0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #900 -: Септември 10, 2010, 12:30:47 pm »
Благодаря за упътването, момичета! Добрахме се до МД, взеха ми кръв за БХС, резултатите в сряда. Надявам се  да са добри, доколкото е възможно впредвид възрастта ми. ФМ беше добра, ще правя пак БСХ и ФМ в 15-17 г.с. Надявам се да избегна амниоцинтеза. През толкова процедури съм минала за 10 години, никога не ме е било страх от нищо. Но амниото ме плаши много.

Земетресението го усетих, при това бях на улицата. Точно пред МД. После като се качих горе, служителките бяха доста стреснати.

Криска, Ечи, браво за добрите резултати.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #901 -: Септември 10, 2010, 13:00:14 pm »
Добро утро, сладуранки!

Много се радвам за всички вас, чиито бебоци са добре и наддават! Само така ;)

Мен лично земетресението много ме стресна и бебко се разрита и сърцето ми прескачаше. Много е гадно. Аз работя в Редута т.е. близо до епицентъра.
Дано на няма други. Че напоследък всеки ден има земетресение и много се притеснявам.  :(


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #902 -: Септември 10, 2010, 13:12:47 pm »
Здравейте момичета, скоро не съм писала, опитах се да прочета темичката и много се радвам, че има нови попълнения!
На новите бъдещи мами късмет и лека бременност. preggo
Като гледам май с Дианка, Раиска и Лейла сме на ред - съжалявам ако пропускам някой.
Аз тези две седмици се занимавах с ремонт, който още не е приключил напълно, но горе долу му се вижда края, понакупих малко дрешки и утре мисля и с таткото да напазаруваме повечето нещица.
Във вторник бях на ЖК бебка е добре и расте усилено вече е към 2800 гр., според доки плацентата и водите ми са ОК.В понеделник пускам изследвания кръвни, урина, секрети - дано всичко е наред.
Лек ден на всички, нека бебоците да растат здравички в тумбачетата, а мамите да са спокойни и щастливи! :D
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #903 -: Септември 10, 2010, 13:25:27 pm »
Криска браво, много добре растете.

Аз сега си видях ПКК, всичко е наред, левкоцитите от 17 са паднали на 15, а съм на 2 АБ. Аман вече...само да видим как е урината и да съм спокойна.

И явно наистина цвеклото помага за хемоглубина, защото от месец спрвх желазото и от 115 се е качил на 123.
« Последна редакция: Септември 10, 2010, 13:28:22 pm от nikolina-pikolina »

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #904 -: Септември 10, 2010, 14:12:30 pm »
И явно наистина цвеклото помага за хемоглубина, защото от месец спрвх желазото и от 115 се е качил на 123.

Цвеклото наистина е бъкано с желязо  :D Та по-добре да си гризкаме цвекло отколкото гадните хапове!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #905 -: Септември 10, 2010, 15:05:21 pm »
Росинка, виждам че четеш  :lol: как си мила? Знаете ли вече пола на бебо? Отдавна не си писала
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #906 -: Септември 10, 2010, 15:12:10 pm »
Здарвей Викс ! Ами аз чета , ама не пиша много , че обичконвено чета вечер късно. Сега съм малко в болничен , че имах в сряда контракцийки . Бебо беше застанал седалищно нещо и ми притискаше всичко долу , изпитвах един дискомфорт . Увеличиха ми Магнерот-а на 3х2 , бебо се намести в по-подходяща за мен поза и сега всичко е ок.
Полът отдавна го знаем , аз май бях написала 100% мъж , не пропуска да се покаже   :lol: Вече сме 625гр.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #907 -: Септември 10, 2010, 15:50:20 pm »
В Болница "Токуда" има оборотна помпа.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #908 -: Септември 10, 2010, 15:58:14 pm »
Браво момичета днес само хубави новини чета :)
Земетресението не съм го усетила изобщо, но ние сме на нисък етаж.

Днес ме зарадва малко моята ПКК. Успях да кача хемоглобина до 129 само с месо, яйца, мед и орехи. CRP 0,49 и левкоцити 9,9, което според мен означава, че нямам инфекции. Само ph на урината ми е леко завишено, но това вероятно е от жестоките киселини, които ме мъчат, но и с тях намерих начин да се справя без лекарства.

За хълцането на бебетата и аз усетих нещо странно, но не знаех че така хълцат, нещо като пърхане или трептене за определено време. Сигурно е било хълцане :)

Ники не се притеснявай за теглото на бебчетата, като са живи и здрави после бързо ще наваксат.

Раиска, честито за изпитите. Вече можеш да се съсредоточиш само върху бебека :)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #909 -: Септември 10, 2010, 16:54:32 pm »
Момичета, незнам дали скоро не сте коментирали темата за витамините.
Аз с първата ми бременност пиех "Центрум матерна" от първия ден до края - всеки ден.После докато кърмех пиех "О'мами".
Сега също започнах да пия фолиева киселина и "Центрум матерна".
Преди няколко дни ми свършиха витамините, отивам в аптеката -казаха , че са им иззели обратно цялата пратка, но не казаха каква е причината. Отидох в друга аптека и там фармацевта ми каза, че са ги иззели тези витамини от аптечната мрежа, защото в една от съставките е открит ГМО.
Вие знаете ли нещо по този въпрос и като сме ги пили, какво означава това?
Вие пиете ли и какви витамини?


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #910 -: Септември 10, 2010, 17:11:55 pm »
Fia, аз лично не пия никакви витамини. И двамата лекари, при които ходя са против. Казват, че при положение, че съм здрава, няма нужда от витамини.

Лъки, браво за хемоглобина :) Моят е 103. Ще взема да пробвам с пустото червено цвекло (така да не го обичам :?). Николинка също доста го хпава и каза, че има ефект.


Re: Тема на бременните №66
« Отговор #911 -: Септември 10, 2010, 17:13:46 pm »
Аз пия Прегнакер плюс Омега 3 - много съм доволна,нито ми увеличават апетита,нито ми става гадно от тях.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #912 -: Септември 10, 2010, 17:15:34 pm »
Момичета, незнам дали скоро не сте коментирали темата за витамините.
Аз с първата ми бременност пиех "Центрум матерна" от първия ден до края - всеки ден.После докато кърмех пиех "О'мами".
Сега също започнах да пия фолиева киселина и "Центрум матерна".
Преди няколко дни ми свършиха витамините, отивам в аптеката -казаха , че са им иззели обратно цялата пратка, но не казаха каква е причината. Отидох в друга аптека и там фармацевта ми каза, че са ги иззели тези витамини от аптечната мрежа, защото в една от съставките е открит ГМО.
Вие знаете ли нещо по този въпрос и като сме ги пили, какво означава това?
Вие пиете ли и какви витамини?
Аз пия прегнакеър, английски са и съм доволна. Фармацевт ми ги препоръча.


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #913 -: Септември 10, 2010, 17:20:58 pm »
Аз пия Прегнакер плюс Омега 3 - много съм доволна,нито ми увеличават апетита,нито ми става гадно от тях.
аз пия същите ! само дето не ги пия всеки ден http://www.framar.bg/img_tools.php?img=product/pregnacare.jpg
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #914 -: Септември 10, 2010, 17:23:07 pm »
Ужас! И на мен ми бяха предписали "Центрум матерна" в началото на бременността. Изпих една опаковка, като към края й бяха излезли плодовете и вземах по 1/2 хапче на ден. Мислех да ги подновя през ноември :? Иначе си пия Омега 3 отпреди да забременея, но вече не много редовно.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #915 -: Септември 10, 2010, 17:39:39 pm »
Аз пия Пренатал и съм много доволна не ми дразнят стомаха, въпреки че лекарите тук в София ми казват да ги спра не били необходими ...

Раши не се тъпчи с нещо, което не обичаш пробвай с други храни, съдържащи желязо, които са ти вкусни. Аз ако се насиля да хапна нещо, което не обичам - връщам всичко после.

Ааа, да ви питам нещо ... тази минерална вода, топлата до Халите, може ли да се пие от бременни? Харесвах я преди да забременея и сега се чудя да изпратя ли мъжа ми да напълни или да си карам на купените води!?!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #916 -: Септември 10, 2010, 17:43:19 pm »
Аз пия прегнакеър и биозин мама.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #917 -: Септември 10, 2010, 17:58:47 pm »
Раши, за хемоглобина освен цвекло, можеш да наблегнеш на месцето и на суровите ядки - лично аз обичам и двете неща и хапвах здраво по време на бременността. Не знам дали това е причината, но хемоглобинът ми варираше между 135 и 146, в деня на раждането беше 135.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #918 -: Септември 10, 2010, 19:06:18 pm »
Относно Центрум Матерна и аз ги пия от самото начало на бременността !
Това с ГМО странно ми изглежда ама и да е така вече 7 м ги пия какво може да направя сега !
по между другото и аз вчера ги търсих да си ги купя защото ми свършват тия дни и не ги намерих - има нещо де !
[/url]
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #919 -: Септември 10, 2010, 19:12:21 pm »
Привет и от мен,

браво на всички за хубавите новини! Аз днес също пусках ПКК, урина и биохимия. Както очаквах общия белтък, албумина и желязото ми са много ниски, явно пак ще трябва да пия протеинови шейкчета и гадното желязо, но какво да се прави. Хемоглобина ми е 110, което за мен е добре, като се има предвид, че беше паднал до 100. Ще взема и аз да пробвам с цвеклото, суровите ядки и аз ги обичам и ям постоянно, но месо не ми се яде много, ама май трябва да наблегна и на него.