0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #320 -: Август 26, 2010, 16:16:33 pm »
Тони, процедурата не е сложна. Ако лекарят има опит и работи уверено, а пациентката е спокойна, мисля, че няма опасност. Може би при предна плацента е малко по-сложно.

Да ти кажа нямам представа, тъй като доки само спомена, че др път като отида при нея ще ме прат и за това да се изследваме, но не каза къде и при кого. Май просто в някоя от болниците в Варна. Дано е свестен лекаря.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #321 -: Август 26, 2010, 16:27:31 pm »
Тони, да не би да не си разбрала? Млада си, за да ти препоръчват амниоцентеза без БХС или някакви генетични болести в семейството. Сигурно е ставало дума за БХС или ФМ.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #322 -: Август 26, 2010, 16:41:25 pm »
Ами незнам. Миналата седмица, когато бях при док и тя каза, че следващия път ще ме прати по други излседвания, както и за Даун. Сега ми взеха кръв, урина и секрет. Иначе ме разпита. Нямаме наследствени болести, това ми е първа бременност, не съм имала аборти, нищо. Затова и не съм на ясно с много неща и се опитвам да се информирам и благодарение на вас донякъде успявам.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #323 -: Август 26, 2010, 16:45:18 pm »
Ясно, значи ще те прати на Биохимичен скрининг. Ако при него резултатът ти е лош, само тогава амниоцентеза. Сигурна съм, че няма да ти се наложи :)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #324 -: Август 26, 2010, 16:50:14 pm »
Само ме е страх, да не ми направят нещо. А и точно защото незнам какво се прави  :oops:. Иначе нали уж над 30 г. вече започвал да се увеличава риска. Аз ще си ги навърша октомври, но незнам. Неискам да мисля за лощи неща. Другата седмица ще излязат първите изследвания. От там може ли да има нещо притеснително ?
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #325 -: Август 26, 2010, 17:02:50 pm »
Въобще не го мисли, няма нищо страшно. Ще те прегледат по-подробно на ехограф и ще запишат някои показатели на бебето, после ще ти вземат кръв и толкоз. Над 35години има вече опасност от лоши резултати.
Ако ти се чувстваш добре и си спокойна и бебето ще е добре.  :wink:
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #326 -: Август 26, 2010, 17:16:27 pm »
Благодаря Меме, камък ми падна от сърцето. В последно време гледам да съм спокойна, да не се нервя на всяко нещо, че и бебо да не стане нервен ;). От една седмица пък кихам постоянно и то по 2 пъти. Милото ме майтапи че е един път за мен и един път за бебето  :lol: Иначе нямам някакви оплаквания, почти вече не ми се гади, не ме боли нищо
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #327 -: Август 26, 2010, 17:19:04 pm »
брули, нормално е да имаш такива пробождания. И аз имах, и продължиха много време - точно като шишче във влагалището бяха  :oops: пий си хаповете и ако нещо те гложди, питай лекаря,той най-добре ще прецени как си. Уфф, днес бях на ЖК, кръвното ми е супер ниско, направо ми прилоша на ужасната кушетка, докато слушаше тоновете. Поне те са добри - м/у 130-140 са. И от килцата си съм доволна - само 63кг съм. Определено ми е по-леко от миналия път. Сега остава и изследванията да са що-горе прилични...но това ще видим утре.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #328 -: Август 26, 2010, 17:21:39 pm »
тони, според мен става въпрос за БХС. И рискът за Даун е завишен, ако жената е над 35 г.

зейтуни
, честито!


Лека бременност на всички!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #329 -: Август 26, 2010, 18:06:57 pm »
А БХС страшно ли е  :oops: ?
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #330 -: Август 26, 2010, 18:11:34 pm »
А БХС страшно ли е  :oops: ?
ако те е страх от взимане на кръв.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #331 -: Август 26, 2010, 18:17:46 pm »
А БХС страшно ли е  :oops: ?
ако те е страх от взимане на кръв.

Хахахха, ами по принцип да  :oops:. Даже ми се е случвало да се разплача. Но ще устоя  :wink:
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #332 -: Август 26, 2010, 20:43:18 pm »
Момичета сега се връщам от ЖК и съм много притеснена.
Доктора ми каза, че едното бебче има течност в коремчето. osi_12 Иначе се развиват много добре и всичко им е в ред. Предписа ми изследване за цитомегаловирус и токсоплазмоза.Още утре ще ги пусна. Трябвало да го проследим след 2 седмици, само че аз само  :balk_146: и няма да ме стърпи до тогава.
Помагайте с информация и съвет, при кой лекар да отида за спешен консулт. Мисля другата седмица да пътувам до София.

Мисля, че ми трябва специалист по ФМ доколкото прочетох в нета или може би да се обърна към лекарите от МД - за Дяволов си мисля. Някой може ли да ми даде координати?
« Последна редакция: Август 26, 2010, 21:42:49 pm от Lucky »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #333 -: Август 26, 2010, 21:49:15 pm »
Лъки само се успокой. Каквото и да има, с нерви и плач няма да се оправи...а възможността да няма нищо е голяма.  :bighug:
Аз да не прозвуча като Жаси и рекламата за газирана вода, която правеше, но аз бих препоръчала Дяволов. Все пак се занимава с проблемни бременности, завежда патологичното отделение в МД. Също така една ФМ при някой от добрите...Марков, Томова, за лекарите във Фемина също има много добри отзиви, който избереш.
Ще ти дам мобилния на док на лични.

Диди ти си като манекенка...аз мисля че ще ударя 80 кг до финала, живот и здраве.
Но пък и старта ми беше къде къде по-добър от твоя...на 62 кг стартирах.
« Последна редакция: Август 26, 2010, 21:52:10 pm от Raissa777 »
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #334 -: Август 26, 2010, 22:08:13 pm »
Тони, не се притеснявай. Не боли да ти вземат кръв - споко.

Аз до момента съм качила 10 кг. Не знам много ли е малко ли е :) Напоследък изобщо не ми се яде да ви кажа.

Лъки, желая ти късмет мила. Дано всичко да му е наред на бебчето!


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #335 -: Август 26, 2010, 22:15:48 pm »
Лъки, пробвай да отидеш на преглед още утре при друг специалист, ако може по-скоро да чуеш второ мнение. Иначе задължително си уреди час при Дяволов, за ФМ мисля, че във Фемина най-рано ще можеш да запишеш час.
Стискам палци всичко да е наред!

Тони, така или иначе при бременност всеки месец ти вземат кръв, за да ти следят състоянието. До раждането трябва вече да си свикнала с болката :wink:
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #336 -: Август 26, 2010, 22:21:24 pm »
Миналата седмица, когато ми вземаха кръв просто си извърнах главата и си затворих очите, докато не ми казаха че е свършило  :oops:.
Аз досега съм качила 2,5 кг, а хапвам доста по-малко от преди.

Лъки,  :crossfingers: всичко да е наред с бебето  :bighug:.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #337 -: Август 26, 2010, 22:57:30 pm »
Лъки, съжалявам че изживяваш такъв стрес.  :( Както са те посъветвали и другите - веднага търси второ мнение от някой от топ-специалистите, съмнявам се че на ЖК работят някакви супер кадърни лекари... Предполагам си изследвала цитомегаловирус и токсоплазмоза преди да забременееш, те какво, предполагат че може да си лепнала нещо такова по време на бременността ли? Майната му де, пусни ги пак за да си спокойна за това поне. Стискам палци всичко да е наред в крайна сметка :)
Тони, свиквай с взимането на кръв, до финала ще ти се случва сравнително често - просто обръщаш главата на другата страна и готово и сама знаеш, че не се усеща самото боцване. Нали ще ставаш и булка - и там има боцване, искат ти Васерман за сватбата. ;) Понеже ще ти искат и рентгенова на бял дроб за сватбените документи, да не вземеш да си направиш снимка!!! Казваш, че си бременна /те повечето кандидат-булки така казват де/  :lol: и често служителките не им вярват, за това си носи най-добре бележка от наблюдаващия лекар за това, ако случиш на някоя запъната служителка, че да не се разкарваш втори път за глупости.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #338 -: Август 26, 2010, 23:04:13 pm »
Зайтуни,честита втора лентичка  :D!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #339 -: Август 26, 2010, 23:38:42 pm »
Jbrul, Меме, и мен в Германия никой не ме е насилвал да правя амнио. Просто ми бяха обяснени възможностите за ранна ФМ и изключване на генетични заболявания. Решението си е изцяло мое. Никой лекар не може, не се наема, а и не трябва да ти наложи дадено изследване, особено такова. Но след 35 год здравната каса поема амниоцинтезата. Аз бях на 38.
И ако някой нещо сгелпи, също не носи отговорност. Преди манипулацията се подписват няколко екземпляра, че си запознат с риска, поемаш го и това е.
Jbrul и аз съм правила преди 6 год. в Мюнхен лапароскопия, в една частна клиника точно по начина който описваш. Правила съм и в МД през 1995, пак по начина, който описваш. И също можех да стана и да си тръгна /т. е. физическото ми състояние го позволяваше/, но правилата бяха други, онова си беше държавна болница, не частна клиника. Предполагам, че и в БГ има вече възможност да се направи лапаро в частна клиника и да си тръгнеш веднага.
Ясно е, че в Бг не са много специалистите правещи амнио, но все пак има.
« Последна редакция: Август 26, 2010, 23:41:13 pm от albenanedelcheva »