0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #780 -: Септември 08, 2010, 09:33:34 am »
Аз нещо цяла нощ не спах от болки в корема  :? Добре че съм на преглед утре при д-р Илиев та ми е малко спокойно че ще видим бебките добре ли са!

Искам да попитам мамите с близнаци в коя седмица усетихте бебетата? Аз съм със задна и предна плацента ако има значение.

И аз съм с червено конче от самото начало  :)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #781 -: Септември 08, 2010, 09:47:06 am »
Ох, чудя се какви са тия кОнчета, а те - кончЕта  :lol:

Ники, не се втилясвай с тия 10 пъти на час - Бобо беше толкова поспалив, че едвам го будехме за мерене на тонове, какви 10 пъти, какви 5 лева... Игнорирай ги тия работи, че ще се побъркаш.

А за килограмите - май вече ви казвах, ама да ви успокоя пак: качих 18 кг, от които 13 свалих в първата седмица. Сега ми остават да сваля 5 до теглото преди да забременея и още няколко - до това, на което се харесвам ;) Ама положението не е толкова страшно, да знаете ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #782 -: Септември 08, 2010, 09:56:10 am »
Момичета,а вие къде и при кого решихте да раждате?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #783 -: Септември 08, 2010, 10:22:32 am »
Angy_baby аз се спрях на д-р Илиев - Токуда. Ники ми го препоръча и сама се убедих че има доста опит с многоплодна бременност, не е мизерия като в МД, и неонатологията им е добра.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #784 -: Септември 08, 2010, 10:51:30 am »
kriska, а каква е цената за раждане в Токуда?
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #785 -: Септември 08, 2010, 10:59:26 am »
Здравейте момичета,някоя да има отзиви за тази марка "tommee tippee" за шишета ,изварители и т.н.?
 Криска дано не е нещо сериозно,:)
Аз също имам червено конче,още от самото начало :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #786 -: Септември 08, 2010, 11:04:27 am »
kriska, а каква е цената за раждане в Токуда?

Виж тук http://tokudabolnica.bg/bg/page/216/%D0%96%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%B8_%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5

Аз го разбирам така: 1500лв секцио и 1500 избор на екип което прави 3000лв  :? Не съм сигурна обаче!

Маймунче томи типи е много известна марка в Англия и е с 50 години опит! Ако шишетата са ти удобни няма да сбъркаш.
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 11:10:06 am от kriska »
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #787 -: Септември 08, 2010, 11:25:03 am »
kriska  :thankyousign:
Маймунче, аз чух не много добри отзиви за шишетата, но само от две приятелки и не мога да твърдя, че е така.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #788 -: Септември 08, 2010, 11:30:23 am »
Момичета, ужасен вирус ме е треснал. Гърло, кашлица, главоболие... Пия само чайове, но засега нищо не помага. Кажете някоя бабина деветина...
Дано не ми се отрази на бебчето  :?
Еле, в момента не можеш нищо освен хомеопатични да взимаш и плодове, сокове, чайове и медец!
Аз в началото изкарах един такъв вирус - осцилококцинум ми даваха и някакви хомеопатични за смучене за гърлото...  :? ще трябва да го изтърпиш. Но не трябва да вдигаш температура, потърси лекар все пак и се консултирай с него.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #789 -: Септември 08, 2010, 11:32:29 am »
Здравейте момичета,някоя да има отзиви за тази марка "tommee tippee" за шишета ,изварители и т.н.?
 Криска дано не е нещо сериозно,:)
Аз също имам червено конче,още от самото начало :)

Исе, аз ползвам такива шишета от самото начало. Много съм доволна а и смених доста (от тях:).
Стерилизирах ги в съвсем обикновен стерилизатор за микровълнова. Изварявала съм ги, когато си ходех в Шумен за да не нося и стерилизатора.
И понеже ги продават винаги с биберони единица, ако решиш да са ти такива ще ти подаря резервни биберони.
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 11:35:06 am от Lisko »
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #790 -: Септември 08, 2010, 11:51:45 am »
tommee tippee е страхотна марка наистина :) И красиви и сладки ,а и пластмасата им не съдържа бисфенол а,което ги прави по- полезни за бебоците :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #791 -: Септември 08, 2010, 11:53:33 am »
tommee tippee е страхотна марка наистина :) И красиви и сладки ,а и пластмасата им не съдържа бисфенол а,което ги прави по- полезни за бебоците :)
Това не го знаех:)
Видях ги от една приятелка, много ми харесаха и затова реших да са такива:)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #792 -: Септември 08, 2010, 12:19:40 pm »
И аз съм чувала хубави неща да Томи Типи.

Раиска, ей, съвсем си накрая. Аз на 17ти отивам за 45-дневния болничен. Остана ми само една седмичка работа :) Не се притеснявай за килата. Ще ги свалиш. Колкото до големината на бебо. Знам много случаи дето бебето било гигант, а после се ражда по 2,900 кг. Така че, не му мисли много.

Ники, и аз мисля, че не е важно да имаш точно па 10 ритника на час. Особено както си с близнаци и им е по-тясничко, според мен е нормално да те риткат по-нарядко.

Раисе, абе я кажи какво ти дадоха за болницата като документи. Знам, че трябва обменна карта и направление 7. Носиш си и лична карта и удостоверение за брак, ако сте женени с таткото. Друго нещо?


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #793 -: Септември 08, 2010, 12:24:06 pm »
Raissa777, супер сте! :) По-голямо бебче по-лесно се гледа!

Аз да върна темата за движенията на бебчетата. Мисля, че особено при близнаци изобщо няма начин да се изброят в рамките на 1 час. Важното е да са добре и да си риткат периодично според мен. Моите от седмица две са още по-активни от преди. Почти постояно ако не риткат, то мърдат крачета или ръчички или нещо шават и се нагласят. Събуждат се от звънене на телефони и всякакви други шумове.
А кога започват да хълцат? Моите това не са го правили още или поне не съм усещала.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #794 -: Септември 08, 2010, 12:31:32 pm »
tommee tippee е страхотна марка наистина :) И красиви и сладки ,а и пластмасата им не съдържа бисфенол а,което ги прави по- полезни за бебоците :)

Ей, тези шишета били много сладки. :D Аз нали все си мислех, че кой знае кога ще стигна до тези неща и не съм запозната въобще с марките. :oops:

Аз да си кажа от сутринта съм бясна. Трбваше да се запиша най-накрая на ЖК днес. Звъня на док. и тя ми обяснява, че не можело защото ми бил последният ден от болничния. Да ама утре пък ми изтича направлението, а тя не работи. В петък когато тя е на работа аз вече ще съм без направление. :x Да не говориме, че се бях настроила да видя бебчо днес.
Уф, така съм яхнала метлата, че...
Ще отида след обяд и не ме интересува да си го мислят нещо. :x :x :x
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #795 -: Септември 08, 2010, 12:45:42 pm »
Еххх, значи, много кофти лекарка, бре Натали. Не може ли да се запишеш на друго място? Какво и пречи да те види днес, а да те запише с утрешна дата. Аман!


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #796 -: Септември 08, 2010, 12:52:03 pm »
Много са красиви тези шишета "tommee tippee"!Случайно ми попаднаха в нета преди време, но никой познат не ги е ползвал, все са били на "Авент". Ама щом има майки-героини като Лиско, които са доволни - смело ще купувам от тях. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #797 -: Септември 08, 2010, 13:06:10 pm »
Еххх, значи, много кофти лекарка, бре Натали. Не може ли да се запишеш на друго място? Какво и пречи да те види днес, а да те запише с утрешна дата. Аман!

Уф, и аз не знам. И аз това си мислех, но не съм им запозната с нещата. Мога иначе да се запиша навсякъде, но защото е ЖК в МД и там гледат да са доста стриктни.
Чухме се преди малко пак, каза да отида и да видим какво ще измислим.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #798 -: Септември 08, 2010, 13:18:41 pm »
Благодаря ви момичета за отговорите  :D.То аз на 90 % бях за тях,ама викам да попитам,но след като казвате повечето че са добри,особено Лисанкатааа  :balk_21: няма как простоо,моя мъник ще е с тези шишенца ;).Ихаа още една стъпка напред ,урааа,егаси хубавото вълнение ;).
 http://www.tommeetippee.co.uk/products/detail/164 ето линкче за тези който не ги знаят,можете да ги видите :)))))

 А това е продукта ,на който съм се спряла + отделни две шишенца против колики :)))
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 13:20:38 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #799 -: Септември 08, 2010, 13:41:20 pm »
И аз съм чувала хубави неща да Томи Типи.

Раиска, ей, съвсем си накрая. Аз на 17ти отивам за 45-дневния болничен. Остана ми само една седмичка работа :)  Знам много случаи дето бебето било гигант, а после се ражда по 2,900 кг. Така че, не му мисли много.

Раисе, абе я кажи какво ти дадоха за болницата като документи. Знам, че трябва обменна карта и направление 7. Носиш си и лична карта и удостоверение за брак, ако сте женени с таткото. Друго нещо?

Ох, на мен от цялата схема най - ми се харесва че не работя  :lol:
( Взех си изпита с 5  :D сега и утрешния да взема и вече може да раждам  :lol: )
И аз съм чувала такива истории за бебета уж гиганти, но това е защото ги мерят с компютърна програма и стандартни таблици. Щом има "х" обиколка на главата и "у" дължина на крака - значи тежи 3 кг. Което е доста неточно. Така мисля де!
Лекаря ми от ЖКто ползва освен таблиците - опипване  :lol: Той се ориентира за секунди кое какво е и къде е, докато аз - тъмна идния. Изкачат разни работи, но дали е рамо, крак, дупе...хич не ми е ясно.

Дяволов не ми каза абсолютно нищо за документи, освен да си взема тези от ЖКто. Две неща ми дадоха от там, но не ги разгледах...мисля че е точно това, което казваш - направление е обменна карта.
За друго нищо не ми е казвал, та ще е хубаво ти да го питаш какво трябва, че ще го видиш по-рано. Аз забравих  :oops:

Лъки, за хълцането трябва да провериш в нета от коя седмица..аз забравих.
Аз го уещам като много леко и ритмично подскачане на корема. Ако е само веднъж-два пъти ще си помисля че нещо се движи, но понеже трае по-дълго време и е в ритъм горе-долу, разбирам че хълца шушулката.

Нати тея лекари...нормални ли са така да те размотават! Да измислят нещо. ( раздай го скандалджийски, за жалост често помага  :lol: )

За шишетата - аз купих на Авент, понеже стерелизатор взех такъв. Иначе чух много хубави неща за тези шишета и за "Др Браун"...или нещо подобно.