0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #80 -: Август 20, 2010, 22:39:13 pm »
Аз да ви кажа предната бременност се мазах с Дева против стрии - не е от прехвалените мазила, но на мен ми помогна. Корема си го мажех и по него нямам нито една стия, а за дупето бях забравила и там си се понацепих доста. Последните седмици почнах да се мажа с бебешко олио, защото много ми изсъхваше кожата.
Сега мисля да процедирам по същия начин.  :wink: :D
07.10.2009
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #81 -: Август 20, 2010, 22:39:23 pm »
И аз така знам, че е до кожа. Ако си предразположен, с каквото и да се мажеш - кел файда  :D Аз до тук ползвах всякакви продукти, предимно мазни. Много са гадни тези олия, особено в жегите, но това е .
Сега ползвам на Жаси рецептата - Ексципиал + Икаров против стрии 50:50 .
За сега май нямам стрии, освен по дупето. Но те са някакви странни и вярвам че ще се махнат ( много на брой, супер бледи и на гъсто...заемат ми една длан дупи - мога да ги скрия с ръка  :lol: )
Мисля че направих грешка, че в началото си мажех само гърдите и корема. Мазането трябва да започне възможно най-рано и по всички зони, които се засягат...Нищо че не са наедрели засега.

Аз нищо не усещам откъм таза...да ми се разширява. Само от време на време ми щракат ставите, но и на колената ми щракат, та надали е от това  :lol:

Ау ако Лъки е права би било голяма минавка, особено от моя страна. В най-големите жеги се мазах с разни мазньочи и не само че не ми успокояваха сърбежите, ами ми образуваха и разни обриви...и ми запаряваше и ме сърбеше 100 пъти повече.
« Последна редакция: Август 20, 2010, 22:42:53 pm от Raissa777 »
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #82 -: Август 20, 2010, 22:46:15 pm »
здравейте момичета, имам малко елементарен въпрос- къде ходите на ЖК, там където сте ходили за стерилитета или на друг. Аз още се чудя дали да остана в клиниката (където нито едно изследване не се покрива от ЗК) или да видя Токуда, Тина Киркова, и т.н. Още не сме чули сърце и видяли ембриона- в 6 г.с. съм и мисля за тази цел да отида при моята лекарка, пък после ще видим..
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #83 -: Август 20, 2010, 22:54:53 pm »
Аз още от началото си избрах живот и здраве при кой лекар ще раждам - и започнах да ходя при него на частно. Отделно се записах в една поликлиника на ЖК - там не плащам нищо.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #84 -: Август 20, 2010, 22:57:00 pm »
Сами, ако имаш финансова въможност, продължи да си ходиш и в клиниката, за да ти е по-спокойно и да не се налага да обясняваш хиляда пъти през какво си минала на разни невярващи лекари. ЖК можеш да я ползваш за взимане на болничен, да ти пуснат някое и друго изследване на кръв и урина, те повече и не пускат де и ако си решила да раждаш в държавна болница след време, без да си избираш екип - от ЖК се издава едно направление за хоспитализация, което минава по клинична пътека и не плащаш нищо за раждането. А, и все пак ходенето на ЖК си е хубава въможност да видиш бебето/та още един път  :D
Пауър и аз се мазах с на Дева анти стречмаркс (мързи ме да пиша на английски), много съм доволна - малко ми лепнеше от него, но аз се изхитрих и  се мажех само вечер, за да не се потя. Сега ми свърши и си купих на Икаров маслото - много ми харесва как мирише, и него го мажа вечер само. Права е Раиса трябва да се мажеш от гърдите до коленете от самото начало, защото не се знае ъде ще се нацепиш... аз имам доста поражения, ама какво да се прави, винаги може да е и по-зле положението!!
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #85 -: Август 21, 2010, 07:55:33 am »
Привет мамчета, малко ми се отпусна душата. Минах на ФМ вчера. Според доц.Томова си имаме прекрасно здраво момиченце. Прегледа беше подробен,огледа сърцето-камери,клапи,аорти -няма малформации,сърдечната честота е нормална, пикучния мехур пълен ,което е признак,че бъбреците работят,белите дробове са добре,имаме си по 5 пръстчета с нужния брой фаланги, пъпната връв е с 3 вени,което също било косвен показател за липса на аномалии,кръвоснабдяването е много добро,по размери на главичката и бедрото си отговаря до ден на седмиците, околоплодни води-нормални. НТ не е 3,1 както я бяха измерили,а 1,9,а в тази седмица можело да е до 5 ,така че и това е добре.Според нея може и да не правя АЦ,но това трябва лекарката ми да го реши.Моят корем още не се забелязва през дрехите,но като че ли почна да се оформя. Пожелавам на всички да споделят само добри новини  osi_9
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #86 -: Август 21, 2010, 08:13:11 am »
Алтея, изключително много се радвам за теб, дано все такива хубави новини да споделяш до края.
« Последна редакция: Август 21, 2010, 08:27:30 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #87 -: Август 21, 2010, 08:21:16 am »
Алтея, браво за хубавите резултати и честити ти розиви гащички!  :D  :bori_007:
« Последна редакция: Август 21, 2010, 08:24:34 am от power »
07.10.2009
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #88 -: Август 21, 2010, 08:49:43 am »
Честити прекрасни новини, Алтеа. Радвам се за теб и бебчето. Нека има само такива :)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #89 -: Август 21, 2010, 09:05:00 am »
Алтеа честити розови гащи ! радвам се за хубавите новини ! Само такива до финала!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #90 -: Август 21, 2010, 09:54:32 am »
sami123 аз лично се следя в Токуда, там записах и ЖК. Бих ти препоръчала д-р Илиев, но той не работи по ЗК, а с платен прием, но се занимава с проследяване на бременност след ин-витро.
Аз вече съм малко скептична относно наблюдение в клиниката, защото при проблем е много по-трудно да се реагира, отколкото ако си в голяма болница.

Раиска сетих се за нощниците, които се отварят на гърдите, специални за кърмачки, та те мисля, че са най-удобни и за болницата.

Аз за стриите се мажех с Palmer's, ама сега не слагам нищо заради сърбежите. Мажа се с течна детска пудра на Avent http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=47 и съм много доволна.

Лъки и при мен е така, като се обръщам в леглото и пукат кости и все едно съм правила шпагат, но аз усещам и придърпвания под пъпа, все едно някой с нож ме реже...

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #91 -: Август 21, 2010, 10:09:30 am »
Алтея, само така. Честити ти  розови гащи и от мен.

Добре, че отворихте тема за мазилата, та да взема да се поогледам. Абе май нямам, но някой може ли да ги опише тези стрии. Как изглеждат в начален стадии? Чела съм, че са розови?!!!
Както и да е, аз от началото (ама наистина от края на първия месец) мажех с масло от пшеничен зародиш на Икаров. Сега с това против стрии, защото то е за след 4-ти месец.
Вярно пропускам дупето и бедрата, но като слушам трябва да им обърна повече внимание.
Мисля да си взема нещо по-лекичко за останалата част от тялото, защото вече доста ми изсъхва кожата.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #92 -: Август 21, 2010, 10:11:51 am »
Браво Алтеа!Честити розови гащи и само хубави новини да има около бебка :D :bighug:

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #93 -: Август 21, 2010, 11:07:42 am »
Честити розови гащи на Алтеа  :D!Новините са много добри,все така да е !
 Относно мазането,миналата година се мазах много несериозно,но пък кожата ми е добра и поражения имам само там,където най-наедрях(гърдите и то отдолу).Общо взето стрии нямам,но е вярно правилото,че зависи от кожата!
« Последна редакция: Август 21, 2010, 11:09:46 am от TINI78 »

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #94 -: Август 21, 2010, 11:28:18 am »
Алтея, много се радвам за теб, честити розови гащи, сега се успокой и смело напред!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #95 -: Август 21, 2010, 11:29:12 am »
Алтеа, изключително много се радвам и аз за теб!  :)
Ники-пики / :wink:/, стискай! Всичко ще е наред! :)
Тини, ти си като Левски, бе мила! Навсякъде. Супер! Тъкмо си загряла с Тони... :wink:

Здраве и спокоен уикенд на всички!  :D Почивайте си добре сега, че после не винаги има възможност. Аз лично не знам на кой свят съм вече... Но пък се разтапям при "Агъ-то" на три гласа /Стоя пък се кара или по-скоро мърка на китайски навярно/.

Прегръдки.
« Последна редакция: Август 21, 2010, 11:34:52 am от Tsveti75 »
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #96 -: Август 21, 2010, 11:40:42 am »
Алтеа, честито розови гащички! :P
Сетих се и друго да ви питам за мазилата, някой да има отзиви за олиото на хип?
« Последна редакция: Август 21, 2010, 11:42:22 am от tanj74 »
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #97 -: Август 21, 2010, 11:42:18 am »
Благодаря , нека има добри новини за всички ни. Според моята докторко трябва да направя и АЦ така че ще стискате палци за първи или втори септември и там всичко да е наред.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #98 -: Август 21, 2010, 11:53:15 am »
Алтеа, имаш всичките ни стиснати палци.
Дано добрите новини продължават както и досега и да е спокойна бременноста ти:)

Приятен прохладен уикенд на всички:)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #99 -: Август 21, 2010, 13:07:28 pm »
Привет момичета и честито на Алтеа за прекрасните новини!
Днес при нас е мрачно и само 26 градуса...ей, ако съм знаела как мога да се радвам на лошо време колко пари за море щях да спестя  :lol:
И аз сега като в онзи лаф, дето една патка мислила, мислила, че умряла...седя и мисля. Като прокървих в сряда, точно бях започнала да спирам Дуфастона и Утрогестана, то какво "започнала" почти от раз ги спрях по съвет на лекаря. Бебето уж си е ОК, няма никакво отлепване на плацентата, лекарските мнения за кървенето са абсолютно противоположни обаче, което доста ме обърква. Според единия категорично не съм прокървила от спирането на тези медикаменти, според другия определено за това е било кървенето, понеже "е настъпил хормонален срив" и двете препоръчани лечения бяха да си възстановя приема на въпросните препарати, както е било до момента. Това и направих, каквото имаше да се отича се отече и сега "положението е чисто". Все някога обаче ще трябва да спра тези лекарства и естествено съм много притеснена какво ще стане тогава. Ясно, че медицината не е математика, а лекарите не са врачки и всички решения се базират на общия случай и какво пише в дебелите книги, а накрая каквото стане - такова. Моля тези от вас, които са приемали такива препарат, да споделят кога и как са ги спряли, имало ли е проблем после, как се е процедирало, има ли други лекарства които да се включат, ако пак стане същото другия път?
Предварително благодаря  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!