0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #280 -: Август 25, 2010, 22:31:01 pm »
http://www.bg-mamma.com/articles/full/1120
ето на какво попаднах за запушен нос. При мен е много странно- месец преди да забременея започнаха проблеми с носа, които не излекувах и сега положението е още по-сериозно. Мисля да ходя на УНГ.

Момичета, проблеми ли имате, че да не ходите на работа от 11-14 гс. Аз силно се надявам всичко да е наред и да ходя през повечето време- какво ще правя в къщи толкова дълго, за 2-3 дни да полежиш добре, но повече.. Ще видим, може да променя мнението си, но за мен и работата е важна, все пак не съм се трепала досега напразно. Все пак най-важно е всичко с бебо да е ОК.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #281 -: Август 25, 2010, 23:12:38 pm »
power при мен така се получи, че след ЕТ работих 3 дни, а после просто ми объркваха датите на болничните и м/у тях пусках отпуска. При мен шефовете нямат проблем, че прекъсвам болничните и позлвам отпуска.

sami123 аз лично съм работила само 3 дни от пункцията ми насам. И се чувствам много добре у нас, спокойно ми е, не се блъскам по транспорта, спя и почивам когато съм уморена, и определено бременността ми е доста по-спокойна.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #282 -: Август 25, 2010, 23:38:24 pm »
Сами, повечето момичета се притесняват и предпочитат да почиват и лежат повече по време на бременността. Аз ако имах възможност също нямаше да ходя на работа, но поне минах на 1/2 раб. ден. Но цялото това шофиране из София със сигурност не ми помогна да си намаля контракциите...

Не знам, ако си бях вкъщи през цялото време, сигурно щях да изтрещя от скука, но едва ли  :wink:

Тази вечер имам доста контракции, подготвителни. И бебка постоянно хълца, чак ми е жал...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #283 -: Август 26, 2010, 00:53:13 am »
Пфууу, егати деня... за малко да се пльосна в мотрисата на метрото  :lol: като ми прилоша извендъж, започна да ме облива пот, заболя ме корема, ужас, добре, че имах някакво списание да си вея - хората не гледаха много странно, а аз се опитвах да не повърна във вагона. И за всичко е виновна жегата, излязох от нас в 15:30, за да стигна до Университета  :x откакто съм взела книжка, не съм карала много, и да ви кажа честно, предпочитам градския транспорт, вместо стреса в колата. Обаче след днес сериозно се замислям дали да не си седна на Д-то и да си припомня как се кара кола  :lol: но нека захладнее още малко, че няма климатик и ще изпукам в нея.
Сами, лично аз, с това целодневно драйфане, сънливост и прочее, не се виждам как щях да ходя на каквато и да е работа...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #284 -: Август 26, 2010, 08:28:15 am »
Сами зависи от работата,аз още си ходя на работа ,но да не казвам ,че цяло лято драйфах в училището,ако работех в някой офис до 4-5часа нямаше как да стане...а и шефа ми е човечен и на няколко пъти просто ей,така ме освобождаваше от "добро сърце"
Ако се чувства добре човек си работи ,но всичко мисля е индивидуално...
Раиска,благодаря и аз ще си взема Олинт,че не мога да спя ,а и не съм свикнала да дишам през устата :lol:
Дианка ,ти наистина си се видяла в приключение в най-голямия пек ,ужасно :?Добре ,че наистина не си паднала :?

*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #285 -: Август 26, 2010, 08:39:40 am »
Здравеите вчера бях на преглед при д-р Димитрова в клиниката на д-р Владимиров и тя ме прегледа и каза че съм в 6сед, и ме вика на 1,09 за преглед и после каза че ше ме изпрати при някои от МД аз искам да ви попитам нормалнолие да ме приболва кръста зашото като се прибрах от София ме приболваше изписаха ми само фолиева киселина и витаминЕ,
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #286 -: Август 26, 2010, 08:50:11 am »
Относно болничните - говорих с няколко счетоводителя и всички ме съветват веднъж като излява в болничен да не го прекъсвам, защото после се отразява на сумата на обезщетението, което ще ни изплатят от НОИ.
Живей за мига!


Re: Тема на бременните №66
« Отговор #287 -: Август 26, 2010, 09:02:26 am »
Здравейте,
При мен дали съм на работа или вкъщи напрежението е на ниво. Сега по-малко ме гърчат на работа, но и работното време си е супер от 8:45 до 18:30ч. Но аз съм вече трета година домоуправител и касиер в блока. Само 14 апартамента, но ти стигат 1-2 проблемни. Вчера беше крайния срок за плащане на ток и такси по фирмите, но имаме наематели, които или се крият или винаги казват че немогат сега да си платят. Та снощи вече ми писна и се обадих на хазяите, които живеят в съседния блок. Хората им стана неудобно и дошли да им дадат пари от джоба си. Вместо да са смирени и засрамени, идват на вратата да ми дадат парите за 2 месеца назад и ми вдигат скандал. Как можело да ги излагам така пред хазяите им. Като нямали съм щяла да чакам и толкова. Казавам че като спрат тока в стълбището и асансьора, те да дадат 40 лв. за пускането. И се започна с едни викове, че съм трябвало да измисля гъвкавост, че и ако може да не се плаща нещо. А и на чистачката съм давала много, не че знаят колко. Толкова се ядосах, че чак треперех.
Извинявам се, че ви заминавам, но исках да споделя с някого  :oops:
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #288 -: Август 26, 2010, 09:04:58 am »
Руми, честито миличка така се зарадвах,чудесата се случват вярвам в това!
Не знам дали е нормално да те наболява кръста,мен от време на време ме боли но това е от дископатията при мен. Не ти ли изписаха някакъв прогестеронов препарат?

Момичета, взех решение да прескоча бхс и направо амиоцинтеза,силно се надявам всичко да мине добре.

Аз също не съм на ясно с болничните,от първият ден на стимулацията съм в болнични, като ми изтече болничният от пункцията от клиниката ме водят патологична бременност и на 34 дена ми го удължават,водят ме на стационар 4 дни,не знам дали ще имам проблеми.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #289 -: Август 26, 2010, 09:20:23 am »
Не нишо не ми изписаха освен фолиева киселина и витамиЕ
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #290 -: Август 26, 2010, 09:33:44 am »
Jbrul може ли да попиташ твоята приятелка за тази джаджа с ултразвука против комари, каква е що е и най-важното от къде е? Дали е същото нещо като това което описва Дианка - на Чико?
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #291 -: Август 26, 2010, 09:56:16 am »
desi10 колко толкова може да се отрази? Без прекъсване дните не стигат.
Защото аз с този си болничен вече съм изчерпала лимита, а имам още месец до 45 дневния болничен.

Дианка и аз бях така вчера. До поликлиниката, Токуда, Булбанк, прибрахме се към 15.30. Вдигнах кръвно, хем съм с кола с климатик. Но вчера беше ужасен ден. Изригване ли имаше, не знам.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #292 -: Август 26, 2010, 10:36:18 am »

Момичета, взех решение да прескоча бхс и направо амиоцинтеза,силно се надявам всичко да мине добре.

Велка, виждам, че сме в едни седмици.
 Защо се отказваш от ранният БХС и ще правиш направо амнио?
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #293 -: Август 26, 2010, 10:46:34 am »
Аз за себе си реших,че няма смисъл от бхс тъй като това е само статистика,каква е вероятността нещо да не е наред,а пък и съм на 41г.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #294 -: Август 26, 2010, 10:53:33 am »
Здравеите вчера бях на преглед при д-р Димитрова в клиниката на д-р Владимиров и тя ме прегледа и каза че съм в 6сед, и ме вика на 1,09 за преглед и после каза че ше ме изпрати при някои от МД аз искам да ви попитам нормалнолие да ме приболва кръста зашото като се прибрах от София ме приболваше изписаха ми само фолиева киселина и витаминЕ,

Възможно е и да са контракции (не казвам, че със сигурност са). Обади се на лекаря си евентуално да ти предпише но шпа или нещо подобно!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #295 -: Август 26, 2010, 11:14:23 am »
Здравейте момичета.
krem2003 Питах за тази противокомарна джаджа. Марката е DonBabay, не можа да ми каже дали е същата като на Chico, но предполагам че е на същия принцип. Купувала ги е от Гърция тези неща, понеже таткото е грък и основно си живеят там, по спомени ми каза цена около 20 евро, има в синьо и розово. Тази при мен е синя, на второто бебе от арсенала  :lol: Предполагам, че на която и фирма да купиш такова устройство - все една и съща работа ще върши. Сега си е в БГ жената, обеща ми като се разхожда из Сф по бебешките магазини да погледне дали се продават тук точно същите и да ми каже къде евентуално.
За ходенето на работа...лично аз предпочитах поне първите месеци да работя, но в моя случай беше абсолютно невъзможно поради естеството на работата ми и си останах в къщи, още след като видях двете чертички. Мисля си все пак, че ако няма проблеми с бременността и работата ви не включва физическо натоварване и много пътуване - не е проблем да си поработите поне до края на четвъртия месец, но това го казвам като лаик. Дали веднага да си останете в къщи, може да прецени най-добре лекарят ви, а много зависи и от това как самите вие се чувствате. Ако сте от кандидат-мамите, които "заспиват прави" и постоянно повръщат - няма смисъл да се самоизтезавате с ходене на работа, а и дефакто не сте ефективни в службата си, само "записвате присъствие", колегите се дразнят, а вие се чувствате още по-зле. Та по този въпрос са супер индивидуални нещата си мисля.
Velka , не ми влиза в работата наистина, но и аз да попитам защо се отказваш от БХС и направо скачаш на амнио? Вярно, че е минимален рискът при амниото, ама все пак го има, а ако БХС ти излезе наред... Направи си го този БХС, а ако в него излязат рискови показатели, пак ще си направиш амниото. Ако пък е ОК - няма да има нужда да се подлагаш на това.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #296 -: Август 26, 2010, 11:19:57 am »
sami123 и аз имах желание да поработя, но още на първата седмица като се върнах на работа започнаха болки и контракции,въпреки че работата ми изобщо не е тежка. Вече 10 седмици лежа в къщи и ще лежа до края. Ако не бях се върнала на работа можеше да не си навлека тези неприятности. Сега на разходка дори почти не излизам.

nikolina-pikolina може инцидентно да си го вдигнала това кръвно. Сега като го следиш как е? Ако продължава да е високо трябва да пиеш лекарства, но ако се е нормализирало не виждам причина. Моето също го следя периодично в къщи и до сега не съм засичала високи стойности, но пулса ми е доста учестен, предполагам заради гинипрала.

dianka малко ти остава. Пази се още малко, а после с бебчето по цял ден може да си по разходки :)
« Последна редакция: Август 26, 2010, 11:24:17 am от Lucky »
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #297 -: Август 26, 2010, 11:31:36 am »
Лъки следя го уж, ама нещо не се оправям с ръчния апарат. Около 130-85/90 е, което е ок. Но все пак аз започнах да пия хапчета от вчера, профилактично,

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #298 -: Август 26, 2010, 11:34:22 am »
Относно болничните - говорих с няколко счетоводителя и всички ме съветват веднъж като излява в болничен да не го прекъсвам, защото после се отразява на сумата на обезщетението, което ще ни изплатят от НОИ.

Точно така! Болничният е хубаво да е 6 месечен без прекъсване. Желателно е като изтече 6тия месец да се издаде този който е 45 дена преди термин.
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #299 -: Август 26, 2010, 11:40:13 am »
След дълъг разговор с лекаря,какво ми предстой и риска от амиоцинтезата,взех това решение, варианта беше че ако съм съгласна на амиоцинтеза заради напредналата ми възраст,то БХС е безмислен, имам още един вариант да направя сега БХС и на по късен етап още един , но това нищо не доказва, така че искам да съм наясно с нещата, а не да треперя до края и да се питам дали всичко ще е наред. Имам пълно доверие на лекаря си и знам че ще ме подкрепи каквото и да реша.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495