0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #400 -: Август 29, 2010, 00:37:30 am »
Привет, момичета! Не мога да ви изчета, брей!
Ние сме си вкъщи и свикваме. Йоана се роди 3,850 и ни изписаха 4,030 кг. :D Поседяхме в болницата, защото тя беше с инфекция и 5 дни имаше включен антибиотик. Казаха, че е погълнала околоплодни води. Беше с високи левкоцити и CRP. Но вече всичко е наред.
Аз раждах и по двата начина. Бях категорична, че искам да родя нормално, но вече съм най-големия противник на нормалното раждане. Хем бях с епидурална упойка. Ей, това е нечовешко! Не получих пълно разкритие( само 5 см), а бебето голямо и се наложи секцио. На 5-тия ден можех да тичам.
Останах много доволна от Шейново - и лекари, и акушерки са страхотни!
Успех на всички ви, щастието е огромно!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #401 -: Август 29, 2010, 00:50:46 am »
 :D Браво карамелче !
Дори от твоето "нечовешко" струи щастие и изобщо не звучи плашещо  :lol:
Голяма девойка си отгледала, да ти е жива и здрава малката принцеса  :bighug:
И да не ни забравиш !  :P
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #402 -: Август 29, 2010, 01:07:15 am »
Кремче  :balk_21: мислих ви!

Мая, аз пиех Диаспорал прахче от тези седмици, та до края!
Питай лекаря си и ако са подходящи и за теб пробвай!
Магнерода не ми действаше вече, а апарата отчиташе контракции и без да ги усещам!
Диаспорала доста укротяваше положението!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #403 -: Август 29, 2010, 09:27:27 am »
Добро утро на ранобудните  :D След "домашния арест", кратката ни планинска ваканция ми се вижда като някакво невероятно преживяване и разнообразие, а и е невероятно красиво в Родопите и през лятото /до сега все в снега сме идвали/. Малко ми стана притеснено като пристигнахме, предвид какви са пътищата и как има едни 3 часа докато стигнем до читава болница, ако се наложи...ама реших да мисля позитивно, да хапвам и да си релаксирам. Вчера сутринта "подслушах" човечето с доплера, за да съм спокойна и се излежавах на чист въздух край едно басейнче. Май вече си имам и коремче, малко е но явно забележимо, щом вчера един човек се затърча да ми носи вода от барчето на самообслужване с репликата, че "няма да се разкарва бременна жена"  :lol: Не се бях заглеждала до момента, но снощи установих, че наистина съм се поиздула...сякаш за два дни е станало  8O Апропо, имам от няколко дни необясними сърбежи точно в зоната на корема, а не е раздразнена нещо, дали пък не е започнала да се разтяга кожата и от това да сърби? Мажа и него за всеки случай де.
Доколкото виждам всички сте добре, което ме радва. Желая ви страхотен ден!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #404 -: Август 29, 2010, 09:44:58 am »
Здравейте и от мен!
Джибрул, благородно ти завиждам за ваканцииката  :wink:, тук отново настана жега :?
Мен коремчето си ми е издуто още от стимулацията, а и сърби кажи речи веднага след трансфера, но това може и да е от фраксито :wink:
Момичета да ви се оплача - от вчера имам парене при уриниране /но май и не само тогава/ :oops: Мислех, че е от тесните бикини, които носи онзи ден, ноооо не е :oops:, продължава и днес :oops:
Ще изчакам още малко и ще звъня на доки да видим какво ще правим :)
Лека и прохладна неделя! :D
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #405 -: Август 29, 2010, 10:47:26 am »
petqst, пусни една стерилна урина утре - най-вероятно е някое циститче, което, ако се хване навреме, се лекува бързо и с антибиотици, които не са опасни за бебето. Трябва обаче да се отделя специално внимание на уро-инфекциите, към които бременните са силно предразположени, защото са много опасни - бързо отиват нагоре и може да доведат до сериозни последствия. Успех, дано бързо се оправиш!

Кремче, е, ти си видяла всичко! Радвам се, че вече сте добре :) Целувки!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #406 -: Август 29, 2010, 10:53:49 am »
Здравейте мами :)
Как сте ? Ние днес почиваме усърдно, но под климатика ;). За коремчетата - моето си е прилично и то от отдавна, а съм качила само 2,5 кг.
Онзи ден в един магазин пробвам пола, леко си вдигам блузката да я пооправя и продавачката стреснато пита моята приятелка "ама тя бременна ли е?". Неможах да разбера замисъла. Сякаш трябва да се крием. Всеки луд с номера си.
Желая ви приятна неделя
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #407 -: Август 29, 2010, 11:14:07 am »
Здравейте и от мен.
Най-накрая в тая София е прохладно и чудесно. На моя мъж даже му се стори студено и не иска да стане от леглото. :wink: :lol:
Уф, аз да помрънкам малко. от снощи пак имам леко кафеникаво зацапване :(, вече не знам за какво става въпрос при мен. Така ли ще я караме? Какво ми има? Опитвам се да съм спокойна, защото предните два пъти с лежане и хапчета отмина. Сега правя същото. Не съм звъняла на док. защото му знам отговора. Лежа следя се и се успокоявам с това, че е кафеникаво. Ще изчакам до сряда, тогава сме на ФМ и ще видим какво е положението.

petqst , най-добре пусни една урина, за да видиш какво е положението и ако има нещо да го хванете навреме.

Прохладен и усмихнат ден ви желая, момичета.


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #408 -: Август 29, 2010, 11:22:39 am »
Карамелче, добре че всичко е минало благополучно и за теб и за бебка!! И че си попаднала на свестни лекари!!
Пете, и аз съм "за" пускането на стерилна урина.
Натали, дано отмине бързо, само не се притеснявай!! И да пишеш след ФМ  :D
Аз направо не мога да повярвам, че е хладнооооо  :P обаче от смяната на времето така ме цепи главата, еййй иде ми да си я отрежа и да я подритвам из нас  :x
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #409 -: Август 29, 2010, 11:45:19 am »
Добро утро и от нас,

хладно, хладно, ама аз пак цяла нощ се будех вир вода, не знам какво е това чудо.
Ние мислихме да ходим на Локорско, ама се отказахме, че доста духа и не искам да рискувам да направя някоя беля баш сега.
А и от вчера съм на АБ, Зинат, че левкоцитите са ми 17. Хубав и прохладен ден.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #410 -: Август 29, 2010, 12:04:15 pm »
Благодаря ви момичета! Говорих с моят доктор и се разбрахме утре/ тъй като днес няма къде  :wink:/ да пусна урина със посявка и МБ. А до тогава да пия но-шпа - 3 по 1 и да си правя промивка с тантум роза.
Охх, блазе ви, че при вас е хладно, при нас още от 8ч. е жегааа 8O
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #411 -: Август 29, 2010, 13:11:44 pm »
Петенце,дано не е нещо сериозно,ще чакаме резултатите
Натали,почивай си и се опитай да си спокойна,чакаме инфо и от теб след ФМ

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #412 -: Август 29, 2010, 13:38:32 pm »
Елфи и Дианка благодаря ви за линковете понахвърлих няколко идеи !
Повече ме интересуваха дреболиите наче колички кошари ясно ама дребните неща не ги зная !
Мая наистина магнезий по 1 на ден е нищо обаждай се на док и го питай по колко да ги започваш - аз ги пия по 3 на ден и също и нош па по 3 на ден
И аз усещам някакви стягания не са болезнени и са малко на ден по 3,4 пъти ,но понякога си мисля ,че са от бебка понеже сано на едно място ми става твърдо
По някога обаче може и да са контракции
Жбрулче радвам се, че сте с починали на чист въздух !
Петич  :bighug:
Натали дано отмине  бързичко това ,но ако искаш пак звънкай му на твоя док все пак   



[/url]
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #413 -: Август 29, 2010, 14:52:48 pm »
привет на всички. Джбрул, браво за коремчето  :)
Николина, това изпотяване може да е от високо кръвно. Аз пък съм с много ниско, в петък като ми го мери доктора ми беше 90/80?? Той се учуди, но нищо не ми предписа. Въпреки това аз нямах оплаквания в петък, вчера обаче от този жега така ми падна, незнам колко, но едва жива бях.. Дали това е от бременността??
И ми се ще пак да попитам случвало ли му се е някой подут корем от самото начало. Корема ми се поду сякаш откакто разбрах, че съм бременна, сега сякаш съм в 4 месец, наддала съм 1.5-2кг, а съм само 7г.с.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #414 -: Август 29, 2010, 15:08:58 pm »
Сами и аз бях така още като разбрах че съм бременна и корема ми се поду не можех да трая закопчани копчета и ципове на панталоните - е, не си представяйте че е изглеждал мн подут просто аз така го усещах и бързичко ми пролича бременността де :)
А това с килограмите също май при всеки е различно - аз до края на 3 м все бях гладна ,голям апетит после си възвърнах нормлното хранене (сега обаче май започва истинския глад)  :lol: :lol: :lol:
[/url]
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #415 -: Август 29, 2010, 16:09:26 pm »
При мен също Сами,почти веднага откопчах горното копче на дънките,а вече и не мога да се вмъкна в тях,наистина всичко е много индивидуално ,но пък какво да ти кажа- има време да сме стройни osi_9

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #416 -: Август 29, 2010, 16:57:19 pm »
Абе момичета, чета ви тука с тея контракции и вече съвсем се обърках. Това, което описвате е подобно на усещанията, които понякога имам, но не съвсем :lol: Откачена работа. Аз по принцип си имам килца отгоре :oops: и си имам коремче отпреди. Но след стимулацията видимо ми нарастна, а скоро след като разбрах, че съм бременна, започна да се заобля и офрормя...много странно. И на мен доста раничко ми пролича. Сега си имам бая коремче :lol: /в 14 седмица съм/. Обаче, поради килцата, корема ми е мекичък :oops:, та когато ми се появи нещо подобно на контракция, не мога да усетя втвърдяване /ако изобщо има такова де/, по обясними причини. Имам си разни пробождания, които знам, че са нормални. Обаче, вчера цял ден усещах едно стягане около пъпа, точно както някой го описа - все едно мускулите са обхванали някаква топка. Това сега контракции ли са или не са? В сряда съм на преглед, но се чудя дали да не се обадя на док по-рано? Пия си за всеки случай нош па, но като че ли няма много ефект. Днес по-рядко имам такива придърпвания. Отделно, от вчера така ме цепи глава, че ще пукна направо. Аз си имам по принцип мигренозно главоболие, което ми се появява периодично и ме държи по 1-2 дни и само с много ссилни лекарства се оправя. Но сега не пия нищо, разбира се. По принцип съм с ниско кръвно, на последния преглед на ЖК беше 110/70, което си е добре за мен. Иначе ми е по-ниско :oops: Когато пуснах урина, ми излезе белтък в нея. Започнах да си меря кръвното, уж е добре, ако може да се вярва на електронните апарати /някой ако има опит с такива да каже, че нещо май не им вярвам и ще си купя обикновен/. Та с целия този объркаан пост искам да кажа, възможно ли е всички тези фактори да допринасят за тези евентуаани контракции или каквото са там.  По принцип съм доста спокойна и не се вглеждам много-много в разните му там бодежи  и т.н., но нещо тези дни се притеснявам, заради този белтък. Иначе нямам отоци и подувания и т.н.
Ох, много объркано стана, дано ме разберете :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #417 -: Август 29, 2010, 17:14:19 pm »
sixsens, това си е баш контракция
относно главоболието - опит бол. Пробвай парацетамол с кола, въпреки, че по време на бременост съм с високо кръвно това ми действа безотказно, а и моето главоболие е мигренозно.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #418 -: Август 29, 2010, 18:06:07 pm »
Здравейте в днешния по-прохладен ден! Днес най-накрая се диша по-нормално.
sixsens, ти повтори ли си урината, да не би пробата да се е замърсила. На мен така ми излезна белтък с два плюса и много се уплаших като прочетох, че било признак на прееклампсия. Цял ден си мерих кръвното и се гледах за отоци. На другия ден пуснах нова урина и белтъка беше отрицателен, след това още 2 пъти изследвах и пак нямах, явно първата ми проба е била замърсена.
На мен също още в началото ми се поду корема, още на 5-6 ден след трансфера, в деня на теста си имах доста голямо коремче, но това е от уголемяването на яйчниците след стимулацията,  единия ми беше станал 9 см. После корема ми поспадна и сега от 1-2 седмици пак порастна, въпреки, че вчера ме спряха полицаи и в началото не  повярваха, че съм бременна и затова съм без колан  :D 
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #419 -: Август 29, 2010, 18:06:44 pm »
Мари, благодаря! Мислех си аз за парацетамола. Кола избягвам да пия, но за случая май ще се наложи. Днес съм по-добре де, но се притеснявам главоболието да не е от високо кръвно. Меря го уж тука с тоя електронния уред, нормално е,ама.....Явно и аз съм се сдобила с контракциийки :lol: Ще говоря с доктора в сряда какво да пия.  Гледам да лежа и да не се размотавам много-много. Дано всичко е наред, че нещо взех да се притеснявам тези дни, покрай тоя пуст белтък :?

Чери, пуснах стерилна урина после, всичко ок. Реших да повторя и обикновенаата, но ме посъветваха да дам проба в стерилен контейнер, именно за да се избегне евентуално замърсяване. Ми познай - не можело 8O В лабораторията ми отказаха да ми дадат стерилен контейнер, щом ще пускам обикновена урина 8O Казах, че ще си го платя колкото струва - не, нямало каак да ми го таксуват 8O Обясних им за какво става дума и ми казаха, че стерилността нямала нищо общо с резултата :? Но щом толкова държа, да се изпишкам вкъщи в добре измито бурканче 8O и да им го занеса. Нямам думи. Това става тези дни. Утре мисля да пусна пак проба, в чашка, то се е видяло, дали е чашка или бурканче - все тая. Иначе първият резултат беше само с един плюс - опалесценция пишеше. Но пак казвам, нямах нито отоци, нито подувания, нито високо кръвно. Аз съм с ниско и ако вдигна, веднага го усещаам, а и го мерих.
« Последна редакция: Август 29, 2010, 18:12:50 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!