0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #620 -: Септември 03, 2010, 11:42:45 am »
мари,ние сме на едни и същи седмици сигурно термина ти е за 24 октомври момченце или момиченце чакаш.Моето е момиченце
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #621 -: Септември 03, 2010, 11:59:02 am »
Аз спортувам бързо гребане с лъжица...
Цял живот спортувам, ще се случва и занапред живот и здраве...сега сме в отпуск.
Пробвах в по-ранните седмици домашен фитнес - супер лек и бавен, е, докарах си контракции и спрях с тази драма.

Мен срамната кост не ме боли постоянно, чат-пат ме прерязва много - направо скачам от дивана. По същият начин ме изрязва много остра болка ниско в дясно или ляво - все едно нещо ми се къса. Много рязка, силна бола, която отминава за секунди, но тези секунди... :? И кокалите ми пукат яко, като ставам от леглото имам чувството че ще се разпадна.

Вчера от прегледа подразбрах, че май ще раждам по-рано...Док нищо не каза за плаценти, узряване и т.н., но каза :
"ако до 21ви не си тръгнала да раждаш - ела направо в МД"  :?
Този уйкенд ще си стегна багажа за болницата да ми е готов...

Лъки браво ! Чудесни новини  :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #622 -: Септември 03, 2010, 12:02:20 pm »
Ники, и аз като теб знаех, че е вредно и много ми се ядеше, но се нагласих с един развален, та получих инфекция. Затова не ти препоръчвам да ядеш пастет. После ще си наваксаш, остана ти още малко!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #623 -: Септември 03, 2010, 12:12:30 pm »
Излезна ми резултатът от втората БХС - всичко е наред! 1-6700 е рискът за Даун. Явно е че в нелицензирани лаборатории тези изследвания НЕ трябва да се правят -ама кой да знае - човек само се вкарва в излишни притеснения. Сега вече дишам по-спокойно и се радвам на големия си тумбак :lol: :lol: :lol:  Относно спортуването - най-препоръчително е ходенето пеша - аз доста обикалям, когато имам възможност, а сега и времето е чудесно за разходки. Другият спорт, който е добър за нас е йогата - там раздвижването и еластичността се подобряват - много полезно..преди ходих на пилатес, което е по-бърза йога и ми действаше страхотно. Та мисля вече да се ориентирам към йога за бременни.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #624 -: Септември 03, 2010, 12:16:55 pm »
Гея помня те, че имапе проблем ти с един пастет.

yoanna, браво. Сега вече и ти да си спокойна.

Момичета не знам какво ми става, всеки ден около обяд, след като си изпия Допегита (за кръвното) и ме избива пот, пулса се вдига, става ми лошо, като че ли ми е паднала кръвната захар. Кръвното е добре. Ама какво е това чудо, не знам. Като парцал съм.

Доки каза, че бебоците сега са най-високо и притискат, понякога имам чувство че ще се задуша.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #625 -: Септември 03, 2010, 12:23:31 pm »
Аз също по цял ден съм на стола пред компа и затова се чудя дали не трябва нещо да правя. Иначе за ходенето, всеки ден се разхождам поне по 1 час, но дали е достатъчно  :ask:
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #626 -: Септември 03, 2010, 12:26:02 pm »
Цитат
Аз спортувам бързо гребане с лъжица
Раиска  и аз спортувам същия спорт :eating:

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #627 -: Септември 03, 2010, 12:42:03 pm »
 :lol: ами да, спорта си е супер и е много сериозен !
Искат се ежедневни тренировки за да станеш добър...
Аз малко не разбирам какъв е този мерак на бременните точно сега да спортуват, но всеки си знае. А и така ме болят подутите крака, че какви разходки какви 5 лв...аз едва си обувам кецките, че и връзките не им връзвам. 1 час ходене е много за нормален човек, пък какво говорим за бременна. Според мен най-важно е човек как се чувства. Един с друг - няма еднакви.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #628 -: Септември 03, 2010, 12:46:10 pm »
Райсичкааа,ама то съвсем не останало до срещата с бебка ,малеее как се вълнувам само :))))))))))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #629 -: Септември 03, 2010, 13:11:33 pm »
йоана и аз имах такъв проблем с БХС-то много се бях претеснила.Моето първо беше от стара загора с резултат 1:175 после отидох в софия направих фМ доки не откри никакви маркери и повторих изследването в МД излезе добро много се радвам и че при теб всичко е наред.За друг път ще знам направо в софия да ходя.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #630 -: Септември 03, 2010, 13:14:20 pm »


--------------------------------------------------------------------------------

Цитат
Аз спортувам бързо гребане с лъжица
Раиска  и аз спортувам същия спорт 

то и аз май така
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #631 -: Септември 03, 2010, 14:20:49 pm »
 :ywoohoo: Ох, маймунке да... вече започна да ми става нервно, че до никъде не съм готова  :lol: Кога мина това време  osi_13 изобщо не разбрах...А в същото време имам чувството че съм бидон от 100 години, странна работа.
Днес ми звъннаха от магазина , че мебелите са ни готови ( 2 седмици по-рано! ) - адски приятно ме изненадаха  :D
Сега да си оправя и багажа за родилното и май само чакане остава  8O
Имам 2 изпита - на 8ми и на 9ти , и това да мине...и пей сърце! ( малко подлудевам май  :lol: 100 неща са ми в главата )
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #632 -: Септември 03, 2010, 14:29:24 pm »

Натали, и аз бях запложила на мъж!! Браво за резултатите от ФМ!!
Помня аз помня :lol: Само да е добре няма никакво значение какво е. Все си е наше и като знам колко години е чакано...
А за витамините и на мен ми казаха, ако реша да взимам да са тези на Хип, но в по-горните месеци.

Момичета не си правете експерименти с пастета. Опасно е. Аз също го обожавам, но не съм хапнала и залък от както съм бременна.
Ето един малък списък с храните, които трябва да се избягват по време на бременност:

Почти всички видове риби, заради високо съдържание на живак! Приемани в големи количества могат да причинят мозъчни или нервни увреждания.
Позволява се пъстърва и от време на време риба тон.
Сурови стриди и миди. Опасност от салмонела, паразитни и вирусни инфекции(ключително хепатит А).
Сурово или недостатъчно обработено месо. Салмонела, токсоплазмоза, Ешерихия коли.
Сурови яйца. Салмонела.
Пастет, непастьоризирано мляко и меки непастьоризирани сирена(бри). Листерия.
Не добре измити зеленчуци. Токсоплазмоза, листерия, Ешерихия коли, салмонела.

estelitka, би ли синтезирала мненията си в един пост, ако обичаш. Просто пиши имената на момичетата или слагай цитати и им отговаряй. Така иначе четем по 2-3 твои поста един след друг.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #633 -: Септември 03, 2010, 14:37:27 pm »
Резултата за  IgA е отицателен. Според д-р Харизанов няма инфекция на токсоплазмоза. Няма обяснение за завишеното IgM, според него е някакъв кръстосан отговор на глобулините. Единственото, което ми препоръчва е контрола след един месец. Обадих се и на моя гинко. Посъветва ме по-рано да пусна контрола. И аз и той сме притеснени за бебчо. Но да не досаждам повече с проблемите си ...

Мен чатала ме боли вече от месец като ставам или се завъртам в леглото и костите ми пукат понякога, така че мисля че е някакво разпъване. Бебетата са високо и при мен и имам много киселини. Повече от половин час не мога да стоя седнала. Започват да ми притискат черния дроб, стомаха абе всичко.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #634 -: Септември 03, 2010, 14:44:34 pm »
nataly - незнам как да направя цитат със заграждение колкото и малоумно да звучи.И все пак пускам постовете един след друг но те са със име отпред т.е. в отговор на някой друг , а пък инъче стават много дълги така че може и да не ги четеш ако не те интересува.Всъщност няма значение ще ги пиша както каза щом е по-добре.
 Инъче ти благодаря за инфото тъкмо щях да питам защо е толкова опасен този пастет.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #635 -: Септември 03, 2010, 14:49:19 pm »
lucky - много се радвам за теб дано всичко е наред и да нямаш повече притеснения  :)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #636 -: Септември 03, 2010, 14:54:48 pm »
Уж новите модератори ги избраха и обявиха в съответния подфорум, но явно са пропуснали някого.  :wink:

Като заговорихте за храни момичета, исках да попитам относно маринованите риби специално, дали може или не може да се ядат? Лекарят ми каза за свежите сирена, миди, скариди, недопечени меса, яйца, но каза че риба може и даже е полезно. Но предполагам е имал предвид печена и пържена, а не полусорови разни.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #637 -: Септември 03, 2010, 15:05:17 pm »
Уж новите модератори ги избраха и обявиха в съответния подфорум, но явно са пропуснали някого.  :wink:

Не съм се изживявала като модератор, а като потребител, който пише тук от 5г. и знае какъв е редът и кое дразни.

estelitka , когато влезеш да пишеш отговор над полето има символи. Първият "В" с него можеш да удебелиш шрифта и да изпишеш името на момичето, на което искаш да отговориш.
 Под бутоните за публикация ще видиш всички отговори, които ги има в темата. В десния горен ъгъл на всеки има "вмъкни цитат", натискаш го и след това обясняваш каквото имаш да кажеш. Същата опция я имаш и в самата тема и когато я натиснеш директно влизаш в "публикувай отговор".

Лъки, много се радвам, че резултат е отрицателен. Ще следите положението и всичко ще бъде наред.
« Последна редакция: Септември 03, 2010, 15:08:16 pm от Nataly* »
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #638 -: Септември 03, 2010, 15:33:54 pm »
Лъки, браво за хубавите новини. Сега можеш да си отдъхнеш малко, че много ти се насъбра.

Аз да ви кажа извърших цял героизъм, разходих се в махалата цели 2ч. Сега ще реанимираме малко.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #639 -: Септември 03, 2010, 15:35:13 pm »
Форумите на Зачатие Ви предлагат в рамките до два часа след публикуване на мнението си да го редактирате и/или допълвате. Това става с бутончето , намиращо се горе в дясно над мнението Ви.
Ако не сте сигурни в правилния правопис, може да използвате и функцията Проверка правопис като опция преди публикуване на всяко мнение.
Поздрави и с пожелание на приятни моменти във форумите на Зачатие
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит