0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #340 -: Август 26, 2010, 23:40:38 pm »
Лъки, много съжалявам за това, което преживяваш  :(.  Ако отидеш при д-р Дяволов той сигурно ще те прати и при д-р Марков да те види, поне мен ме питаше дали искам да отида, но аз вече имах ФМ във Фемина и при доц. Томова и не ми се ходеше на толкова места. Също така ако се обадиш на който и да е специалист по ФМ и обясниш ситуацията всеки ще те прегледа без да е необходимо да чакаш дълго. Една позната имаше проблем и се обади на доц. Томова, тя я прегледа още на следващия ден.
Стискам палци всичко да е наред с бебчето и да е фалшива тревога  :bighug:.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #341 -: Август 26, 2010, 23:57:41 pm »
Лъки, според мен най-добре е да направиш консултация във Фемина, там дават най-бързо часове, особено при д-р Врагалева, тя мен гледа и аз съм много доволна. Ако не дай Боже има нещо обезпокоително, тя ще те насочи при доц Димитрова, колежка на Марков и един от най-добрите специалисти.

Аз да ви кажа, това мерене на кръвното ми го вдига още повече, само се притеснявам какво ще е, как ще го измеря. И днес реших да не го меря, да си пия хапчетата и да си живеч спокойно както преди.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #342 -: Август 27, 2010, 00:07:51 am »
Лъки, подкрепям момичетата!
Задължително още едно мнение, ако желаеш ще ти дам телефона на доц. Томова на лични!
Cherry* е права, тя е изключителен специалист, но първо и много сърдечен човек,
според мен не би отказала преглед, дори и да няма свободни часове.
Късмет!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #343 -: Август 27, 2010, 00:38:00 am »

Помагайте с информация и съвет, при кой лекар да отида за спешен консулт. Мисля другата седмица да пътувам до София.

Мисля, че ми трябва специалист по ФМ доколкото прочетох в нета или може би да се обърна към лекарите от МД - за Дяволов си мисля. Някой може ли да ми даде координати?

Лъки,подкрепям казаното от момичетата - още един консулт.
Що се отнася за Дяволов и Марков - на прав път си, според мен.
Само преди седмица моя близка приятелка, която е бременна в 32г.с. ми сподели, че при преглед от русенски лекар се е установило уж, че има течност в коремчето на бебчето. Същият ден звънна на Дяволов /вече имаш координатите му предполагам/, той я прегледа на следващия ден в МД. Междудругото на прегледа е присъствал и Д-р Марков. За щастие и двамата са отхвърлили диагнозата.
Междудругото, бях 20 дни в отделението на Д-р Дяволов. Малко е да кажа, че е разкошен! Д-р Марков също е професионалист.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #344 -: Август 27, 2010, 00:48:37 am »
Албена, тя темата е дълга и дълбока и не е точно за тук май, но... :lol: Клиники има частни, даже и многопрофилни болници има частни, проблемът е че специалисти няма достатъчно. Не достатъчно, ами направо са кът. :( Само виж колко имена на лекари се въртят из този форум, пък ние сме от цяла България събрани, че и от чужбина момичета пишат и си помисли защо е така. Тук и с пари и без пари - все на едно и също "качество" попадаш, просто защото друго - няма. В частните клиники работят същите хора, които до вчера са били в държавното АГ и имат същите знания каквито са имали в деня, в който са си взели специалността преди 10, 20, 30 години - там е основният проблем. Има и няколко частни клиники, както и няколко специалисти работещи в държавни болници, които са приятно изключение от общата картинка и всички там сме се наредили и чакаме колкото се налага - понякога година, две, ама там да е...и има защо. Едно е да правиш АЦ, или лапаро при някой, който е направил такава процедура 100 пъти и съвсем различно при някой, който само това прави от 10 години примерно - чисто статистически има осезаема разлика в риска, който поемаш. Това ми беше мисълта и в предния пост. Не, че АЦ сама по себе си е чудо невиждано и плашещо до смърт, въпросът е кой я прави и "колко му треперят ръцете".
Признавам си без бой, че нито АЦ, нито лапаро бих направила в БГ, ако ми се наложи, но това си е субективно мое мнение. Сигурна съм, че и тук има кадърни хора за тези неща, ама като си знам късметеца - точно аз няма да попадна на тях  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #345 -: Август 27, 2010, 08:14:48 am »
Лъки,дано всичко се развие добре и да са напразни тревогите ти.Мога само да стискам палци всичко да е ок с бебо , а и втора консултация е задължителна!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #346 -: Август 27, 2010, 08:49:40 am »
Миналата седмица, когато ми вземаха кръв просто си извърнах главата и си затворих очите, докато не ми казаха че е свършило  :oops:.
Аз досега съм качила 2,5 кг, а хапвам доста по-малко от преди.

Лъки,  :crossfingers: всичко да е наред с бебето  :bighug:.

мен не ме е страх, но никога не гледам - не ми се припада по лаборатории ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #347 -: Август 27, 2010, 08:57:53 am »
Момичета дълго се чудех дали да пиша да не ви занимавам ,но не се сдържам.Мисля,че вчера усетих бебо.Като бях легнала по-гръб и то милото ме загледа,корема така ми подскачаше и вибрираше,беше ми много интересно-възможно е да е това нали????
За кг.и аз стартирах на 62кг.,но сега съм 70 :D :lol:,уж все ям овесени ядки,мляко ,ама.....то преди бях все на диети и сега :lol:душата докато си угоди :lol:
Тони,няма страшно от взимането на кръв,мен не ме е страх,дотук имам 4 операции и съм що годе "стрелян заек" :?Просто няма да гледаш,както е писала Камбозола :wink:

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #348 -: Август 27, 2010, 09:57:17 am »
Д-р Дяволов ще ме приеме в понеделник. Пуснах изследванията за цитомегаловирус и токсоплазмоза и те ще бъдат готови в понеделник. Остава да устискам 2 дни и в неделя ще пътувам живот и здраве за София, че са 450км.
Безценни сте момичета. Много ви благодаря и стискайте палци!
 :bighug:
Вчера нещо му сменяха на доктора по УЗИ, а и на първа и втора ФМ нищо притеснително не видя, много се надявам да е някаква грешка
*

    Margaritka

  • *
  • 17
  • Не искам много - искам две.....
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #349 -: Август 27, 2010, 10:19:22 am »
Аз за себе си реших,че няма смисъл от бхс тъй като това е само статистика,каква е вероятността нещо да не е наред,а пък и съм на 41г.


Здравей мила Velkа извинявай ,че се намесвам обаче като прочетох поста ти и направо изстинах. Моят съвет към теб е не прави амниоцентеза,ако няма показания за това.Незнам дали си даваш сметка колко рисково е това...??? Предполагам че си чакала детето си дълго за да рискуваш толкова...Прекарах 5 месеца на легло в МД и видях доста сонтанни аборти след амниоцентеза.Желая ти всичко хубаво.Успех
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #350 -: Август 27, 2010, 10:27:04 am »
Лъки силно стискам палци всичко да е наред, старай се да се поуспокоиш за да не вредиш на бебчетата.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #351 -: Август 27, 2010, 10:33:04 am »
Lucky чудесни новини! Не съм била пациентка на Д-р Дяволов, но пък е от лекарите за които съм чувала и чела само суперлативи, невероятен професионалист и като ти каже в понеделник, че всико е наред с бебетата - значи Е. Знам, че е ужасно изнервящо чакането и уикенда ти няма да е от най-леките и спокойни. Уж времето няма да е отвратително горещо - излезте някъде семейно, измисли някакво занимание което малко от малко да ти отвлича мислите, вижте се с приятели...не се забивай в нета да четеш денонощно ужасни истории и да се самонавиваш колко е страшно едно, или друго - само ще си докараш излишен стрес така. Вътрешното ми убеждение е, че в понеделник всичко ще се окаже някакво "недоглеждане" от страна на лекаря на ЖК и презастраховане. Стискам палци и чакам само добри новини!!! :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #352 -: Август 27, 2010, 10:55:37 am »
Браво Лъки, всичко ще е наред, ще видиш.

Мен като ме гледаха в сряда на този апарат в Токуда, казаха че момичето е по-малко с 200гр. и като ми заявиха, че съм с високо кръвно и се вкарах в едни филми.
Но се успокоих вече, риткат си бебоците, кръвопотока е перфектен, водите има...

Много напрежение, много нещо ни се насъбира.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #353 -: Август 27, 2010, 11:02:57 am »
Здравейте и от мен!
Лъки, дано второто мнение да опровергае първото. Стискаме палци :wink:
Мониии, честити ритничета! :D
Момичета, ние сме добре - вчера минах на ЖК - пораснали сме от 1.02 на 1.66см. :D
Малко хемоглобинът ми е нисък, но док. ми предписа феро-фолгамма - 2 по1. Сега ще си хапвам по-вече черен дроб и телешко месце :D
Що се касае за килограмите - амиии не съм се теглила в началото, но няколко месеца преди процедурата бях около 67кг., а вчера като се притеглих - 71.4кг. 8O
Но нищо, здраве да е :D
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #354 -: Август 27, 2010, 11:04:23 am »
Браво ,Пете,нека расте бебо! :D
« Последна редакция: Август 27, 2010, 11:07:40 am от moniks_s »

*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #355 -: Август 27, 2010, 11:17:15 am »
Маргаритка, благодаря за съвета мила,но риск има постоя но до края на една бременност,така че трябва да гледаме положително на нещата и да не се оплитаме в страхове и притеснения. Ще поема този риск, все пак не съм се борела за дете 23 години,и накрая да се окаже че детето не е здраво, при мен този риск е по голям заради възраста.

ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #356 -: Август 27, 2010, 11:21:16 am »
На мен да ви кажа ми се разшири гърба или по - скоро гръдния кош. По принцип съм с тесен кош, но сега съм станала като плувкиня отзад. Това пък защо?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #357 -: Август 27, 2010, 11:32:17 am »
Добър ден, дами.
Браво Петя и аз така се радвах на всеки милиметър с който растеше. Сега не са го мерили 10-на дни и вече не знам колко е. Но ми предстои ФМ във Фемина другата седмица и ще разбера доста повече от това.
Лъки, късмет мила. Аз вярвам, че всичко ще бъде наред.

А за килограмите аз какво да кажа. Бях 57кг преди да забременея сега съм 54кг. Но мен гаденето и повръщането направо ме побъркаха. От няколко дни сравнително намаляват и се усещам, че започвам да хапвам вече.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #358 -: Август 27, 2010, 12:14:32 pm »
Лъки имаш и моята позитивна енергия !
JBrul е права ще ти е гадно в уикенда намери начин да се разтовариш мила не е лесно но трябва да опиташ да се успокоиш !
Вярвам ,че всичко ще е наред !
Петич браво мила тъпчи желязо сега и всичко ще е ок :)
Аз за килограмите стартирах на 65 - сега съм 71 средно идват по 1 кг на месец ,но тия дни глада ми започва да става неконтролируем така че д като бебка се роди сигурно ще направя буен растеж :)
Но каквото стане важно ми е бебка да е добре после ще се напънем с фитнеса и така
Весело изкарване на уикенда на всички ви почивайте си повечко !
[/url]
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #359 -: Август 27, 2010, 12:44:58 pm »
Момичета, благодаря за пожеланията!
Вярвам, че всички ще стигнем до финала. И дано да е с по-малко притеснения и тревоги!
Тини, водиш ме с един ден. :D

Аз все още не съм проумяла какво ми се случва. Щото нали уж не можех да забременявам без АРТ, та се гласях отново за ин витро през пролетта.
И естествено ме е много страх. Мислех, че ако забременея 2 път ще съм по-спокойна, но си е същото шубе.
Засега нещата вървят, въпреки че започнах по-късно терапията с аспирина и фраксито, защото кърмех малкия допреди 2 седмици. Дано така е и занапред.

Ще се радвам да споделям тези месеци с вас.

Лъки, опитай се да бъдеш спокойна, въпреки че знам че е невъзможно. Всичко ще е наред!