0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #820 -: Септември 08, 2010, 20:39:00 pm »
Luba_, на мен точно отнояението дете-стъкло малко ме притеснява. Иначе пластмасата също буди някакви вътрешни терзания... Леле от сега започвам да се вайкам за дребни работи, а след няколко месеца какво ли ще е...  :oops:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #821 -: Септември 08, 2010, 21:17:48 pm »
За мен три шишета (на дете) са напълно достатъчни. Едно за вода и две за мляко. Започнах с толкова и после само подменях (първо бибероните, после и шишетата). Като се има предвид малкото свободно време за всичко не съм изпитвала недостиг.
Стъклените шишета ми харесват много повече и не се захабяват като пластмасовите. Аз на 2 месеца сменях бибероните а на 6 смених шишетата с нови. Незная колко трябва да се ползват но въпреки миенето и стерилизирането един ден (не помня защо) помирисах едното и...:) АМ мирише ужасно още докато се приготвя и явно шишетата поемат въпреки миенето.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #822 -: Септември 08, 2010, 21:25:55 pm »
Лисооооооо, по наше време цените бяха други, сега са други. А и целия 12 етаж вече е ВИП, демек платен.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #823 -: Септември 08, 2010, 21:37:45 pm »
Лисооооооо, по наше време цените бяха други, сега са други. А и целия 12 етаж вече е ВИП, демек платен.
А, Мери, то и аз докато бях там целия 12 беше ВИП. Само стаите бяха разделени на по-малко ВИП и на по-по най:)
Но за цените наистина нямам представа в момента.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #824 -: Септември 08, 2010, 21:46:07 pm »
три шишета (на дете)
:lol: бая шишета си имате !
Аз взех комплекта на Авент за новородено - 4 шишета са вътре. Много се надявам да се справя с кърменето и шишетата да са ми предостатъчно.

За цените, това което док ми каза е :
550 избор екип нормално
650 избор екип секцио
40 лв на вечер ВИП стая с друга девойка
70 лв на вечер самостоятелна стая

С етажите сега малко и аз се обърках, понеже док каза че затварят родилното за ремонт и го местят на друг етаж. Каза, че живот и здраве с второто - и аз ще се докосна до лукса  :lol:
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 21:48:43 pm от Raissa777 »
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #825 -: Септември 08, 2010, 21:58:24 pm »
Не знам дали е случайно, но и моето момче отказа Томи типи шишетата. На приятелка също, а чета, че има и други тук. На Авент караме ние само.

Лека бременност и срещи с бебоците около термин!
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #826 -: Септември 08, 2010, 22:50:37 pm »
С етажите сега малко и аз се обърках, понеже док каза че затварят родилното за ремонт и го местят на друг етаж.
Така ли  8O Въй, и аз лъжа хората, че родилно е на 3 етаж и няма как външни хора да стигнат до там. ама то наистина си плаче за ремонт. дали ще направят ВИП зала или такава с вода? много ми е интересно...
Иначе и аз се сетих, че ползвах стъклени шишета, за чай от копър  :oops: който естествено не помагаше... нашите колики бяха брутални заради "прекрасната" комбинация АМ+кърма (имах мастит). обаче като се оправих и мина само на кърма отслабнаха. И аз като Лиско смятам, че тия шишета с/у колики са тинтири-минтири, да не говорим за изчанчения им вид. Имахме едно на Чико, оня ден го намерих и го хвърлих - голямо, криво, ужас.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #827 -: Септември 08, 2010, 23:13:51 pm »
Дианка, да ти кажа коликите не са от комбинацията АМ+кърма. И ние бяхме така - на смесено хранене, независимо дали съм се цедила и давам кърмата на шише, дали бозае, дали е на АМ, а колики мога да кажа, че почти не разбрах какво е. Всичко на всичко, съм дала 5-6 пъти капки. Явно си е до дете.
Случих аз на бебе. :lol: :lol: Като ви чета, че някой бебета отказват някоя биба, а предпочитат друга, или не правят нещо конкретно, а искат друго, чак се чудя. Аз както казах имах 8 шишета /по 1 за всяко хранене, ама то това беше от мързел де, не че е необходимо/ от 7 марки, половината стъкло, другите пласмаса, както и преходните чаши така разнообразни и не съм имала никакви претенции от негова страна. Не че това е правилно де, ама и ми беше мерак да имам  от повечето модели.
Ся ме е страх да не би момата да ми го върне тъпкано и заради брат си. Като се сетя, че и не знам какво е да будуваш нощно време и да ставаш час по час. След като махнахме и второто нощно хранене в 5-я месец, не съм ставала през ноща, а и не се е разболявал. Оф само мога си мечтая за такова бебе. :lol: :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #828 -: Септември 08, 2010, 23:26:09 pm »
три шишета (на дете)
:lol: бая шишета си имате !
:)На мен главата понеже ми е много дебела, ушите ми малко запушени и затова винаги се оказвам презапасена за вечни времена:)
Исках да си купя и имам всичко за децата и до петия месец даже стаята им беше готова, да не казвам (може би за 13 път), че и дрехите изпрани и изгладени в скрина, моя сак и техния куфар риготвени за София. Около 317 пъти пренаредих и смених нещата но важното е, че го прескачах непрекъснато:)
Та за какво изписах всички тези глупости:) защото в един момент ми подариха и шишета (на нук и д-р Браун) и на всеки се паднаха по около 6-7 броя. Да не говоря, че купувах дрехи като луда и в нас им обличах подарени от децата на приятелки а новите пазех за навънка:)))))))) Е, повечето от новите ги сложих само за да ги снимам. С най голямо удоволствие ги подарих на едни прекрасни жени:) сега се шегуваме като купувам нещо и ми викат "и да го пазите, че после при нас ще дойде":)))))
Незнам дали е възможно, но наистина не купувайте много:) И мен ме съветваха същото но аз нямах спирачки. На всяко излизане се прибирах уж с нещо малко. Е да ама аз започнах да купувам едно по едно, по едно от 2 месец:)
Винаги можете да си допълните нещо ако не ви достига. Ако ще и зимата да е.
Успех момичета и лека бременност.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #829 -: Септември 08, 2010, 23:32:42 pm »
Вметвам, стъклено шише не се стерилизира в стерилизатор за микровълнова!
Повече инфо тук ЦЪК

Ако бебето суче няма да имате нужда от шишета, вземете две за всеки случай,
после бебето ще реши от колко или какви ще има нужда!

Спокойна нощ!

П:П- с Лисана сме писали едновременно, подкрепям я!
Да живее анимал планет  :pipy_longstocking:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #830 -: Септември 08, 2010, 23:43:06 pm »
Вметвам, стъклено шише не се стерилизира в стерилизатор за микровълнова!
Повече инфо тук ЦЪК

Ако бебето суче няма да имате нужда от шишета, вземете две за всеки случай,
после бебето ще реши от колко или какви ще има нужда!

Спокойна нощ!

П:П- с Лисана сме писали едновременно, подкрепям я!
Да живее анимал планет  :pipy_longstocking:


Точно...ний до ден днешен не пиеме кърмата от шише.Вода пие само от Авент,а АМ-а от Нуби...биберон пък никакъв не пожела(имаме около дузина :lol:)...
Определено не бързайте,не затваряйте парички в неща които така и ще си останат...наистина винаги можете да си докупите :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #831 -: Септември 08, 2010, 23:53:34 pm »
Аз съм много доволна от пластмасовите на Нук. Никой не ми ги препоръча. Просто синът ми не можеше да суче и се принудих да си купя електрическа помпа, която вървеше с такова шише. Коликите ни бяха нормални, а детенце засука на 42-ия ден! 5 шишенца ми бяха достатъчни, само бибите сменях.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #832 -: Септември 09, 2010, 00:15:26 am »
Мери, късметлийско бебе е бил Алекс - без колики, супер!!  :bighug:
Лиско, направо си те представих сред камари с дрехи, куфари и шишета  :pipy_longstocking:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #833 -: Септември 09, 2010, 07:33:19 am »
Вметвам, стъклено шише не се стерилизира в стерилизатор за микровълнова!

Защо? Не знам въобще каква е логиката в това, което са написали там.
 До сега не съм видяла стелиризатор за микровълнова, на който пише, че не става за стъкло, а на някои дори изрично пише, че стават. Аз имах стерилизатор и нямаше проблем да се стерилиризат стъклени неща. Имам и торбички за мировълнова - и те стават и за стъкло също. Аз позлвам и стъклени, и пластмасови шишета.

Все пак, за да се стерилизира нещо трябва да има достатъчната температура и стъклото издържа на дори повече отколкото пласмасата.
Друг е въпросът, че въобще не е необходимо да се стерилизират нещата на бебето и дори някой казват, че е лошо. Аз например съвсем умишлено не стерилизирам ( само от време на време), а от няколко седмци и не преварявам водата вече.

Б.
« Последна редакция: Септември 09, 2010, 07:35:19 am от Bobbie »


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #834 -: Септември 09, 2010, 08:40:52 am »
Вчера пропуснах да споделя един недостатък на цветната серия на Томи типи (сини, розови,вкл.и белите от тази серия), но преди малко ми се наложи да се сетя)))))))))). Мерителната скала на тези шишета не е "нарисувана" а е като гравирана и с цвета на самото шише. Не ме питайте как улавям светлината за да видя колко грама вода да налея:)А в тъмното е невъзможно:) Затова и вечер си приготвям водата в шишетата им и нощем само добавям АМ:) При белите им шишета, само някои от най-малките (50 мл.) са направени по този начин. Но определено си е неудобство дори и през деня. Имайте го предвид и искайте да ви отворят шишетата да ги видите в някой магазин тук (ако поръчвате от чужбина) за да прецените дали ще ви е удобно.
И още един съвет (уж не обичах съвети да давам)...за коритото. Бях много щастлива защото приятелка ни подари ортопедично корито (много красиво на Кам) със стойка. Голямо, широко от едната страна повдигнато за гръбчето, от другата седалка за сядане и посредата една "топка" ограничител за дупетата им да не се приплъзват надоло:)
Започнах да го използвам преди месец защото като са малки бебетата немогат да се държат стабилно дори и леко полегнали. В същото време неможех да сложа децата да легнат изцяло на гръбче, защото екстрите в коритото пречеха:) Ползвах съвсем обикновено равно корито (само купих по-дълго в един момент), където можех да ги сложа и по коремче и детето да се радва на къпането:)
Съберете и други мнения разбира се, но при нас по-обикновените и изчистени неща вършеха много повече работа от красивите и модерни:)
« Последна редакция: Септември 09, 2010, 08:43:35 am от Lisko »
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #835 -: Септември 09, 2010, 09:08:05 am »
Хей Лиско!!!! Като чета твоите постове за пазаруването и подготовката през бременността все едно аз съм го писала. Аз започнах от 5ия месец да се подготвям и да пазарувам и накрая установих , че с много неща бях прекалила. Най-много съжалявам, че си взех количката преди да се роди Катето и чак след това, осъзнах какво ми е трябвало всъщност като функции на количката. Е сега поправих донякъде грешката като си взех лятна количка, но зимата пак ще се боря с комбинираната и тежка количка.
П.С. И едно съветче за стерилизаторите: един път забравих да сложа вода на стерилизатора(Моят е на Авент)и след приключването на стерилизирането се установи че и стерилизатора си е наред и шишетата са наред, но микроволновата се беше разтопила-уплътнението на вратата. Е от тогава гледам да не спя много,когато пускам стерилизатора
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #836 -: Септември 09, 2010, 09:12:52 am »
добро утро момичета и един хубав ден ви пожелавам!
много интересни и полезни неща споделяте. с удоволствие ви чета. а сега имам едно питане: имам някакво слабо течение, не ме сърби, нищо не усещам, но по бельото ми остава следи. дали е нормално или трябва да се притеснявам?
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #837 -: Септември 09, 2010, 09:20:12 am »
Echy,нормално е по време на бременност секретът да се увеличи.Когато няма сърбеж,мириз,парене,не е жълтеникаво ,се води че не е опасно,но за всеки случай може да си пуснеш една микробиология,пък дано излезе чиста.
 За мераците за купуване :D-имам дрешки да изгледам още 2 момиченца,така се получава,защото и ние купуваме ,а подаръците са много.Но пусти мерак :D
Съгласна съм с Лиско за обикновените неща,определено са по-функционални,а и тези по-изчанчените,не можеш да прецениш веднага дали няма да ти е неудобно,или на детето.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #838 -: Септември 09, 2010, 09:25:58 am »
И за коритото подкрепям Лиско :) По-добро от обикновеното нямаше за нашия бандит..Само по едно време му купих една хавлиена стойчица,за да е в полуседнало положение,но я ползвахме кратко време.. :) Леки бременности и каквото и да си купите,важното е да ви е кеф,това никой не може да ви го даде :) ;)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #839 -: Септември 09, 2010, 09:29:46 am »
Аз също не разбрах защо не може да се стерилизират стъклени шишета в стелиризатор за микровълнова - въобще не схващам логиката. Ако може някой да разясни...  8O
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.