0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #960 -: Септември 11, 2010, 22:32:21 pm »
Добре дошли на всички нови мамчета :) Леки 9 месеца и здрави пускави бебоци около термин!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #961 -: Септември 11, 2010, 22:33:52 pm »
Вели, ми аз почти не се спирам на едно място  :). Днес си дойдох от София, бях на изследване и вливания, а и малчо видях. Имам си племенник на 10 дни. Нали се сещаш, че не се отлепих от него  :D. Ти при кой лекар се следиш? За какви огромни размери говориш бе жена, като се видяхме беше клечка?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #962 -: Септември 11, 2010, 22:34:53 pm »
Добре дошли на новите момичета !  :D :D :D Много леки и прекрасни идни месеци !

Дианка, като гледам трябва да се омитаме в скоро време...че се пълнят редиците и трябва да освобождаваме места  :lol:
И аз съм постоянно с контракции, не от скоро...но нито са болезнени, нито нищо. Само гледам за падащи тапи  :lol: ама нищо не пада !
( Какво е това за падналия ниско корем ? Толкова ли е очевидно...да не мине без да забележа ?  :lol:
Рашинка и на мен всяка вечер ми изтръпват ръцете. Понякога се будя и все едно не са моите  :lol: . За да те успокоя ще ти кажа - все по-тежко ще ти става ! :lol:
Живи и здрави да сме, другото е песен . Както казва баба - "мама лесно не се става" .
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #963 -: Септември 11, 2010, 22:56:02 pm »
Дианка, като гледам трябва да се омитаме в скоро време...че се пълнят редиците и трябва да освобождаваме места  :lol:
И аз съм постоянно с контракции, не от скоро...но нито са болезнени, нито нищо. Само гледам за падащи тапи  :lol: ама нищо не пада !
( Какво е това за падналия ниско корем ? Толкова ли е очевидно...да не мине без да забележа ?  :lol:
Права си, време ни е май... ама на мен ми се ще да си побременея още малко, че на мен най-вероято ми е за последно... е, бебка като реши да излиза, няма да я върна  :lol: И а се оглеждам за тапа, но няма. миналия път ми изтекоха водите, сега какво ли ще е? А и съм обещала на нашия татко да го изчакам да се върне от командировка на 24.09, дано устискам  :?
За падането на корема-  не знам, моят падна като ми изтекоха водите.
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #964 -: Септември 11, 2010, 22:59:07 pm »
Вели, ми аз почти не се спирам на едно място  :). Днес си дойдох от София, бях на изследване и вливания, а и малчо видях. Имам си племенник на 10 дни. Нали се сещаш, че не се отлепих от него  :D. Ти при кой лекар се следиш? За какви огромни размери говориш бе жена, като се видяхме беше клечка?
Следя се при моята си докторка  в Селена. Да ти е жив и здрав племенника,каква ти ми клечка,вчера като се метнах на кантара и заковах на 80кг.направо съм огромна,корема ми е много голям :lol:
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #965 -: Септември 11, 2010, 23:01:28 pm »
Нашият татко пък искал везни...разбрахме се, че до финала той ще износва  :lol:
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #966 -: Септември 11, 2010, 23:25:04 pm »
аз така предния път гласех стрелец, а то за два дена, за малко дева да излезе. :lol: :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #967 -: Септември 11, 2010, 23:40:38 pm »
 :lol: Хубаво си правим сметки без кръчмаря ! Аз даже дати си харесвах, като 01.10.10  :lol: Все едно мога да я спра като тръгне.
А всъщност, според моите вярвания тя отдавна си е избрала как да се роди, кога, при кого и как да се казва .
Нищо де, "размисли и страсти с проф. Вучкув". ( абе какво стана с този шемет...изчезна някъде!  :lol: )
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #968 -: Септември 11, 2010, 23:44:45 pm »
:lol: Хубаво си правим сметки без кръчмаря ! Аз даже дати си харесвах, като 01.10.10  :lol: Все едно мога да я спра като тръгне.


Може да се окажете на едно мнение за първи октомври :)
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #969 -: Септември 12, 2010, 09:11:52 am »
Добре дошли на новите момичета  :) много се радвам като имаме попълнения. Болките са нормални, стига да не са непоносими. Пийте си но-шпо 3 пъти по 2, ако не помогне обаче - тичайте при доктора.
За желязото може да пробвате и към меда с орехи да добавиде изсушена и стрита коприва, всичко се обърква хубаво и се хапва по схема. Ще се постарая да я открия  и ще ви я постна.
Момичета, кажете за тези крампи, аз от известно време имам ужасни схващания нощно време предимно на десния крак, много са болезнени и само нощем се появяват :?
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #970 -: Септември 12, 2010, 09:34:56 am »
Аз също имах схващания на краката вечер,и то главно на прасците,много е гадно и болезнено,но като започнах приема на магнезий всичко отшумя.Моя близка също така се оправи с магнезий.Райсееее ,Дианкааа ако знаете само как чакам от вас хубави новини,много се вълнувам за вас двете ,защото сте си ми някак по близки ( не че останалите не са,ама вие сте ми слабост ;)).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #971 -: Септември 12, 2010, 10:13:32 am »
Добре дошли на новите момичета. Леки и спокойни оставащи месеци.

Аз искам да ви попитам: към 15г.с. прави ли се фетална морфология или някакъв друг такъв по обстоен преглед с УЗИ? Защото когато си взимах резултатите от БХС, лекарката на 14ет. ми каза, че са чудесни и няма нужда от късният БХС. Но има прегледи в 15г.с. и в 19-23г.с., при които се виждало ако има проблем. За късната ФМ знам, но за тази в 15г.с.-не. Вие правилили сте я?
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #972 -: Септември 12, 2010, 10:26:45 am »
Добро утро и от мен милички :) охх много се радвам за всички вас и за прекрасните новини около вас..тези дни много чета а не пиша че ми е малко кофти-някакъв вирус ме хвана и не пуска..Много чайчета и компреси с ракия( много не ми се нравят) :) ..бебо е добре и това е най-важното ..
Лек ден от мен милички и дано скоро се напълни темата с още повече бременелки :):) целувки
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #973 -: Септември 12, 2010, 11:01:09 am »
Раиска, не го мисли тоя паднал корем, на мен така и не ми падна преди да ми започнат напъните.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #974 -: Септември 12, 2010, 11:51:23 am »
Натали, има ФМ в 15-17 г.с. Аз ще я правя в 16г.с., а също ще правя пак тогава и БХС, независимо от резултатите от ранния. Така ме посъветва Врагалева, впредвид възрастта ми е добре да мина всичко. И дано избегна амниото.
През миналата бременност обаче правих направо тази в 19-23 г.с.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #975 -: Септември 12, 2010, 11:57:57 am »
Натали, аз правих ФМ във Фемина в 12, 16 и 21 гс, Врагалева ми каза, че и към 25та пак е хубаво да направя. При мен обаче не можеше да се направи БХС и затова правя по-начесто ФМ. Щом резултатите ти от БХС са добри може да направиш направо късната в 19-23 гс.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #976 -: Септември 12, 2010, 15:21:03 pm »
Виксън, за крампите, ако не знаеш как точно да си масажираш крака не го пипай, че ще стане по-лощо. Като се схване, опъвай веднага в контрашпиц и държиш така, докато отпусне. Помня че Жаси беше писала, че яденето на банани също много помагало заради калия в тях.
Маймунке, благодаря за милите думи!!
И да не забравя - Добре дошли на новите мами, леки месеци и здрави бебоци ви пожелавам!
« Последна редакция: Септември 12, 2010, 15:24:10 pm от dianka »
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #977 -: Септември 12, 2010, 15:48:57 pm »
Благодаря, zeituni, Cherry*  :D
Значи и аз ще направя една в 16г.с.
 
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #978 -: Септември 12, 2010, 16:37:21 pm »
Oooo, да наистина и аз съм чувала това с калия. Ще ходя за банани утре значи, че крампи бол. Днес не ми се мърда от къщи, но утре ще взема поне 2 килца.

Цял ден ми се пишка. През 20 минути съм в тоалетната. Лелей :) Голям натиск пада. Пък и кръста ме боли. Дано не са контракции това.


Re: Тема на бременните №66
« Отговор #979 -: Септември 12, 2010, 16:54:26 pm »
Момичета, нещо започна да ме стяга гърлото :( Моля ви, препоръчайте нещо  osi_1