0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #720 -: Септември 06, 2010, 16:34:01 pm »
Райсичкааа,в легнало положение ми е мерката преди месец 94 ;)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #721 -: Септември 06, 2010, 16:43:50 pm »
Ееее, изкушихте ме да се измеря права - 101см е  :lol:, легнала не мога, че е някакъв ужас и после едвам ставам  :x
Да добавя към списъка на Камбозола и една дузина лигавници (заради това, че връщат след ядене),по възможност да не са гумирани отзад, а само от плат, защото гумираните са за пюрета и т.н., а и много гнусно шумолят като ги сложите на малкото човече.
Именно поради това, че се пуска пералня през ден, а и баткото доста се цапа, предпочетох да имам повече дрешки. Срещу опикаване при преобличане ползвах или чаршафи за еднократна употреба - малки (има ги в почти всяка аптека), или по-късно си купих много хубави подложки за повивалник, които от едната страна са от хавлиен плат от другата - от мека гума.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #722 -: Септември 06, 2010, 17:03:57 pm »
Здравейте! :bighug: И аз не бързам с покупките поради две неуспешни бременности,но скоро ще трябва да се ориентирам към тях!И на мен като ми заразвивали разни теории,че небило хубаво предварително,но аз също не им се връзвам и искам всичко да е готово преди това,пък и вече трябва всичко да е наред стига мъки! :youwoman: :bori_016: :balk_103:

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #723 -: Септември 06, 2010, 17:19:15 pm »
Знаете ли, че Angy_baby ми се губи нещо. Какво ли става с нея?

А на запад как се прави baby shower и майката е готова с 1/2 от покупките, а тук такова суеверие, та чак и 40 дни след това.

Мацки, дайте докато е хубаво да си направим една среща да си премерим шкембетата.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #724 -: Септември 06, 2010, 18:35:48 pm »
Ами, Ники, айде елате на софийската среща в Дон Домат в сряда и ще измерим шкембите :) Тя и Натали ще дойде, и Дениска, долколкото видях!

Днес ми дадоха цяла камара дрешки и разни други приспособления. Много са хубави. :)
Имам си и количка (Хоук Дисни Мини)от един приятел :) Червенка с розовко. Много готина :) Имам вече и ваничка. Та не робувам и аз на предръсъдъците. Сега ще десйтваме да вземем легло, шезлонг и т.н.

Ама вече много ми тежи пумбата. Направо вечер съм труп от умора. Ама и аз не съм се спряла да миткам де. Боря жегите и ниското кръвно с повечко напитки и така ;)

Мисля тези дни да потърся чай от босилек и чай от малина. Помагали за по-лесно раждане.

Усмихнат ден!


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #725 -: Септември 06, 2010, 18:45:26 pm »
Рашинко, дай инфо за тая среща аз съм първа писта, че и без това съм го закъсала откъм социален живот  :lol:
Аз пък проучих Арниката и даже започнах да я приемам - четох хубави отзиви за нея в нет-а.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #726 -: Септември 06, 2010, 18:48:01 pm »
Рашинко, дай инфо за тая среща аз съм първа писта, че и без това съм го закъсала откъм социален живот  :lol:
Аз пък проучих Арниката и даже започнах да я приемам - четох хубави отзиви за нея в нет-а.

Ето инфо за срещата.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43424.0
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #727 -: Септември 06, 2010, 19:13:08 pm »
Раиска, много ти благодаря за подкрепата, днес за пръв път се усмихвах като те четях  :bighug:
Малко се успокоих вече, въпреки че не ми е до праздник -розовото шампанско и чашите от сватбата си стоят неупотребени.. А утре ще пътувам за 3 дни командировка в чужбина, стискайте палци да няма проблеми, че май много ми се насъбира..

Като стана въпрос за суеверие -точно по този въпрос вчера спорихме с майка ми. Тя държи да не казвам на никой още, а аз бях планирала като се съберем с приятели по друг повод да съобщя - вече ще е 9г.с. А и пак с айрян, вместо както обикновено с алкохол ще е много съмнително за всички  :)Вие кога казахте на другите?? май повечето тук сте по-напреднали.
Аз никак не обичам това криене, въпреки че наистина има хора завистливи (все пак си вързах червен конец). Дори да стане лошото (недай боже) човек сам ли трябва да приживее мъката? А и риск има докрая..
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #728 -: Септември 06, 2010, 19:19:58 pm »
Аз спрях да слушам майка ми,бабите,свекървата и всички дето много знаят кога се мълчи,кога не егаси работата.Някакви глупости от на пра пра пра пра баба ми времето ,дай сега и ние да сме с тях в главата :)))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #729 -: Септември 06, 2010, 19:27:25 pm »
Много ме дразнят и мен разните му суеверия...
Аз самата казах на най-близките си почти веднага, но на по-далечни познати и приятели премълчах. Не от суеверие, а от чист практицизъм. Ако недай боже нещо се случи, с какви сили ще обяснявам на всички, на които съм казала, защо корема ми не расте? Би ми било достатъчно тежко, че и на всеки дето срещна и знае да обяснявам какво съм преживяла.
За покупките - много се изкушавам и много искам да купя нещичко вече, но мъжът ми е толкова суеверен, че ми иде да го убия. В това отношение е ужасно консервативен и е склонен да слуша бабините деветини, вместо да се отдадем заедно на удоволствието да пазаруваме за така чаканото си дете. Ама на него му е лесно - той няма да се лиши от това удоволствие да пазарува :? Не че възнамерявам да го слушам :lol: Ще има бой на негри в тъмна нощ, ама а да видим :lol:

А майки и свекърви, както и всякакви баби, лели и стринки категорично не слушам. Срязвам ги овреме и им порязвам ентусиазма да ми дават тон в живота. Аз съм се борила и мъчила за това дете, аз решавам. Никакви такива намеси в живота си по никакъв повод не търпя и толерирам. Ако искат да се сърдят - хич не ми пука.
« Последна редакция: Септември 06, 2010, 19:29:59 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #730 -: Септември 06, 2010, 19:30:39 pm »
Сами аз да си кажа мнението  :oops: И аз си мислех че е рано да казвам ама... не издържах-радвай се на всеки миг..Остави ги ти какво казват големите :) Майка ми и тя ми каза да не бързам ама аз търпи ли ми търпилото :):) Така че.. както си сметнеш ти за добре.То и 40 дена ли ще стоиш у вас след раждането.. Различни хора и различни гледни точки :):)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #731 -: Септември 06, 2010, 19:56:31 pm »
Ами, Дианко, влизай в темата за срещата и се записвай и да си на линия :)


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #732 -: Септември 06, 2010, 20:21:03 pm »
Здравейте!
Ето ме и мен в темата. По едно време бях загубила надежда, че скоро ще се впиша, но ... ето ме  :D.
На 29.07 ми беше трансфера, сега трябва да съм в 8 гс. Четох, че обсъждате суеверията, аз казах само на най-близките, права е sixsens, ако нещо лошо се случи няма да ми се обяснява на всички. Решила съм да не ходя на работа, след толкова чакане бременността  е единственото нещо, което ме интересува. Почивам си повече, а и така намирам време за всички любими неща, за които все не остава   :). Утре съм на контрола на НК клетките, най-вероятно ще се наложи вливане. Силно се надявам да е последно, ще видим. Това за мен.
Поздрави!
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #733 -: Септември 06, 2010, 20:42:15 pm »
Аз самата казах на най-близките си почти веднага, но на по-далечни познати и приятели премълчах
Абсолютно същото направих и аз.Тези които са ми близки разбраха от самото начало, а всички останали научават постепенно и то ако попитат иначе си мълча.
mira_mimi добре дошла и лека бременност до финал!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #734 -: Септември 06, 2010, 20:48:40 pm »
mira_mimi добре дошла. Желая ти лека и безпроблемна бременност.
Ники, Дианка много ще се радвам да се запознаем  :D
Аз предната бременност казах на всички и после обяснявах  :( този път пак казах, но силно вярвам, че всичко ще е наред. Който както го чувства така да направи  :)
Аз утре съм на док.и ще докладвам после.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #735 -: Септември 06, 2010, 21:41:28 pm »
mira_mimi добре дошла. Почивай си, ако имаш възможност, аз като разбрах че съм бременна, работий 3 дни и това в. Пълна почивка, книжки, филми, срещи с приятели.

Аз за капак излязох и на пица с приятели, та днес много се разходихме с бебетата. Останалите отидоха на кино, ама аз реших, че за днес стига.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #736 -: Септември 06, 2010, 22:15:29 pm »
Ооо, Мери, розови гащи ли ще носите?
да бе, Гане, рокли ще носим и панделки ще връзваме :lol: :lol:
аз съм готова с бебешките дрехи, наследство от Алекс - изпрах и изгладих, че не знам ко ще стане. В понеделник влизам в болница и как ще се развият нещата, никой не знае, та викам да съм готова де, нали съм оправна.

 а относно казването, предишните ми бременостти и неуспешните и тази с Алекс повечето ни приятели и познати знаеха, че започваме процудура. Този път не казахме почти на никой, първо защото стана естествено, което беше изненада и за нас самите и второ още на третия ден започнаха проблемите. И аз така като sixsens не исках да се обяснявам при евентуален неуспех. Даже на нашите казахме, след като се разбра, че вече няма никаква опасност и бремеността ще я бъде - в началото на 4 месец.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #737 -: Септември 06, 2010, 22:29:41 pm »
Раше,не чай от малини,а от малинови листа И се пий като минеш 35гс!!!
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #738 -: Септември 06, 2010, 22:39:43 pm »
Мери, много се радвам, супер е така като са нашарени :wink:
Нати, всичко ще е наред :bighug: Време ти е и ти е ред!
mira_mimi, честито, да е лека и безпроблемна до края!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #739 -: Септември 06, 2010, 22:54:25 pm »
Раше,не чай от малини,а от малинови листа И се пий като минеш 35гс!!!

Да, чай от малинови листа. Фибс, една мама май го пиеше от 28 г.с. Аз го пиех от средата на 8ми месец, заедно с чай от босилек.
Аз започнах пазара от 13 г.с. Относно суеверията - ако толкова се връзвате да не купувате...никой нищо не е казвал за даване или подаряване, нали :lol: Да подаряват тогава роднините - креватче, матраче, дрешки, ваничка...я колко неща има :lol:
[/url][/url]