0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #460 -: Август 30, 2010, 15:18:48 pm »
И аз не знам от къде дойде този проблем при мен.
Миналата година след като Алекс почина, дори не вгигнах кръвно, пиех валериан, нищоповече, получавах сърцебиене, но всичко беше наред. И за това ми е доста чудно на какво се дължи това сега. Явно е на бременността, дано не сте стигне до по-сериозни положения.

Чакам моя приятел да ми каже кога да отидем да ме види и ако трябва ще легна в Токуда малко да ме наблюдават, че то и стреса си изграе ролята.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #461 -: Август 30, 2010, 15:39:49 pm »
Моето е само пролапс и то в малките степени там по които го водят. Следя се и нещата са добре. Сега трябва да отида на контрола да видим как са нещата, тъкмо ще говоря с док за бременността. Моят се оказа вроден, но разбрах за него едва след като го отключиха страшните нерви покрай развода ми. И аз бях със страшни тахикардии. До преди това не съм имала никакви проблеми като имаш предвид, че съм спортувала от както се помня.

Ами, Натали, дано всичко ти е наред! И моят пролапс е минимален и също така си е вроден. Бил незначителен. Просто клапата не се затваря до края и пропуска обратно малко кръв. При мен проблемите се появиха когато бях на 29 години. Никога не съм имала проблем преди това (а дори съм скачала с бънджи). Казаха ми, че тези проблеми се проявявали много често около 30 годишната възраст на човека. Да ти кажа, определено когато се изнервя усещам, че ми се учестява пулса т.е. нервите си играят голяма роля.

Ники, стискам ти палци да си добре!



*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #462 -: Август 30, 2010, 16:40:19 pm »
Оказа се, че съм положителна за токсоплазмоза. Моя лекар ми препоръчва лечение с антибиотик, а според д-р Дяволов не е необходимо, а само наблюдение.
Утре сутрин отивам до Вирусология да пусна отново изследване и да се консултирам с вирусолог. Изключително съм притеснена.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #463 -: Август 30, 2010, 16:44:07 pm »
Оказа се, че съм положителна за токсоплазмоза. Моя лекар ми препоръчва лечение с антибиотик, а според д-р Дяволов не е необходимо, а само наблюдение.
Утре сутрин отивам до Вирусология да пусна отново изследване и да се консултирам с вирусолог. Изключително съм притеснена.

Лъки, може да дадеш положителен резултат и когато си изградила антитела. Т.е. било е преди време и организма се е преборил.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #464 -: Август 30, 2010, 16:44:34 pm »
Лъки мила дано всичко е наред :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #465 -: Август 30, 2010, 16:52:23 pm »
Хммм токсоплазмоза значи.  :? А все пак Дяволов видя ли течност в коремчето на бебето, или не? Щом е казал, че може и без АБ, явно токсоплазмозата не е толкова опасна за бебетата в твоите седмици вече /само предполагам/. Според мен вирусологът най-добре ще знае какво да се прави, бих послушала него.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #466 -: Август 30, 2010, 17:05:38 pm »


Лъки, може да дадеш положителен резултат и когато си изградила антитела. Т.е. било е преди време и организма се е преборил.
[/quote]

Това сега Лъки трябва да го уточни, но токсоплазмозата се изследва и дали имаш антитела /т.е. прекарал си инфекцията/ и дали в момента я имаш като активна инфекция. Едва ли ще я карат да пие АБ и ще я пращат при вирусолог, заради прекарана токсоплазмоза в миналото - това не би имало отношение към бременността й в момента. Когато аз пусках токсоплазмоза, преди да забременея и не бяха готови резултатите още, питах моя лекар дали ако имам антитела /винаги съм имала котка и сега имам/ - това е опасно при евентуална бременност. Той ми отговори нещо от сорта, че даже било по-добре, ако ги имам, защото това означава, че имам изграден имунитете и при бременност не мога да се заразя и това да навреди на плода /цитирам по памет/. Все пак, наистина Лъки трябва да уточни какво точно има предвид под "положителна за токсоплазмоза".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #467 -: Август 30, 2010, 17:07:18 pm »
Имаше си течност в коремчето. Казаха ми от лабораторията, че е лека заразата от граница 11, аз съм на 14 единици и скоро съм се заразила няма антитела. Според Дяволов не е активна токсоплазмозата и течността не е от това и трябва да се изчака и да ме наблюдаават. Моя лекар се е консултирал с вирусолози и ми каза да пия АБ. Ще изчакам и утре да видя какво ще излезе от изследването и не знам какво да правя. 8O
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #468 -: Август 30, 2010, 17:10:40 pm »
Лъки, успех миличка! Стискам палци!


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #469 -: Август 30, 2010, 17:37:59 pm »
Лъки, то доста сложен казуса, все пак специалистите не са категорични и на едно мнение - ние съвсем нямаме компетенциите да те посъветваме нещо. Поне аз нямам. Изчакай утре вирусолога да видиш какво ще каже, за тези неща е най-добре да се чуе позицията на тесния специалист, останалите лекари имат някаква представа наистина, но не толкова детайлна - съвсем логично. Гадното в случая е, че няма какво друго да правиш освен да чакаш, искрено ти съчувствам и никак не искам да съм на твое място в момента :(...адски неприятна ситуация наистина. Все пак помисли, че каквото и да е - бързо го хванахте, моментално реагира, каквито мерки могат и трябва да се вземат - ще се вземат, при добри специалисти си, не си седяла да се ослушваш и да чакаш да се размине, поне това дано те успокои малко.
Щом Дяволов не счита, че дори АБ трябва да се включат, вероятно не е толкова лошо положението. Дано! :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #470 -: Август 30, 2010, 17:53:26 pm »
Лъки, ако си в София, пусни още веднъж изследването в Института за заразни и паразитни болести на "Янко Сакъзов". Ако наистина имаш токсоплазмоза, сигурна съм, че там получиш адекватен съвет какво да предприемеш. Дано всичко не е толкова опасно колкото изглежда!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #471 -: Август 30, 2010, 18:56:55 pm »
Да в София сме. Утре там отивам. Имам чувството, че сънувам кошмар и искам някой да ме ощипе, да се събудя и всичко отново да е наред :balk_146:
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #472 -: Август 30, 2010, 19:09:04 pm »
"щип" Лъки   :bighug:
Ще бъде наред всичко, явно и през този кошмар трябвало да минеш, но като ми казваха бабите: "Майка лесно не се става", аз си виках: "Тия пък, аз само да забременея...после лесно"...е, сега вече разбирам какво са имали предвид.
Няма да ти казвам да се успокоиш, защото знам че не е възможно. Ще ти кажа обаче да вярваш в добрия изход на нещата, да не мислиш най-лошто и черното, а да действаш рационално в тази ситуация и всичко ще завърши добре :) Със сигурност не си първата им пациентка с подобен проблем, по това което сподели - самите лекари не изглеждат супер разтревожени, има отработен начин да се действа в такова положение. Послушай blue_sky и повтори изследването където те съветва утре пък да видим...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #473 -: Август 30, 2010, 19:12:07 pm »
Лъки ,яд ме е че всичко това трябва да преживееш,но вярвам ,че всичко ще свърши по-най-добрия начин за теб и бебетата.Дано :hug2:
« Последна редакция: Август 30, 2010, 19:13:38 pm от moniks_s »

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #474 -: Август 30, 2010, 19:38:26 pm »
Лъки, дано всичко премине благополучно и остане само кошмарен спомен.
Надявам се Дяволов да е прав и да се окаже , че не е активна...
Много гадно се получава, всеки да казва нещо различно, а ти отчаяно се чудиш кое е най-доброто решение...
Ще чакаме и ще се молим с теб. Кураж мила.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #475 -: Август 30, 2010, 20:10:17 pm »
Лъки, успех мила и дано всичко се оправи  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
07.10.2009
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #476 -: Август 30, 2010, 21:00:12 pm »
Лъки, дано Дяволов да е прав и да не е активна токсоплазмозата. Моля се всичко да се нареди добре за теб и за бебчето ти.  :crossfingers:
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #477 -: Август 30, 2010, 21:34:13 pm »
Лъки, всичко ще е наред. Само бъди спокойна. Направи отново изследването.
Ние сме с теб и ти стискаме палци.

Аз утре ще ходя на кардиолог и после ща пиша как са нещата.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #478 -: Август 30, 2010, 21:48:07 pm »
Лъки, мисли позитивно. Всичко с бебетата и с теб ще бъде наред. Бъди спокойна, направи изследването пак. Докторите можеби с право не се тревожат толкова  :bighug:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #479 -: Август 30, 2010, 22:12:26 pm »
Здравейте,
аз съм се изследвала за токсоплазмоза и при мен също излезе положителна. Тогава говорих и с нашите лекари и с ветеринаря - това което си спомням е, че антителата са три вида Ig M, Ig G и Ig A. Ако си изследвала само Ig G, това означава, че най- вероятно си изкарала токсоплазмозата някога си и сега си изградила имунитет. Това е най-добрия вариант, защото е по-добре да си била болна, отколкото да се пазиш цяла бременност да не се заразиш. Утре като отидеш в паразитологията ще ти пуснат Ig M и ще кажат има ли прясна инфекция. Пожелавам ти да видиш negativ и от тук нататък да се наслаждаваш спокойно на бремеността.
Преди да вземеш каквото и да е решение се консултирай с паразитолог.
При мен токсоплазмозата не е от котьо във вкъщи, щото и него го водих на изследване - невинен се оказа милия.