0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #180 -: Август 23, 2010, 22:13:45 pm »
за нош-пато аз мислех, че ако постоянно се пие може да се привикне, както към други лекарства и да не е толкова ефективно когато наистина има нужда. Ще питам докторката ми, но дотогава има цяла седмица... а този преглед ми е много важен. Почти съжалявам, че се записах тук толкова рано, но тогава още незнаех за възможността да няма нищо.. умирам от страх и се чудя дали да не ида на преглед по-рано в края на тази седмица, което ще е 7гс. Достатъчно ли е да се види ембрион?
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #181 -: Август 23, 2010, 22:20:44 pm »
Сами достатъчно е. Аз бях в 5 ГС, когато на УЗ установихме бременността, че е вътрематочна и пр. В 7-а ГС, вече видяхме и сърдечната дейност за първи път. Отпусни малко душичката, всичко ще е наред :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #182 -: Август 23, 2010, 22:40:39 pm »
Сами, и аз като Jbrul отидох за пръв път в 5 г.с. (да съм точна 5 седмица и 1 ден), а в седма ме регистрираха. Смело отивай, че да спиш спокойно :)

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #183 -: Август 24, 2010, 08:17:00 am »
и аз отидох рано в 6г.с /то и как иначе :lol:/и после в 8г.с видяхме сърдечна дейност и даже и картон ми направиха в ж.к
не се притеснявай Сами ,всичко ще е наред с бебо :crossfingers:
Раиска,мила гледайки лентичката ти колко си напреднала  :D :D :D супер :bighug:
нещо и аз от няколко дни се черпавам стабилно с но-шпа,дали е от разтягане на матката тази тежест,то не е точно болка:?поне аз така си мисля,де

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #184 -: Август 24, 2010, 09:42:02 am »
Момичета и аз имам някаква тежест ниско долу. на какво може да се дължи? то не е болка , ами един дискомфорт - нещо средно м/у ПМС и чувството че ти се ходи до 00 (по голяма...)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #185 -: Август 24, 2010, 09:58:46 am »
rossy, може да са контракции - пий нещо и почивай!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #186 -: Август 24, 2010, 10:02:20 am »
cambozzola колко беше там таксата? Защото на другото място мисля, че беше 3000лв, ама не съм много сигурна.
3100 лв., което включва събирането и съхранението за 3 г., после плащаш година за година по 150 евро.

Не съм сигурна, но мисля, че имаше варианти за разсрочено плащане.
« Последна редакция: Август 24, 2010, 10:05:15 am от cambozzola »
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #187 -: Август 24, 2010, 10:04:50 am »
Привет момичета!
За по-големите стъпала и аз знам, че е възможно. Имам приятелка на която и порасна крака след втората бременност. Още тази вечер ще премеря всичките си обувки. Да видя за сега накъде съм.
Момичета, може ли да ми опишете усещането когато бебето рита?!!! Моля!
Вчера като че ли нещо ме срита ниско долу и малко в дясно. И то два пъти. Много се чудя, бебето ли беше или не? Определено не бяха черва или нещо подобно.

А от Малинов дали ще отидат в друг град?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #188 -: Август 24, 2010, 10:19:28 am »
За стволовите бях чувала, че плащаш еднократно някаква сума и после 20 години не те занимават с нищо...Явно различните фирми действат различно.

Снощи бях изпила много вода, лежах на дивана и както се изправях - "избълбуках". Усещали ли сте подобно нещо, като имаш много вода в стомаха и рязко се изправиш как се намества. Замислих се, че първоначалните ми усещания с бебка бяха точно такива - все едно ми бълбука нещо ниско долу в корема.
Следващите ми усещания не бяха много приятни - все едно нещо ме драска отвътре. Не мога да кажа болезнено, но неприятно усещане.  :) това беше за кратко.
Сега знам кога спи, кога будува, кога просто се намества или нещо си играе  :)
Имаме и обща игра, в която аз я бода леко с показалец а тя ми отвръща. :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #189 -: Август 24, 2010, 10:33:45 am »
Привет момичета!
За по-големите стъпала и аз знам, че е възможно. Имам приятелка на която и порасна крака след втората бременност.

на много жени им "порастват" краката след бременност и раждане. всъщност, спада сводът на стъпалото. аз също преминах на един номер по-големи обувки след раждането и продавачката в магазина ми каза, че се случва често.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #190 -: Август 24, 2010, 10:37:30 am »
Здравейте,
това за порастването на краката и аз съм го чувала от моя приятелка. Тя премина от 38 на 39 номер.
Раиса, тъй като аз винаги пия много вода, а в жегите още повече, често съм чувала "бълбукането" в корема ми  :oops:.
Аз да ви оплача, пак ми излезе херпес. Снощи като го усетих и веднага го метнах да го мажа, но днес пак малко съм надута :(.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #191 -: Август 24, 2010, 10:54:01 am »
Здравейте, момичета, нещо съм стояла на течение явно и от няколко дни много ме боли рамото и областта около сърцето, като дишам. Надявах се да мине от само себе си, но болката днес е направо ужасна.Чак утре ще мога да отида на лекар. Някоя от вас дали се е мазала с нещо в подобна ситуация?


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #192 -: Август 24, 2010, 11:05:11 am »
Аз снощи почти не можах да спя. Бебетата много ритаха, мърдаха и се местеха. Коремът ми беше пак като Рила и Пирин, втвърдявяше се много и ме придърпваше силно ниско долу и направо се уплаших, че тръгва раждане. Мислех да се обаждам на лекаря си и да тръгвам към болницата, но първо си изпих гинипрала и магнерича, изчаках 1-2 часа, но всичко продължаваше. Тогава разбрах, че нещо не е в ред с бебетата и започнах да се чудя какво. Погледнах термометъра в стята, показваше 27-28 градуса, не ми беше топло, но се сетих, че на тях им е топло при такава температура. Включих климатика на 24, почти веднага се успокоиха, заеха позата си за сън и до половин час бяха заспали. Не можех да повярвам, че се кротнаха просто. Мен съответно ме започнаха силни киселини и не можах да мигна още няколко часа.
Сега още спят здраво, доста се измориха и много ме изплашиха.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #193 -: Август 24, 2010, 11:12:28 am »
Здравейте, момичета, нещо съм стояла на течение явно и от няколко дни много ме боли рамото и областта около сърцето, като дишам. Надявах се да мине от само себе си, но болката днес е направо ужасна.Чак утре ще мога да отида на лекар. Някоя от вас дали се е мазала с нещо в подобна ситуация?
Аз си позволих да се мажа с Фелоран,адски болки имах в рамото от настинка,щото спях в жегите открита и бях подвижна като робот

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #194 -: Август 24, 2010, 11:16:55 am »
Здравейте, момичета, нещо съм стояла на течение явно и от няколко дни много ме боли рамото и областта около сърцето, като дишам. Надявах се да мине от само себе си, но болката днес е направо ужасна.Чак утре ще мога да отида на лекар. Някоя от вас дали се е мазала с нещо в подобна ситуация?

С Allga San се мажа в такива случаи. Мисля, че няма противопоказания при бременност, но все пак провери в нета, според листовката му как е.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #195 -: Август 24, 2010, 11:24:05 am »
Благодаря ,момичета , ще проверя, дано да ми мине скоро ! Хубав ден на всички! :D


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #196 -: Август 24, 2010, 11:28:06 am »
Момичета и аз имам някаква тежест ниско долу. на какво може да се дължи? то не е болка , ами един дискомфорт - нещо средно м/у ПМС и чувството че ти се ходи до 00 (по голяма...)
Роси, вземи си Нош-па или Папаверин за всеки случай и почивай, не е добре когато болката наподобява ПМС.
Лъки, браво за досетливостта, май вече трябва сериозно да се съобразяваме с малките човечета, нищо че майчинството ни е още абстрактно :)

Аз съм с много висок свод (едва намирам удобни обувки) и като нищо ще падне. Наумила съм през септември да си купя едни ортопедични вседеходки и без това ще ми трябват за трамбоването по градинките следващите 1-2 години.

Моето бебче бълбука от 16г.с., в началото слабо и единично, напоследък все по-мощно. Като се прибера вечер и се изтегна на дивана, започва с балончетата. Сякаш имам водолаз в корема си :lol: Драскане и ритане не съм усещала. През деня като се движа, явно го люлея и си кротува или спи, но полегна ли вечер, започва купонът. :)
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #197 -: Август 24, 2010, 11:50:00 am »
Роси и аз от верме на време имам такива симптоми, но т е по-скоро разтягане на матката. За ПМС които се появяват при контракции, те са много по-болезнени и са като силни спазми. Така че по-скоро матката расте, но все пак си пий нош-па профилактично.

Лъки и ние сме така. Като започнат да се наместват и корема става твърд (не целия) и така боли, риткат от гърдите до ниско долу, все едно всеки момент ще се подаде я крак, я ръка. Аз дишам дълбоко и отпускам и да ти кажа много бързо отшумява всичко. И сия пия по 2 магнерича, ако се засили.
При мен тази нощ бяха по-спокойни, за разлика от предната.....

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #198 -: Август 24, 2010, 13:58:37 pm »
Ето ме и мен. Трябваше да се запиша на ЖК днес, но се оказа, че лекарката я няма и остана за утре.
Момичета искам да ви попитам знаете ли в МЦ Фемина колко струва скрининга? И той включва ли първата фетална морфология или тя е част от него? Защото доки ми обясни, че първо щели там да ме гледат после да ме изпратят в МД да ми вземат кръв. Което аз го разбирам като ФМ във Фемина и после БХС в МД. така ли е или аз нещо не съм разбрала? И на двете места ли се плаща и колко?
И някой случайно знае ли колко струва консултацията при Кременски, защото аз днес се качих да питам и ми казаха, че ако професора прецени се плаща при него на място. Ама по какво преценява и колко не разбрах?!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #199 -: Август 24, 2010, 14:18:29 pm »
Натали аз правих ФМ във Фемина и беше 105 лв за близнаци, т.е. 70 е за едно бебе. За да се направи БХС знам, че искат ехография от същия ден. За Кременски не мога да помогна.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...