0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #780 -: Октомври 01, 2010, 15:09:56 pm »
Привет на всички!
Мони, честити сини гащи! Раиска ми се губи, ха дано! Стерче, ти да не би да си в 10- ия вече  :D ... Мен така ме бъзикаха. Иначе нито тичане ми помогна, нито кекс, нито патешко, коремни преси... дори с майка ми изкачвахме стълбите до 13 етаж и обратно, на системи.... Големи мързеланковци, да са ни живи и здрави.
Приятен следобед на всички!  :swing:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #781 -: Октомври 01, 2010, 15:12:44 pm »
Ей ни и нас !
Днес свърших много задачки, но не успях да свърша всичко по план...
След прегледа трябваше да отида до общината и до НОИ, но не успях. Така ме стегна корема, че се чудех дали да не обръщам колата към болницата. Мисля че от човъркането и клатенето в колата се получи така. Имах контракции и болки много ниско долу.
Но се прибрах и хоп - размина ми се.
Иначе док не ми каза нищо ново, високо е беба...да се видим пак в понеделник - вторник.

Дианка,
не знам ти как го правиш това патешко ходене...при мен стана нещо много комично. По- скоро го докарах до някакво жабешко ходене, защото постоянно залитах напред и се подпирах с ръце.

Ох, да я примамя...ама не ще! Май наистина ще ни трябва светещ надпис "изход" ...

Мони   :D Честити сини гащи !
« Последна редакция: Октомври 01, 2010, 15:15:24 pm от Raissa777 »
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #782 -: Октомври 01, 2010, 15:39:36 pm »
 :D
http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=397667.0
и малко акупонктура:
http://escorial.files.wordpress.com/2008/10/acupressure-points.pdf
от 10 до 14 стр. но е на английски. ;)
<br />[/url][img]http://ticker
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #783 -: Октомври 01, 2010, 17:23:56 pm »
Здравейте!

Октомври започна и както вече ви е писала Vickson това е най-прекрасния месец :) Чакаме най-накрая чаровните везнички да се появят.

Мен вчера ме изненадаха от ЖК. Като се обадих за резултатите от МБ ме известиха, че има гъбички и доктора е казал да си слагам Полижинакс 6 дни по 1. Аз понеже съм изпълнителен човек се втурнах към аптеката и си купих въпросните глобули, обаче прочетох че не трябва да се ползват при бременност. Засега не съм ги слагала.
Чудя се дали мога да изчакам до 16.10.-тогава ми е часа при Сигридов и да говоря с него. Могат ли въпросните гъби да направят някоя беля през това време.
А иначе имам само засилено течение, ама няма нито мирис, нито странен цвят, нямам парене, сърбеж и т.н.неразположения. Та ако на този етап не е опасно за бебето, мисля да изчакам до прегледа при Сигридов. А може и да повторя МБ там за по-сигурно.
Ох, ако някой има опит с гъбички моля да пише че досега не ми се е случвало.

Иначе нищо ново при мен. В понеделник съм на ФМ при Врагалева и нямам търпение. Откакто отшумяха разните му неразположения въобще не се чувствам бременна и само се шашкам. И бебето не усещам още, надявах се като е 2-ра бременност да го усетя по-рано. Но плацентата ми е предна и явно ще почакам и пак ще се притеснявам.

Оплаках се. Няма да досаждам повече.
Желая ви само приятни емоции. И с голямо нетърпение чакам да пиша честитки в Честито. :)
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #784 -: Октомври 01, 2010, 18:06:23 pm »
Как се обозначава нухалната гънка, че искам да я погледна колко е на листа от ФМ?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #785 -: Октомври 01, 2010, 18:11:18 pm »
Зейтуни, мисля че няма проблем да изчакаш с Полижинакса до прегледа при Сигридов.
На мен периодично ми излизат гъбички и ги лекувам с Гинодактарин по настояване на лекарката от ЖК. Иначе Дяволов ми беше казал да не слагам нищо, че нямало нужда. Доколкото зная гинеколозите дават нещо за гъбите в 9тия месец, за да ги изчистят точно преди минаването на бебето през родилния канал. Успех на ФМ :)


*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #786 -: Октомври 01, 2010, 18:25:22 pm »
Зайтуни и аз борих гъби  :? Доктора ми предписа 6 глобули Канестен. Сега пуснах контрола и след няколко дена ще е ясно излекувахме ли ги или не!
Иначе и аз съм на мнението на Раши че не е проблем да изчакаш до прегледа ти при д-р Сигридов!

Смарайди нухалната гънка се обозначава с NT.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #787 -: Октомври 01, 2010, 21:15:24 pm »
Зейтуни, аз в момента лекувам гъби и разни други гадости, моя съвет към теб и или се обади или напиши смс на Сигридов, обясни какъв е резултата и какво са ти изписали, коя г.с. си и той ще ти каже дали да почваш или не. Мисля, че имаше значение г.с. за лечението и с кой медикамент да е, така че аз лично бих се посъветвала със Сигридов на всяка цена, на тия в ЖК им нямам никаква вяра.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #788 -: Октомври 01, 2010, 21:56:01 pm »
здравейте, честити сини гащи, мони
надин, как си спря ли кьрженето, видя ли се с лекар

аз искам да питам хапжате ли сирене и кисело мляко или ги отбягжате заради листерията. на мен ми се смеят, яе тжцрде се жтелясжам, но нажсякуде писхе да не се яде фета сирене, а пьк бг сиренето нали се води тип фета.

аз с нищо не мога да се похжалиа освен че ми се гади постоянно, уморявам се от ходенето по улицата и се бидя неприлично рано.

преди доста страници имасхе една плаха дискусиа за секса - аз доколкото знам, ако няма проблеми си е напцлно ок. то толкожа малко жкуснотии са ни позволени, яе и ако това не може...  :oops:
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #789 -: Октомври 01, 2010, 22:13:20 pm »
Elena B, че защо да не хапваме сирене и кисело мляко, та нали калцият ни е необходим. :) Това с листерията не беше ли само за сирена тип Бри, синьо сирене и други подобни.А относно млякото, не е ли под въпрос само домашното.
Аз си хапвам българско сиренце и кисело мляко всеки ден.Това са неща без, които не мога.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #790 -: Октомври 01, 2010, 22:15:17 pm »
преди доста страници имасхе една плаха дискусиа за секса - аз доколкото знам, ако няма проблеми си е напцлно ок. то толкожа малко жкуснотии са ни позволени, яе и ако това не може...  :oops:

Всичко зависи от състоянието ти! Моят доктор беше твърдо против да спирам секса  :D Разбира се когато се появиха контракции ми го спря (но те нямат нищо общо със секса веднъж седмично).
Лично аз намирам приятна разлика в секса докато съм бременна и преди  :wink:
Но все пак попитай и лекаря си!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #791 -: Октомври 01, 2010, 22:25:03 pm »
Хей момичета Барбарончето е родила )),малко по раничко ,но вярвам че всичко ще е наред.В честито има темичка )))))))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #792 -: Октомври 01, 2010, 22:26:21 pm »
Добър вечер скъпи дами  :D Искам само да ви кажа, че вече съм госпожа Димитрова ;) днес беше страхотен ден, прекрасно слънчево време и най-хубавите емоции  :wink:. Освен това, току-що видях, че второто ми БХС е с няколко пъти по-хубав резултат и мога спокойно да мина на първа брачна нощ  :lol:.
Другата седмица ще пусна снимки и ще ви чета. Целувки на всички и хубава вечер!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #793 -: Октомври 01, 2010, 22:31:16 pm »
Toni-bonboni,чудесни новини! :D Честито и само щастие и радост от тук нататък!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #794 -: Октомври 01, 2010, 22:33:05 pm »
Браво Тонка,честито много щастие ,любов и разбирателство ти желая.Иии добре дошла в отбора на г-жите с фамилия Димитрова  :lol: :lol: :lol:.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #795 -: Октомври 01, 2010, 22:39:27 pm »
Браво, Тони! Честито за сватбата и поздравления за хубавите резултати!


Момичета, аз се притеснявам, че за дребни неща се дразня, нервирам се, а после ме е страх да не стане нещо. Дали да не си взема чай от мента, някой пил ли е от него?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #796 -: Октомври 01, 2010, 22:51:49 pm »
Мноооого честито за повода и двойно за резултатите на бебчето! Само хубави неща оттук нататък!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #797 -: Октомври 01, 2010, 23:12:50 pm »
Честито Тони, много семейни радости  :D  Моникс, браво за хубавите новини!
 
Относно секса, както стана дума по-рано и ние го изключихме в първите седмици напълно, уж доктора беше казал "бременната е нормална жена и може да прави всичко като преди с едно наум" след първата контракция попита дали снощи не сме правили кекс. Аз и нямам никакво желание и си мисля че тялото само ти подсказва.. Но все пак си мисля че 2 триместър се чувстваме по-добре и ще видим. Абе ако се чувствате добре, имате желание и няма болка -може, но иначе няма смисъл от глупост да рискувате.
Всъщност другото ми колебание относно кекса бяха гъбите, забравих да питам може ли заразя патньора. По отношение на лечението -четох, че не били опасни за плода, но е добре да се лекуват след първите седмици. Днес док каза че вече може да се лекува и ми изписа нещо.. ще го пробвам утре
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #798 -: Октомври 02, 2010, 08:44:40 am »
Добро утро  :cheerleader:



Тони честито ! много семейно щастие!
Радвам се и за добрата новина !
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #799 -: Октомври 02, 2010, 08:55:00 am »
Здравейте  :wink: да се намеся и аз в темичката.

sami123 до колкото знам, гъбичките са си заразни, да чукам на дърво за момента нямам и се надявам да е така до края...

Секаса и ние го спряхме след добрата новина  :oops: но така и двамата се чувстваме добре...