0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #660 -: Септември 03, 2010, 23:37:42 pm »
tanj74, от мои приятелки пациентки на д-р Сигридов знам,
че той прави всички прегледи много детайлно!Всичко ще бъде наред!
А 21 седмица е идеално за втора фетална!Късмет!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #661 -: Септември 03, 2010, 23:39:51 pm »
Раиска, искала си, яла си. То при теб вече се вижда края, така че няма какво да му мислиш. Ние дето имаме още път, да внимаваме.

На мен тези колички са ми странни, все имам чувство, че на бебето му е тясно и неудобно.

Ние тук няколко девойки май ще се ориентираме към други.

http://www.hauckuk.com/strollers/double-buggys/roadster-duo-sl-512111.html

http://www.bambino.bg/esprit-kolichka-bliznaci-esprit-duo-star-black-2010-p-2396.html

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #662 -: Септември 04, 2010, 00:14:18 am »
Значи излиза, че кой ял, ял, кой пил пил  :lol: кака се омъжи  :lol: майтапя се.
Раиска, не го мисли какво си яла, минало е вече. Сега се сетих, че пролетта се бях натровила от зелена салата, кой знае колко итрати съм погълнала, ама то така ми се ядеше. Количката е много хубава, особено големите гуми, аз съм фен на големи гуми, а не на малки, пияни колелца - не стават за нашите условия. Само цената ми малко множко, дори намалена  :oops:
Ники, аз съм фен на Хоук  :oops: Всичко тяхно, което имаме, не е мръднало, въпреки мародерствата над него. Количката ни е ТСМ, но те са правени от Хоук, просто са по-народни и евтини. нищо не й се е счупило до сега, а е отгледала поне 3 бебета. единствения й недостатък в, че е по-тежка, но това е добре за отслабването. Бутала съм я и през онова поле, което е на края на Младост и отива към околовръстното - като танк е. близнашките също ми изглеждат много стабилни.
А иначе от Айкото на околовръстното взех за дребния една лятна тип чадър за почти 50лв и съм много доволна от нея. самият магазин е малко странен, детските стоки са набутани в едно кьоше, но имаше доста интересни неща.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #663 -: Септември 04, 2010, 00:29:30 am »
mishanta благодаря :flower:Като прочетох написаното от теб и Ники се успокоих, че се бях притеснила.
nikolina-pikolina , а гледала ли си тези колички http://www.peppyparents.com/servlet/the-200/Baby-Jogger-City-Elite/Detail.Има вариант да се поръчат от ибей на половин цена.От всичко видяно досега съм се ориентирала към тази количка.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #664 -: Септември 04, 2010, 01:50:32 am »
Ники страхотни са количките ! Подсетих се за една друга, която бутах в "Малечко" - за тризнаци, седалките бяха една зад друга...като влакче и кормилото се въртеше ! Все едно караш автомобил  :lol:
За моята, аз още от началото се спрях на два варянта, тази на Mutsy и една триколка на Фил и Тедс. Но триколките ги правят някак много издължени напред, а на мен ми трябва нещо по-събрано и компактно, защото иначе няма да ми се събере в асансьора...
Дали ще е тясна - ще кажа по-късно, живот и здраве  :)
Иначе специално гледах големи гуми, които се помпат. Много ми се искаше някаква оф-роуд количка с яки амортисьри и т.н., но не намерих  :lol:
( ще ни се скарат модераторите, че го обърнахме на тема "количките"  :oops: )

Аз "Айко" много си го харесвам - много неща сме взели от там...мебели, лампи и т.н. Сега от детския кът съм взела - скрин за дрехите на бебка, комплект на Авент за новородено ( шишета с четка и биберон ), възглавницата ми любима, лигавници с ръкави, спален комплект, днес взех 2 гащеризончета на цената на 1  :D и т.н.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #665 -: Септември 04, 2010, 10:04:32 am »
Здравейте момичета,

Аз не смея още официално да се запиша при вас, поне докато не мине и седмица 4 :-)
Но съм изпаднала в притеснение: разболявам се (доста съм лесна, а застудее и се почвам през 2 седмици), засега само с лек гърлобол, хрема и 37*С. Но си се познавам, че няма да спре дотам, а не мога да си позволя да пия нищо без доктор... А доки не е налице до вторник... Купон :-( От болницата обещаха да ми се обадят обратно с някакъв отговор, но дали и кога... Чудех се за Осцилококцинум, по него пише че няма противопоказания?
« Последна редакция: Септември 04, 2010, 10:27:43 am от Nadine »
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #666 -: Септември 04, 2010, 10:41:00 am »
Осцилококцинум, по него пише че няма противопоказания?

Вземи си го. Той е хомеопатиен продукт.
И аз от вчера го пия,защото в къщи има двама болни :?, та ако успея да мина между капките.
Иначе можеш да пиеш и Парацетамол но май бяха до 3 таблетки дневно(някъде го бях чела но говоря по спомен за бройката). Поправете ме ако бъркам, момичета.

Ние днес ще се пуснем по магазините да разгледаме за тапети, ламинат и други тем подобни.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #667 -: Септември 04, 2010, 11:00:03 am »
Nataly*, за Парацетамола си права 1 таб. 3-4 пъти на ден. Между 2 приема трябва да има 4-6 часа и не трябва да се пие повече от 5 поредни дни. Препис от листовката. Попадаме в детските дозировки ;)

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #668 -: Септември 04, 2010, 11:02:00 am »
Момичета при евентуална висока ТТ ( дано не ви се случва),можете да пиете и Ефералган от 300,по 3 на ден ,ако не спада и по 4 може.Това ми го каза моята лекарка когато бях болна.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #669 -: Септември 04, 2010, 11:02:50 am »
Nadine , щом по принцип лесно се разболяваш и сега си тръгнала с някаква настинка, бих ти препоръчала да започнеш да пиеш "Биозин-мама". Разбира се, допитай се и до своя лекар, ако не смееш на своя глава да го почнеш. При мен е изписан от лекар за профилактичен прием и въпросният препарат няма никакви противопоказания при бременност - точно напротив.
Ето и малко информация от листовката му.
предназначение:
- за повишаване на имунитета и подобряване бионаличността на желязо в организма при бременни и кърмачки.
- намалява риска от инфекции и усложнения по време на бременността
препоръчва си приемът на "Биозин-мама" при:
- вирусни инфекции
- бактериални инфекции
- гъбични инфекции
- желязодефицитна анемия
Препаратът изгражда бърз имунен отговор при първите симптоми на грип и бактериални инфекции. Подпомага бързото възстановяване след боледуване.
НЕ се приема, ако сте получавали алергична реакция към лактоферин (активната му съставка)
Иначе казано това си е имуностимулатор, води се хранителна добавка.
Бях споменала в предишен пост, че също съм болнава и особено в студеното време непрекъснато ме лепваше нещо. Изключение са последните две години, в които пиех класическата версия на този препарат и дори в пика на грипните епидемии, с болни хора край мен - останах напълно здрава  :D Това е и причината така смело да ти го препоръчам, понеже лично съм се убедила в ефективността му.
Надявам се да не се разболяваш сега по-сериозно, а занапред - въобще!
Хубав ден на всички!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #670 -: Септември 04, 2010, 11:09:06 am »
Nadine , щом по принцип лесно се разболяваш и сега си тръгнала с някаква настинка, бих ти препоръчала да започнеш да пиеш "Биозин-мама".

10Х, на всички!!!
Ще питам следващата седмица за Биозин-а, аз от години се опитвам да налучкам нещо, което да ме задържи октомври-март, но без успех. Сега май е крайно време да се намери :-)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #671 -: Септември 04, 2010, 11:32:50 am »
Nadine - същата бях и аз  :lol: То не беше "Есберитокс", "Ремантадин", какви ле не билкови таблетки, отвари, от скъпи по-скъпи витамини, противогрипни ваксини и накрая...пак простряна болна.  :x Признавам, че към "Биозин"-а подходих скептично. Викам си - поредната прехвалена дивотия, ама айде и него да пробвам - то пък взе, че сработи да не повярваш... Особено ние със "зимните бременности", трябва повече да се пазим, няма начин просто. Каквото и да пия обаче, се придържам към "класиката" аз - повечко седене в къщи, избягване на места където се събират много хора, без много целувки и прегръдки в този период, ако мъжа ми нещо ми се види болнав - изритвам го в спалнята за гости  :oops: За тези месеци - всички мерки са оправдани както се казва, не сме бременни всеки ден я. ;)
« Последна редакция: Септември 04, 2010, 11:36:50 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #672 -: Септември 04, 2010, 11:44:21 am »
Здравейте, моята док ми изписа още на първата ЖК биозин мама заедно с прегнакеър. Нямам оплаквания засега ;)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #673 -: Септември 04, 2010, 12:47:05 pm »
tanj74 не съм я виждала тази количка, аз да ти кажа не съм започнала активно да търся, но всички мами от бг мама с близнаци казват, че една от тези купуват.
Аз искам да си я видя, да я побутам, как върви, удобна ли е...да не говорим че таткото пита дали има стойка за бира  :D :D :D

И съм скептично настроена за покупки от нета. Моя мъж има пътувания до Европа, САЩ и Канада, току виж може да донесе нещо от там.

Аз днес пак щях да припадна по обяд, всеки ден по едно и също време. Явно е от лекарствата за кръвно.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #674 -: Септември 04, 2010, 13:12:37 pm »
Момичета, освен Биозин-мама, за подсилване на имунитета аз вземах и Цитросепт. Това са капки - екстракт от грейпфрут. Вземат се разтворени в течност - пробвала съм сок или чай, но са страшно горчиви и единствената напитка, с която не се усещат е прясното мляко. Също така хапвайте зимните месеци ....чесън :oops:

Леки и спокойни бременни месеци и се наслаждавайте на всеки момент!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #675 -: Септември 04, 2010, 16:29:18 pm »
Николинка това което описваш ми се е случвало и на мен,
около 13 часа всеки ден направо се изумявах,
аз хапвах парче шоколад и лягах след 10 минути всичко си беше както преди!
Един път ми се случи в магазин за обувки, едва сежсдържах да не се свлека на ппда.
Седнах с вафла на стола за проба бяла като платно, а продавачката си изкара ума.
След тази случка и докато отмина гледах да съм у дома по това време!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #676 -: Септември 04, 2010, 16:47:14 pm »
Момичета, пак съм в джаза... естествено се обръщам към вас. На някоя случвало ли и се да има болка в ляво или в дясно отстрани, като тази, която се появява при бързо ходене или тичане, обаче не е режеща, а по-скоро тъпа? И ако ви се е случвало подобно нещо как сте действали?
Сама на себе си се учудвам каква паника съм, но предпочитам безмислени въпроси пред някоя беля...

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #677 -: Септември 04, 2010, 16:55:02 pm »
Николина, ако няма отделение за бира, по чуждите сайтове гледам има ей такива допълнителни, най-различни органайзари. http://www.jojomamanbebe.co.uk/sp+Buggy-Buddy+B3133

но щом ще пътува, най добре е да вземе от вън, в пъти е по евтина
едниствения недостатък е, че ти няма да  я избереш :wink:
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #678 -: Септември 04, 2010, 17:01:53 pm »
aditoo, да, на мен ми се е случвало - мисля, че се получава, когато бебето те притиска някъде. Обикновено минаваше като направя няколко кръгчета из апартамента, 2-3 подскока и така.

николинка, аз си избрах количката "на живо", но после си я намерих в желаната от мен конфигурация, цвят и с по-ниска цена в интернет и така си я поръчах. А може да си избереш модела и конфигурацията и мъжът ти да я купи от чужбина, също трябва да излезе по-евтино. Така ще получиш всичко - и по-ниска цена, и ти ще си я избирала ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #679 -: Септември 04, 2010, 17:11:55 pm »
Здравейте на всички, надявам се да сте добре и да няма нови болежки. Четох малко, но не всичко успях да изчета. Ние се гледкаме, но аз боря някаква температура, която вдигам всеки ден и вече докторите се чудят откъде идва. Има разбира се заподозряни органи, ама за сега ефект никакъв-пия хапове за световно и на всичко отгоре ме бодат с инжекции. Иначе свикваме да се гледаме.
Целувки на всички