0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #880 -: Септември 09, 2010, 19:37:11 pm »
Ники 7и1 вървят от Борово до НДК и обратно.
Днес прегледа мина супер  :) всичко е наред с бебчето дай Боже и занапред да е така.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #881 -: Септември 09, 2010, 19:47:19 pm »
zeituni, е те сега нали вървят по Ботев? През гарата и по Ботева, ако не се лъжа и зилизат на Витошка. Ако ще взимаш 6-ца, по добре директо 7 или 1

Вървяха, и ми беше супер удобно. Ама ги спряха преди 1 седмица. :)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #882 -: Септември 09, 2010, 19:50:10 pm »
Дени, права си, та нали копаят за метрото....леле много съм зле  :oops:

Супер за прегледа, аз вече се успокоих след моя вчерашен преглед. Та чак бях вдигнала леко кръвно, да треперя че не са пораснали мишките.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #883 -: Септември 09, 2010, 21:18:28 pm »
Добре де, пак с моите разсъждения, по принцип съм с проблеми с очите. АГ-то каза, че най-добре през декември, когато ще съм края на 7 началото на 8 месец, да отида на офталмолог, за да прецени най-подходящия начин за раждане. Та питането е според вас не е ли късно!?
От 2-3 седмици започнаха страховете, съмненията и разсъжденията по всякакви теми относно раждане, кърмене и отглеждане на деца... направо ще откача :bonk:

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #884 -: Септември 09, 2010, 21:34:39 pm »
ПП Дали няма да е полезно да направим една отделна тема за кърменето, защото тук се разпокъсва информацията и през месец - два се задават все едни и същи въпроси?

Аз си мислех и за друго - дали има, и ако няма дали е добре да се направи тема - примерно "моето раждане"... или нещо подобно . Там да се съберат всички истории, които майките са разказвали, както и кой какво и къде плаща, да се ориентираме по-лесно. Етажи и т.н., в смисъл всичко свързано с този вълнуващ момент.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #885 -: Септември 09, 2010, 21:50:23 pm »
Адито и аз съм с диоптер, малък - -1.75. Питах моя док - каза, че няма проблем за нормално раждане. Само ако е над 5 е опасничко или ако има налягане в очните дъна.
Аз принципно искам да раждам нормално, но може и да не ми се получи, защото ще раждам в друг град :? На всичко отгоре ще е все още зима, не се знае как ще е времето, евентуално трябва да седя във Варна мнооого по-рано. А нямам роднини там, където да отседна.....Бая сложна става мойта. Докторът иска от тази гледна точка да е секцио, ама е склонен на преговори :lol: То с мен не се излиза на глава :lol: Но да си призная и аз се притеснявам. Пътят Бургас-Варна е ужасен през зимата....Ше взема да родя в колата :lol: :lol: :lol: Мъжът ми категориччно иска да е секцио, страх го е да рискуваме в някой сняг да търчим до Варна. Има време още, ще го мисля.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #886 -: Септември 09, 2010, 21:57:03 pm »
Момичетата от Лалече лига ще отговорят на драго сърце на притесненията ви относно кърменето в тази тема
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #887 -: Септември 10, 2010, 08:36:38 am »
Николина, благодаря ти. Това е най-добрия вариант, обаче в момента въпросните трамваи не се движат при нас. Заради метрото, естествено.
Та реших със трамвай 6 до 5-те кьошета, после тролей до Александровска и оттам пеша.
Туй ще му е сутрешната разходка на малчо. :)

На Александровска можеш да хванеш рейс 72, спира срещу Проното в посока към Майчин дом.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #888 -: Септември 10, 2010, 09:06:36 am »
За помпите и това дали трябва или не мога да поспоря с повечето тук.
Ама то става въпрос, ако някой се чуди дали да купува и това е проблем (най-вече финансов). За себе си прецених, че ще си купя помпата, пък после ще я продавам, ако не ми влезе в употреба. Но за някои момичета тези пари, отгоре на всички останали разходи, са си много. И може наистина да изчакат до раждането, все пак помпа се купува наистина за 10 минути ;) Винаги могат да ти я донесат в болницата.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #889 -: Септември 10, 2010, 09:20:04 am »
В болницата няма нужда от помпа .. :) Аз имах защото знаех че бебето няма да може да суче и затова си взех... Моята приятелка,която си кърмеше от гърда също почти не е използвала помпа много защото малкия си изяждаше всичко и от двете гърди,но и на нея и се е налагало да се доизцежда.. Много е индивидуално,така ,че наистина можете да не бързате..
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #890 -: Септември 10, 2010, 09:31:31 am »
Аз все още нямам мнение по въпроса, но моя приятелка имаше много кърма и в болницата освен малкия юнак, кърмеше и още 2 бебета, понеже техните майки пък нямали. Но до колкото знам после много рядко е използвала помпа.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #891 -: Септември 10, 2010, 10:06:11 am »
Момичета,
А в българските Родилни домове, нямат ли помпи, които да предоставят на родилките при нужда докато са там?

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #892 -: Септември 10, 2010, 10:25:09 am »
Извинявам се, че се намесвам в темата, но помпа си трябва за болницата, най-обикновена за 4-5 лева от аптеката. Колкото и добре да засуче бебето, кърмата която слиза е много, гърдата става твърда и то просто не може да захапе. Аз за първото раждане не си носех (донесоха ми в последствие) и така се получи, вдигнах и температура, гърдите ми щяха да се пръснат, а Ели по принцип смучеше като трифазна помпа. И съвет от мен не си купувайте скъпи помпи предварително, ако детето суче добре, ще ви трябва за няколко дена в началото, ако пък не дай си боже има някакъв проблем и ви спре кърмата, пак няма да ви трябва, изчакайте да видите как ще са нещата и тогава си давайте парите.
Момичета,
А в българските Родилни домове, нямат ли помпи, които да предоставят на родилките при нужда докато са там?
Албена, няма, аз се наложи да си поискам от едно момиче докато ми донесат....


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #893 -: Септември 10, 2010, 10:36:16 am »
 :lol: Албена, в българските родилни домове нямат нощница да ти предоставят, не помпа за кърма /изключвам някои частни болници/. При нас здравна система - напрактика няма, а е някакво "спасяване поединично". По родните болници, това което е стандарт в други държави - се нарича "ВИП" и си го плащаш допълнително, или което е преносимо си го купуваш и си го носиш от вас. Ако искаш да лежиш в някакви човешки условия, на някой ремонтиран болничен етаж - има си ценоразпис, плащаш си и получаваш прилична стая, може и с баня и с още едно легло в нея /примерно/. Ако не искаш и не можеш да платиш за това и се случиш в болница, която не е виждала цялостен ремонт от 30-40 години и нагоре, особено по провинцията - попадаш в нещо наподобяващо градска тоалетна като вид и хигиенни условия. Та така...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #894 -: Септември 10, 2010, 10:42:53 am »
Мисля, че в някои родилни домове има помпи, но като цяло за облекчаване се препоръчва изцеждане на ръка. Не че не върши работа...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #895 -: Септември 10, 2010, 11:01:20 am »
Здравейтем

в Токуда мисля, че има помпи за кърма. А и дават нощници  :D

Момичета, усетихте ли заметресението? Аз подскочих около 10 см от земята, явно е било вертикално. На малковците май не се е отразило. Ама беше много гадно.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #896 -: Септември 10, 2010, 11:19:55 am »
аз се върнах от преглед с усмивка. видяхме бебчо, пораснал е 16 см, и тежи 100 гр. не е ли малко ? не успяхме да видим пола че си стискаше упорито краката, от отлепването е останало една съвсем лека линийка от около 3-4 мм. с две думи добре сме :) само дето трябва да ходя на нефролог че преди имах проблеми с бъбреците и сега от време на време сутрин преди да стана се обаждат. някой да е чувал нещо за Д-р Гичева от Александровка? гледах сайта но нейното име не го срещнах из между лекарите там. или пък да ми препоръчате друг добър нефролог.

хубав петъчен ден на всички!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #897 -: Септември 10, 2010, 11:32:10 am »
echy, браво. Всичко върви добре. Ето и малко инфи з 15 г.с.

Бебето: То е вече около 16 см и тежи цели 70 г! Кожата е все още прозрачна и отдолу могат да се видят кръвоносните съдове. Оформя се структурата на окосмението по скалпа. Костите постепенно се втвърдяват. 

Прегледи: от 15 г.с. чрез кръвна проба може да се определи вероятността от Синдрома на Даун, както и други хромозомни аномалии. Това може да стане също така и с помощта на амниоцентеза, която се извършва между 15-19 г.с. Със стерилна спринцовка се изтегля амниотична течност, която се изследва за наличие на аномалии на плода.


Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #898 -: Септември 10, 2010, 12:04:00 pm »
Здравейте момичета  :D
Земетресението беше доста гадно и се усети много силно!

Ние вчера бяхме на преглед при доктора. Мишките са станали по 220 и 230 грама. Доктора беше доволен, но видя контракции и ми предписа ношпа 3х2 и магнерот 3х1.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #899 -: Септември 10, 2010, 12:19:00 pm »
Вчерашното го усетих, но не се уплаших, но това днешното земетресение ме стресна яко! А бебо като се е разритал... явно и той покрай мен се уплаши.
Криска - браво на твоите бебоци, виж как хубаво растат!  :)
Ечи и на теб също браво, много си е добре бебо, не се вкарвай в некви филми сама.
Ох, аз вече нямам търпение за прегледа... много време не сме се виждали с моя малък юнак и вече много, ама наистина много ми се иска да го видя, колко е порасна маминия той :lol:! а имам още цели 6 дни...