0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #440 -: Ноември 08, 2010, 13:30:20 pm »
Цитат
"Възможно ли е след силното подобрение на 3-я ден, влошаването на 4-я отново да се говори за вирусна инфекция."
Не. Вероятно е инфекция това. Но от прегледа по ясно може да се различи. И от ходът на температурата в следващите дни.
Понякога Варицела започва така, макар и сезонът да не е типичен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #441 -: Ноември 08, 2010, 13:39:20 pm »
Не, варицела е карала. Но ми се върти в главата нещо,че влошаване след настъпило подобрение говори за вторична бактериална инфекция. Може ли просто хода на вирусната инфекция да е такъв?
Ако се наложи Аб, не Бисептол и Суметролим или?
Благодаря ви Докторе!
В подобни ситуации, когато трябва да решавам какви да си ми последващите действия са ми много трудни...
POMOGNETE- OTNOVO ZA ZAPEKA
« Отговор #442 -: Ноември 08, 2010, 14:08:01 pm »
Na 2 god. sme i imame zapek,akame vednaj na 3-4 i poveche dni. Kato che li veche go e strah i da se napava za da ne go zaboli. Preglejdaha go - niama zdr. problem pieme Laktuloza po 1 sup. laj. + techen parafin , no pak nishto, molia za pomosht

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Ноември 08, 2010, 14:14:33 pm от Елфи »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #443 -: Ноември 08, 2010, 15:32:13 pm »
Опитай да ограничиш храните, които запичат и да даваш много течности и разхлабващи храни - грозде, круши, ако намериш сини сливи.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #444 -: Ноември 08, 2010, 15:35:54 pm »
Докторе, личната изписа Сумамед, за малката /12 кг/ по 2,5 мл на 24 часа, за голямата /18,300 кг/ се замисли 4 или 5, но каза последно 5 мл. Точно навреме се прибрах- Преслава вдига вече над 38 градуса и й е много отпаднало  :(. Секретите от нослето приличат да са бактериални, вируса явно доста я е съборил.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #445 -: Ноември 08, 2010, 16:15:25 pm »
Кое налага АБ?
Зинат е по-добър избор. Или Цефзил, или Аугментин, или Амоксицилин.
Уши? отит?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #446 -: Ноември 08, 2010, 16:26:00 pm »
При Преслава е чула хрипове, Стефания е чиста.
Преслава от събота сутринта си поддържа Т- 37,2-37,3 сваля до 36,7- 36,8 и така
преди малко обаче стигна 38,6 след сън.
ушите и корема са ок, езика е много обложен, дъха е доста неприятен
Стефания събота сутрин беше с 37, в неделя няколко пъти стигаше до 37 и сваляше до около 36,5
При Стефания ТТ във видимо добро здравословно състояните е 35,9-36,1, при Преславка малко по-висока около 36,2
ох, като тръгна да им говоря за лекарства ме гледат с онзи особен поглед- кой е тук лекаря  :? зинат- в каква дозировка за Преслава /1 г. и 10 м- 12 кг/?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    asita1

  • *
  • 48
  • мама на слънце и луничка
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #447 -: Ноември 08, 2010, 20:56:59 pm »
Моето мнение от прочетеното е че вероятно се касе за детска Астма провокираща се от вирусни заболявания. Което и е най-честото. И едва ли е с "алергична" компонента. Всичко,което описвате е с т-ра предхождаща или последстваща.
Кардиналните грешки:

* едва ли са "пневмонии" тези състояния, едва ли е нужно толкова АБ.
* при втрисане от температура, фенобарбитал не се прави. Нормално е при бързо покачване на т-та да има втрисане понякога. Това е различо от гърч състояние и НЕ Е гърч.
*Състоянието на детето не е противопоказание за ваксиниране или отлагане на ваксинации.
* фрапантна е липсата на каквото и да е било лечение между епизодите. Тук инхалаторните КС са водещи. Практиките да поставяте инжекционни КС (урбазон) с такава честота говори за липса на контрол, или паника, или липса на подход.

Ако на рентгенографията нещата се интерпретират като в съгласие с диагнозата "астма"- аз бих дал Фликсотайд за около месец, успоредно с Кетотифен. И нищо друго, внимателно наблюдавайки детето. Завършете всички нужни ваксини и поставете противогрипната ваксина през м. Септември. В две дози.

Може да се помисли за спирограма преди да започнете Фликсотайд, но детето е малко. Може да опитаме, обаче.
Изключваме "трета сливица".

*посявка на носен и гърлен секрет
* консулт с УНГ за "трета сливица".
* добре е да обсъдите да се направи спирограма преди да започнете Фликсотайд. АКО обаче СЕГА детето НЕ кашля, или няма кашлица изобщо, решението за Фликсотайд трябва да се вземе след внимателно преслушване, оценка, данните от спирометричното изследване и данните от рентгенографиите.
* небулайзерите за течни инхалации се вземат пред вид ако състоянието го налага- добри са тези на "Медел"- компактни и качествени
За да ви припомня случая ви цитирах.
А СЕГА ПРОДЪЛЖЕНИЕТО.*Носен и гърлен секрет -чисти
*Консулт с УНГ-няма трета сливица или синузит-диагноза алергичен ринит-изписан алергодил 2 *1 -20 дни
*спирометрия ни отказаха,с мотива че е малък и няма да се справи
Междувременно направихме още 3 спазъма в хода на вирусно заболяване-Август ,и ОКТОМВРИ ПРЕЗ 10 ДНИ-2 СПАЗЪМА
Тествахме    детето с венозна кръв-положителен резултат към битови алергени-куче,котка,микрокърлежи ,кон,домашен прах,отрицателен към полени
След всичко това днес ни диспансеризираха и ето изписаната терапия,която искам да обсъдя с вас преди да я започна
*ефира-всеки ден
*флексотиде-2*1впръскаване
*вентолин при нужда в  хода на спазъм
МЕЖдувременно,при      последниятни прием в болницата детето последният ден се обрина,или по точно по цялото му тяло ,където се беше разчесал излязоха огромни червени ,сливащи се ,нерелефни петна,по тоя повод ни включиха  като допълнение към лечението финистил като противоалергично-и о чудо,след 2-3 приема ,хремата ни ,която е проблем оттдавна и не се повлияваше от 2-3 вида капки за нос се пресуши изведнъж за  ден и половина
Та явно при нас първозначен е проблема с алергичният ринит,за който аз в по-горе посочената схема на лечение не виждам кое ще ни помогне за  нея.
Иначе,спазмите ни 8 или 9 до сега за 2-3 години ,протичат всеки път по един и същ начин-вирус-хрема,на 1-2-ри ден 2-3 изкашляния   и вече свирим и много бързо се влошаваме.
Моля ви изкажете и вие мнение,какво пропускаме и къде грешим?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #448 -: Ноември 08, 2010, 21:28:59 pm »
Започнете с Фликсотайд.
Третирайте също и алергичният ринит- убедете се че НЕ САМО той е причина за кашлицата.
"Ефира" е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    asita1

  • *
  • 48
  • мама на слънце и луничка
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #449 -: Ноември 08, 2010, 22:00:49 pm »
ефира е монтелукаст.Как да се  убедим за ринита,с наблюдения върху детето предполагам.Иначе относно кашлицата,когато е здрав нямаме кашлица никаква,само след вирусно заболяване и спазъм-това е ,закашля се понякога като скача върху леглото,предполагам заради алергията към акарите,но до там....
Иначе той е свръхактивно дете,по цял ден беснее,бяяга ,скача,кара колело,катери се,вдига и мести тежки неща,никога не се закашля при гореспоменатите.А колко дълго ще се наложи да приемаме флексотайт по принцип?
« Последна редакция: Ноември 08, 2010, 22:56:39 pm от asita1 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #450 -: Ноември 08, 2010, 23:23:29 pm »
на Стефи профилактиката беше първо три месеца, след това прекъснахме, направи спазъм, почнахме пак около месец и половина и сега вече 4ти месец не е на Фликсотайд
Ефира=Сингулер, почнаха да го изписват, защото уж и то не се доплащаше по касата
Асита, и на Стефи спазмите са провокирани от вируси, както и при вас механизма на протичане е хрема, спазъм, кашлица
Доктора ни препоръча прием на кетотифен три месеца, от миналия месец не й давам нищо, само инхалации вентолин при нужда- наложи се веднъж, но ми прави впечатление, че много бързо се повлиява и пристъпа е много лек
за сравнение- януари въпреки урбазона и инхалациите с вентолин се наложи да й дам и новфилин за да успокоим дишането  :?
« Последна редакция: Ноември 08, 2010, 23:25:23 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    asita1

  • *
  • 48
  • мама на слънце и луничка
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #451 -: Ноември 08, 2010, 23:43:23 pm »
Благодаря ти!Ох дано да имаме вече някакво подобрение след терапията,която започваме,че много се измъчи детето вече.Много начесто ги правим,последният път през 10 дни,ами той просто си живее в болницата вече ,не у нас....А относно Кетотифена,бяхме го започнали лятото,но направи Август спазъм,накараха ни  да го спрем,за да можем да го тестваме за алергий и до там приключихме с него.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #452 -: Ноември 09, 2010, 10:03:12 am »
ефира е монтелукаст.Как да се  убедим за ринита,с наблюдения върху детето предполагам.Иначе относно кашлицата,когато е здрав нямаме кашлица никаква,само след вирусно заболяване и спазъм-това е ,закашля се понякога като скача върху леглото,предполагам заради алергията към акарите,но до там....
Иначе той е свръхактивно дете,по цял ден беснее,бяяга ,скача,кара колело,катери се,вдига и мести тежки неща,никога не се закашля при гореспоменатите.А колко дълго ще се наложи да приемаме флексотайт по принцип?
Не виждам нужда на този етап да давате монтелукаст.
Приложете Фликсотайд за месец. Оценете после резултата. Опитайте намаляване с перспектива за две седмици да го спрете.
Няма логика да давате ендовременно Вентолин и Фликсотайд, ако детето не е в остър пристъп.

Убедете се че детето не кашля от ринит, синузит първо, преди да започнете Фликсотайд!
Добра тактика е преди да почнете с Фликсотайд да направите обикновена актинография на гръден кош ( фас).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #453 -: Ноември 09, 2010, 11:44:19 am »
Привет на всички в темата !
Отдавна не съм писала ,но сега имам нужда от съвет , по проблем с който не знам как да се справя. Дъщеря ми на 3 г. има силно зачервяване и дискомфорт между срамните устни , няколко дни я киснах в тетра ,но няма ефект ,а от вчера е зачервен и ануса. Оплаква се, че я боли и трудно ака. Първо имаше запек ,после тръгна рядко и от болки в коремчето се мъчи.
Днес ще и взема някакъв пробиотик , но за зачервяванията какво мога да мажа и за двете места ?
Благодаря предварително!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #454 -: Ноември 09, 2010, 13:45:29 pm »
Здравейте!
Бих искала да помоля за съвет, относно малкия ми син- Тони (5г.). Прави чести ларингити. Роден е с много мънички сливици и не знам дали на това се дължи проблема, но вече няколко пъти се случва изведнъж да му изчезне гласа и то за секунди. След това минават поне 2 седмици докато се оправи. Преди 3 години ни хоспитализираха за да му бият урбазон и да е под наблюдение и той в болницата разви пневмония (зарази се предполагам- имаше 2 деца с пневмония в нашата стая). Слагам купички с вода да овлажнявам въздуха, тъй като ми казаха, че причината най-вероятно е сухия въздух в стаите. Сега, след като пуснаха парното, което засушава въздуха допълнително се боя да не развие ларингит отново. Моля за съвет.
Благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #455 -: Ноември 09, 2010, 16:20:17 pm »
Lora2312, за овлажняване на мен лекар ми беше казал да слагам на котлона чай от лайка с една лъжичка сода вътре. Така си къкри на слаб огън. Това за мен е ароматът на зимата  :D. Моят син прави ларингит при почти всяко вирусно заболяване.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #456 -: Ноември 09, 2010, 16:53:32 pm »
Lora2312, за овлажняване на мен лекар ми беше казал да слагам на котлона чай от лайка с една лъжичка сода вътре. Така си къкри на слаб огън. Това за мен е ароматът на зимата  :D. Моят син прави ларингит при почти всяко вирусно заболяване.

Ами и на мен са ми го казвали, но апартамента ни е 110кв. и едва ли ще успея да променя влагата на всички помещения с една тенджерка на котлона в кухнята.
Мерси за отговора vera ! :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #457 -: Ноември 09, 2010, 17:33:35 pm »
В Джъмбо има нескъпи овлажнители. Разгледай. Ние още не сме купили подобна джаджа.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #458 -: Ноември 09, 2010, 17:56:49 pm »
Имайте в пред вид, че от овлажнителите за въздух се образува и мухъл. Моето дете също често прави ларингити и мога да кажа, че овлажнителите не вършат работа при нас, даже напротив. Сега се борим с неприятният проблем мухъла.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #459 -: Ноември 09, 2010, 17:58:30 pm »
Аз съм категорично против използването на всякакви "овлажнители".
Освен че предизвикват мухъл, са и страшно алергизиращи.
Може просто да проветрявате често и да поддържате логична т-та в помещенията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.