0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #580 -: Декември 03, 2010, 14:45:53 pm »
д-р Бърди, това са ни изследванията на уринка

   Забележка : УРИНА ИЗОЛИРА СЕ PSEUDOMONAS AERUGINOSA > 10*5 KOE/cfu/ 03,12,2010 *
   Профил    Виж по-долу
   Azlocillin    S
   Amoxicillin-Acidum clavulanicum    R( Augmentin; Medoclav)
   Cefuroxime    R( Zinnat;Zinacef, Axetine )
   Ceftazidime    R( Fortum )
   Cefotaxim    R
   Amikacin    R( Amikin )
   Gentamycin    *
   Tetracyclin    R
   Sulfamethoxazone-Trimethoprim    * Biseptol,Trimezol, Sumetrolim, Seprin)
   Nelidix acid    *( Nelidix Negram )
   Ciprofloxacin    S
        Piperacillin-Tazobactam S(Tazocin)    
   Moxifloxacin    S(Avelox)    
   Легенда:S(чувствителен); I(интермедиерен)    $R(нечувствителен); ---(не е залаган)
Какво ще ме посъветвате, да пусна ли втора проба или веднага да лекувам, кой антибиотик ще ми препоръчате?

[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #581 -: Декември 03, 2010, 19:13:45 pm »
Здравейте, Докторе!
Отново се обръщам към Вас! В урината на дани се изолира Proteus Mirabilis 10*4-10*5
Изписаха ни Зинат 250млл/5мг по АБиограма 2х2млл
и Неоренал СР кидс 2х2т - 10дни
Детето е на 2г и 5м; 14кг
Според Вас правилна ли е дозата?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #582 -: Декември 04, 2010, 18:11:23 pm »
Докторе, малката /1г.5м./ пие 2-ри АБ за един месец. Пи първо Цефзил, след седмица мина на Аугментин /вторият АБ ми се струва, че е изписан без нужда, но вече свършила, започнали сме го и трябва да го довършим/. Пие го вече 4-ти ден, но от вчера изхожданията се увеличиха до 4-ри на ден, като от днес започнаха да стават кашеви, а последното и леко воднисто. Личната каза да пием Хидраск по 2 прахчета от 10мг. Искам да Ви питам, ако продължават да се увеличават воднистите изхождания до колко дни като минимум е желателно да се пие АБ или въпреки редките изхождания да си го продължим 7 дни?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #583 -: Декември 04, 2010, 22:22:35 pm »
Докторе, Виктория( на 4 години), днес се оплака два пъти че и се вие свят,много се стреснах, за първи път се оплаква :( в момента е с банална хрема и не много силна влажна кашлица, моля ви кажете, трябва ли да се притеснявам, да направя ли някакви изследвания,
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #584 -: Декември 06, 2010, 11:01:29 am »
Здравейте д-р Бърди. Имам въпрос по повод неспиращата хрема на дъщеря ми (на 4,6 години е). Хремата е почти постоянна, като цвета на секрета варира и спрямо него ни изписват различни капки с почти никакъв ефект. Последният път ни изписаха Мaxitrol за 5 дни. Минаха петте дни, понамаля хремата, но не спря. Има периоди, в които спира за няколко дни и после пак. Пуснахме изследване на носен секрет, но не се изолира нищо, така че не ни изписаха абсолютно нищо. Бяхме при УНГ специалист. Видя трета сливица, но каза за сега нищо да не се предприема. Детето хърка, когато спи. Моля за вашето мнение.
Извинете Докторе, ще си позволя отново да постна въпроса си с молба за вашето мнение. В момента нямаме хрема, но обикновено когато има не е съпроводена с други оплаквания или симптоми.
Благодаря Ви.
<br />[link=http:
*

    Lorenzo

  • *
  • 1
  • На спомена горчивата наслада...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #585 -: Декември 08, 2010, 10:49:45 am »
Моля, препоръчайте ми добър УНГ за София.
Д-р Александър Райнов е най-добрия УНГ в София. Работи в ИСУЛ, но при него се ходи само с предварително записан час понеже е голям наплив- записва за след около седмица. Ето тел. за записване (евентуално)- 0887 938 931

Успех!
Няма нищо по-хубаво от лошото време! Нека вали- дъждът скрива сълзите ми...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #586 -: Декември 08, 2010, 13:47:27 pm »
Благодаря ви, denisa, Lorenzo  !!!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #587 -: Декември 08, 2010, 14:54:24 pm »
midge, и на нас ни се наложи пролетта да посетим УНГ доктор. На мъжът ми една колежка му препоръча найния, а именно д-р Тодоров. Той също работи в ИСУЛ, но ние посетихме частния му кабинет. Някъде около басейна Спартак беше. Тел. му е: 0888 308 914. Аз останах доволна от него и затова смело го препоръчвам.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #588 -: Декември 13, 2010, 22:13:32 pm »
Хора, Помагайте! Андрей е вече 5-ти ден със запек! Днес бяхме вече при педиатъра, който ни изписа едни хомеопатични свещички - Вомитусхил. Те са против повръщане, но имали ефект и при запек. В България няма никакви свещички за запек освен Бизакодил, които са за по-големи деца. Освен свещичките му давам и Дуфалак. Ще даваме и пробиотик Infants Dophilus. Днес е ял спанак с карфиол за обяд и вечеря, след обяд сини сливи с овесени ядки и кисело мляко. Изпил е много вода със сок (чиста вода не пие). Соковете са на Хип, купувам разхлабващи само - круша, ананас и т.н. С клизми вече нищо не става (вода и сапун). Има позиви, но го е страх да не го заболи - наскоро имаше пак запек и явно много го е боляло, та сега се стиска и задържа. Вече не знам какво да правим с мъжа ми. Приемам всякакви съвети. На ръба на отчаянието съм. Благодаря ви предварително!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #589 -: Декември 14, 2010, 08:30:37 am »
Д-р Birdie, вчера на обяд на малката /1г.5м./ сложихме Превенар и Пентаксим на една визита. Вечерта към 12ч. имаше Т 37,7-38,1. Дадохме Панадол. 3-4 часа след това си я поддържаше 37,7 след което се понижи на 37,2. 2-3 часа след това падна на 37 и от тогава си варира ок. 37-37,1. Възможно ли е това да е реакция от ваксината или да търсим друга причина. Иначе няма други видими причини. Ако е от ваксината, колко време продължава това състояние и кога вече трябва да няма Т?
Т преди малко отново беше 37,5. Едната ръчичка е видимо по-подута от другата, но не плачи като я пипна. Ще помогнат ли компреси с Риванол, както съветва личната?
Ще съм благодарна и на майки, чийто деца са реагирали с Т на ваксини, да споделят как е било при тях.
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 10:09:30 am от tan »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #590 -: Декември 14, 2010, 16:04:57 pm »
tan, не са ми правили температури от ваксина. Само на малката при последната доза инфанрикс /дано да не бъркам/ ужасно много й се поду крачето. Стоя така три дни. Дано да е реакция и бързо да отшуми.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #591 -: Декември 14, 2010, 17:19:37 pm »
Miriam, това е доц Тодоров или сина му? Оказаха се двамата в един кабинет там. Благодаря ти предварително!

За запека не мога да помогна  :( круши при нас действат добре, но не при толкова сериозно запичане.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #592 -: Декември 14, 2010, 20:01:57 pm »
midge, съжалявам, че пропуснах да уточня - ние бяхме при сина и това е неговият телефон. Запека засега е овладян с половин свещичка Бизалакс-детски, но в четвъртък сме на специалист да видим какви ще са препоръките.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #593 -: Декември 14, 2010, 20:06:13 pm »
Не са нужни "специалисти" повече от един добър Педиатър.
Намалете католичеството изпивано мляко дневно до около 250-300 мл/дневно.
Постарайте се детето да хапва количества храна през деня. Не винаги спанак и "твърди зеленчуци" помагат- понякога само причиняват по тежък запек.
Убедете се че няма болезнени рагади за лекуване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #594 -: Декември 14, 2010, 20:24:56 pm »
Благодаря, Miriam, и аз към него се насочих.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #595 -: Декември 14, 2010, 23:55:54 pm »
Докторе, моля Ви за съвет, как да облекча ръчичката й. Т днес вече не е така постоянна , както снощи, има вече интервали, в които варира между 36,4-36,7, но затова пък ръката и се поду, подпухна и зачерви повече. На обяд беше малко зачервено петъце, а тази вечер вече е доста голям участък, обхванал почит от лакътя до рамото. Личната лекарка каза да правим компреси от риванол, но не мисля че помагат. Кога трябва да се очаква подобрение. Може би аз съм виновна, че се съгласих да ги сложим двете ваксини на една визита.Никога до сега не е имало каквото и неразположение след ваксини.
Ще съм благодарна  и на всеки,помогнал със съвет.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #596 -: Декември 14, 2010, 23:59:35 pm »
Може да обтриете с ледчета и да дадете Парацетамол/Нурофен.
Много пъти сме писали че две ваксини на визита не се слагат. Но... явно няма полза от моето писане :) щом то не помага на практика.

:)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #597 -: Декември 15, 2010, 00:20:13 am »
Много пъти сме писали че две ваксини на визита не се слагат. Но... явно няма полза от моето писане :) щом то не помага на практика.:)

не, не, напротив, полза има много, и доказателства затова също много...
Грешката явно е само моя, не съм Ви разбрала правилно. Много внимателно винаги съм се вслушвала в съветите Ви..., но явно този път погрешно съм разбрала думите Ви:
...Макар че по принцип могат да се поставят и на една визита, и че по принцип официално няма такъв срок...
А и личната каза, че пневмококова и пентаксим може на една визита.
В листовката на ваксината пише: "превенар може да се дава едновременно с други детски ваксини, като в такъв случай трябва да се използват различни инжекционни места." След всичко това, след дълго мислене, рещих че мога да ги поставя на една визита. Но явно съм постъпила глупаво.

Но мога ли все пак да смятам, че въпреки ужасната ми грешка, за която вече се обвинявам, все пак няма нищо страшно. Ще спадне и оттокът и зачервяването, последствия няма да има...
Благодаря ви, докторе! Мисля знаете, че винаги съм ценяла усилията и помоща Ви!
« Последна редакция: Декември 15, 2010, 00:44:15 am от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #598 -: Декември 15, 2010, 01:30:04 am »
Второто го написах поради това че всеки може да опонира с тезата че може да се поставят ( и това се прави широко) две ваксини на една визита, поради липсата на каквато и да е било забрана това да не се прави. Да, няма такава перопръка да НЕ се поставят заедно, и съм длъжен да го кажа и спомена това.

Детето ще се оправи след два, три дена. Няма нужда толкова да се притеснявате.
Може би са Ви накарали да ги поставите двете заедно, но избягвайте го по принцип.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #599 -: Декември 15, 2010, 09:47:15 am »
Благодаря, д-р  Birdie! Винаги съм се водела от съветите Ви. Захранване, ваксини, отглеждане, за каквото съм можела да получа съвет, съм го правила. Винаги всичко е било работещо, децата добре, а аз щастлива като майка. Но този път постъпих така глупаво и прибързано. Моника винаги е понасяла така добре ваксините. Това неудобство, което преживя е заради моята грешка.
Няма нужда толкова да се притеснявате.
Така е. В подобни моменти винаги сте притъпявали моите притеснтения, но сега наистина си спомням много ясно и точно Ваши думи,  с които казвате да не се слага две ваксини на една визита и от това се чувствам още по-ужасно. Много лекари го правят, за да си спестят с това още няколко визити и че Вие никога не го правите.
До една определена възраст по-голяма част от хубавите и лошите неща, които се случват на децата са резултат от нашите решения като родители. И дори всяко малко неудобство изпитано от децата, пречинено от наша родителска грешка е ужасно.
Затова нека всички четящи тук запомнят, НЯМА забрана да се слагат две ваксини на визита, но е ДОБРЕ, ЖЕЛАТЕЛНО това да не се прави, да има поне седмица разстояние между тях , за доброто на децата ни.
Благодаря още веднъж д-р  Birdie! Желая ви добър и усмехнат ден!
« Последна редакция: Декември 15, 2010, 09:54:05 am от tan »