези долу в поликлиниката са допотопни.  Иначе БХС се прави на 14 ет.там е генетичната лаборатория.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #871 -: Октомври 03, 2010, 20:08:37 pm »
Естетика, този препарат е разтвор за студена стерелизация на Чико и струва около 8 лв.. С него измих всички пластмасови части, вкл. и разни играчки, които не стават за пране. Количката и кошарата ги забърсах с вода със сода (може и вода с оцет), а платнените части ги изтърках с четка, напоена с бебешки прах за пране.

Дианка, душичко, ти още ли си тук, аааа :)


*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #872 -: Октомври 03, 2010, 22:58:17 pm »
ДжБрул, не се чуди, че малко хора в Бг имат Стоке-то. Просто са ужасно скъпи. Аз съм висока 170 см, а мъжът ми - 183 см и Спидито на Куини ни е идеално (казах ли, че мини ми го препоръча). Е, нямаме дископатия. Истина е, че кошът не може да се сложи по-нависоко, но от друга страна ако знаеш колко пъти ще се навеждаш (не над количката), мисля, че няма значение дали ще се наведеш два пъти дневно над количката. А и помисли колко време ще я ползваш! Пише до 3 г., но има деца, които като проходят и нищо не може да ги накара да седят и просто количката става излишна вещ. Другото е, че е с огромни размери - все пак трябва да влиза в кола, такси и прочие. Имам една приятелка, чието гадже е 1,95 м и тя е казала, че ще си купи Стоке.  :lol:

Раиса, а въртят ли му се предните гуми на 360 градуса на твоето Мутси? На картинката много не се разбира.

Момичета, за мен всички кошари са еднакви. Имаме една от най-евтините за гости при баба и дядо, а иначе креватчетата ми се струват по-стабилни. Марката според мен не е от кой знае какво значение. Ето я и нашата: http://www2.baby-markt.de/Fillikid+Reisebett+Basic+blau+rot.htm

Лека бременност и раждане на всички!

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #873 -: Октомври 03, 2010, 23:28:56 pm »
благодаря ви за отговорите за лентичката ми, които получих тук и на лични съобщения, много сте мили да ми обръщате внимание за такива неща, но то вие си знаете.

лека нощ

пп дано сега излезе на подписа ми
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #874 -: Октомври 04, 2010, 04:39:07 am »
Хехе  добро утро аз съм от ранните птички бързо се наспивам !
Малко вече спя полуседнала де  :D
Ама така ще е няма начин ся по едно кафенце за мамите ,които го понасят
Гледам ,че обсъждате покупки па аз още не съм се захванала сериозно да пазарувам къде щот се мотам къде от суеверие ,па и много друга работа имахме по ремонт в къщи и така
Мисля от другата седмица да започваме с покупките за бебка
[/url]
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #875 -: Октомври 04, 2010, 09:00:54 am »
Охо, Вивка, добро утро! Хайде пазарувай, че време не остана. :wink:
Ти ходиш ли още на работа?


Re: Тема на бременните №67
« Отговор #876 -: Октомври 04, 2010, 09:45:03 am »
Честно казано и аз не съм започнала с покупките... не знам кога е моментът. Това безсъние в момента ме измъчва много и изтръпването на ръцете когато си легна. Докторът ми изписа "милгама" и процедури при кинезитерапевт, но това с кинезитерапевтът не ми вдъхна доверие и смятам да си спестя 200-300лв. Извадих си някой неща които си пазя от първата ми бременност със сина ми /преди 12 години/ и голям майтам - някой неща са толкова демоде и смешни, че май всичко ще си купувам наново. Милички към коя седмица вече е добре да се ориентирам къде ще раждам?
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #877 -: Октомври 04, 2010, 09:56:46 am »
j_j_ana, май всички ни измъчва изтръпването. Ще потърпим още малко и ще мине ;) Повечето жени се ориентират къде ще раждат доста по-рано. Мисля, че вече ти е време да решиш. Ако не избор на лекар, то поне да избереш болница ;)


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #878 -: Октомври 04, 2010, 10:07:49 am »
Блу Скай, гумите на количката не се въртят. В центъра на шасито ( средата между 4те гуми ) има чупещ се механизъм. По този начин количката може да се върти на едно място, тъй като цялото шаси се огъва. Мога да правя успоредно паркиране  :lol:
Има педал, с който може да стопираш този механизъм и количката върви само напред.

Малко ме хвана яд вчера...имаме си тук детски кът и като минавах с колата покрай мамите видях една паркирана Стоке. Синьо-зелена, много хубав цвят. За малко да спра да разпитам, но ме досрамя...ако бях с кучето да, ама така да изкоча от колата  :oops:... Другия път ще събера смелост да разпитам  :)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #879 -: Октомври 04, 2010, 10:12:24 am »
Добро утро и от мен! Сега отивам на кръвни изследвания, че спрях фраксито преди Димитрова да ми каже и малко се притеснявам.Стискайте палци всичко да е ОК. Много ми е кофти, защото нали трябва да са на гладно, а пък аз вече нали все закусвам сутрин :lol: Ух, дано не се налага да го продължавам и бебчо да е добре!