0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #860 -: Септември 09, 2010, 14:52:02 pm »
Не, че е големия разход една помпа, ама наистина е безсмислено да се купува, преди да се знае дали ще е нужна изобщо.
Зависи от помпата. На мен помпата ми е най-скъпото нещо, което съм купила за бебето. Нямам по-скъпа вещ за бебка от нея.

А дори е да не беше така, напълно съм съгласна, че колкото и да струва нещо, няма смисъл да се купува, ако няма да има нужда от него.


  
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #861 -: Септември 09, 2010, 15:04:09 pm »
колкото и да струва нещо, няма смисъл да се купува, ако няма да има нужда от него.
Е, затова питаме, да знаем в кой момент се разбира има ли нужда или не. Аз имам проблем с гърдите (3 операции на фиброаденоми и множество кистички след стимулацията за ин витро) и съм решила да не пестя пари от помпата. Дано да успея да кърмя.
Моят термин е по Коледа и единият вариант е да има задръствания и масова истерия по магазините, другият е всички да почиват :? Затова се опитвам да предвидя кое да купя предварително и кое не, за да няма кризи в последния момент.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #862 -: Септември 09, 2010, 15:28:51 pm »
Мем, и аз бях в такава дилема.От Ла Лече Лига ми казаха, че не ми трябва помпа. Приятелките обаче всичките ползват такава - я за доизцеждане след кърменето, я за цедене по принцип. Добре, че Жасмин Вени ми даде помпа (мерси Жаска) и като дойде време ще ти кажа дали ми е потрябвала веднага.

Аз лично си мисля, че ако по някаква причина се препълня веднага в болницата, а те вземат че ми носят бебока нахранен с шише, ще си ми трябва помпата и трябва мъжо да търчи много бързо за помпа - ако нямам.



*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #863 -: Септември 09, 2010, 15:31:14 pm »
Лиско я кажи за шишетата по подробно  :D На бебе по 3 ама от колко мл.?
:))))))))Питай, питай:))))))))))
Тръгнах за София с по 2бр. на дете от 50 мл. и 3 бр. от 240 мл.:)))) Вторите особено щяха да са им много от полза, като се има предвид, че до която и седмица да изкарах децата щяха да са малки и да се наложи да са в неонатология а изписвайки ги няма да ядат по 200 мл. на ядене:) А и в София магазини за бебета няма:)))))))))))))Що да не пренеса 2 сака излишен багаж от Варна:)

В началото е достатъчно да има по 3бр. от 50 мл, като едното за вода а другите 2 за мляко. Не винаги децата ядат по едно и също време и имаше моменти когато от грижи за тях не ми оставаше време да измия вече ползваните:) Това, когато бебетата са повече от едно и ако са изцяло на АМ разбира се. Аз нямах кърма за съжаление и не съм кърмила затова и ми трябваха повечко шишета.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #864 -: Септември 09, 2010, 15:33:29 pm »
Помпата е нещо, което в болницата най-вероятно няма да ви трябва. Цеденето на ръка ще ви е напълно достатъчно, когато кърмата слезе и се наложи да изцедите малко за облекчение.
И двете ми деца са били кърмачета от първия ден. Помпа съм ползвала само за изцеждане при запушен канал (вече успявам да намеря зяпушеното място и на ръка да го отстраня, после беба свършва останалото :D) или в дните с много силна лактация, за да замразя.
Не ми е била проблем покупката на помпата, пък и с първо дете исках да имам всичко под ръка. Сега си давам сметка, че можех и без нея. :wink:
Разковниче към успешното кърмене е първо слагане на гърда веднага след раждането! И честото кърмене. Четете повече за това, защото после няма време.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #865 -: Септември 09, 2010, 15:49:41 pm »
А може ли да кажете дали стерилизирате в микрото и бибероните и бибите,на тях не им ли става нещо.Също така дали стерилизиратее и помпите за кърма?
А от кога се започва с мазането на зърната с ланолиновия крем,нужна ли е подготовка преди раждането?


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #866 -: Септември 09, 2010, 16:02:29 pm »
Аз пробвах моя стерилизатор как работи и бухнах всичко вътре - то и на картинките така е показано, заедно с всякакъв вид биберони . С мъжа ми бяхме като куку и пипи...то не е лесно с тези сложни уреди! Също и помпата сложих .
Мисля че е добре с крема да се започне към края на 8ми месец, аз поне така започнах и до тук виждам ефект.  :D

Взех изпитите, алелуя!...вече съм свободна и започвам да се занимавам само със пране, гладене, подреждане и...чакане. С мъжа ми плануваме да направим светещ надпис "ИЗХОД" за бебка. :lol:
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #867 -: Септември 09, 2010, 16:02:46 pm »
А може ли да кажете дали стерилизирате в микрото и бибероните и бибите,на тях не им ли става нещо.Също така дали стерилизиратее и помпите за кърма?
Всичко може да слагаш вътре. Като че ли по-берзо се захабяват, но и без това се сменят през 3 м.
А от кога се започва с мазането на зърната с ланолиновия крем,нужна ли е подготовка преди раждането?
Не съм мазала нито ден преди раждането. Ползвах Лансинох в първите дни, когато бебето сучеше предимно коластра и имах лек дискомфорт. Първо оставях капка кърма да засъхне на зърното и после намазвах с крем. НЕ СЕ МИЕ СЪС САПУН ПРЕДИ КЪРМЕНЕ. Това води до жестоки рагади!
С Божана не съм мазала нито веднъж с крем.
Рагади се получават предимно при лошо захапване на бебето.

ПП Дали няма да е полезно да направим една отделна тема за кърменето, защото тук се разпокъсва информацията и през месец - два се задават все едни и същи въпроси?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #868 -: Септември 09, 2010, 16:34:51 pm »

ПП Дали няма да е полезно да направим една отделна тема за кърменето, защото тук се разпокъсва информацията и през месец - два се задават все едни и същи въпроси?

Давай, Уайти, развилней се :lol:. Пускай темата, а пък ще помолим някой модератор направо да я закове, че е важно.
Всички вие, които вече сте минали от там ще сте ни безценни с информацията.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #869 -: Септември 09, 2010, 17:00:35 pm »
ами то май има вече такава тема за кърменето и изобщо за храненето на бебето
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=27.0
« Последна редакция: Септември 09, 2010, 17:02:28 pm от estelitka »
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #870 -: Септември 09, 2010, 17:12:45 pm »
Моля ви някой, който  ходи в Майчин дом да ми каже какъв градски транспорт ходи до там. Знам къде се намира, обаче никога не съм ходила , та не знам как е най-добре да стигна. Пък и сега с тия промени заради метрото съвсем.
Живея до Централни хали.
Извинявам се за тъпия въпрос, ама ще съм с детенце и не искам да ходим дълго, че той се уморява и трябва да го нося.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #871 -: Септември 09, 2010, 17:13:53 pm »
Момичета, Уайти ви е дала някои съвети, но и аз да се включа (а останалото ще го напиша в спец-темата за подготовка на гърдите за кърмене) - мисля, че помпата не е задължителна покупка. За болницата със сигурност не ви трябва, особебно ако ще раждате нормално и престоят ви се очаква да бъде около 3 дни. Лично аз си взех с едничката идея понякога да изцеждам и да замразявам, за да може мама да си позволи спокойно 1-2 големи ракии ;)

Много внимавайте обаче с така често препоръчваното ДОИЗЦЕЖДАНЕ (ако няма данни, че кърмата ви е малко)!!! Всички, които познавам и го практикуват, се оплакват от хиперлактация - будят се целите в кърма, спят със сутиени, текат. При мен подобно нещо няма, защото единственият, който има достъп до млякото, е Борко - мога да ходя и без сутиен, а проблем с количеството кърма нямам, все пак момчето наддава като за световно - още на 21-ви ден беше с 1.200 кг отгоре. Случва се гърдите ми да "прокапят", но не е нищо сериозно. Не ги чувствам напрегнати, нямам дискомфорти - и смятам, че това е, защото не се престаравам с доизцеждане. Веднъж вече успях да "заделя" 60-70 мл мляко, когато трябваше да оставя Бобо на татко му за няколко часа, но го направих еднократно и не се получиха гореспоменатите нежелани ефекти. Мисля тази седмица да опитам пак да заделя известно количество.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #872 -: Септември 09, 2010, 17:15:49 pm »
На мен помпата ми беше изключително полезна точно в болницата.
Първо, защото гърдите ми бяха много пълни и трябваше да ги изпразвам, а бебка беше 5 дни в интензивното и не ми даваха да я кърмя на място. Второ, храниха я изключително само с моята кърма. По цал ден това правих - висях с помпата на гърда :).
После, когато ми я донесоха, засука веднага, без проблем. Друг е въпросът, че поради силната жълтеница заспиваше веднага и трудно я държах будна за да се нахрани.
После помпа почти не съм ползвала, само един-два пъти за да замръзя кърма. Та и до ден днешен се кърмим :)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #873 -: Септември 09, 2010, 17:40:44 pm »
Благодаря ви за отговорите и се извинявам за вече задаваните въпроси, както и за линка с информацията.


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #874 -: Септември 09, 2010, 18:02:17 pm »
Разковниче към успешното кърмене е първо слагане на гърда веднага след раждането! И честото кърмене. Четете повече за това, защото после няма време.
Напълно подкрепям!!! Аз точно от мързел, не четене и прочие си докарах мастит с абцес и ходих 2 месеца с дренаж на едната гърдА. Слава Богу, и аз, и синът ми се оказахме големи инати и преуспяхме в кърменето, така да се каже. За това четете, колкото повече, толкова по-добре, не забравяйте, че има и консултанти по кърмене, които могат на място да ви видят и помогнат.
Специално за помпите - на мен Авент ръчната ми спаси живота, ползвах я почти една година, включително и за отпушване на ужасните си канали. Онзи ден я измих хубавичко, не е мръднала. Но наистина не купувайте предварително - и помпа, и шишета се купуват за 5 мин. и се стериизират (ако желаете) пак за толкова време.
А за помпите на Бертони  :x  :x  :x  не се лъжете, чупят се още първия ден, аз счупих 3 , преди да се усетя, че трябва да я сменя.
Вместо скъпи кремове за разранени зърна може да си купите и обикновен дефламол, върши същата работа. Но трябва да се отмива преди кърмене.
« Последна редакция: Септември 09, 2010, 18:04:07 pm от dianka »
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #875 -: Септември 09, 2010, 18:20:07 pm »
zeituni с трамвай 1 или 7. Слиза се, веднага като трамвая мине спирката на НДК. По едни стълбички се отива към МД.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #876 -: Септември 09, 2010, 18:26:12 pm »
Николина, благодаря ти. Това е най-добрия вариант, обаче в момента въпросните трамваи не се движат при нас. Заради метрото, естествено.
Та реших със трамвай 6 до 5-те кьошета, после тролей до Александровска и оттам пеша.
Туй ще му е сутрешната разходка на малчо. :)
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #877 -: Септември 09, 2010, 18:29:28 pm »
Помпата и на мен ми се оказа почти излишна....сутрин успявах да позаделя 100тина мл,които в последствие просто изхвърля...не поиска кърмата от нито едно шише,и на каша пак не я поиска...така че спрях,Уайти е абсолютно права - подкрепям с две ръце :)...

Най-добре би било да заемете от приятелка,и сами да прецените в последствие дали ви е нужна :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #878 -: Септември 09, 2010, 18:32:17 pm »
Аз да напомня на тези, които ще стерилизират в микровълнова да не слагат метални части вътре, за да няма гръмнали печки :lol:

За помпите и това дали трябва или не мога да поспоря с повечето тук. При първия брой бебе се оказа, че заради неправилно отношение на сестрите, той така и не засука, та си направих киста на ръката от цедене с помпа. При второто - наложи се да я цедя от самото начало и да я нося, защото беше в кувьоз. Научи се след един месец цедене /толкова престоя в болницата/ сама да суче и не погледна шише до година и пет месеца. Ако ме бяха накарали след секциото първия ден още да се цедя, баткото щеше да бъде кърмен и той дълго време, а не да се цедим и да сменяме АМ и кърма.
С второто пък, заради цеденето си доарах хиперлактация. Така че е най-добре да не се изцежда след като се нахрани бебето, ако не са напрегнати гърдите.
Ако е секцио, за да сте сигурни, че ще има кърма за бебето, най-добре си имайте едно на ум за помпата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #879 -: Септември 09, 2010, 19:25:45 pm »
zeituni, е те сега нали вървят по Ботев? През гарата и по Ботева, ако не се лъжа и зилизат на Витошка. Ако ще взимаш 6-ца, по добре директо 7 или 1

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...