0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #20 -: Август 20, 2010, 09:40:35 am »
Добро утро и от нас,

аз също мислих да си купувам доплер, но се отказах. Мисля че няма смисъл да се психясвам всеки път и само да тормозя децата  :D. Моя мъж гледа няколко модела докато беше в САЩ, но всичките бяха над 250-300$ и решихме, че на този етап, тойще си ги слуша с ухо.

Аз тази нощ спах много лошо, жега беше, шумно, а и футболистите не се спряха, милите.

За ЖК, аз засега съм била на една, водя се в Токуда, но аз редовно ходя там и си ме гледат на ефограф. Сега отново съм следващата сряда...

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #21 -: Август 20, 2010, 10:16:20 am »
Мале мале, като прочетох инфото на НЗОК...ако не беше тъжно, можеше и да е смешно какво "покриват".  :( Обаче си е тъжно. Сега се разрових в едни мои изследвания да видя колко струват някои неща, които правих в "Хронолаб" в Пловдив.
 Определяне на кръвна група и Rh–фактор - 10.00 лв.
 Изследване за сифилис - 10.00 лв.
 Изследване за хепатит В (HbS Ag) - 13.00 лв.
 Изследване за HIV (ако съм съгласна) - 12.00 лв.
 Хемоглобин, еритроцити, левкоцити, хематокрит, МСV, MCH - 5.00 лв.
 СУЕ - това ми се губи...
 Урина - 5.00 лв.
Държавата ни "черпи" с едни 55-60 лв. Аплодисменти! Това по цени в частна лаборатория де, в държавната сигурно са по-ниски, пък и Касата ще да си е договорила още по-ниски от тези, които ние бихме платили, ако отидем на своя глава да ги правим тези изследвания. После, защо хората се скатавали от плащане на здравни осигуровки - ей за това. Друг "весел" момент е, как една бременна изкървява по нощите примерно /като мен преди 2 вечери/ и звъни на личния лекар, който ако й вдигне и изобщо благоволи да я види, не притежава нужните компетенции да прецени доколко е сериозно състоянието й. /И за това не са виновни личните всъщност, понеже не са д-р Хаус, че да разбират от всякакви болести и състояния от бебе до баба и да преценят всякакви ситуации, без възможност да назначат изследвания и да се консултират с колеги-специалисти на момента./ И ако все пак се смили и реши да се раздели с едно от безценните направления, след колко време всъщност въпросната жена се добира до специалист? Но това са незначителни неща, най-важно е да не "хабим" пари по фонда за разни кандидат-мами над 43г. нали, да са се сетили по-рано пък.  :?
« Последна редакция: Август 20, 2010, 10:26:14 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #22 -: Август 20, 2010, 10:38:39 am »
Raissa777 :good_post:
Sharky43  :good_post:
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #23 -: Август 20, 2010, 10:44:08 am »
честита нова тема момичета !
маймун  :bighug:

Raissa777 ,Sharky43  :balk_602:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #24 -: Август 20, 2010, 10:47:55 am »
В старата тема бях качила снимки на детската стая...как я окрасих.
Снимките ми бяха с линкове, а не отворени.
И нямаше никакви снимки на бременни жени.

Интересува ме кой и на какво основание ми е махнал поста ?
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #25 -: Август 20, 2010, 10:50:25 am »
Здравейте :)
Токущо се връщам от първата си ЖК. Док каза, че се развива добре, имаме си ръчички, крачета, поиграваме си ;).
Момичета, исках да ви попитам относно пресмятането на седмиците. Според док днес сме в 12 г.с. и 5 дни, а според лентичката 11 г.с. и 6 дни.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #26 -: Август 20, 2010, 10:51:53 am »
Аз момичета нищо не съм плащала за тези изследвания,в болницата в коята съм/тя е частна но работи със ЗК/,участват в програма "Майчино здраве "заедно с ХЕИ и тези изследвания са ни безплатни! Но пък УЗ в кабинета е под всякаква критика и съм решила да ходя в Благоевград на 4d ,за да видим бебо както си трябва.Някой може ли да ме ориентира в кой месец се прави,щото док.каза ,че в "13-14г.с било рано ,но щяла да ме вземе".То докато запиша час живот и здраве ще стане 15г.с
Тони,аз видях ,че моята ги смята на един кръгъл календар,и при мен има малко разминаване ама 1-2дни не е фатално
« Последна редакция: Август 20, 2010, 10:53:38 am от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #27 -: Август 20, 2010, 10:53:47 am »
Raissa777 вероятно на основание, че снимките на бебешка стая навеждат на представата как в нея има и бебе...  :lol:
Вие момичета бебето веднага ли ще го настанявате в отделна стая? Аз мислех, че е по-добре поне първите месеци да е в нашата спалня и някъде към годинката да го местя.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #28 -: Август 20, 2010, 10:56:40 am »
Ами при нас и да искаме няма отделна стая Jbrul, защото сме в гарсониера /при свеки/и иска ,не иска ще нанка при нас,въпреки ,че мисля че е добре да си има стая ,но пък в първите месеци по-добре мисля при нас да е,иначе аз така или иначе ще съм при него... :D

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #29 -: Август 20, 2010, 11:00:15 am »
Знаете ли от коя седмица бебето започва да чува? Искам да започна да му пускам да слуша Моцарт.
Мен мъжът ми вече ме е обявил за параноичка :oops:. Дори ми казва патока Дъфи, защото като ме обземела параноята съм започвала да ходя като Дъфи :?. Дори не знаех кой е този паток, но вчера го видях на един детски сок да ме гледа нахално :D.


















При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #30 -: Август 20, 2010, 11:02:06 am »
Райса какво да ти кажа ,няма значение къде пишеш,за какво пишеш и изобщо нищо няма значение щом си бременна си черна овца аххахаххаахах.
 Явно и това не е позволено,коремчета не може (айде не може да е както аз ,ама линкове уж можеше),детски стай не може,ами май ще трябва и да мислим какво си споделяме за бременността.Съжалявам не се сдържах,то бива бива ама........ тцтцтцтттц  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #31 -: Август 20, 2010, 11:03:23 am »
Тони, ами тя лентичката /примерно моята/ смята седмиците според предполагаемия термин, пък него го изчисли според това колко ми е дълъг цикъла и на кой ден е била овулацията... Пък апарата на Док смята от първия ден на последната менструация кога е термина. И аз вече се обърках с тези сметки, признавам  :lol: От всички видове сметки, термина ми излиза някъде между 27.02-04.03, ама няколко дни са си приемлива статистическа грешка.
Единствения доплер, който намирам в БГ за момента /понеже не ми се чакат доставки от майната си пак/ излиза доста соленичко - близо 500лв. Сега ще звъня на доставчика да разпитвам какво аджеба толкова прави това чудо и да мисля дали да го поръчвам. Ама , ако ще хваща тонове от 16-а седмица нагоре, не ми върши работа  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #32 -: Август 20, 2010, 11:12:52 am »
Според книжките бебетата чуват около 26-27 г.с. Можете да им говорите или да им слагате слушалки на корема, за да чуват по-добре. Само имайте предвид, че всяко пипане на корема, слагане на каквот и да е води до контракции.

Аз до сега съм ползвала само един път безплатни изследвания и то от личната, иначе си плащам всичко. Не ми се скъпят 30лв, ако е за доброто на бебетата.

Раиска дай на лични да видя снимките. Мерси.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #33 -: Август 20, 2010, 11:14:50 am »
Имам питане към Раиса и Мънки. Защо продължавате да сипете такива злостни коментари?
Нали всичко приключи, темата се заключи и се започна нова тема , уж  с мир ?! Коментарът под аватара на Мънки аз го приемам за чиста проба заяждане, защо , Мънки? Беше изяснено всичко, едва ли ще се стигне до единно мнение по въпроса за коремчета и снимки на детски стаи.Има момичета, които се разстройват,има и такива , на които това не им пречи.Но нека бъдем по-толерантни наистина и да престанем с това.Поне на мен не ми е приятно да чета такива каментари, че щом си бременна си черна овца и пр. Никой ,нищо подобно не е казвал...


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #34 -: Август 20, 2010, 11:16:04 am »
Значи е рано за музикално възпитание.
Раиса, може и на мен снимки на детската стая на лични :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #35 -: Август 20, 2010, 11:22:18 am »
Е...аз говоря за моя доплер от около 60 лв. Този за 500 лв.  :lol: сигурно и масажи прави.  :lol:

Жалко за снимките, бях намерила едни страхотни лепенки за стените и си мислих, че и на други жени ще им харесат...

За стаите...ние имаме една "зелената" стая, която беше нещо средно между сушилно-гладачно отделение. Мъжа ми и вика детската, но аз до ден днешен не смея...В крайна сметка това ще е детска стая, но аз искам живот и здраве бебето да спи при нас в спалнята...поне първите месци.

Смарайди аз ползвам това :
http://www.azibebe.com/index.php/novini/novini/kalkulator-za-bremennosta-po-sedmici/menu-id-157.html
Някъде пишеше кога започват да чуват и ако не се лъжа беше около 16 г.с.  :)

Луноходке аз имах питане, а не злостен коментар.
Бяхме говорили за неща с други момичета от темата и се бяхме разбрали, когато мога да кача. Не съм ги метнала ей така от нищото.
Хвърлих доста труд да прехвърля 100 пъти тези снимки и ми стана много неприятно че някой с лека ръка ги е изтрил. Бях написала какво съдържат и бяха с линк! Тоест, ако някой не иска да ги гледа - просто да не ги отваря.
« Последна редакция: Август 20, 2010, 11:28:51 am от Raissa777 »
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #36 -: Август 20, 2010, 11:32:39 am »
Аз също ползвах тези изследвания по ЗК безплатно - назначиха ми ги от ЖК.

Откакто спя с възглавницата съм много по-добре - нямам и инциднти да се събуждам по гръб. Събуждам се само да пикам и доста ми се облекчи болката в гърба, както и в таза от разпъването. Преди това се чувствах като гимнастичка след олимпияда. :)

Моите мъничета и те са доста активни, риткат периодично, но повече се гласят и местят, явно вече им е тясно. Снощи на едното главичката му изкочи докато се нагласяше точно под стомаха ми (обясних си причината за киселините), а на другото малко по-надолу в ляво :)

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #37 -: Август 20, 2010, 11:36:31 am »
Тони, ами тя лентичката /примерно моята/ смята седмиците според предполагаемия термин, пък него го изчисли според това колко ми е дълъг цикъла и на кой ден е била овулацията... Пък апарата на Док смята от първия ден на последната менструация кога е термина. И аз вече се обърках с тези сметки, признавам  :lol: От всички видове сметки, термина ми излиза някъде между 27.02-04.03, ама няколко дни са си приемлива статистическа грешка.

При мен се получава разлика от 1 седмица и затова се чудя. Иначе док ми каза около 04.03-06.03, един вид сме заедно с теб :) може и да сменя лентичката да видим какво ще понаже новата
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #38 -: Август 20, 2010, 11:45:22 am »
Раиса и аз ще помоля за снимки на личната!

Коментарите са по-скоро ехо. Който държи на уважението и толерантността би трябвало и да показва такива. Видях едно извинение, но съответния му отговор все още не е дошъл.

И на мен ми определиха две дати: от Клиниката 04-02-11, а наблюдаващия 07-02-11
« Последна редакция: Август 20, 2010, 11:47:01 am от krem2003 »
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #39 -: Август 20, 2010, 11:52:00 am »
Раиска и аз го ползвах този калкулатор и според него съм 14г.с, линията 13 :ask:
а пък термина е 22.02-25.02.2011г :D
ПП Значи навсякъде има +- 2-3 дни разлика :D
« Последна редакция: Август 20, 2010, 11:58:30 am от moniks_s »