0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #640 -: Септември 28, 2010, 11:29:47 am »
Кой подозираме? Стерчо, Дианка или и двете  :lol:
:) Аз мислех за Стерчето, но току виж... :) ( макар че, подозирам, че ей сега ще скочи Дианка с юхухууууу тук съм си ! )
Момичета имам план, до 1ви Октомври си чакам кротичко...след това започвам - дълги разходки с кучето, катерене на стълбите, гимнастика ...

 :balk_70: :balk_70: :balk_70: :balk_70: :balk_70:

Ааа, моля, моля, Стерчето подозирайте, не мен  :lol:
Много добър план, за мисля още от днес да започна да правя нещо, че вече....   :x

Сами, от снощи те мисля - моля те, пиши като се върнеш от прегледа!!!  :bighug:
аз зачезвам, че ме чакат два гардероба и пералня за нареждане и простиране!!!


П.С. Раиска, сега проверих - ония гадове от НОИ са се смилили и са пуснали малко парички, разгеле!!!
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 11:37:23 am от dianka »
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #641 -: Септември 28, 2010, 11:42:38 am »
Raissa777, на повечето момичета добре им действаха ресторантите. Вечерта преяждане в някой хубав ресторант, а на другия ден бебе :)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #642 -: Септември 28, 2010, 11:43:02 am »
Здравейте и от мен момичета, вече мисля че и аз мога да се присъединя към вас и тази тема!преди 10тина дни ми установиха бременност и то двуплодна, но тогава на прегледа се видяха само плодните сакчета, а на преглед отново съм на 04.10. когато вече ще съм към края на 8г.с. и вече ще ме гледат за ембриони и техните пулсчета!
Но имам и едно притеснение и моля за вашите компетентни мнения
както вече споменах сега съм към края на 7г.с. и днес сутринта без никакви болки или нещо подобно след като ходих до тоалетна, след избърсването видях по хартията че имам съвсем бледо кафеникаво течение!това стана преди 5часа и до момента няма и следа от каквото и да било течение с по различен цвят от бял!въпросът ми към вас е, това опасно ли е имайки впредвид че поне за сега се е появило съвсем еднократно и трябва ли още утре да ида на лекар или да си изчакам часа на прегледа в понеделник  :(
Моля ви помогнете ми че съм притеснена!!!
И моля да ме извините ако въпроса ми не е за тази тема, но за първи път пиша в този раздел
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #643 -: Септември 28, 2010, 12:20:22 pm »
Обади се на лекаря ти,и нека той прецени кое е най добре :).Успех дано няма проблем. И тихичко честито :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #644 -: Септември 28, 2010, 12:23:18 pm »
Мънки, аз миналата година си бях избрала матраче на Магнифлекс, защото е дишащо,антибактериално,ортопедично и т.н. В крайна сметка взех друго, което е със същите характеристики, но е на друга фирма(сега не се сещам коя беше,а и матрака не е вкъщи).
07.10.2009
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #645 -: Септември 28, 2010, 12:31:05 pm »
Малкото_8 консултирай се с лекаря си! Аз също съм с двуплодна и в началото на бременността имах първо зацапване което после премина и в кървене и се наложи и да полежа в болница!

Маймунке и аз съм в голяма чуденка за матраците! Ние купихме кошарки за бебките и ми се струва че ако сложиме матрак 12см ще стане много високо нивото  :?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #646 -: Септември 28, 2010, 14:31:04 pm »
Ех, Дианка...днес ходих в МД и се оглеждах за теб, а то ето защо не те видях   :D
На мен ми се иска да влезем в Октомври месец, че като дати ми звучат добре - ще се съкращава 10.10. А и утре е тежка дата, та ще се пазя .

Разговорът ми с док :
Д:- как си Рая, ще раждаш ли вече ?
Р:- еми да ви кажа не...нищо не се случва, не ми се смъква корема... Само редовните подготвителни контракции...
Д:- е това е добре че ги има , но ела да видим подготвят ли те за нещо изобщо...
  качих се на магарето и коментара беше - "еми за нищо не те подготвят".

 ... каза още, че ще ме чака още малко и ако не тръгна да раждам ще ме среже  :? Да се чуем в петък...само не разбрах дали ще ме викне да отида или само по телефона, но явно той ще реши до тогава.

За преяждането - при мен не става. Вечер спя трудно, будя се и се въртя по няколо часа...бебка ми се качва много нагоре като легна, дупето и стои точно м/у ребрата ми, т.е. върху стомаха. Като резултат имам киселини и ми се повръща жестоко. Снощи чак се изправих и седнах в леглото, та да вземе да се смъкне малко. Ако на фона на това преям - ще стане страшно.
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #647 -: Септември 28, 2010, 14:39:54 pm »
Тука сме - още 2 в 1. :wink: Вече закъснява мишчицата с 2 дена, ама няколко дена едни подготвителни контракции са ме подгонили... вчера бяха от 1 до 1 вечерта, но тука за да се обадя на акушерката ми трябва да са на 5 мин и да траят най малко пом1... а, моите не са чак толкова регулирани, и тя марзеланка ще излезе като батко си.
Дианка, Рая - мене не ме гледайте аз имам опит с преносването вече, дано по скоро си гушкаме бебчетата че е доста изнервящо това чакакне. :D
лек ден мили тумбаченца.
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 14:45:26 pm от stertje »
<br />[/url][img]http://ticker
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #648 -: Септември 28, 2010, 14:44:13 pm »
Ейййй ама инат бебешори   :DДобре им е във мама ,знаят си те :lol:
Нищо- аз продължавам да стискам палци за лека среща с бебенцата Ви Рая,Стерче,Дианка  :crossfingers:
Сами как си ?Обади ли се на док?

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #649 -: Септември 28, 2010, 14:45:42 pm »
malkoto_8 , не винаги зацапванията преминават в кървене, още повече, че при теб е спряло, но е хубаво да те види лекаря ти, за да си спокойна.Аз имах на няколко пъти такова еднократно бежово зацапване, но не беше нищо сериозно.Дано и при теб е така.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #650 -: Септември 28, 2010, 15:10:54 pm »
Благодаря ви за отговорите момичета
най-вероятно още утре ще ида на доктор, защото по-добре безпричинно ходене отколкото вече да е късно!пожелавам леко бременеене на всички мамита!!!
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #651 -: Септември 28, 2010, 15:33:28 pm »
Хайде де скоро не сме имали бебенце и аз се оглеждам ама инатчета са май наистина. ylinfant
Леко раждане на всички които им предстои скоро и безпроблема бременност на другите бъдещи мами. :D
За матраците за си поръчах на Тед, понеже легълцето ни е нестандартно, уж 10 см, но като го меря сега отива към 15  :?,имам предвид височината надявам се поне да е удобно на бебка.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #652 -: Септември 28, 2010, 15:43:24 pm »
Привет на всички! Ние сега се излюпваме. Виждам, че липсващите от вчера са на линия, така че ще си почакаме още   :). Успех на всички и приятен следобед!
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #653 -: Септември 28, 2010, 16:05:45 pm »
Здравейте и от мен! Вече не мога да обикалям както преди магазините с часове - край на шопинг маратоните, че бебо натежава и лекаря ми каза повече почивка на последната ни среща вчера...иначе сме добре - растем си  :lol: Тези дни пак ми се обажда кръстът, та ще лежа..няма как. От днес пък едно гърло ме боли...дали мога да смуча разни бонбони от сорта на Стрепсилс, аз съм с неизвадени сливици и гърлото ми е слабото място...засега карам на чайчета с медец :D Ако стане по-зле ще се консултирам с лекар...поне за сега е само гърло, то с тази смяна на сезоните няма как..
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #654 -: Септември 28, 2010, 16:12:52 pm »
Йоанка,купи си прополки,те са за смуене и не вредя,а най хубавото е че имат бърз ефект ;)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #655 -: Септември 28, 2010, 16:28:22 pm »
Раиса, ти нямаше ли да раждаш естествено? Защо док ще те среже, ако до петък не родиш? няма ли да ти предизвика раждането, а рязане?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #656 -: Септември 28, 2010, 17:11:08 pm »
Раиска, ако ще се опира до ножа, не е ли по-добре да пробваш чая от листа от малини. Жасмин-Вени го беше пила преди нормално раждане.
Вижте какво намерих в нета:
- Намаляват болката по време на и след раждане. Като тонизират мускулите, използвани през бременността и раждането, листата от малина премахват много от причините за болезнено раждане и дълго възстановяване. Това естествено не премахва болката при разширяването на шийката на матката.
- Подпомагат изобилната секреция на кърма. Високото минерално съдържание в листата от малина подпомага производството на майчино мляко, но стипчивостта им може да пречи при някои жени.
- Помагат за бързо и леко раждане. Листата от малина помагат на матката да работи без допълнително напрежение. Те не правят контракциите по-силни, но помагат на контрахиращата се матка да действа по-ефективно и по този начин правят раждането по-лесно и бързо.

При Стерче не знам дали го има, но и Дианка може да пробва, ако й тежи коремчето вече.
Ако не ме пратят на секцио заради възрастта, смятам да я пробвам тази отвара. Освен всичко друго е добре и за настинки и кашлици.
« Последна редакция: Септември 28, 2010, 17:13:34 pm от Meme »
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #657 -: Септември 28, 2010, 17:20:11 pm »
Хммм, аз мисля да пробвам първо естествените методи - ходене, секс  :oops:  :lol: , довечера ще ходим на пицария с приятелки, днес цял ден пренареждам гардероби, мъкна торби...пък и имам още време до термин. Раиска, не се давай така лесно на скалпела, освен ако наистина няма някоя животозастрашаваща причина, пу пу пу!!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #658 -: Септември 28, 2010, 17:40:11 pm »
Ех, че е чудотворен този чай :D Продават ли го по стандартните аптеки или в специализираните билкови го има само?
Raisska, какви ножове, какво чудо 8O Никакви такива, освен, ако няма основателна причина. Дано не се наложи и да мине нормално и леко раждането.Вие сега я уплашихте бебка с тия приказки и тя ще вземе да излезе до петък сама. :wink:
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #659 -: Септември 28, 2010, 17:50:12 pm »
Момичета, чела съм, че този чай трябва да започне да се пие 6-8 седмици преди раждане, като количеството е по 4-5 чаши на ден. Целта е да направите меките тъкани по-еластични и по този начин да избегнете епизиотомия.