0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #260 -: Септември 18, 2010, 14:40:44 pm »
Здравейте момичета, виждам че доста от вас са в напреднала бременост и ще се осмеля да ви запитам.Аз съм в средата ана 20г.с. Днес забелязах че имам мокто птено на бикините и въобще чустовот за постоянно желание з аишкане и нещо каот че ли съм в цикъл...Усещам бебо не е спрял да се движи.Ще се радвам ако някое мамче или бъдещо ммамче е имала подобни симптоми...да псодели.Днес е събота и лекаркат ами не рботи...и се чудя дали да отида в спешен кабинет.Благодаря на всички.Лека бременост на всички.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #261 -: Септември 18, 2010, 14:42:25 pm »
хихихихи гълъбчета,Жаси ме развесели,сега съм спряла с пускането ама до преди 1 седмица беше направоооооо :oops: :lol:
мъж ми започна да се забавлява с това и да ме поднася,то изобщо не може да се подтисне ,егати газовете :lol: :lol: :lol:
505150-ако става въпрос за секрет и аз имам повече и това е нормално,разбирам че не е кръва ,нали?Нормално е да отделяш повеме секрет,особено ако няма мириз
Аз съм на 4d на 30.09 и нямам търпение,щото в ж.к не ми казва нищо в подробности за бебо
« Последна редакция: Септември 18, 2010, 14:47:21 pm от moniks_s »

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #262 -: Септември 18, 2010, 14:52:00 pm »
Ами по скоро все е дно съм се изпуснала леко  :oops: НО не е кръв и няма миризма.
Чета за изпускане ама в мнго по напреднала бреемност...каоти з а изтичане на околоплодни води коеот води до раждне.....И това ме притесни.moniks_s висчко щее наред на 4д..аз съм на 23.09 намен даже и пола не са ми казали.....надявам се да се съжалят тозипът и да ми го кажат :)
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #263 -: Септември 18, 2010, 15:30:09 pm »
ами пола и аз не го знам още,тя АГ-то не обичала да дава прогнози,та разчитам като ходя на 4d и да разбера освен пола и дали е нормално всичко с бебо,
това и при мен го има,а и сигурно при много други ,нека се включат ,а ако се притесняваш питай док.стискам палци :crossfingers:

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #264 -: Септември 18, 2010, 15:39:52 pm »
505150 не успях да разбера - влагалищно течение ли имаш или изпускаш по-малко урина? Ако е първото - няма страшно, при бременност секрета се увеличава и при мене е така - даже като стана от стол или както си вървя усещам че потичам...много неприятно. Моето течение е бяло...ако изпускаш урина е добре да се консултираш с лекар. На мене страшно ми кървят венците като мия зъбите - мия се с лакалут актив и мека четка и не помага.Бях на зъболекар вече 2 пъти през бременността, но освен един разтвор за жабурене не ми препоръчаха друго...има ли някой с подобен проблем?
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #265 -: Септември 18, 2010, 16:54:13 pm »
Какви сутиени носите? На мен ми попораснаха гърдите и започнах да се изпотявам под тях и ми създава дискомфорт. Досега не ми се беше случвало такова изпотяване. Пробвах без сутиен, голямо клатене става :lol:. Махнах на един сутиен банелите, че ми се впиваха в ребрата, презрамките ми се врязват в кожата. Имам сутиен за бременни и кърмачки, и той ми се отбелязва по гърдите. Угодия -  няма.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #266 -: Септември 18, 2010, 17:16:36 pm »
Smaraidi, опитай с безшевно бельо. Мен малко ме спарваше през топлите месеци, но сега вече е ОК. Аз нося такива бюстиета, дори спя с тях - много са ми удобни. Винаги съм имала голям бюст (бях 75Д преди да забременея, не знам до коя буква ще стигна до края) и не се чувствам комфортно да съм без сутиен.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #267 -: Септември 18, 2010, 17:33:10 pm »
505150 ако става въпрос за влагалищно течение - нормално си е. И аз се шашках в началото даже 2 пъти пусках изследвания и всичко си е наред.
yoanna при мен също кървят венците. Чистих зъбен камък февруари и мин. седмица пак. Мия се с парадонтакс, вода елудрил и накрая мажа с един гел Пародиум. Не са спрели да кървят но определено има голям ефект. Моята доки ми изписа да пия допълнително вит. С и Зимафлуор, които не съм вземала. Ако искаш се поинтересувай и за тях и ако наистина е тежко положението опитай.
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #268 -: Септември 18, 2010, 18:36:18 pm »
Момичета,

Аз да Ви кажа доста се притесних.Говорих със Сигридов преди малко и той ми каза ,че при  влагалищния секрет,който взехме е излезнала някаква инфекция,която е в матката,опасна е и води до скъсяване на шийката на матката и преждевременно раждане.Изписа ми антибиотик Азотрил от 500 мг и Индометацин от 100 мг свещички и каза само да лежа.И сега пия хапчетата,лежа и тръпна.Дано се оправят нещата.

При някоя от вас имало ли е такива инфекции и как ги лекувахте?



*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #269 -: Септември 18, 2010, 21:08:56 pm »
Здравейте!
За венците един бабешки лек, сестра ми има кървящи венци от години, пробва какво ли не и това помогна. Не знам как да го обясня точно - зелената обвивка на ореха, отчупва се малко от нея и се втрива за много кратко във венците (ако се прекали има опасност да ги изгорите) и така 3-4 дни. Като е хубаво да се прави вечер, че оцветява.
За сутиените, Смарайди, съпричастна съм с теб, носех същия размер преди бременността, а сега през деня сутиен и отгоре безшевно бельо, иначе не се търпи. А през нощта само с безшевното и така вече 5 месеца :)

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #270 -: Септември 18, 2010, 21:10:03 pm »
Здравейте!
За венците един бабешки лек, сестра ми има кървящи венци от години, пробва какво ли не и това помогна. Не знам как да го обясня точно - зелената обвивка на ореха, отчупва се малко от нея и се втрива за много кратко във венците (ако се прекали има опасност да ги изгорите) и така 3-4 дни. Като е хубаво да се прави вечер, че оцветява.
За сутиените, Смарайди, съпричастна съм с теб, носех същия размер преди бременността, а сега през деня сутиен и отгоре безшевно бельо, иначе не се търпи. А през нощта само с безшевното и така вече 5 месеца :)

*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #271 -: Септември 18, 2010, 22:05:38 pm »
И аз като "на всяка манджа мерудия"  :Dда кажа ,че за моите кървящи венци единвствено ме облекчава горе-долу Сандрин,много е неприиятно ама.....всичко ще ни мине след няколко месеца,както казва доки :wink: :lol:
« Последна редакция: Септември 18, 2010, 22:19:00 pm от moniks_s »

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #272 -: Септември 18, 2010, 22:11:54 pm »
здравейте момичета!
 за влагалищния секрет и аз имам доста обилен дори понякога ми се навлажняват и панталоните и е много неприятно , ползвам от тия малките превръзки но на следващата ж.к. и аз мисля да пусна едно изследване.
 за сутиените и аз им махах банелите , едвам ги изтрайвах сега ползвам памучни и съм доволна защото никъде не ми се отбелязват.
 за разхлабване и аз съм ползвала фрути лакс сироп и наистина върши работа и не ти се върти корема половин час както при др. разхлабителни.
 а относно газовете е голям майтап  :) и моя мъж ме занася ама няма как има доста галъбчета за изпускане :oops: :D . Така ще е дано после спрат обаче.

 А сега отивам отново да видя снимките.Чао за сега.
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #273 -: Септември 18, 2010, 22:14:00 pm »
Oле,ама то се напълнило със снимчици!Много сте хубави момичета , давайте все така , направо сияете всички!
 Пък да ви се оплача ,тая вечер голямо разпъване става с мен  :?,много ме боли срамната кост и много изпуква , на никъде немога да се извъртя пък да не говоря ако реша да ставам ама така ще е.
  И бебка много силно рита и по много време , не спи ли това дете незнам,или рита и докато спинка,а уж ритниците трябва да намалят че нямало място,поне така съм чувала, а те вместо това се увеличават.
  Уф,пак стана дълъг пост,сори :oops:
« Последна редакция: Септември 18, 2010, 22:33:34 pm от estelitka »
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #274 -: Септември 18, 2010, 22:26:57 pm »
Момичета, и при мен има течение. А от известно време и пишвам по малко без да се усетя. Доколкото знам и двете явления са нормални, но не са приятни. Малките превръзки не са особено надеждни, и май ще почна да слагам по две от тях  :wink: Само се следете за гъбички и възпаления да няма. Докторката ми беше казала, че към края на бременността се слагат глобули, за да се махне течението. Ето защо ме посъветва да слагам по една глобула Гинодактарин седмично профилактично.

Моите уши също заглъхват честичко - дори и когато кръвното ми е наред. Май и това е нормално и типично за бременността.

За сутиените, купих си два кърмачески сутиена на Канпол по 19,90 лв. и си го нося от сега. Много са ми удобни и стоят добре като модел. Старите ми сутиени ми се впиват твърде много.

За венците, жабурете всяка вечер вода за уста. Мъжо ми е доснесъл такава на Листерин - доста силна. Нямам проблем с венците, но той реши, че е по-добре да жабуря за всеки случай. И конци за зъби ползвам - за да не остава храна между зъбите, че по-лесно се развалят докато сме бременни.

:)
« Последна редакция: Септември 18, 2010, 22:29:17 pm от Раши »


Re: Тема на бременните №67
« Отговор #275 -: Септември 18, 2010, 23:17:48 pm »
благодаря, ще пробвам съветите на Жасмин и Анджи за разхлабване. Като си помисля, че цял живот съм била с хлабав стомах, а сега се напъвам  :oops:
За венците има лесно решение- водите за жабурене действат веднага, аз имам една със смрадлика - 2 пъти и веднага облакчава.
Анджи бебе, доколкото знам тези възпаления трябва да се лекуват веднага и да се следят. Аз имам гъби, но засега казаха, че не е опасно, евентуално преди раждане ще се лекува..
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #276 -: Септември 19, 2010, 00:34:35 am »
Абсолютно подкрепям Раши за Листерина. Ползвам от много време и кърящи венци нямам, а бях мноого зле.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #277 -: Септември 19, 2010, 08:14:49 am »
Момичета, къде гледате тези албумчета? :oops:
*
Re: Тема на бременните №67
« Отговор #278 -: Септември 19, 2010, 12:04:26 pm »
Привет и от мен, последните коментари и мен ме вълнуват много  :)

Аз също имам кървящи венци от известно време, лошото е, че едвам изтърпявам каквито и да е пасти и разтвори за устата, но все пак ползвам пародонтакс - много по-ефективна е от каквито и да е други пасти и за същия проблем, разтвора за уста също.

Относно течението - и аз имам такова, ту прозрачно, ту леко с бяло-жълт отенък, без да ме дразни и без мирис, но все пак и аз се питах същото - дали е нормално, та реших при следващото посещение да си пусна една МБ, да видя как са нещата.

При сутиените - същата работа, тези с банелите така ме убиват, че ще се наложи да ги обновявам скоро с безшевни и памучни.

Аз също имам доста проблеми с обонянието и носната лигавица - носът ми рядко е запушен, но много кихам, често усещам един такъв некомфорт, като че са ми промивали ноздрите чак до мозъка  8O  :lol:

И сега новостите около мен - в петък бях на фетална морфология, резултатите са добри, общо всичко и при двете бебета е в норма, с едно изключение, което трябва да следим в бъдеще. При едното бебе докторката видя нехомогенен хороидален плексус в едната хемисфера, останалата анатомия на мозъка е без отклонения. Това доколкото разбрах са малки кистички в едната половина от мозъка, които ще наблюдаваме с времето и дано се редуцират. Притесних се, но гледам да не го мисля и да бъда позитивно настроена за бъдещето. Докторката беше обнадеждена, че щом всички органи отговарят на срока от бременността и всичко изглежда добре, то и тези неща ще се оправят.
Иначе вече със сигурност ни потвърдиха, че и двете бебчета са момчета, така че и аз влизам в клуба на свекитата  :lol:
Много се надявах на шарени гащи, ама нищо, следващия път  :lol:
« Последна редакция: Септември 19, 2010, 12:08:31 pm от beauty »

Re: Тема на бременните №67
« Отговор #279 -: Септември 19, 2010, 13:31:21 pm »
beauty , добре дошла в синия отбор. Дано кистичките изчезнат скоро и с тях и притесненията ти.Важното е, че бебоците са добре,развиват се нормално и отговарят на седмиците си. :wink: