0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тема на бременните №66
« -: Август 19, 2010, 19:01:34 pm »
Нека новата тема я започнем с усмивки и позитивно настоение ,и за начало слагам моята голяяяма усмивка .
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #1 -: Август 19, 2010, 19:05:19 pm »
Така да е !Честита нова тема!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #2 -: Август 19, 2010, 19:28:34 pm »
Ами честита да е новата тема  :D Днес разглеждах фетални доплери, но има много модели и не ми е ясно кои от параметрите са най-важни. Някоя от вас има ли такъв уред и да препоръча марка, модел? За сега този харесах: SonoTrax Basic, но мнения приемам всякакви, особено ако някой има лични впечатления. Предварително благодаря!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #3 -: Август 19, 2010, 19:35:27 pm »
Здравейте и тук.

Ама защо правим 2 нови теми за един ден? Не мисля, че имаше нужда.

Успех


*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #4 -: Август 19, 2010, 19:35:42 pm »
Айде и аз тука  :D
да ни е честита новата тема! :D
Благодаря ви за посрещането :D
Маймун, чаровна усмивчица си имаш :wink:
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #5 -: Август 19, 2010, 19:44:38 pm »
Честита темичка :) Нека се напълни с хубави емоции
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #6 -: Август 19, 2010, 19:46:26 pm »
 :D Хоп троп !

На ЖК-то и мен ме гледа на ехограф всеки път, не съм плащала нищо. И както при Дианка - техниката е... :)

Аз купих този доплер :
http://cgi.ebay.com/ANGEL-SOUNDS-ULTRA-SOUND-FETAL-DOPPLER-BABY-MONITOR-BB-/110571485109?pt=LH_DefaultDomain_0
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #7 -: Август 19, 2010, 19:52:02 pm »
Мерси Раиса! Това което аз гледах има и дисплей и явно изписва колко удара са в мин. /предполагам де/...чудя се дали ми е необходимо и това, или и звук стига. Нали мога да си го размъквам с мен навсякъде и като ме тресне параноята да слухтя и да се успокоявам?  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #8 -: Август 19, 2010, 20:28:18 pm »
Здравейте пак и в тази тема, нека се напълни с много бременни момичета!
Мен на ЖК ме гледат всеки път на ехограф, въпреки, че се полагат 3 прегледа, но ехографа просто е трагичен. Последния път лекарката ми сложи нещо допълнително на корема като фуния уж да чуем пулс, но така и не се чу, само на монитора се отчете. Каза ми, че било рано и другия път като съм в 6ти месец тогава ще чуя  :D Представете си за какъф ехограф става въпрос  :D
Момичета, вие ме навихте за тези доплери, ще взема и аз да си купя, че каквато съм паника поне ще се успокоявам като чуя бебето  :)
Лека вечер на всички!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #9 -: Август 19, 2010, 20:56:37 pm »
Monkey, едно ще ти кажа: страхотна си  :wink:
Момичета, много ви благодаря за добрите думи и посрещане, в тази тема всички сте много мили и е нормално да се радвате (аз съм нова тук и ми се иска и да започна и аз така да гледам на нещата като например Мънки и Раиса). Сигурна съм, че успехите на тези които са били на нашия нерадостен път носят само едно - надежда, а от това по-хубаво няма!!
Аз точно след надеждата, която ми вдъхнахте вчера забравих за моите тревоги, но по-късно получих няколко силни болки в корема, като менструални и сутринта реших да отида при доктора, както и той ме предупреди. Каза, че всичко е ок, но явно това са контракции и ако не ми мине с ношпа за 2-3 дни, ще постъпя за вливане на системи ..дано отмине, сега само се ослушвам, това не ми звучи шега работа.. Той ми предписа 3*1, а виждам че някои пият доста повече
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #10 -: Август 19, 2010, 21:04:02 pm »
Сами благодаря мила  :D.
 Относно контракциите,не се притеснявай,аз имам постоянни до ден днешен ,ту поспирват,ту пак се появяват,но много бременности протичат така.Пий си ношпато,ако ли не или ще ти влеят нещо или ще ти изпишат някое хапченце да пийваш като на мен.Аз така свикнах с контракциите ,че то май ако ги няма ще се притесня хихииихиииххи  :P.Е разбира се ,няма да се мотаеш по цял ден навънка,малко по полекичка и всичко ще е наред.А понякога болките са и от нарастването на матката ни ,все пак бебока расте ли ръстеееее  :lol: :lol: :lol:.

 Петеее ,ам че чаровна е бре как иначеее,ааааа нали съм маймун .
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #11 -: Август 19, 2010, 21:10:57 pm »
Сами, май и ти ще купуваш доплер  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #12 -: Август 19, 2010, 21:18:21 pm »
 :noevil:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #13 -: Август 19, 2010, 21:30:10 pm »
Мерси Раиса! Това което аз гледах има и дисплей и явно изписва колко удара са в мин. /предполагам де/...чудя се дали ми е необходимо и това, или и звук стига. Нали мога да си го размъквам с мен навсякъде и като ме тресне параноята да слухтя и да се успокоявам?  :lol:

 :lol: Според мен зависи от цената. Моя излезе около 60 лв. Мисля че не бих дала повече пари за подобна джаджа , при все че се ползва сравнително рядко. Като започне да те рита бебчо всеки ден - ти е почти излишно. Можеш да го носиш навсякъде, с големината на дискмен е, но трябва да си носиш и гела и нещо да се позабършеш после, че си има омазване  :lol: Сега бебка лесно знам къде точно мога да я чуя - в дясно на линията на пъпа, примерно. Но докато беше по-малка и търсех пулса по целия си корем. :D
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #14 -: Август 19, 2010, 23:20:15 pm »
Ле-ле, ама тия доплери са страшни бе. Аз бях забравила за тези джаджи. Бях чела за тях преди време, но нали нямаше какво да слушам и не съм се интересувала. И аз иска да си купя, само че моят мъж просто ще откачи, ако и това запона да правя. Вече със сигурност ще ме заклейми за  параноичка. Ама и аз като се знам каква съм сигурно ще го слушам по 10 пъти на ден.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #15 -: Август 19, 2010, 23:50:07 pm »
Нати той и мъжа ти ще слуша  :wink:
Но, има едно "но" с тези доплери...поне моят модел започва да "работи" поне след 16 г.с. Аз бях голям смях - отивам в пощата ( бях 13-14 г.с. ), дошла ми е пратката доста бързо ( Ура ), тичам с кутията към колата, отварям в несвяст пакета, лепя си джаджата за корема и ... - "скапани китайски боклуци" !!!- не работи  :lol:
После Жаси ми каза, че ми трябва гел, намерих си един български, страхотен, за 3.20 лв. - още го ползвам.

Исках да кажа пак за магазините, понеже остана в старата тема.
На Симеоновско има голям магазин - Вис Виталис.
Но от Симеоновско, като се качиш на Околовръстния в посока Горнобански път, веднага след Айко има огромен магазин само за деца. Казва се "Малечко", ако не го бъркам, на 3 етажа е и цялата сграда е стъклена. Аз много го харесвам магазина, каквото съм си купила - всичко е от там.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #16 -: Август 20, 2010, 00:35:55 am »
Натали, като почне да расте корема и ще повярваш, мила! Ех, много много се радвам :D Извинете за спама отново :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #17 -: Август 20, 2010, 03:16:25 am »
Честита ви нова тема, момичета! Да се препълва много скоро, а на сегашните й обитатели- лека и спокойна бременност!
Раиса, благодаря ти за написаното от теб в заключената тема- цял ден си го предъвквам и се чудя да го напиша или не!Благодаря ти,че си го написала!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тема на бременните №66
« Отговор #18 -: Август 20, 2010, 08:10:22 am »
Честита нова тема!Дано има още и още нови попълнения  :goodluck:

Re: Тема на бременните №66
« Отговор #19 -: Август 20, 2010, 09:19:39 am »
Честита да ни е новата темичка. А ето какво намерих в сайта на НЗОК - за нашите права по ЗД и какво ни се полага. Надявам се да ви е полезна.
Хубав ден момичета.  :wink:

А ето и линка: http://www.nhif.bg/c/ext/publications_display/get_file?p_l_id=10558&folderId=11833&name=PBFE-109.pdf
Живей за мига!