0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #480 -: Септември 24, 2010, 10:16:59 am »
тони-бонбони, не си първата във форума с подобни притеснения. Не се стресирай излишно! Вярвай, че всичко ще е наред и ще видиш, че така и ще бъде! :)
Лекарите често се презастраховат, но всичко си остава за наша сметка. Сега трябва да сме спокойни и бебчетата да са добре, да растат и се развиват в коремчетата ни. Това е най-важното!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #481 -: Септември 24, 2010, 10:25:09 am »
Мислех да не тревожа майка ми, но немога да не споделя с нея. Тя е най-близкия ми човек и винаги ще бъде така. Та тя снощи ме развесели с време, когато е била бременна с мен. Колкото и да го мисля, само се депресирам излишно и затова сега ще се опитам да се разведря, като я разкажа и на вас. Била е вече около 6-ти месец, баща ми я закарал на преглед и тръгнал да си върши задачи, но бил с малко висока скорост и го заснели ;). Казал й, и решили понеже колата е на името на майка ми, тя да отиде в КАТ. Прстига тя с голям корем, пълен с вода да плувам  :lol:. Гледа полицая се кара с друг нарушител, не бил той в колата и т.н. Вижда майка ми и казва "Г-жо, вие сте руса, на снимката е някой с черна коса", а тя "Нищо, нали колата е моя, пишете акта", Минава единия от шефовете, поздравява я. После този, дето разписвал постановленията, поздравява я. Полицая казал "Е как да Ви глобя, всички шефове Ви познават. А вие и не се ядосвате ?!" , "Ами доки каза, че не трябва да се ядосвам и затова съм усмихната" :).
Пак стана дълго, но ми стана приятно като го пиша  :bighug:
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #482 -: Септември 24, 2010, 10:29:10 am »
Тони, дано да е грешка и всичко да е наред, но аз бих отишла веднага на ФМ нищо, че казват след 10-12 дни. Пък след 2 сед. пак си отиди на ФМ.

Мели, а какво означава ако ЧХГ е малко по- ниско от реф. стойности? При мен е така, но никой не ми обясни защо, а другите резултати са си ок.
07.10.2009
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #483 -: Септември 24, 2010, 10:38:10 am »
Изключително съм ви благодарна за подкрепата, макар и виртуална. Малко се успокоих наистина. А снощи такова чудо изчетохме в нет-а, че се задърстих с информация. Понеделник ще правим фм и наново бхс. Иска ми се да бяхте тук и да ви прегърна всички  :bighug: :bighug: :bighug:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #484 -: Септември 24, 2010, 10:41:56 am »
Мели, а какво означава ако ЧХГ е малко по- ниско от реф. стойности? При мен е така, но никой не ми обясни защо, а другите резултати са си ок.

Нито един показател не бива да се интерпретира самостоятелно, затова скринингът е комбинирана оценка на риска според множество маркери - ултразвукови и биохимични, както и възраст, предишна утежнена акушерска анамнеза и т.н. С други думи, твоето ниско ЧХГ нищо не означава, ако цялостната оценка на риска е в приемливите граници.

А коментирам високото ЧХГ, и то конкретно Free - bCG заради факта, че при престой на кръвта негоните стойности могат изкуствено да се увеличат. Затова трябва да се спазва точно методиката на вземане на кръв, отделяне на серум, съхранение и транспорт. Понякога малки пропуски в този механизъм водят до притеснителни за бременната жена резултати.

Разбира се, не казвам, че в случая на Тони това е причината, но ако беше наша пациентка, ние щяхме да се постараем да избегнем всички рискове за фалшив резултат при повторното изследване. Както се надявам това да направят и варненските ми колеги.



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #485 -: Септември 24, 2010, 10:44:40 am »
Разбира се, не казвам, че в случая на Тони това е причината, но ако беше наша пациентка, ние щяхме да се постараем да избегнем всички рискове за фалшив резултат при повторното изследване. Както се надявам това да направят и варненските ми колеги.

Благодаря ти, Мели. Началото на другата седмица ще го повторим и дано имам с какво да се похваля :)
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #486 -: Септември 24, 2010, 10:48:43 am »
Мели, а какво означава ако ЧХГ е малко по- ниско от реф. стойности? При мен е така, но никой не ми обясни защо, а другите резултати са си ок.

Нито един показател не бива да се интерпретира самостоятелно, затова скринингът е комбинирана оценка на риска според множество маркери - ултразвукови и биохимични, както и възраст, предишна утежнена акушерска анамнеза и т.н. С други думи, твоето ниско ЧХГ нищо не означава, ако цялостната оценка на риска е в приемливите граници.

Благодаря за отговора! На мен също ми казаха, че няма нищо обезпокоително в този резултат, но аз реших да питам все пак за мое успокоение. :oops:
07.10.2009
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #487 -: Септември 24, 2010, 11:25:28 am »
Тони радвам се че вече си се поуспокоила  :bighug:
Всичко което бих казала вече е написано от момичетата . Много те прегръщам и всичко ще е наред.

По повод седмиците на отделните части на тялото - ако не бъркам на всеки преглед имам такива стойности, написани или на лист, който док попълва, или на снимката от ехографа. Лекаря ми никога не е коментирал тези стойности, просто ми е казвал - всичко е наред ( той всъщност след като каже "всичко е наред" и нищо не коментира...води, плацента - нищо ). Та, като си гледам бележките - нямам нито една с еднакви стойности...даже често има много големи разлики. На последната снимка, която имам - имаме стойности от 40г.с. и от 32г.с. Мисля, че главата отговаря на 40та седмица, но не знам какво значат съкращенията, просто предполагам.
Но щом док нищо не ми казва - аз съм спокойна...явно е нормално да има разминавания и то не толкова че децата са "несиметрични", колкото че апаратурата не е чак толкова прецизна и подобни коментари само биха тревожили бременната.
Сега като се замисля, Дяволов е единствения лекар, който не само че не ме е стресирал, ами точно обратното - ако го слушаш - всичко е пей сърце. Иначе съм чувала, че няма да мога да забременея без намеса, че няма да мога да износя до края, че бебето няма да се завърти и т.н. Не като сигурно казване, а просто като възможност...да си знам.

Щях да забравя...
Раши, какво означава съкращението ПИК ?
И аз имам "заплюти" дати от рожденници за Октомври - 3ти, 7ми, 9ти и 10ти.  :wink:
« Последна редакция: Септември 24, 2010, 11:30:15 am от Raissa777 »
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #488 -: Септември 24, 2010, 11:38:09 am »
Раиса, благодаря ти  :bighug: И на мен доки нищо не казва, за да не си преведа нещо не както трябва. Тя е на принципа само ако има нещо да каже. Аз питам, а тя :"Всичко е ок, не мисли глупости. Сега ще се прибереш, ще започнеш да ровиш в нет-а и какво си разбрала и какво не, ще започнеш да се притесняваш излишно. Аз ако има нещо ще ти кажа." Тя си гледа, записва и т.н. Да ама я няма до вторник и естествено аз съм с изправена коса и опънати нерви от мислене какво защо и как. Иначе майка ми каза, че съм се родила с много голяма глава, 2.850кг и 52см. Дълго кльощаво бебе с голяма глава ;)
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #489 -: Септември 24, 2010, 13:03:08 pm »
Щях да забравя...
Раши, какво означава съкращението ПИК ?
И аз имам "заплюти" дати от рожденници за Октомври - 3ти, 7ми, 9ти и 10ти.  :wink:

Raissa, ПИК означава персонален индефикационен код и заедно с ЕГН-то си можеш през интрернет да си проверяваш кога и какви пари ти превеждат от НОИ.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #490 -: Септември 24, 2010, 13:10:14 pm »
Raissa, ПИК означава персонален индефикационен код и заедно с ЕГН-то си можеш през интрернет да си проверяваш кога и какви пари ти превеждат от НОИ.
Именно :)


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #491 -: Септември 24, 2010, 14:00:49 pm »
Страхотно, за пръв път чувам за подобно нещо!
Аз имам интернет банкиране и всеки ден си гледам в сметките, дали не са ми превели нещичко...( ама тц! )
Къде трябва да отида за това нещо ? В някакъв централен офис или по поделенията им в кварталите ?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #492 -: Септември 24, 2010, 14:16:07 pm »
Тони стискам ти палци всичко да е наред!
За протокола и мен много ме бяха наплашили за едната близначка - първо беше голяма нухална гънка, после малки назални косто, и последното беше нехомогенен плексус  :? В крайна сметка на всички ФМ докторката подчертава че няма място за претиснение когато всичко се развива нормално по бебетата! Разбира се до последно у мен ще остане един върпостителен!
Моят съвет е да не избързваш с лошите мисли - направи една ФМ, ако трябва и втора и се консултирай с генетици!

Успех
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #493 -: Септември 24, 2010, 15:23:58 pm »
Страхотно, за пръв път чувам за подобно нещо!Аз имам интернет банкиране и всеки ден си гледам в сметките, дали не са ми превели нещичко...( ама тц! )Къде трябва да отида за това нещо ? В някакъв централен офис или по поделенията им в кварталите ?
Значи не съм само аз....  :lol: айде бре, НОИ, шъ умреми от глаааад  :lol:  :lol:
Раиска, баш у най-главното НОИ трябва да отидеш!! Аз сек анех, ама така и не се наканих  :oops: иначе и аз си направих интернет банкиране, ама само пасивно, демек да си проверявам сметката, защото най-близкият банкомат ми е на 40мин пеша....  :x

Тони, стискам много силно палци!!!
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #494 -: Септември 24, 2010, 15:25:45 pm »
за ПИК кода, преди години от НОИ пращаха писма и вътре го имаше. но не всички са Плюшкин като мен и пазят всичко, затова отиваш в НОИ. там попълваш някаква бланка и веднага ти го издават кода.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #495 -: Септември 24, 2010, 15:30:52 pm »
Благодаря Дианка, ще гледам да не психясам събота и неделя в очакване на понеделник. А утре си вземам роклята за сватбата, ама нещо не й се радвам. Сърцето ми се е свило, но дано се окажат грешни резултатите  :crossfingers:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #496 -: Септември 24, 2010, 17:14:37 pm »
Тони, а преди да пуснеш изследването как така не сте правили фетална морфология? То се взимат данни и от нея за да се извърши изследването.
Когато аз правих моя БХС(ранен) в МД при взимането на резултата ми казаха, че защото резултата е много хубав не се налага втори БХС. Точно защото ранния дава по-реални резултати. Казаха ми само да си направя ФМ 15-17г.с.
Не се притеснявай, аз мисля, че проблема идва от това. Но е добре сега да минеш на ФМ.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #497 -: Септември 24, 2010, 17:20:44 pm »
Тони, няма да психясваш, ние сме с теб! :)

Пикът се вади в стая 106 на НОИ. Носиш си само лична карта. Става за 5 минути.

Ох, момичета, днес много ме ядосаха в Мтел. За трети път ходя и не могат да ми свършат работата. Направо се разревах като си тръгнах от там. Питах ги не ги ли е срам да разиграват бременна жена така. Да не говорим, че и трите пъти си чакам на опашка по един час.

А пък свеки започна вече много да се напъва и нея едвам я издържам. Всеки ден си търси повод да дойде и се натиска да идва с мен на лекар и да помага. Като и откажа се сърди. Тя си има задачки за вършене, купила е това онова, ще идва да мие прозорци и да чисти, ама все не и стигало. А на мен ми останаха много малко неща да почистя, а тя зор да идва да чисти още, да идва с нас по бебешките магазини и т.н. (един път не сме отишли да си купим нещо без нея, защото и тя искала да види какво има). Вече ми дойде много, защото и с мъжо се разправям за това. Виждаме се с нея през ден за щяло и нещяло, а тя била се чувствала изолирана. Ми да живее у дома ли да я поканя? То само това остана ... На мен ми беше ясно, че тя ще откачи, ама някак си очаквах, че мъжо ще я поспира някак си, а той не. Каквото каже тя, това да става. Най-тъпото е, че излизам аз лошата, защото нали уж ми се предлага помощ, от най-добри подбуди, а аз виждаш ли проклетата отказвам. Ужким на думи и двамата повтарят как много трябвало да се пазя, а не спират да ми късат нервите от седмици!


Re: Тема на бременните №67
« Отговор #498 -: Септември 24, 2010, 17:23:10 pm »
Натали, миналия петък бях при доки и тя уж мери и шири, дори тя ми попълни формуляра за бхс. Сега започвам да се чудя дали може да е оказало влияние това, че бях леко хремава, или престоя на пробата от петък до понеделник  :ask:. Все пак другата седмица ще го повторя и ще видим.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #499 -: Септември 24, 2010, 17:25:01 pm »
Тони мила,дано няма нищо притеснително :crossfingers:и всичко с бебо е наред,помежду другото и аз не съм правила ранна ФМ нито БХС  :?и нямам търпение поне с ФМ да видим какво става и всичко дали е наред.Ще чакаме хубави новини :crossfingers:
Раши,за свекитата просто нямам думи твойто поне идва само на гости,аз незнам дали ще дочакам този ден скоро,а и дето казваш ти много се престарават :x