0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #940 -: Септември 11, 2010, 12:55:18 pm »
yoanna яж яйца, мед, орехи, цвекло и др. съдържащи желязо и няма да ти се наложи да пиеш хапове. Моя беше 101, а сега е 129, така че може да се коригира.

В Била сега видях, че само розовия Девин се води изворна вода, всички други са минерални и откакто съм в София пия основно такива минерални. На Банкя пише, че е слабо минерализирана и си взех такава сега. Иначе тази вода в София не мога да я пия.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #941 -: Септември 11, 2010, 14:06:16 pm »
Благодаря много, blue_sky. 
Напоследък редовно влизам в тази тема да чета, но все още не смеех да се похваля.
Нека все повече и повече бременни да се включват тук.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #942 -: Септември 11, 2010, 14:55:34 pm »
Другата изворна вода подходяща за кърмачета след 6месечна възраст респективно и за вас е розов Тhorn spring!

Честито Мадленка!
Спокойни дни до Финала,
а после  :babyflips: като  :sunshine:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #943 -: Септември 11, 2010, 14:59:22 pm »
Вики,мисля,че може :) Виждала съм много момичета да излизат с диск,но дали са само снимки или целия преглед незнам :) Няма да те помисли за луда,ако го попиташ със сигурност !
Мила :bighug: даже и диск ще си нося за всеки случай, пък каквото може да ми го запише :)
И благодаря за съветите относно помпите и т.н. много ми е полезно всичко :lol: да нацелуваш Миро от мен ама много!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #944 -: Септември 11, 2010, 15:26:37 pm »
Момичета здравейте,
Аз още не смея много, много да се радвам, но съм в 11-та седмица и ще следя темичката ви   :lol:
Да ви питам дали болките ниско долу в корема са нармални. Не са като при цикъл, но и аз не знам вече. Док. ни вижда причина, но все пак. Може ли да е от матката или нещо друго???
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #945 -: Септември 11, 2010, 16:21:50 pm »
Мадлен, много се радвам да те видя тук  :D желая ти лека и безпроблемна бременност до финала.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #946 -: Септември 11, 2010, 16:23:20 pm »
Здравейте момичета.
Приемате ли нови членове :D.
elradi, не съм много в час но и доктора който установи бременността и докторката при която ходих днес точно заради болки ниско долу ми обясниха че са нормални. Но все пак си зависи и от болката. На мен ми казаха да пия нош-па. Ако болките се усилят много и ако не ми действа болкоуспокояващото да отида пак.
Иначе днес видяхме бебето - голямо е 6мм и чух сърчицето. Много съм радостна и поне се успокоих че всичко е наред.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #947 -: Септември 11, 2010, 16:58:29 pm »
Здравейте,момичета!Честито на новите момичета!
За витамините аз пия Прегнакеър и нямам никакви дертове!
rossy гледам,че с теб сме в една и съща седмица сигурно и бебчетата ни ще се появят в едно и също време! mc101 :balk_9:
« Последна редакция: Септември 11, 2010, 17:00:31 pm от Blue angel »

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #948 -: Септември 11, 2010, 17:01:39 pm »
Здравейте момичета.
Приемате ли нови членове :D.
elradi, не съм много в час но и доктора който установи бременността и докторката при която ходих днес точно заради болки ниско долу ми обясниха че са нормални. Но все пак си зависи и от болката. На мен ми казаха да пия нош-па. Ако болките се усилят много и ако не ми действа болкоуспокояващото да отида пак.
Иначе днес видяхме бебето - голямо е 6мм и чух сърчицето. Много съм радостна и поне се успокоих че всичко е наред.

Добре дошла и голямо ЧЕСТИТО от мен. preggo ylinfant
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #949 -: Септември 11, 2010, 17:39:17 pm »
Здравейте на новите бременни! :)

Момичета,не пийте водата на халите. Тя е с много кофти състав (твърде много минерали) и даже е вредна за пиене. Не се ли замисляте защо никой не я бутилира? Ако беше читава, отдавна щяха да са я заграбили. Старците си наливат от нея само защото е безплатна.

Отивам да си пия сока от коприва. Да видим ще се вдигне ли хемоглобина :)

Тези нощи е голям купон. Имам си мускулни крампи вече и изтръпвания на ръцете. Да не би нещо сеизмичната активност да ни се отразява на бременните а?


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #950 -: Септември 11, 2010, 17:59:56 pm »
Раши какъв е тоя сок от коприва. Моя хемоглобин също е нисък 109. Пих 1 месец феро-фолгама ама без резултат. Този месец минах на черв. цвекло и тъй като не мога да го понасям го правя на сокоизстисквачката с 2 ябълки  :D Ще пробвам и това с орехите и меда за което пише лъки, та да видим...
Добре дошли на новите момичета. Лека и безпроблемна бременност Ви желая  :)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #951 -: Септември 11, 2010, 18:04:03 pm »
На новите бъдещи мами  :welcome3: Лека и безпроблемна бременност!

Аз от снощи хапвам цвекло с моркови на салатка, довечера даже може да прескоча хапчето малтофер  :D



rossy гледам,че с теб сме в една и съща седмица сигурно и бебчетата ни ще се появят в едно и също време!

Дааааа , може , може. Ние по принцип сме за 29.12 , пък да видим кога момъкът ще реши да се появи :) Вие за кога сте?
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #952 -: Септември 11, 2010, 18:54:28 pm »
Илейни, ами то не е специален сок. Просто сварих коприва и пия по една чаша на ден. По принцип се пие повече - вместо вода. Но, ми е гаден вкусът та не се насилвам много. Дано да има ефект. :)
« Последна редакция: Септември 11, 2010, 18:56:07 pm от Раши »


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #953 -: Септември 11, 2010, 18:56:51 pm »
Лъки, Анжи-бейби, благодаря за съветите - ще хапвам мед като мечо Пух - колкото повече толкова повече  :lol: Добре дошли на новите момичета - хубава бременност им желая  :bighug:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #954 -: Септември 11, 2010, 20:02:06 pm »
Мадлен :bighug: толкова се радвам за теб! Лека бременност.
tucy, честита бременност и на теб, нека е лека до края!

Изобщо не смогнах да ви изчета  :oops: а интересни, полезни неща пишете.
Аз дотук бях наясно какво ме чака, но сега ... идея си нямам. Тепърва трябва да чета какво се изследва, кое да следя, какво да правя. Изкушавам се да се оставя в ръцете на док и хич да не навлизам в дълбоките води, но не знам какво ще надделее.

Още не съм се записала на ЖК, но поне си уредих да ми я води добър лекар в моя град. Престраших се да си сложа лентичка  :oops: Правих вливане на 5 гр. Киовиг на 9.09 и на 14.09 съм пак в София на преглед. Дано всичко е наред!
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #955 -: Септември 11, 2010, 20:07:12 pm »
Раши, аз съм чревоугодник  и много обичам копивата запечена с ориз - защо не пробваш така?
Аз пък съм с контракции, но не болезнени, и зверски натиск в срамната кост. Обаче коремът ми не е мръднал и сантиметър надолу...  :?
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #956 -: Септември 11, 2010, 20:21:48 pm »
Благодаря ви много, момичета!  :bighug: Лека и безпроблемна на бременните! И нека темата да се пълни с бременелки!
« Последна редакция: Септември 11, 2010, 20:35:35 pm от madlen »
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #957 -: Септември 11, 2010, 20:24:12 pm »
Добре дошли на всички новодошли,много се радвам когато има още и още идващи :))))))))))))))).Леки месеци и здрави бебчета около термин :))))))))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #958 -: Септември 11, 2010, 21:26:53 pm »
Добре, дошли мили момичета,някой от вас чаках с нетърпение да се запишат в темата.
Елради,аз си имам болки от време навреме и пия но-шпа,вчера на прегледа питах и разпитвах за тях  :oops: док каза че са нормални все пак матката расте.
При нас всичко е наред,док каза че се развиваме нормално даже с 5,6 дни напред,през цялото време се хилех и плачех от радост беше ми толкова хубаво като видях оформените крачета, ръчички и лудо препускащото сърчице,на първо четене сме мома..... но на следващият преглед ще ме сигурни.Малко ме смъмри док, че съм направо огромна каза: нищо газирано само изворна вода, много плодове и зеленчуци,и повече разходки.

Мира,добре дошла! Направо ще ти дърпам ушите,притеснявах се за теб, дрънни по скайпа....

мисля те да знаеш.

Лека вечер момичета,и внимавайте със земетръса,може и от нас бременелките да се местят пластовете :oops: :oops: :oops:
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #959 -: Септември 11, 2010, 22:03:29 pm »
Супер! Колкото повече, толкова повече :) ! Лека вечер, момичета  :hungry: