0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #680 -: Септември 04, 2010, 18:03:20 pm »
Ох Ади,да ти кажа цял ден се въртя и се чудя как да попитам за същото-от вчера имам такива болки/точно както ти ги описа и все едно ми се издува мехур отвътре/,днес в повечето време лежа и пия 3х2 но-шпа.Много е неприятно,чак започнах да се притеснявам и исках да питам случвало ли се е при някое от момичетата тук,май освен да лежа друго не мога да направя :??
Шани,оздравявай мила,това е много неприятно
Момичета дайте съвет,че то пък с тези почивки сега евентуално за док.трябва да чакам вторник :( /color]
« Последна редакция: Септември 04, 2010, 18:50:52 pm от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #681 -: Септември 04, 2010, 19:49:59 pm »
moniks_s, ако е същата болежка ползвай съвета на cambozzola. Разходи се и ще се оправиш. Аз се поразходих с метлата и парцала и сега съм ОК.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #682 -: Септември 04, 2010, 21:07:38 pm »
И аз имам същите болежки момичета,а днеска са доста изразени,но също предположих че е бебчо като се завърти не както трябва ;)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #683 -: Септември 04, 2010, 21:24:12 pm »
Много Ви благодаря Ади и Мънки,все пак си е утеха :lol:,че нали ви казвам бях взела да се притеснявам,но сега като има обяснение малко се успокоих :grouphug:.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #684 -: Септември 04, 2010, 21:30:54 pm »
И аз имах такива болки по едно време, ама отминаха, според мен са мускули от разширяване на матката и корема.
Аз даже като станех не можех да направя и няколко крачки, така ме дърпаше, ужас беше. Ходих на лекар, всичко си беше супер.
 При мен мушмороците явно са се качили много високо и понякога едвам дишам, а тепърва имат да растат.

Днес в Мола на Хемус видях близнаци на 28 дни, момче и момиче, сладки, страхотни. Мма и тати пазаруваха с две колички  :D :D :D Викам на моя мъж, гледай и се учи.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #685 -: Септември 05, 2010, 18:08:21 pm »
Първите три месеца и аз имах болки - сигурно от разтягането...но моят лекар ми е казал че не е хубаво болката да се търпи, трябва да се търси решение. Мони, ако имаш възможност звънни на лекаря си по телефона. Все пак ако болката е временна и мигновенна, сигурно отминава и е както Мънки и Николина са ти писали - нормално е в организма да настъпват промени, които ние няма как да не почувстваме.
Вчера се спукаш от обикаляне в Софийският мол на Цариградско, купих си дънки за бременни от пренатал, че в П-в няма много хубави модели...В Софето голям студ... 5-6 градуса надолу от Пловдив - истинска есен... :?
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #686 -: Септември 05, 2010, 18:33:22 pm »
Днес голямо затишие.

Аз пък да ви кажа, че имам Enterococcus faecalis в стерилната урина. Писах смс на доки, да видим дали се налага да правя нещо. Такова пък чудо не съм имала до сега, да се надяваме, че не е нещо страшно.

yoanna браво за дънките, аз онзи ден бях там, ама не намерих нищо, а вчера бях на др. Mall на Хемус и там няма нищо като за мен.

Ами днес беше супер ден, да беше видяла вчера какъв студ беше, а и валя цял ден.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #687 -: Септември 05, 2010, 18:58:16 pm »
Здравейте и от мен,

аз тази седмица също пообиколих моловете и си напазарувах, купих си 3 чифта дънки и  с това смятам да приключа. Едните ги взех от mothercare от мола на Цариградско, другите от Овиесе от този на Хемус и третите от магазин Хипо в мол Сердика. Там между другото имаше най-много дрехи за бременни и различни модели дънки, тип цигара, прави, по-разкроени, отделно имаше и доста размери.
Николина-пиколина, стискам палци да не е нещо сериозно.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #688 -: Септември 05, 2010, 19:20:13 pm »
Аз си купих дънки и джинси от Арон Люлин, но нямаше туники или някакви по-плътни блузи, които да стават за хладно време за съжаление.

nikolina-pikolina повтори изследването за всеки случай. Да не се окаже, че няма нищо все пак и напразно да те тъпчат с АБ.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #689 -: Септември 05, 2010, 20:57:41 pm »
Ами днес Йоани вече съм по-добре и болките изчезнаха...благодаря ,че се сещаш за мен душко :bighug:
Николина дано не е нещо сериозно :crossfingers:

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #690 -: Септември 05, 2010, 22:15:20 pm »
Ники, повтори изследването, дано е грешка, иначе за това се пие АБ  :?
Момичета браво за покупките!!! Аз пък  съм фен на секъндхенда и си взех само един паталон и една туника по-дебеличка, точно като за това време. една приятелка ми даде цяла торба дебели панталони (тя роди края на април). Хубавото е, че можеш да си ги носиш и след като родиш. Аз съм се отдала на пускане на перални с бебешки дрехи, сигурно поне 7-8 перални вече пуснах. С това кекаво време не смея да оставям нещата за последния момент, че кой знае кога ще изсъхнат. Обаче гладенето направо ми взе здравето, така ме боли гърба, в комплект с чатала, че едвам ходя  :lol:  :lol:  :lol:
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #691 -: Септември 05, 2010, 22:24:33 pm »
Здравейте и от мен. Направо ме изумихте с тези храни.. защо никой лекар не ми го е казал до сега?? Аз веднъж опитах да ям риба, но ми беше много гадно, явно природа при бременните отново си казва думата.. но все пак изядох добро количество скариди (донесоха ми от Испания и винаги съм ги обичала) и макар че забелязах че не ми се ядат особено, нали са скариди си ги изядох до една. Но смятам, че ако ти се яде нещо много, не трябва да се ограничаваш изобщо.. на бременните им се яде това, от което организма има нужда.
За болките от ляво и дясно, аз от ранна бременност имам чувството че се разтягам отвсякъде- тъпи болки ту от ляво, ту от дясно, сякаш има там нещо което бута, съм имала в някои дни и мисля че е нормално.. минават като се поразмърдам малко
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #692 -: Септември 05, 2010, 22:39:01 pm »
...и аз трябва това с дрехите да го направя, но чакам скрина да ми дойде, че да има къде да ги редя  :? Но чак 8 перални...Диди защо толкова много дрехи бре ?!?!
Започвам да се притеснявам, че нищо не съм купила...аз мисля, че в една пералня ще се събера  :lol:

Аз пък си харесах един Индийски магазин и от там си взех туники и дълги поли. Цяло лято така откарах - с поли основно. За мен това се оказа най-удобната дреха, в тези ми габарити.

Относно болките - аз сега усещам истински болки. На моменти, ако се завъртя по-рязко, или се размърдам повече в леглото - така ме изрязва от тук от там, все едно с нож ме режат. А като ставам от леглото за тоалетна - като робокоб съм, всичко ми пука... едва ходя. Красота  :lol:
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #693 -: Септември 05, 2010, 23:16:59 pm »
Раиска на теб още малко ти остана, както и на Дианка, няма от какво да се оплаквате толкова.

Мен една съседка вчера ме пита в коридора дали ще раждам Девичка  :D :D
А аз й отговорих, че са два скорпиона. Днес си мерих обиколката, 118 см е вече.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #694 -: Септември 05, 2010, 23:36:35 pm »
Раиска на теб още малко ти остана, както и на Дианка, няма от какво да се оплаквате толкова.

 :lol: Аз не се оплаквам  :lol: подготвям, че колкото по-голямо става бебето, толкова по-силни са болежките . А мамите с двуплодна и триплодна бременност...в мен будят голямо възхищение.
( е...малко си мрънкам, но ей така за спорта  :lol: )

За корема - миналата година по това време имах талия 65 см и мечтаех да имам сегашната - 122 см.  :)


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #695 -: Септември 05, 2010, 23:55:42 pm »
Раиска на теб още малко ти остана, както и на Дианка, няма от какво да се оплаквате толкова.
Мен една съседка вчера ме пита в коридора дали ще раждам Девичка  :D :D
А аз й отговорих, че са два скорпиона. Днес си мерих обиколката, 118 см е вече.
Права си,права. Лелеее, 118см  8O . Как я мериш - легнала или изправена? моята на последната ЖК беше 93см, но винаги ми я мерят легнала по гръб (едвам се издържа  :x ).
А за прането - аз имах доста дрехи от баткото+още няколко торби от приятелки+една торба хавлийки, торба одеалца, торба с торби за спане...  :lol: . Изпрах всичко и се започна голямото сортиране - за новородено, после до 3 месеца, после над 3 месеца. Е, огладих само тези до 3 месеца. Другото е прибрано и опаковано в торби. Правя го, защото нали сме в къща, няма парно, на което да ти изсъхнат дрехите за 1-2 часа, нямаме ел.радиатор, защото издаде багажа и де факто изсъхването при лошо време е трудно и бавно. Сега ме чака прането на дюшека на сгъваемата кошара, идея си нямам как, но и него съм намислила да изпера  :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #696 -: Септември 06, 2010, 01:38:53 am »
моята на последната ЖК беше 93см

 8O Пак да кажа, ти си моя манекенски идол  :D
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #697 -: Септември 06, 2010, 09:31:01 am »
Здравейте "дебелнаки"  :D
Ники много е неприятно това с разните коли, защото трудо се борят, но е хубаво че сте ги открили!
Ние в събота и неделя бяхме по магазините и се спряхме на твърдо на ето тази количка http://www.kidstodayonline.com/photo/311/311544-TrendsForKidsWEB.jpg но в лилаво-цикламено. ХУбавото в количката е че към нея се приспособяват зимни кошове и столчета за кола (иначе казано количката е 3в1). И мноого лесно се управлява и бута  :D

В неделя успяхме и да направиме първите покупки  :D Взехме едни одеялца от бебешки плюш, пантофки от същата серия и хавлийки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #698 -: Септември 06, 2010, 10:32:39 am »
Да споделя моя опит с пазаруването до този момент - не купих нищо за новородено, една приятелка ми подари 3 гащеризончета (долу като ританки и с дълъг ръкав, предно закопчаване), останали от дъщерите й - може би обличани 1-2 пъти, защото се родиха големи бебета.

Изброявам само покупките, които ползвам до момента - размер 0-3 месеца:
4 бодита с къс ръкав, 2 с дълъг (предвид сезона) - едното не е обличано още, 2 гащеризончета (дънково и по-тънко), нещо като ватиран анцуг с горнище и панталон (горнището го ползвам доста и с други дрешки, като е по-хладно), 2 блузки с дълъг ръкав (памучни), чорапки. Останалото, което ползвам в момента, са подарени неща - още 4-5 бодита с къс ръкав, камизолка и ританки, едно боди за едномесечно бебе с дълъг ръкав, якенце (не дебело). Напълно са ми достатъчни тия дрехи - да, бяха му малко големи в началото, все пак се роди 2900, но започва да ги изпълва и трите гащеризончета за новородено гледам, че скоро ще му омалеят, а още няма 1 месец.

Много използван е чувалът за спане (tog 1 - т.е. за лятото), но откакто захладня. Взех един, защото пералнята ни е със сушилня и не е проблем, като го наака да го изпера и изсуша до вечерта.

Страхотна покупка се оказа една мрежа против комари, която се слага върху цялата кошарка, но повечето от вас ще имат нужда от такова нещо чак другото лято - препоръчвам с 2 ръце.

4 хавлийки понякога не ми стигат (като ги опикае или наака, докато му сменям памперса) ;), но мисля, че повече ще са излишни. И, разбира се, огромни количества пелени от тензух. Няма да се спирам на спалните комплекти, защото мисля, че там е стандартно положението и няма какво интересно да добавя. Само ще кажа, че от Джъмбо купих 2 по-дебели пелени, едната ползвам в количката, а другата - из къщи.

Според мен тези неща са предостатъчни, но имайте предвид, че пералня се пуска през ден. Ако искате да перете по-рядко, ще ви трябват повече дрешки. Също така, освен смяна на дрехите, когато ги изцапа, задължително го преобличам с дрехи за вкъщи, когато се приберем - такива, с които си спи. Не пера дънковото гащеризонче на всяко преобличане, но бодитата - да.

Горе-долу толкова неща съм взела и за възраст 3-6 месеца, предвид, че ме чака и погача... За подаръци обаче оставих играчките - реших, че така или иначе първият месец няма да са ми необходими, а има голямо разнообразие и са удобни за подаряване - като вид и цени, така че никого няма да затрудня особено ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #699 -: Септември 06, 2010, 10:43:39 am »
Честит празник! Много любов и настроение :lol: Благодаря на Камбозола за споделеният опит в покупките - понякога се впускаме май в излишни покупки...ама то бебешките дрешки са толкова хубави...Аз вече съм доста заредена, имам племеница почти на 4г, и от нея мога да ползвам доста неща, но пък новото си е ново и изкушава  :lol:     Весел празник на всички!  :bighug: