0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #440 -: Август 29, 2010, 23:48:38 pm »
Не знам до колко може да се ползва по време на бременност, обаче моя лек за целулит е просто... кафе. Останалото в цедката на кафемашината след като вече е ползвано по предназначение, не го изхвърлям, а правя масаж на влажна кожа. Да си призная скоро не съм го правила, пия само безкофеиново кафе, а тайната е в кофеина.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #441 -: Август 29, 2010, 23:58:37 pm »
aditoo за кафето не като масажно средство, а като нещо за пиене... И аз най-напред се хвърлих да пия безкофеиново, ама после попитах тук-там компетентни лица и ми казаха, че с толкова химия се бъка кафето, да му се извлече кофеина, че е далеч по-добре, ако ще пия кафе да си пия нормално такова. Не съм химик, но като се замислих малко, как наистина да се извлече кофеина или каквото и да било от даден продукт без яка химична преработка? И сега си пия по едно-двед дълги нормални кафета на ден с повече мляко и това е. Знам ли го в онова, ако няма кофеин наистина какви 100 други неща има и то далеч по-вредни за бебето евентуално. Само споделям :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #442 -: Август 30, 2010, 09:02:49 am »
Добро утро :)
При мен ноктите винаги са били много твърди и сега нямам промяна. Но косата ... Преди я миех на 3 дни и то третия беше малко зор да изкара, а сега мога и 5 да издържа без проблем. Целулитчето и аз го забелязах и се мажа цялата с един много мазен крем. След него кожата става доста гладка. Единствено тези пъпки като пубер ме дразнят. Сега започнаха да ми излизат по лицето и врата, не стигаше само по гърба, раменете и деколтето.
Иначе за кафето винаги съм пиела само по 1 на ден и сега пак е така. само че го правя по-слабичко  :wink:.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #443 -: Август 30, 2010, 09:07:18 am »
Момичета, при даването на урина е важно (особено, ако е стерилна), преди да се изпишкате в контейнерчето, да се измиете само с вода! Освен това се цели средна струя, не първоначалните количества - един път ми се е случвало да не си направя тоалет преди даване на урина и трябваше да повторя изследването - бяха ми излезли някакви белтъци-мелтъци.

За целулита - повечето антицелулитни продукти съдържат кофеин и заради това не са подходящи за бременни. За тези, които могат да си го позволят, силно препоръчвам антицелулитното масло на Веледа, което е ок за бременни. Заради него се насочих и към детската козметика на същата фирма. Резултатите са видими след около месец, наистина съм във възторг и ще продължавам да го ползвам, докато се преборя с целия целулит ;
« Последна редакция: Август 30, 2010, 09:10:30 am от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #444 -: Август 30, 2010, 09:31:46 am »
Здравейте мамчета, моята АЦ може и да пропадне. Уж не съм контактувала с болни ,а ме заболя гърло. Реших да го лекувам с хомеопатични лекарства,мед лимони и т.н. Да ама не на третия ден се събудих с налепи, отбадих се на личната /щото беше събота/ и тя ми изписа антибиотик. Питах моята лекарка в клиниката и тя потвърди,че мога да го пия. Добре ама и една адска кашлица почна,направо очите ми изскачат, нощем спя само с компрес от ракия иначе няма мира. Дано бебето не се чувства некомфортно от това напъване,поне за сега нямам контракции или тежест в корема. Притеснява ме,че още не усещам бебето-тя доц.Томова каза,че плацентата е предна и по-късно ще го усетя ама и корема ми не прилича на бременен. На прегледа на 20,08 всичко беше ок, ама ми е едно притеснено дано няма защо. Чудя се какво да пия за отхрачване,че много ме мъчи кашлицата -май ще отида до поликлиниката днес.Омръзна ми това гърло и тоз фарингит от най-малкото и  почвам да кашлям ,трябва някакво профилактика да правя явно ама не знам каква. Сутрин ям по лъжице пчелен прашец, пия козе мляко с мед, пих прополис даже смуках пчелен клей и нищо пак стигнах до антибиотика калкото и да не искам.Само дано бебчето е добре милото.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #445 -: Август 30, 2010, 09:57:49 am »
aditoo за кафето не като масажно средство, а като нещо за пиене... И аз най-напред се хвърлих да пия безкофеиново, ама после попитах тук-там компетентни лица и ми казаха, че с толкова химия се бъка кафето, да му се извлече кофеина, че е далеч по-добре, ако ще пия кафе да си пия нормално такова. Не съм химик, но като се замислих малко, как наистина да се извлече кофеина или каквото и да било от даден продукт без яка химична преработка? И сега си пия по едно-двед дълги нормални кафета на ден с повече мляко и това е. Знам ли го в онова, ако няма кофеин наистина какви 100 други неща има и то далеч по-вредни за бебето евентуално. Само споделям :)
Проблема с кафето при мен е, че не задържам течности, а то е страхотен диуретик. И да си призная не се бях мислила за това как е извлечен кофеина :oops: Взех да се замислям дали да не се откажа от безкофеиновото и да пия нормално и без това го пия дълго и с мляко

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #446 -: Август 30, 2010, 10:11:51 am »
Добро утро,

на мен в началото кафето ми беше забранено. После започнах по едно на ден. Но сега с кръвното ми казаха, че може само безкофеиново и че не е толкова вредно, по  една малка чашка с мляко.

altea съжалявам да го чуя. И аз предната бременност направих така бронхит, кашлица, антибиотици, много зле, 2 седмици се влачих. Мед и лимон няма да помогнат, взимай сериозни мерки и гледай как са левкоцитите, да не направиш някоя беля. От опит ти го казвам.

Аз тази нощ въпреки студа, пак се потих, пак не спах добре. Но пък малките мишки цяла нощ будуваха, риткаха...играха си.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #447 -: Август 30, 2010, 10:44:04 am »
Добро утро. За кафетата се сетих и нещо друго, с което "замествам" стандартното кафе от миналата зима. Понеже стигах и до 5-6 кафета на ден, ей така по навик и за да пия нещо, понякога се разтрепервах чак от тях... Една приятелка ме почерпи у тях с кафе-лате да го наречем. В голяма чаша 200-250 мл. слага горещо прясно мляко, лъжица мед и добре разбърква. После пуска едно еспресо в стандартна чашка /колко силно си е по избор/ и го долива при млякото и меда и пак разбърква добре. Признавам си, че тогава посегнах да изпия това "нещо" само от учтивост  :lol: Викам си к'ва е тая гадост - кафе, че и с мед и толкова мляко. Оттогава станах майстор в приготвянето на въпросната смес обаче и започнах да пия сутрин едно-две нормални кафета и после цял ден 2-3 от въпросното. Има страхотен вкус, аромат на кафе и леко на мед /само нотка/, поне час го пия и не ме "втриса" така както от нормалното кафе. Особено в студеното време пък е супер приятно и сгряващо. За небременните - може да се добави и капачка уиски, или хубав коняк. Никак не съм фен на разни такива бъркочи по принцип, ама това е наистина вкусно, с чиста съвест ви съветвам да го пробвате :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #448 -: Август 30, 2010, 10:48:36 am »
aditoo за кафето не като масажно средство, а като нещо за пиене... И аз най-напред се хвърлих да пия безкофеиново, ама после попитах тук-там компетентни лица и ми казаха, че с толкова химия се бъка кафето, да му се извлече кофеина, че е далеч по-добре, ако ще пия кафе да си пия нормално такова. Не съм химик, но като се замислих малко, как наистина да се извлече кофеина или каквото и да било от даден продукт без яка химична преработка? И сега си пия по едно-двед дълги нормални кафета на ден с повече мляко и това е. Знам ли го в онова, ако няма кофеин наистина какви 100 други неща има и то далеч по-вредни за бебето евентуално. Само споделям :)

Абсолютно са прави хората които са ти го казали.С пълна сила важи същото за маргарина,всички "лайт" продукти,тези с " без холестерол" и подобни....Колкото е по -натурална една храна - толкова е по-полезна! Просто количеството понякога е добре да се ограничава :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #449 -: Август 30, 2010, 11:04:41 am »
алтеа, сега взимаш ли антибиотика? Аз също съм с фарингит и само содата ми помага за гърлото от нелекарствените средства.
А ти защо ще правиш амниоцентеза? Не стига ли БХС?
За корема - не го мисли толкова! Аз започнах да изглеждам бременна в края на 6-ия месец. А в петия си купих първите дънки за бременни. Различно е при всяка жена и зависи от много неща.

Бързо оздравяване!
« Последна редакция: Август 30, 2010, 11:07:46 am от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #450 -: Август 30, 2010, 11:16:05 am »
Добро утро, мацки :)

И аз си имам увеличен целулит вече. Косата пък ми се омазнява по-бавно сега и това много ме радва.  :)
Космите на краката ми растат по бързо, а и корема ми стана по-мъхнат :) Расте ми и един косъм на брадата, хехе :)


И аз предпочитам истинското кафе пред безкофеиновото. Наистина то е доста вредно. Пия по едно кофеиново сутрин и това е. А следобяд, ако ми се спи, пия една чаша кола. Напоследък ужасно ми се ядат шоколадови храни и си позволявам да хапвам. Опитвам се да не прекалявам, тъй като усещам, че след кафе, кола или шоколад бебка почва да лудува.

Блу скай, явно при всеки е различно. Аз в третия месц като отпрах един корем и се уплаших чак. Сега в 8мия корема ми е даже малък за 8ми месец :) Просто ги натрясках килограмите наведнъж още в третия :)  :oops:

Джбрул, много вкусно звучи тази рецепта. Ще взема да я изпробвам.
« Последна редакция: Август 30, 2010, 11:19:49 am от Раши »


*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #451 -: Август 30, 2010, 11:18:17 am »
Блу, да пия го от събота на 12ч.-Дуомокс , може да се пие при бременност. Не исках ама народната медицина не помогна и като видях налепите ми стана ясно,че ще включвам тежката артилерия. Смуча и един бъркоч от масло сода и мед ама нищо не помага,днес уж е по-поносима кашлицата и по-влажна сигурно защото от два дни постоянно правя инхалации със сода или лайка.Температура не съм вдигала,мерих я всяка вечер най-много стигаше до 36,8 . Дано минава по-бързо. АЦ искаха да правя защото излезе риск за Даун 1:45,но според доц.Томова всичко изглежда наред нухалната гънка в 16+4 г.с беше1,9, а е допустимо да е до 5 и другите маркери не показват индикации за проблем така ,че може и да пропусна АЦ а да ходя на още две фетални ще видим.
« Последна редакция: Август 30, 2010, 11:21:58 am от altea »
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #452 -: Август 30, 2010, 11:48:11 am »
алтеа, кашлицата последна ще отшуми. Важното е, че действаш по въпроса.
Аз содата я мажа директно на гърлото, други правят гаргари с нея. Както и да го погледнеш, не е приятна, ама с тоя хроничен фарингит, нямам много избор.
На ФМ ще се види, ако има проблем (тризомията е съпроводена и от други отличителни белези, не е само гънката). Важното е, че гънката е наред и съм сигурна, че и всичко останало ще й е идеално на девойката.  :)

Лека и бързо оздравяване!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #453 -: Август 30, 2010, 11:49:36 am »
Алтеа, щом според ФМ всичко му е наред на бебето, пий си антибиотика сега и не се тревожи за отложената АЦ. Може пък ситуацията в момента да потвърди приказката "всяко зло - за добро" ;)
Раши, пробвай рецептата, пък после да кажеш дали ти е харесала, или просто аз имам извратен вкус  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #454 -: Август 30, 2010, 12:55:36 pm »
Jbrul ти говориш за стандартно кафе лате. Аз по принцип от години пия само такова. Но рядко слагам мед. Може да се добави и нанела. Разликата м/у лате и капучино е в пяната и количествтото мляко.

На мен преди малко така ми прилоша, хем бях яла. Кръвното отново е 140/90, вече не знам какво да правя. Да взема да отид а на кадриолог или ако трябва да остана 1-2 дни в болница. От как увеличих дозата на Допегита, съм по-зле.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #455 -: Август 30, 2010, 13:21:45 pm »
Ники, много време стана при теб да няма подобрение въпреки лекарствата, а щом казваш че и по-зле става...  :? Иди пак на лекар, да ти направят някакви по-сериозни изследвания, по-подробни ако трябва, да се изясни евентуално защо е такова кръвното ти. Все пак, лекарствата повлияват симптоматиката само, не източника й. Да потърсят причинителя на това ти състояние все пак - то най-лесно да се каже от бременността е, ама ако се разровят по-детайлно може друго да излезе.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #456 -: Август 30, 2010, 13:43:14 pm »
Здравейте, момичета.
Толкова сте изписали, че едва успях да ви изчета.
Гледам сте писали за косите...моята е ужасна, толкова бързо се омазнява, че ме побърква. Мия и на следващият ден вече не мога да я търпя. Преди можеше да изкара поне 3дни, а сега ми се струва, че 3 часа не може. :?

nikolina-pikolina, мисля, че е най-добре да отидеш на лекар. Нека те види и кардиолог и ако се налага да ти направи ехокардиокрафия. Аз също вдигах кръвно преди време и пулса ми се учестяваше, стигал е до 180 у/м, което е много. В тези ситуации кръвното ми е било около 150/100. Оказа се, че имам пролапс на митралната клапа. С лекарства се овладява всичко въпреки, че аз сега заради бременността съм спраяла лекарствата си за сърцето и се чуствам добре.
 
blue_sky , и при мен содата в такива случаи е най-големият ми помощник. Дори когато съм била с гнойна ангина помага много, защото температурата се смъква почти веднага след като намажеш налепите. И аз я мажа директно на гърлото и сливиците. Гадно е ама аз вече съм свикнала.

altea, онзи ден гледах интервю с доц.Кременски и той точно това подчерта дебело. Че оборудване и специалисти за БХС има само в МД-София и в университетските болници във Варна и Плевен. Каза, че масово другите лаборатории давали фалшиво положителни резултати. Така че интересувайте се къде ще ви пратят пробите за изследвания, за да си спестите притесненията след това.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #457 -: Август 30, 2010, 14:31:17 pm »
Благодаря момичета,

говорих вече с моята док, сега чакам един приятел от Св Екатерина да ми каже кога да отида при него да ме види. И ако се налага да сменим лекарството.

То може и да от времето, от всичко, вече не знам, една отпаднала съм. Ям добре. Ще видим. Аман вече.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #458 -: Август 30, 2010, 14:34:52 pm »
Ники, и аз те съветвам да идеш на кардиолог. Препоръчвам ти трета градска болница. Дано да ти няма нищо и наистина да е просто от бременността и от лекарствата.  :bighug: Хоп, сега видях, че вече си писала.

Натали, аз също имам пролапс на митралната клапа и на едното платно, а имах и допълнителни мускулчета в АВ възела. Не съм вдигала кръвно, но имах ужасни тахикардии и се наложи операция с изгаряне. Добре, че не съм забременяла преди операцията. Казаха ми, че можеше да бъде доста опасно. Сега се следя и септември пак съм на преглед. Докторите ми казаха, че пролапсът не е проблем и много хора си живеят с него без да им създава грижи. Успех мила!
« Последна редакция: Август 30, 2010, 14:36:43 pm от Раши »


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #459 -: Август 30, 2010, 14:46:39 pm »

Натали, аз също имам пролапс на митралната клапа и на едното платно, а имах и допълнителни мускулчета в АВ възела. Не съм вдигала кръвно, но имах ужасни тахикардии и се наложи операция с изгаряне. Добре, че не съм забременяла преди операцията. Казаха ми, че можеше да бъде доста опасно. Сега се следя и септември пак съм на преглед. Докторите ми казаха, че пролапсът не е проблем и много хора си живеят с него без да им създава грижи. Успех мила!

Моето е само пролапс и то в малките степени там по които го водят. Следя се и нещата са добре. Сега трябва да отида на контрола да видим как са нещата, тъкмо ще говоря с док за бременността. Моят се оказа вроден, но разбрах за него едва след като го отключиха страшните нерви покрай развода ми. И аз бях със страшни тахикардии. До преди това не съм имала никакви проблеми като имаш предвид, че съм спортувала от както се помня.