0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #920 -: Септември 10, 2010, 20:02:01 pm »
Lucky и на мен pH ми е завишено, 9 ми е при норма 5-7. Ама аз на това не обръшам внимание.

Аз за 2 месеца се спуках да ям салатки с цвекло, моркови и домати и явно има ефект. При мен ЦРП е 4,6, но си е в норма. Доки на следвашия преглед иска да ми вземе секрет, а така мразя да ме бърка.....сега слагах едни глобули, леле, все едно съм девствена  :D

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #921 -: Септември 10, 2010, 20:12:15 pm »
Желязо има и в ряпата и зелето, а от тях ставам страхотни салати.
Сега почват портокалите , грейпфрутите и кивито- в тях има желязо, а и вит.с, така се усвоява по-лесно.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #922 -: Септември 10, 2010, 20:28:47 pm »
Ааа, да ви питам нещо ... тази минерална вода, топлата до Халите, може ли да се пие от бременни? Харесвах я преди да забременея и сега се чудя да изпратя ли мъжа ми да напълни или да си карам на купените води!?!
Моята лекарка каза, че минерална вода може само такава, която става и за бебета. За тази на Халите никой не може да ти каже с точност състава, според мен по-добре се откажи от нея за момента.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #923 -: Септември 10, 2010, 20:37:19 pm »
Момичета, да ви питам, чували ли сте, че при бременност не трябва да се ядат грейпфрути. Аз много обичам, но Сигридов ми каза да забравя за тях, при бременност не било хубаво да се ядат.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #924 -: Септември 10, 2010, 20:41:35 pm »
Момичета, да ви питам, чували ли сте, че при бременност не трябва да се ядат грейпфрути. Аз много обичам, но Сигридов ми каза да забравя за тях, при бременност не било хубаво да се ядат.

Не зная дали ще го обясня много точно. Но аз знам, че не е добре да се яде грейпфрут когато се пият някакви лекарства. Защото кара черният дроб да отделя някакъв ензим и хапчетата не се освояват от организма.
Поправете ме, ако съм сбъркала нещо.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #925 -: Септември 10, 2010, 20:45:28 pm »
Здравейте милички ... Аз имам едно питане-хвана ме някакъв вирус и хремата ми е доста изострена.. тече ми много носа и гърлото ме стяга..Имате ли някакви препоръки какво мога да приема поне малко да се поотпусна..
Извинявам се ако това не е за тази тема..
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #926 -: Септември 10, 2010, 21:07:16 pm »
Дано не е вярно това за грейпфрутите, защото изпивам по 2 всяка сутрин, помага ми против гаденето.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #927 -: Септември 10, 2010, 21:10:04 pm »
saraapl , искрено ти съчувствам. Току що се преборих с подобно нещо. Не посмях да пия нищо, но ти, ако имаш достъп до лекар, най - добре се консултирай. И бързо оздравяване!
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #928 -: Септември 10, 2010, 21:32:19 pm »
Ааа, да ви питам нещо ... тази минерална вода, топлата до Халите, може ли да се пие от бременни? Харесвах я преди да забременея и сега се чудя да изпратя ли мъжа ми да напълни или да си карам на купените води!?!
Моята лекарка каза, че минерална вода може само такава, която става и за бебета. За тази на Халите никой не може да ти каже с точност състава, според мен по-добре се откажи от нея за момента.
аз пък цяла бременност пия почти само от нея. отделно пия и еда изворна, която си наливаме от чешма на Витоша. Детето и то пие от тия води, нищо ни няма. важното е да са ти чисти шишетата, в които си наливаш. а и имаш ли гаранция, че минералната в шишето не не някое менте, налято от неизвестен източник? за това предпочитам лично да си я налея.
ЗА грейпфрута и аз така знам, както е написала Натали. Но лимони и портокали може!
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #929 -: Септември 10, 2010, 21:39:21 pm »
saraapl, аз се бях обзавела с хрема в първите седмици. Самолекувах се с хомеопатични лекарства - гранулки за грип, смучещи хапченца за гърло, капки за нос и повече сън и почивка.
За хремата може скилидки чесън или тампони с ракия в носа.
Можеш да пробваш и една витаминозна бомба - сока от 3-4 лимона заедно с 3-4 супени лъжици мед се загрява на водна баня. Малко преди да кипне се сваля от котлона.
Дано скоро се справиш!
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #930 -: Септември 10, 2010, 21:52:16 pm »
Цвеклото наистина много помага,аз лично много го обичам сварено и мариновано или овкусено просто.Черсен пипер също е добре да се яде.Аз месо не ям въобще.
Успях все пак да си вдигна хемоглобина от 93 на 113


Re: Тема на бременните №66
« Отговор #931 -: Септември 11, 2010, 00:29:39 am »
За грейпфрута не знам, но аз много често пия фреш в комбинация с портокал, нимой нищо не ми е казал в Токуда. Не вярвам да е така. Знам че не трябва да се пие повече от 200мл, пак заради някакво усвояване..ама чак пък да пречи.

http://www.pregnancy-info.net/nutrition.html ето нещо интересно.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #932 -: Септември 11, 2010, 00:41:25 am »
За грейпфрута не знам, но аз много често пия фреш в комбинация с портокал, нимой нищо не ми е казал в Токуда. Не вярвам да е така. Знам че не трябва да се пие повече от 200мл, пак заради някакво усвояване..ама чак пък да пречи.

http://www.pregnancy-info.net/nutrition.html ето нещо интересно.

Мерси за интересната статийка, отпечатах си я и ще имам повод да стана от компа и да си я прочета :)
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #933 -: Септември 11, 2010, 09:06:05 am »
Здравейте, това за грейпфрутите е вярно, ако приемате лекарства по време на бременността, иначе мисля че не пречат. Пречат на усвояването и разграждането на лекарствата в организма, точно както го е обяснила Чери.
За минералната вода знам, че е е за предпочитане нискоминерализираната, но дали тази на Халите е такава... не знам!
Аз искам да ви питам нещо, по-точно тези от вас които са настоящи или бивши пациентки на д-р Сигридов. Той може ли да ми направи запис на прегледа на CD? До сега не е ставало на въпрос и не знам дали няма да ме изгледа като хахо  :wink: ако го помоля на прегледа. А много ми се иска да си имам поне едно филмче с бебо, в ЖК няма шанс за такова нещо, а аз освен на тези места на друго място не ходя.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #934 -: Септември 11, 2010, 10:11:52 am »
Вики,мисля,че може :) Виждала съм много момичета да излизат с диск,но дали са само снимки или целия преглед незнам :) Няма да те помисли за луда,ако го попиташ със сигурност !
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #935 -: Септември 11, 2010, 10:24:40 am »
Ааа, да ви питам нещо ... тази минерална вода, топлата до Халите, може ли да се пие от бременни? Харесвах я преди да забременея и сега се чудя да изпратя ли мъжа ми да напълни или да си карам на купените води!?!
Моята лекарка каза, че минерална вода може само такава, която става и за бебета. За тази на Халите никой не може да ти каже с точност състава, според мен по-добре се откажи от нея за момента.
аз пък цяла бременност пия почти само от нея. отделно пия и еда изворна, която си наливаме от чешма на Витоша. Детето и то пие от тия води, нищо ни няма. важното е да са ти чисти шишетата, в които си наливаш. а и имаш ли гаранция, че минералната в шишето не не някое менте, налято от неизвестен източник? за това предпочитам лично да си я налея.
ЗА грейпфрута и аз така знам, както е написала Натали. Но лимони и портокали може!
Точно по тази причина е по-добре да се откажем от минералната вода, а изворната е съвсем друго нещо и за нея и една лоша дума не може да се каже :) А тази по Витоша в повечето случаи е изворна, в много малко райони е минерална :)

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #936 -: Септември 11, 2010, 10:27:40 am »
Момичета, да ви питам, чували ли сте, че при бременност не трябва да се ядат грейпфрути. Аз много обичам, но Сигридов ми каза да забравя за тях, при бременност не било хубаво да се ядат.

И аз наскоро мислех, че настивам и реших да ям грейпфрут за вит. С, но тук в сайта намерих цяла тема за грейпфрута, че ако се пият лекарства има несъвместимост с много. Ето я темата: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3541.msg711980#msg711980
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #937 -: Септември 11, 2010, 11:59:57 am »
Излезнаха ми резултатите от ПКК - и аз ще трябва да се боря с желязото  :x 108 е стойността ми  - май ще се гълтат хапове и витамини...което хич не ми се харесва ама няма как....Другата седмица ще мина през док. за желязната рецепта! Иначе аз се хравя правилно - плодове, зеленчуци, но пък пустото месо много не го ям - та може и от това да е.....
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #938 -: Септември 11, 2010, 12:13:38 pm »
madlen, честито! Лека бременност! Радвам се да те видя тук.  :)

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #939 -: Септември 11, 2010, 12:42:38 pm »
yoanna,
и моя хемоглобин е 108 и пия Тардиферон по 1 хапче през ден,както и витамини пренатал.А ти какво пиеш?