0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #380 -: Август 27, 2010, 21:49:02 pm »
Значи:
1. Сложила съм толкова много  :D :D :D :D в поста си, че нямах и идея, че хумора няма да се усети и да се разбере, че е написано в кръга на шегата.
2. Ако трябва да сме сериозни - звучи наистина смешно.
Как си представяте вие, вече в понапреднала бременност, в 15 седмица да подскача корема, подскача, когато бебето рита. А как могат 60 грама да перат такива шутове, че чак да подкача.
3. Раиска - да, не съм писала, че е невъзможно да се усети бебето в 15 седмица /дъщеря ми я усетих в 16/, но не по този начин, с подскачане на корема. По законите на физиката не е възможно - такова тегло да прави такава сила. Просто е.
Не виждам нищо грубо, особено както подчертах вече, всичко беше в кръга на майтапа.

П. П. А че лигавщините ме дрзнят, е факт, но това е друга тема и мой проблем.

Поздрави
« Последна редакция: Август 27, 2010, 22:36:30 pm от albenanedelcheva »

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #381 -: Август 27, 2010, 22:30:39 pm »
Относно ритниците, моите калпазани нещо са много спокойни днес. Риткат понякога много слабо, др. път и по силен ритник, ама на няколко часа. В сряда се гледахме и всичко е наред. Не знам вече, да се притеснявам ли, не ли.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #382 -: Август 27, 2010, 22:34:04 pm »
здравейте момичета,
добри новини- записах се днес на ЖК в МД, благодарение също на някои препоръки от вас. Въпреки че лично нищо не ми показаха - имаме си един жив ембрион  :cheerleader: :dance2: Така ли иначе във вторник имам час при Щерев и ще искам да видя и чуя, но много исках да разбера от сега, а и да се запиша към ЗК за всеки случай. Предупредиха ме, че в момента имат проблеми и нямат лимити (или каквото е там) за изследвания от ЗК  :o. Но сега не ми е до нашенската дивотия. Ще платя така или иначе. засега всичко било ок за моята седмица.
Напълно й вярвам на Мони, че може да е усетила нещо. Не мога да повярвам, че това в мен е 1см, а аз усещам разпъване като менгеме, бодежи и болка като мускулна треска в диафрагмата от сега и корема ми е ужасно подут... Нормално ли ви се струва?? Питах доктора, но той нищо конкретно не каза..
Лъки, стискам ти палци, и наистина опитай да изкараш спокоен уикенд, за да не си навредиш наистина. Сигурна съм ,че няма да е нищо фатално.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #383 -: Август 28, 2010, 01:35:31 am »
Значи влизам само и единствено да кажа ,че споделянето ми в никакъв случай не е лигавщина-на 30 да се лигавя...малко ми е неестествено,но както и да е ,няма да споря какво и кога съм усещала си е мой проблем и ще оставя темата на по- компетентни и сериозни жени Албена.Не мога ,а и не искам да влизам в писмени двубои,мислех ,че е тема на бременните,а не научен форум.
Няма да споделям ,за да не ме кастрят и да будя дебати!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #384 -: Август 28, 2010, 02:50:59 am »
Хм..., напоследък се чудя дали няма нещо във въздуха osi_10
Последните две бременни теми са доста нажежени.
Честно, не виждам нищо грубо в изказването на Албена.
Сори, ама неща от сорта: "няма да споделям", "напускам темата" и т.н. са доста детински.
Лека и спокойна бременност на всички :)

/И стига сте омазвали една от най - хубавите теми в този форум/
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #385 -: Август 28, 2010, 09:37:29 am »
Моля, да престанете с пояснения и обяснения за да не се налага да се трие спама и да останат висящи постове. На никого не сте полезни с разправиите си. Имате си ЛС, където можете да изясните всяко недоразумение.
Спокоен и весел уикенд на всички.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #386 -: Август 28, 2010, 09:46:12 am »
Добро утро момичета  :coffee: Спокойни и усмихнати събота и неделя Ви пожелавам!
Аз за първи път усетих бебка към 19-20г.с. Беше нещо като почукване - единично и след няколко секунди още два три пъти близо до пъпчето. Чак подскочих от изненада /не че е бил силен шут/. После не се обади около 2 седмици. Сега не ме оставя на мира, дори и в момента  :D. Не ме рита силно, но постоянно ми напомня за себе си. Любовта на мама!
Имам един въпрос, верно че нещата са много относителни, но все пак момичета каква сума ориентировъчно трябва да се приготви първоначално за пазаруване. Аз вече пооформих списъците и сега остава да направя горе долу сметка за сумата, необходима да това "първо зареждане"  :lol:. И тъй като смятам, че разхода няма да е малък смятам да започна септември да пазаря малко по малко. То днес 100лв утре 200...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #387 -: Август 28, 2010, 10:59:11 am »
Момичета може ли някой да пусне линк с примерен списък с покупки за първо зареждане та да разгледам и аз да набележа някои неща ,че не съм в час какво къде и кога да купя!
Благодаря предварително!
[/url]
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #388 -: Август 28, 2010, 11:25:19 am »
Моникс, аз в ранните седмици съм си усещала пулса в долната част на корема - явно има някаква вена или артерия, която усещаме, особено по гръб. Може това да е било,а защо не и бебето - при всеки е толкова индивидуално...

И аз усещам точно това като легна по гръб. И в такива случаи корема наистина подскача. :wink:
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #389 -: Август 28, 2010, 11:34:51 am »
viviq аз ползвах тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=12669.0
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #390 -: Август 28, 2010, 11:41:29 am »
viviq аз ползвах тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=12669.0



Нещо не ще да ми я зареди тази страница,прати го линка пак на лични да не би да не е копнат целия
[/url]
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #391 -: Август 28, 2010, 11:44:08 am »
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #392 -: Август 28, 2010, 12:23:06 pm »
Аз и за двете бременности ползвам ето този списък : http://www.pakostnik.com/bg/motherbabylist.php

но за цени не мога да те ориентирам, все пак за бебе може да приготвиш както 200, така и 20 000лв ;) Но по мои лични наблюдения, най-много пари хвръкват за количкатА  8O, другото не е чак толкова много. (но аз това го казам, понеже с приятелки си обменяме каквото е омаляло на децата и не купуваме много много). Приятно пазаруване!!
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #393 -: Август 28, 2010, 13:17:29 pm »
Здравейте, добре дошли на всички нови момичета и леки месеци до края!

Напоследък имам доста контракции, понякога само ми се втвърдява корема, друг път е болезнено и започнах да се притеснявам до колко е нормално това? с първата бременност почти нямах контаркции и не съм пила нищо, но сега вече 2-ри месец пия магнерот по 1т дневно, а контракциите стават все по-чести. Към края на другата седмица ще ходя на преглед и ще питам и док, но ще съм благодарна на мнения, че се колебая дали да не увелича дозата междувременно. И краката ми се схващат почти всяка вечер докато спя, ама това помня че беше нормално, ще мине след още някой месец надявам се :))
За хемоглобина с първата бременност пих малтофер почти без ефект, сега феро-фолгама, обаче за момента само увеличавам дозата, а хемоглобина става все по-нисък. Подозирам че накрая пак ще се наложи 10-на боцкания с Б12 малко преди секциото, поне това имаше ефект предния път.
За пазаруването пак да кажа, че е безмислено да купувате по много неща,първите месеци бебчетата растат много бързо, а и с памперсите почти не се цапат. Аз от мерак бях прекалила, та после раздавах чисто нови дрешки на другите деца. А ако имате от кой да вземете разни неща, които се ползват само определено време е добър вариант по мое мнение, че после само се чудите къде да складирате всички ненужни вече вещи като стерилизатор, шезлонг и т.н.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #394 -: Август 28, 2010, 14:36:05 pm »
Мая,тези схващания на крайниците  са крампи,аз също ги имах при миналата бременност.Оправят се нещата с малко повечко магнезий,който ще ти помогне и за контракциите.
Приятен уикенд на всички :)!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #395 -: Август 28, 2010, 14:49:31 pm »
Тини, аз не следя редовно темата и явно съм пропуснала новината, та да честитя сега ! Лека и безпроблемна бременност до финала!

Знаех си че магнезия е малко, ще вдигам дозата явно. Мерси.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #396 -: Август 28, 2010, 15:51:37 pm »
Аз днес голямо тичане му ударих. Ходих за изследвания, левкоцитите са ми 17, което е малко високо, ама CRP е 3, което е много добре.

Гледахме и бебетата, всичко е наред. Риткат, скачат. Аз вчера леко се подхлъзнах във ваната и леко паднах на дупе, ама от седнало положение. Та за това днес реших на всяка цена да отида да ме видят.

Сега вече съм по-спокойна.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #397 -: Август 28, 2010, 16:43:22 pm »
Здравейте момичета!Това за списъка за пазаруване и на мен ми хареса,защото аз също в момента съм в размисли какво ще ми трябва,а си нямам и на идея поне за по-дребните неща(количка и кошара това е ясно) :ask:А относно за бебчо започнах да го усещам някъде в 16-17г.с. и всеки изминал ден все по-често и ясно и като легна също корема ми подскача и вибрира,даже вече и като съм права също! :babyflips:А за килограмите чак сега съм качила 2кг. от 65 съм 67 дано да съм в нормата,че иначе после щи има по цял ден да въртя велоергометъра у нас!  :veloergo: :lol:

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #398 -: Август 28, 2010, 21:41:35 pm »
Здравей Мая :) ,
Аз си бях самоназначила Магнерот по една таблетка дневно, още преди...не знам колко месеца. Това по никакъв начин не ми помогна да не получавам контракции, като един ден вече си бяха доволно силни, че да стигна до лекар. Лекаря ми каза, че такава доза е много малка => една седмица да пия по 6 т. на ден ( 3 пъти по 2 ) а след това по 3 на ден ( 3 пъти по 1 ) . Контракциите ми намаляха значително, да не кажа че изчезнаха. От скоро спрях с Магнезия.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #399 -: Август 28, 2010, 22:46:39 pm »
Аз да кажа, че съм на терапия 4x1 Магнерич. Получавам си стягания, но в повечето случаи знам, че са бебетата, а не чисти контракции. Но като се преоуморя си имам по 5-7-10 на ден. Една табледка е нищо.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...