0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #360 -: Август 27, 2010, 12:52:33 pm »
Аз споделям мнението на Велка за АЦ.
Има специалисти, които работят уверено и риска е много малък. Доста повече се страхувам от тризомия, отколкото от тази процедура...може би защото 1 год. учих/работих с увредени деца и мъката е голяма. Да е жива и здрава майка ми, ако успее да забременее ще и кажа същото - изобщо да не ходи на БХС, направо на АЦ.

Надявам се да започнем един хубав уйкенд и след това нова седмица без толкова притеснения!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #361 -: Август 27, 2010, 13:20:18 pm »
zeituni,  :bighug:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #362 -: Август 27, 2010, 13:28:20 pm »
Току що имаше земетресение! Усетихте ли го?
Аз направо подскочих от стола, изкарах си акъла. Аз умирам от ужас в такива ситуации.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #363 -: Август 27, 2010, 13:31:05 pm »
Натали-аз-да, но помислих, че са съседите отгоре.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #364 -: Август 27, 2010, 13:34:43 pm »
Хех, леко беше земетресението, почти не се усети :) Не се стряскай Натали :)

Зейтуни, честито и от мен!

Лъкинка, стискам ти палци. Дяволов е страхотен.


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #365 -: Август 27, 2010, 13:42:27 pm »
Току що имаше земетресение! Усетихте ли го?
Да, но ние сме в сглобяема къща на един етаж, та само го регистрирах "а, земетресение"  :lol: Пък и кучето не реагира, явно не е било силно...или просто кучето е прекалено старо  :lol:
Днес си пуснах изследванията за кръв и урина, да видим...
Зейтуни, много се радвам!! всичко ще бъде наред!! аз все още кърмя, да видим какво ще излезе в крайна сметка при нас...  
Лъки, имаш цялата ми положителна енергия!! Стискам палци!!

Сега проверих, всичко е в норма, само Hgb ми е 115, но и това е добре, при все, е не съм пила нищо за вдигането му до сега  :? Ще си започна Малтофер-а, поне е старо и изпитано средство  :lol:

Раиска, ще ти пиша ЛС, да не спамим тук.
« Последна редакция: Август 27, 2010, 15:18:39 pm от dianka »
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #366 -: Август 27, 2010, 13:48:27 pm »
Натали-аз-да, но помислих, че са съседите отгоре.

Аз също. :) Пък наште правят и ремонт, та си помислих че ще съборят кооперацията.
Здраво си друсна, но аз живея в сграда от 20-те години на миналия век.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #367 -: Август 27, 2010, 13:58:30 pm »
Аз нищо не съм усетила, моята приятелка сега ми каза, а и по-добре, само и това да ме шашка.

Дианка аз утре ще пускам всички изледвания, нали ги правя на 14 дни, та да видим как се справяме, за сега всичко беше ок.

Ние неделя мислим да ходим с приятели до Локорските водопади, ама май го дават да вали.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #368 -: Август 27, 2010, 14:33:47 pm »
И аз го усетих, много се развълнувах, за пръв път ми е  :D. Даже се обадих на мъжа ми ( той е в провинцията ) да му се похваля, а той - нищо не пише в интернет. Чак се замислих да не съм си въобразила...

Дианка какво значи сглобяема къща ? От американските ли ? Ние сме на вълна къща в близко бъдеще, да сме живи и здрави и да имаме пари...та затова питам.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #369 -: Август 27, 2010, 14:46:54 pm »
zeituni - Много се радвам за теб, лека и успешна бременност :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #370 -: Август 27, 2010, 15:21:32 pm »
Момичета дълго се чудех дали да пиша да не ви занимавам ,но не се сдържам.Мисля,че вчера усетих бебо.Като бях легнала по-гръб и то милото ме загледа,корема така ми подскачаше и вибрираше,беше ми много интересно-възможно е да е това нали????


Еееееее, момичета, хайде посъвземете се малко :D :D :D, В 15 седмица и ти е подскачал корема :D :D :D. Фетуса тежи около 65 грама, можеш ли да си представиш, че с такава тежина ти пере яки шутове??? :D :D :D
Първите усещания мжду 16 - 20 седмица са нещо като пукане на балончета, пърхане на крилца или нещо подобно. Не шутове и бокс. Просто е невъзможно. Освен ако нямаш слонче в шкембето :D

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #371 -: Август 27, 2010, 15:25:25 pm »
Момичета дълго се чудех дали да пиша да не ви занимавам ,но не се сдържам.Мисля,че вчера усетих бебо.Като бях легнала по-гръб и то милото ме загледа,корема така ми подскачаше и вибрираше,беше ми много интересно-възможно е да е това нали????


Еееееее, момичета, хайде посъвземете се малко :D :D :D, В 15 седмица и ти е подскачал корема :D :D :D. Фетуса тежи около 65 грама, можеш ли да си представиш, че с такава тежина ти пере яки шутове??? :D :D :D
Първите усещания мжду 16 - 20 седмица са нещо като пукане на балончета, пърхане на крилца или нещо подобно. Не шутове и бокс. Просто е невъзможно. Освен ако нямаш слонче в шкембето :D
честно да си призная от такива изказвания не искам да пиша,нямам шкембе и нямам нужда да се съвзема,просто ако чета такива съвети от типа "Съвземи се"по-добре не ми ги давай,аз знам колко тежи ,защото у дома имам книга,
наистина не е приятно ,по такъв начин да се изказваш,поне на мен не ми е,не мисля,че изказвано ти е удачно-просто не се превземам! Няма да споря дали ми е подскачал или не  :wink:
« Последна редакция: Август 27, 2010, 15:41:42 pm от moniks_s »

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #372 -: Август 27, 2010, 15:55:59 pm »
Моникс, защо трябва да обръщаш внимание на Албена Делчева. Наистина много грубо изказване - съвземи се, както и предното нейно изказване- представяш ли си какво сме се превземали за амниоцентезата. Просто нямам думи за такива изказвания.
Няма определена седмица в която всички почваме да усещаме бебето, при всеки е индивидуално. Хубаво е, че сте го видели и от рано се радвате на риткането.
Живей за мига!


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #373 -: Август 27, 2010, 19:32:03 pm »
 :) Това ми напомня на едно мое изказване, много развълнувана..в доста ранна седмица ( 13та май беше ) че съм усетила бебка. Веднага скочиха няколко човека да ми кажат, че това не е възможно. :) Може и така да е, може и да не е...но според мен, на фона на всичките ни притеснения и страхове - всяка радост, трепет и вълнение са добре дошли.  :) Защо да попарвам нечия радост, щом е безобидна, дори и да е грешна.

Аз бях в 19 г.с. когато стана въпрос с лекаря ми за усещането на бебето и той ми каза - "чакай чакай, ще трябва да минат още 2 седмици за да започнеш да усещаш бебето" . А аз по това време вече редовно я усещах, след 20 седмица - всеки ден.
Но чак визуално да се вижда - след 20 г.с. Но, както стана ясно - при всеки е различно  :)

Но момичета, не го приемайте така...никой никого не е искал да обиди. Едни имат по-остър изказ, други по-мек, за едни едно е дреболия, за други не е...лошо няма, просто сме различни  :)
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #374 -: Август 27, 2010, 19:50:49 pm »
Монка, и аз мисля че е рано бебо да се усети, но пък както е писала Раиска - всяка положителна емоция е добре дошла! Аз все още не съм усетила бебето....въпреки че вървим със седмица напред според доктора :wink: Съгласна съм че изказването по-горе е доста грубо и често кара повечето момичета като мене да четат и по-малко да пишат, защото много често има гадни коментари върху постовете на не толкова “учените“ момичета. :bighug:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #375 -: Август 27, 2010, 20:03:35 pm »
Момичета, хайде по-умерено да се изказваме, а?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #376 -: Август 27, 2010, 20:45:02 pm »
Цитат
Ще си започна Малтофер-а, поне е старо и изпитано средство  
Дианка сама ли си предписваш малтофера?Защото и аз не съм пила нищо до сега,а хемоглобина ми е 117..В момената пия Биозин мама,той е за ПОДОБРЯВАНЕ БИОНАЛИЧНОСТТА НА ЖЕЛЯЗО В ОРГАНИЗМА ПРИ БРЕМЕННИ ,та си мисля дали и аз да не започна Малтофер.А и в последно време много ми е отпаднало,спи ми се и нямам апетит,предполагам че не ми достига желязо..или да питам все пак лекаря :ask:
« Последна редакция: Август 27, 2010, 22:20:28 pm от Leila »

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #377 -: Август 27, 2010, 20:55:46 pm »
Зейтуни  :hug2:
Леки оставащи месеци !
Каруми ще е прекрасен батко :)
целувки
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #378 -: Август 27, 2010, 21:34:26 pm »
Моникс, аз в ранните седмици съм си усещала пулса в долната част на корема - явно има някаква вена или артерия, която усещаме, особено по гръб. Може това да е било,а защо не и бебето - при всеки е толкова индивидуално...
Лейла, не си самопредписвай лекарства!! Лекарят, който те следи, познава състоянието ти и ще ти изпише най-подходящото за теб. Просто аз знам, че това ще ми назначи тази гинеколкожка, с миналата ми бременност ми изписа същото, помогна ми. То при нея е малко "едно си баба знае, едно си баба бае"  :lol:  :lol: например при гъбички изписва или Полижинакс или гинопеварил... все едно други лекарства няма...  :x
« Последна редакция: Август 27, 2010, 21:44:01 pm от dianka »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #379 -: Август 27, 2010, 21:35:19 pm »
Цитат
Ще си започна Малтофер-а, поне е старо и изпитано средство  
Дианка сама ли си предписваш малтофера?Защото и аз не съм пила нищо до сега,а хемоглобина ми е 117..В момената пия Биозин мама,той е ПОДОБРЯВАНЕ БИОНАЛИЧНОСТТА НА ЖЕЛЯЗО В ОРГАНИЗМА ПРИ БРЕМЕННИ ,та си мисля дали и аз да не започна Малтофер.А и в последно време много ми е отпаднало,спи ми се и нямам апетит,предполагам че не ми достига желязо..или да питам все пак лекаря :ask:
:)Добре, че добави това:)
Лейла, не си самоназначавай нищо сама и не се чуди дали да се обадиш на лекаря си а го направи.
Колкото и безобидни да ви се струват понякога лекарствата, не рискувайте. Не, че и сами не го знаете.

Лека бременност на всички.