0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #300 -: Август 26, 2010, 11:43:33 am »
Аз също мисля,че когато жената е над 37г няма смисъл от БХС-винаги ще дава висок риск заради възрастта,така е настроена програмата и просто ще дадете едни 90лв за нищо. Най-точни в случая са резултатите от АЦ и може би наистина е по-добре да се мине директно към нея. Сестра ми роди на 37 в Гърция и не са и правили скрининг ,а директно АЦ.Освен това според доц.Томова ,стимулациите така разбъркват хормоните,че не е ясно колко са точни стойностите им при скрининга и дали се дължат на вашето тяло и бебето или на допълнителната хормонална намеса.
« Последна редакция: Август 26, 2010, 11:45:23 am от altea »
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #301 -: Август 26, 2010, 11:45:22 am »
Велка минете първата фетална морфология и след това решете дали да преминавате към амниоцинтеза! Ако бхс и резултатите от фм са ти наред според мен е излишен риск правенето на амниоцинтеза!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #302 -: Август 26, 2010, 11:47:44 am »
Velka , а прави ли ранната ФМ?
Аз съм почти на 40г. и  се чудя дали да правя амниоцинтеза.
Засега съм решила да направя ранната ФМ (записах се на 2 места, ако има нещо притеснително да мога да чуя 2 мнения). БХС ще го пусна макар, че много му нямам вяра.
При първата бременност не правих амниоцинтеза, но сега много се чудя.
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #303 -: Август 26, 2010, 11:56:13 am »
Не съм правила още ФМ, сега на 1,2 септември като се обадя на лекаря да кажа какво съм решила тогава ще съм в 12 гс.ще разбера кога ще я правя.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #304 -: Август 26, 2010, 12:02:45 pm »
Велче, ако си имаш доверие на лекаря, може би това е най-добрия вариант. Мен резултатите от БХС (от 1-вия - добри, от 2-рия - не) само ме хвърлиха в едни колебания, прегледи, консултации и безсънни нощи. Определено след амниото се чувствам много по-спокойна. Проф. Кременски тогава ми каза, че при амниоцентеза изходът зависи 50% от опита на лекаря-оператор и 50% от спокойствието на пациентката. Като гледам ти ги имаш едните 50% :) Кой ще ти прави АЦ?

Руми, добре дошла и лека бременност! Май много пациентки станахме на д-р Владимиров, забременели по естествен път :) Може кръстът да те е заболял от пътуването. Зареди се за всеки случай с Нош-па и Папаверин. Аз като усетя подозрителна болка и си вземам хапченце.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #305 -: Август 26, 2010, 12:20:28 pm »
Я да ви попитам нещо, че не знам сега да се тревожа ли, или не толкова?  :lol: От вчера на моменти в ляво усещам едно като пробождане, не е болка, точно като бодеж и за секунда само и отшумява. Не е постоянно, а в определени пози на сядане и лягане. От левия яйчник към влагалището, все едно някой ме боцка с шишче /звучи тъпо, ама по-добре не мога да го обясня/...
Четох, четох, в моите седмици би трябвало матката да се разширява и се чудя дали "бодежите" не са от това. И да звъня на лекар и да отида - все тая, нищо няма да ми кажат, а и вече пия сума ти хапчета - няма и какво друго да ми изпишат на този етап.
Преди да забремения си мислех, че каквато и да е болка при бременност е ужасна патология и нещо крайно ненормално и опасно. Сега се оказа, че е едва ли не нормално да има разни болежки и придърпвания по различни причини в различните ГС, но не съм в състояние да преценя кои са "нормалните", кои опасните. Някоя от вас имала ли е такова "боцкане"?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #306 -: Август 26, 2010, 12:28:43 pm »
Nikolina-picolina, не мога да ти отговоря на въпроса.  :oops: И аз самата съм много объркана. Единственото, което разбрах е, че дори и счетоводителите не могат да изчислят размера на обезщетението. Остава ни да седим и да видим какви ще ги надроби НОИ. Според груби изчисления на моята счетоводителка ще получавам около 800лв, при положение че съм осигурявана на 1000лв. По закони и тем подобни пък разбрах, че обезщетенията за бременност и майчинство са 90% от това, на което са ме осигурявали, а именно 1000лв. На мен сметката не ми излиза, та ще видим има-няма след два месеца.
Живей за мига!


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #307 -: Август 26, 2010, 13:34:41 pm »
Ами Жбрули /поправиме ако бъркам  :D/мисля,че е от това-на мен също ми се случва ,даже цяла нощ не спах от някакви странни усещания в корема,ту-боцкания ,ту-лека болка ,а най-интересното е ,че човек не знае с какво да ги сравни.Според моята АГ-ка било нормално "да не е като преди" :Dвсе пак стават промени в  телата ни.Не се тревожи,поне аз не се ,де :D щом няма болка и аз съм добре значи и бебо е добре,така че споко

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #308 -: Август 26, 2010, 13:55:05 pm »
 :D Според мен е доста наивно, да очакваме че нищо няма да ни заболи, при условие, че едно човече си расте, къщата му расте, прави си място, бута...иска независимост, територия и т.н.  :D Ей сега така ме преряза ниско в ляво, че както си седях - скочих от болка. Но...мина ми за секунди, знам ли къде е натиснала/ритнала бебка.
Нерви, кръвоносни съдове, органи...всичко разбутва калпазанка ( но това е, защото тя не е наясно, че знам къде и е дупето  osi_6 :lol: ).

Да ви се похваля - камък ми падна от сърцето. Една моя приятелка от Пловдив е родила тази нощ  :D От самото начало на бременността и я мисля, защото тя е много дребничка...най-много да е 150 см и надали имаше 40 кг. И като чух че е бременна с близнаци, направо ми прилоша...все я мислех дали ще успее да ги износи...последно я видях в края на 7ми месец и беше нещо страшно...като извънземно. В гръб гледаш едно дребничко момиченце, обръща се и  8O огромен корем, все едно не е неин!
А тя успя да удържи до 9ти месец, та чак и 10 дни от него е взела! Виктория и Рая се чувстват прекрасно, 2500 и 2800 са  :D Много съм щастлива !
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #309 -: Август 26, 2010, 14:03:40 pm »
Жбрул и аз съм имала такива и в ранните седмици и сега понякога не знам от какво са ,но са кратки и из4езват бързо надявам се, че на е нещо страшно
Райса радвам се за двете мъничета и майа им браво да са живи и здрави!
[/url]
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #310 -: Август 26, 2010, 14:08:18 pm »
И аз го ударих на "споко" Моникс  :D, вече ме "домързя" да се тревожа от всяка болежка, опъване и боц, каквито съм имала милиарди пъти преди да забременея. Наистина телата ни много се променят заради бременността, това се случва много бързо и докато свикнеш, че еди какво си е нормално за това ти състояние, вземе че изникне нов "симптом"... И те едни от странни по-странни усещания, все е "нещо като еди какво си, ама не точно", то и на лекаря няма как да го обясня, а и да успея какво да направи човека?! Пуска УЗ, оглежда всичко подробно, аз съм ОК, бебо е ОК, ама видите ли мен си ме боцкало...с какво да ми помогне наистина. Пък и практиката сочи, че ако пази Боже ще става някоя беля, май никой не може да я предотврати, ако постоянно се шашкам само си вредя. На това сега май му намерих цаката - лежа и сядам на другата страна и това усещане не се появява, за това си мисля че ако беше нещо кой знае какво - смяната на позата не би го прекратила... Благородно завиждам на мамите на които им е за втори път, те поне знаят вече кое какво е и се шашкат по-малко :) Когато усетя бебето да се движи някой ден, сигурно пак ще си изкарам акъла и ще реша, че кой знае какво лошо става  :lol: Ами така ще е тя, живи и здрави да сме само и бебетата да са добре, а те този вид тревоги минават и заминават.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #311 -: Август 26, 2010, 14:10:34 pm »
Raissa777, да са живи и здрави момиченцата и майката героиня :)

Jbrul, с напредването на бременността се увеличават и болежките тук там, на които не бива да се обръща внимание, но продължителни и силни болки не бива да се пренебрегват. Това с пробожданията ще отмине до седмица предполагам. При мен поне така се случи.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #312 -: Август 26, 2010, 14:25:52 pm »
И при мен беше така. Имаше бодежки, след 1-2 дни отминаваха. Но после пък се появяваха нови  :D но това е нормално, стига да не е силна режеща менструална болка ниско долу или в областа на таза.

Аз от тия хапове за кръвно дето пия ми е едно отмаляло, като пиян съм малко. Ама като четох какви бели могат да станат от едно ми ти кръвно, хич не е шега работа.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #313 -: Август 26, 2010, 14:41:21 pm »
Аз за себе си реших,че няма смисъл от бхс тъй като това е само статистика,каква е вероятността нещо да не е наред,а пък и съм на 41г.

Абсолютно правилно.

Ранния БХС е смо статистика, изчислена по формула, в която влиза възрастта и от там се повишава вероятността естествено.

Аз също се отказах от него и при двете си бременности /напомням първата след 13 год. с-т и 5 неуспешни ИФВ/, направих директно амниоцинтеза. В специализирана клиника по пренатална диагностика, в която само с това се занимават. Спокойна съм след нея.
не разбирам защо в БГ толкова се плашите от тази манипулация. Риска е 0,002%. Риска от  Даун на възраст над 35 год е значително по-голям.

« Последна редакция: Август 26, 2010, 15:00:19 pm от albenanedelcheva »

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #314 -: Август 26, 2010, 14:48:57 pm »
Зейтуни, честита втора лентичка. Леки и безоблачни дни до срещата със здраво бебе около термин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #315 -: Август 26, 2010, 15:20:12 pm »
Здравейте мацки,

Руми, честито мила! Нормално е да те боли кръста споко.

Жбрул, и да те опъва е нормално, не се притеснявай. По-натам ще мърда и ще те бута отвътре, абе изобщо купон. :)

Тони, то и аз съм касиер ха входа (по неволя). При нас и е голям ад. Много се крият и ме разиграват съседите. Гоня ги като империалист, а те като ми дават парите се мръщят все едно за себе си ги събирам. Едва успявам да плащам сметките. Аз искам да върна касата, но никой не иска да я вземе и домоуправителя не ще да свика събрание. Казах му, че ако не ще, ще оставя касата на площадката както си е с парите, който иска да я взима. Няма да им се ядосвам я! Да не ти дреме. Сори за оф топика!  :oops:
« Последна редакция: Август 26, 2010, 15:21:45 pm от Раши »


Re: Тема на бременните №66
« Отговор #316 -: Август 26, 2010, 15:33:24 pm »
Благодаря ти , Раши :) Тъй като аз съм домоуправителя, мога да ги направя луди. Но неискам да си вдигам нервите и искам бебето да е добре, затова ще правя събрание да се отърва от идиотите. Вече 3 години аз съм всичко в блока. Така че ги разкарвам, а и после няма да мога така или иначе ;).

Исках да ви попитам дали наистина е опасно за бебето това изследване за Даун  :ask:. Другия месец на 17.09 съм при док и тя ще ме праща по изследвания пак
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #317 -: Август 26, 2010, 15:38:08 pm »
"...направих директно амниоцинтеза. В специализирана клиника по пренатална диагностика, в която само с това се занимават. Спокойна съм след нея.
не разбирам защо в БГ толкова се плашите от тази манипулация."

albenanedelcheva Отговорът на въпроса ти защо в БГ се "плашим", или поне на някои им става доста нервно при идеята за АЦ, се съдържа в собственото ти изложение.  :lol: Тук имаме една шепа добри специалисти, които са принудени да разбират от всичко, поради липса на колеги, които са тясно специализирани в едно или друго... Отделно си имаме доста некадърници в бели престилки, които твърдят, че разбират от всичко, а ти като пациент не можеш да прецениш кой действително е и не е добър. Добави към това, че фактически тук лекарите не носят никаква отговорност, ако огелпят нещо, което пък никак не ги стимулира да бъдат прецизни в работата си, или да не се наемат да вършат манипулации, в които не са особено добри... понеже ще вземат някой лев все пак. Не искам да слагам всички под един знаменател, защото би било нелепо и невярно, но родната действителност е научила поне мен, ако ще правя нещо относително рисково да го премисля 100 пъти, вместо "просто да се доверя". Не, че не предпочитам втория вариант де, ама за сега той е в сферата на фантазиите по-скоро. Не знам в коя държава си ти, но нещата при вас със сигурност са доста по-различни с положителен знак. Наскоро приятелка прави диагностично лапаро в Германия, ами...какво да ти кажа. Клиниката се занимава само с това, отишла сутринта, провели манипулацията, връчили й диска и подробното писмено становище за какво става въпрос с все подписи и печати. Лекарят дошъл и лично да й разясни за какво става дума, полежала няколко часа колкото да се съвземе от упойката и по живо по здраво. Каза, че само дето 10 часа й бил подут корема - нормално, все пак са поразбутали органите и това е всичко. Тука е приемане от предната вечер, пък клизми, пък лежане после 2-3 дни, пък оператора освен с това се занимава и с още 100 неща... Има значителни разлики, поне според мен.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #318 -: Август 26, 2010, 15:47:48 pm »
Благодаря че ми казахте че е нормално зашото аз се притеснявам и се чудех дали да отида до нашата болница на преглед
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #319 -: Август 26, 2010, 16:01:04 pm »
Албена, на мен докторите ми обясниха, че рискът от аборт след АЦ е от 0,5 до 1%, при риск 0,002% въобще нямаше да му мисля. Освен това никой не ми каза категорично, че трябва да направя, всички бяха уклончиви, нямало да могат с ехограф да ми гарантират, че бебето е здраво, но от друга страна имало риск при АЦ и аз трябвало сама да преценя кое да избера. Ако ми бяха казали - трябва, щеше да ми е по-лесно. При положение, че ми е първа бременност на 40г. и слава Богу нямам оплаквания и усложнения, много ме беше страх да не прецакам нещата с това изследване. Доверих се на доц.В.Димитрова, като най-препоръчвана в България за АЦ и не съжалявам.
Тони, процедурата не е сложна. Ако лекарят има опит и работи уверено, а пациентката е спокойна, мисля, че няма опасност. Може би при предна плацента е малко по-сложно.
« Последна редакция: Август 26, 2010, 16:06:00 pm от Meme »