0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #260 -: Август 25, 2010, 13:31:42 pm »
Ох, стига сте говорили за време, че имам усещането че ме е стиснало за гушата. До никъде не сме стигнали с покупките и подредбите, а аз след има няма 10 дни влизам в 9ти месец  :? Най-лошото е, че сякаш само аз се притеснявам. В момента нямаме пари, така че и да се притеснявам и да не...все тая. Как да е.

Екатерина снощи четох и аз от КСО . Видях ги тези членове, но пък счетоводителя има 4 деца...едното се роди съвсем скоро, та вярвам знае човека. Пресен пресен  :)
45 дневния ми започва сега, даже май от днес точно...
Той каза, че да, принципно месеца в който започва да тече болничния не се брои, но ако датата е към края на месеца - го взимат и него. Специално го питах кога да спра да давам големите вноски и говорихме, че + Август.

Но и да не е така...здраве да е .

Тони  :D големи вълнения в петък!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #261 -: Август 25, 2010, 13:57:05 pm »
Момичета здравейте :).
 Какво използвате против комари?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #262 -: Август 25, 2010, 14:05:42 pm »
Аз "Аутан" и ел.устройство "Райд" от тези с пясъка, но мен пък не ми налитат и без това, хапят само мъжа ми  :lol: и по-скоро за него купувам.
Подариха ми обаче тези дни едно устройство - нещо като ултразвук, или на този принцип е, което е специално за бебета. Вързва се на количката, или на леглото му и звукът, който издава /трудно доловим от нашите уши/ гони комарите. Не ми се вярваше особено де, но си го нося вързано на чантата и като сме навън, примерно на заведение - гледам по съседните маси хората се пляскат и мрънкат, че ги хапят комари, а при нас - нищо. Даже мухнатият ми мъж, ненамазан с нищо не го закачат когато това устройство е включено, та май наистина има файда :) Жената, която ми го подари, твърди, че и двете си деца е опазила с тая джаджа, тя е голям противник на всякакви химии и пр.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #263 -: Август 25, 2010, 14:56:08 pm »
Привет и от мен момичета! Имам една питанка аз също си вдигнах осигуровките като разбрах че съм бременна, но ми се наложи да ползвам 30дни болничен. Как ми се изчислява в този вариант болничния за Б и М?
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #264 -: Август 25, 2010, 15:02:32 pm »
Минавам да ви поздравя:) Радвам се, че Натали е тук :D
Леки финални метри на Раиска, Раши и всички, които са на финала :)
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #265 -: Август 25, 2010, 15:04:38 pm »
ileini, болничния ти не би повлиял на обезщетението ти за Б и М ако за предходните 6 месеца си била осигурявана на един и същ доход.
Ако има промяна (увеличение) на бр.тр.възнар., обезщетението ти за Б и М ще е с по-малка сума. За 30 дневния период, в който си ползвала болничен, за бр.тр.възнар. се взема това, на база на което ти се плаща болничния (т.е. средно аритметично от 6те преднодни месеца).
Използвай този калулатор - http://docstore.odit.info/?s=6&rid=3273
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #266 -: Август 25, 2010, 15:38:04 pm »
Минавам да ви поздравя:) Радвам се, че Натали е тук :D
Леки финални метри на Раиска, Раши и всички, които са на финала :)
Благодаря, Вени  :oops:
Маймунке и аз ползвах онова на Райд с пясъка, за детето - на Чико с батериите и ултразвука, а за мазане се мажехме и тримата с таткото барабар с Аутан за деца. доволна съм и от трите. Малко спам - видях в Хит-а продаваха балдахин за легло - такъв ползвахме на морето, адски съм доволна. Стуваше 20-28лв, в зависимост дали е за единично или за спалня. Обаче българинът си е българин и естествено от комплекта липсваше кръглата горна част за която се закрепва мрежата. Иначе веднага го купувах.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #267 -: Август 25, 2010, 15:41:20 pm »
Благодаря ви много :).
 Понеже през нощта ще пътувам за вилата на мама,а там вечер просто могат да те изнесат комарите и исках да видя дали може да направя нещо по въпроса.Ще взема за мазане Аутана за деца дето казвате ;).Дианка еми даааа,така е тука аахахахахаха :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #268 -: Август 25, 2010, 17:07:41 pm »
Минавам да ви поздравя:) Радвам се, че Натали е тук :D

 :bighug:

Аз да се оплача и днес не можах да се запиша на ЖК. Вчера лекарката я нямаше, а днес пък се оказа,че не може да ме запише защото съм в болнични. Нямало как да заведе листа. И сега трябва да изчакам да свърши болничният и да отида на 8.09. защото пък иначе ще ми изтече направлението. Абе направо всичко в тая държавица е супер.
Едва съм се прибрала в тази горещина, стана ми лошо и като капак климатика в колата не ми работи, направо не знаех на кой свят съм. И най ме е яд, че никаква работа не свърших.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #269 -: Август 25, 2010, 17:21:53 pm »
мдам, не може да те запише ако имаш друг болничен. и да не забравиш после, че този ти болничен ще се смята към този, на който имаш право като бременна, до излизане в майчинство. Тоест е част от 180-те дни. Че на мен замалко да не ми стигне болничния, добре, че бяха празници, иначе трябваше да се връщам на работа за два дни, преди 45 дневния болничен преди термина.
 Ако можеш винаги носи студена вода със себе си, че на мен зимата ми беше зле, а за лятото...И ментови бонбони :) Помагат като ти падне кръвното :)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #270 -: Август 25, 2010, 17:22:01 pm »
Натали,не се ядосвай ,за жалост е така в Бг пълно с абсурди.
И аз днес бях на разходка и така ме напече жегата ,че главата ще ми се пръсне,повръщах и всички екстри.
Момичета от 1 месец вече съм  със запушен нос,направо незнам какво да правя,слагах физиологичен р-р ,но не помага,дайте съвет!!!
Днес си записах час за ФМ в Благоевград,за 30.09 дано всичко е наред
« Последна редакция: Август 25, 2010, 17:23:41 pm от moniks_s »

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #271 -: Август 25, 2010, 17:34:46 pm »
мдам, не може да те запише ако имаш друг болничен. и да не забравиш после, че този ти болничен ще се смята към този, на който имаш право като бременна, до излизане в майчинство. Тоест е част от 180-те дни. Че на мен замалко да не ми стигне болничния, добре, че бяха празници, иначе трябваше да се връщам на работа за два дни, преди 45 дневния болничен преди термина.
 Ако можеш винаги носи студена вода със себе си, че на мен зимата ми беше зле, а за лятото...И ментови бонбони :) Помагат като ти падне кръвното :)


Ами то както е тръгнало май до края ще съм болнични. Така че няма да ми стигнат тези 180дни. А аз преди да го взема този от МД ползвах от джи-пито две седмици но беше за грипчета(примерно), че нали тя не може да ми издава за бременност, та те броят ли се в тези 180дни? Въпреки че аз между тях и болничният от МД бях пуснала платена отпуска няколко дни.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #272 -: Август 25, 2010, 18:09:12 pm »
прекъсни си следващия болничен с една седмица отпуск и после пак излез в болнични
ако разбира се, работодателя съдейства за това
не, че трябва да отказва, но в БЪлгария всичко се случва
пазете се от слънцето, в момента ви е най-големия враг
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #273 -: Август 25, 2010, 19:06:04 pm »
Днес писах един пост и не знм къде е зачезнал. Аз бях на ЖК и с целия си акъл ги помолих да ми мерят кръвното, което се оказа 150/90, предписаха ми лекарство. Доки много се спече. Та сега меря през няколко часа като бабите, ама то в тази жега и в това наводнение хич не съм и спала.


Натали аз вчера говорих с НОИ и казаха, че ако има каквото и да е прекъсване м/у болничните, 180 дни започват да се броят наново. Аз си пускам по 1-2 дни отпуска м/у тя х и нямяа проблем.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #274 -: Август 25, 2010, 20:57:23 pm »
На мен предния път не ми стигнаха 180-те дни и накрая преди 45-те дни за Б и М излезнах отпуска.Аз исках преди това да излезна, но от работа ми казаха така- ако не ми стигнат на края се взимала отпуската.Сега пак няма да ми стигнат и пак ще е по същия начин.Ааааа има и нещо друго- казаха ми в болницата, че за послезните 3 год. може да имаш общо 360дни болнични.Така че май и от там ще съм леко прецакана, защото за 2008г имам 13дни болнични заради лапароскопия.
Не знам колко е вярно това, но някой ако може да ми каже със сигурност ще е супер.
07.10.2009
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #275 -: Август 25, 2010, 21:07:31 pm »
Пауърче,вярно е ,миналата година от ЛКК-то ми искаха служебна бележка за болничните 2 години назад.

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #276 -: Август 25, 2010, 21:11:24 pm »
Оффф значи и за тези 13 дни ще трябва да ползвам отпуска- добре , че не съм почивала тази година :)
07.10.2009
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #277 -: Август 25, 2010, 21:12:52 pm »
power ще ти стигант, ако имаш прекъсване м/у болничните. Аз м/у тях пускам по 1-2 дни отпуска платена и така ще съм ок за всичките дни преди тези 45. Аз вчера се обадих в НОИ и проверих.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #278 -: Август 25, 2010, 21:17:10 pm »
Мони, аз съм със запушен нос почти от началото...в началото ползвах Муконазал, но водят до увеличаване на дозата, поне при мен. По едно време си слагах през 2 часа и се усетих, че въобще не е добре. Пробвах всякакви разтвори и хомеопатични капки - нищо! Смених ги с Олинт, които ползвам само вечер.
От няколко месеца съм на Олинт ... Много хора ще кажат, че вреди на лигавицата и т.н., знам го това, но просто не мога да спя иначе.

Аз вече тотално се обърках с тези Б и М.  :?
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #279 -: Август 25, 2010, 22:14:21 pm »
Ники, и аз мислех да прекъсна болничния и да взема отпуска, но от работа не дават. Чак когато ми свършат дните тогава.Не знам защо така са решили, но не е само при мен това, а при всички, които са бременни(при нас де).  :?
07.10.2009