0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #480 -: Ноември 10, 2010, 22:54:55 pm »
 Д-р Росица Цонева от Бургас алерголог, няма как да сте я чували, но не сме ходили до Варна или София.

 Още утре ще поискам да ни изпишат АБ. Досега не сме боледували от нищо друго освен бронхиолити,бронхити и бронхоспазми. Ангини,отити и пневмонии да не казвам голяма дума, но незнаем какво е. За това решиха, че сме за такава терапия.

 Инхалатор, бейбихалер или небулайзер обаче ще купя, само искам да ме посъветвате какво точно ще най полезен на нас, малката е на 3,5г.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #481 -: Ноември 10, 2010, 23:12:14 pm »
Благодаря ви още веднъж, Докторе! :)

Днес пак почти няма сополи,не и е запушен носа, потече точно 4 пъти за целия ден,по една тънка вадичка, ако мога така да ги опиша, но пък и моя потича без да съм болна, като духа вятър. Сутринта кашля около 30 мин след ставане, пак, като пристъпна кашлица,  до обяд прокашля още 2-3 пъти и това беше!Пак я водихме на лекар да и чуят гърдите, чисти са, остава си леко зачервено гърлото. Мислим малко да сменим средата и да отидем на почивка за 10 тина дена , да видим как ще и се отрази чистия въздух и като се върнем ще пуснем  носен и фарингиален секрет, както препоръчвате/преди месец пускахме само носен беше чист/пишеше стафилококос епидермалис, - нормална микрофлора/, казаха,че това  е нормална бактерия в нослето/
  Поправете ме,но все си мисля, че всичките и по-серизони проблеми дойдоха след поставяне на ваксината МРП,/може би не  е била напълно здрава/ бях писала  и преди ,че на 7-ми ден след поставянето  и вдигна близо 40градуса и оттогава започнаха всичките ни серизони проблеми и с гърлото,сополите и  кашлянето!
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 23:16:12 pm от heartbeat »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #482 -: Ноември 11, 2010, 20:30:56 pm »
с молба за съвет до д-р Бърди и майки, които са имали този опит.

преди 2 седмици прищипах пръстчето на детето на една врата. сега нокътят почти се е отлепил, под него се събират замърсявания. но все пак, има един здрав участък, който не е отлепен и не си представям просто да дръпна целия нокът и да го махна.

кажете, моля, как да процедираме? ето как изглежда нокътят:



зеленото под нокътя е пластелин, не се плашете :) горе вдясно се вижда здравият участък.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #483 -: Ноември 11, 2010, 20:34:11 pm »
Обработете отгоре и отстрани с йод или по-добре с Бетадин ( клечка за уши- намазваме, с особено внимание да обхванете и краищата).
Поддържате така всеки ден и оставяте да падне сам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #484 -: Ноември 11, 2010, 20:34:44 pm »
Току що взех малкия си син от градина... ама все едно е бил на боксов мач. Дете го е бутнало по стълбите. Има лош оток и ще остане синина на лявата скула :(
Моля за съвет- подходящо третиране на мястото.

аз бих почистила раната и намазала с крем Вита-Мерфен от аптеката. синината ще се разнесе, отокът също.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #485 -: Ноември 11, 2010, 20:35:37 pm »
много благодаря, докторе!
а като падне сам нокътят - трябва ли да се третира мястото с нещо? или превръзка?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #486 -: Ноември 11, 2010, 20:36:29 pm »
Не, с нищо. Поддържате чисто само.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #487 -: Ноември 11, 2010, 21:47:59 pm »
Здравейте можете ли да ми дадете съвет,детето ми е на 1 г. и 8 месеца и от юни 2010 е диспансеризран при детски пулмолог с диагноза Бронх.астма с алергичен компонент.Подадохме документи за РЕЛК,дойде писмо но изискват кожни проби и ВЕД.Лекарката твърди че е грешка и че не са взели под внимание възрастта на детето.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #488 -: Ноември 11, 2010, 21:54:58 pm »
ние не сме правели такива изследвания на Стефания, минахме комисията
дадоха обаче само 30 процента, била ок, а самия преглед е абсолютна пародия
всички изследвания и епикризи са пожелателни и в подкрепа на диагнозата, защото ако детето е в ремисия те няма как да оценят пристъпите, които прави
само протокола от ЛКК е задължителен, както и изпращането на ЛКК от лекуващия лекар
точно БА е субективна диагноза и зависи от моментното състояние
просто няма как да докажеш, че не ги лъжеш, какти примерно ако имаш увреден орган

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #489 -: Ноември 11, 2010, 22:06:50 pm »
Благодаря,ние трябва да се явим на 7 януари 2011 г. ,но явно направление за алерголог няма да ни дадат и ще видим какво ще стане ,а пристъпите си ги прави много често с пълната терапия Сингулер,Флексотид и Екозал при нужда.Посъветваха ме да търся телефон и да се обаждам до комисията да питам.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #490 -: Ноември 11, 2010, 22:17:55 pm »
Мерси, Jam! :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #491 -: Ноември 12, 2010, 08:49:55 am »
Здравейте! Имам проблем, ако някой е имал сходен моля да сподели!
Вики след поредния вирус получи обрив, в сгънките на крачетата и отзад по дупето. Пъпчиците не се забелязват с просто око, освен в гънките отпред. Само кожата стои грапава. На тези места започна да отзвучава, но напипвам единични такива, пак невидими и по крачетата, най-вече от коляното надолу. Няма нито една по ръчички, гръбче, коремче.
И друг път ми е правила обрив след вирусна инфекция, но тогава бяха навсякъде и най-вече по стъпалата на крачетата. педиатърът тогава счете, че е от температурата възпаление на потни жлези. Този път обаче температура не сме поддържали.
Благодаря на всички предварително!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #492 -: Ноември 12, 2010, 11:30:24 am »
По повод ТЕЛК-а / вече не се води РЕЛК/ всички комисий много държата на няколко неща. Първо редовно изписване на лекарства по рецептурна книжка, второ - една хубава етапна епикриза от ДжП-то или наблюдаващия педиатър/пулмолог/, трето - копия на амбулаторни листа от посещения при лекар по повод пристъпи. Ако към това се добавят и 2-3 епикризи,че детето е приемано с пристъп в болница, процента ви е в кърпа вързан. Иначе най-добри звъннете на телефона ,който е на писмото за явяване,да уточните ,че детето е малко за ФИД-ове и др, да не ви навикат по инерция,като отидете и да почне явяването със скандал  :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #493 -: Ноември 12, 2010, 16:34:18 pm »
най-много държат на амбулаторните листове, при толкова спазми на Стефания ние нямаме нито един амбулаторен лист, защото някой е трябвало да си свърши докрай работата
по-лесно им е да й бият един урбазон да си вържат гащите и след това да ни пратят с антибиотик и един тон брохнодлатиращи, отхрачващи и антихистамини да си се оправяме
понеже нашия детски пулмолог й беше по-изгодно да й даваме пари за платен прием нито веднъж не ни обясни за какво иде реч, дори не обясни как се диспансеризира детето и се оказва, че тя от февруари е с рецептурна книжка, но не е диспансеризирана при никой лекар  :( :( и естествено от комисията не пропуснаха да ми натъртят, че аз съм виновна за това, понеже съм била заинтерисована да си изискам всякаква документация
добре, че си раждаме децата да са болни и да ходим по комисии за процценти, че без тези държавни пари как ще ги отгледаме направо не зная  :x

Искам да попитам д-р Бърди относно грейпфрута и прием на лекарства
http://www.jenite.net/2008/06/blog-post_5941.html
ето в момента и двете са на АБ, малечка много обича цитруси, аз също съм болна и ям много грейпфрут и лимони и тя си иска
естествено не й давам, но искам да чуя и Вашето мнение
« Последна редакция: Ноември 12, 2010, 17:30:58 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #494 -: Ноември 13, 2010, 00:20:44 am »
Здравейте,докторе! Детето ми е на 3,5г.,преди 20дни извадихме 3тата сливица с надежда,че нещата ще се оправят нещата, но уви.От Бургас сме,но я извадихме в Пазарджик.От 9месечна малката прави бронхоспазми-Бургас,море,нефтозавод и аз незнам от какво.Казаха ни да извадим 3та сливица, спря да хърка, но кашлицата така и не спря.Сутрин кашля още щом си отвори очите-влажна кашлица,сякаш има секрети,а сополи няма никакви.От както извадихме сливицата, дъха й сутрин е ужасен.Мием зъбите и пак мирише, чак като почне да яде нещо тогава лошият дъх изчезва.През деня по радко кашля, освен ако почне да скача или бяга кашля много.Вечер понякога има суха кашлица, но не всяка вечер.Последните 20дни, 2 нощи ,както и снощи(3( направи пристъп.Към 4,30 сутринта почна суха лаеща ,задавяща кашлица.Между кашлянията, дишането е хъркащо със секрети на гърлото,сякаш с кашлицата се опитва да изкар секретите,но кашлицата ми се струва,че идва от дробовете,а хриповете от гърлото,дадох вентолин 5мл.След 10 мин повърна жилав секрет,което е нормално за нея при тея пристъпи.Не исках да чакам ,щото на един от миналите пристъпи беше страшно,от кашлицата ли, от липсата н въздух ли имаше спукани капиляри по бузката и вратлето.Затова пуснах гореща водя в банята и я закарах да диша оправи се сравнително бързо и заспа.В 6ч. почна пак да кашля, но тоя път за около 7-8 мин. и заспа.Беше по лек пристъп.Давала съм Ериус,сега давам Ксезал капки 5 сутрин и вечер.Ехинацея форте по 20капки 3пъти.От снощи почнах да давам вентолин по 5мл.смятам давам 3-4дни сутрин и вечер.През деня АЦЦ и едни билки поръчах по пощата за бронхоспазми от София-бъз,алтея,ленено семе,босилек,мащерка риган,липа,петоръстник,анасон,борови връхчета,сладка папрат -съдържа.
Педиатърката ни като много други,я гони малко безхаберие.
Какво ще ме посъветвате,какво да правими как да лекуваме, неискам детето ми да стане астматик-това би означавало,че няма да може да играе физкултура в училище, няма да може да спортува и ще страда много?
Да я тестваме ли,да направи някакъв курс на лечение ли?
От къде да почнем и на къде да вървим, посочете ни пътя?



   Здравейте, лошия дъх отмина от само себе си, което се оказва че е било от операцията.Направихме носен и гърлен секрет излезе Мораксела катаралис в носния, макар да има секрети личната ни и алерголожката при която отидохме казаха, че за момента няма причина да се започне АБ лечение за моракселата. Правим почти всяка нощ пристъпи-кашлица суха давеща около 10-15мин и след като повърне се успокоява. Не всеки път повръща. Алерголожка ни каза да даваме вентолин още 2-3 дни по 3 мл. само вечер, но днес на градината беше кашляла и повърнала и ме повикаха да я прибера. Сутринта не дадох вентолин, явно трябваше. Днес ни изписаха терапия със Сингюлер RF125 по 1прахче вечер, Флексотид 50-RF118, 2 по 1 впръскване с бейбихалер за 3месеца. Кузикром 2по 1 впръскване за 10 дни.
 
  Мислите ли, че това е най-ефективната терапия за детето? Какъв бейбихалер да купя, каква марка, по аптеките ми предлагат инхалатори само.
  Някой ползвал ли хомеопат за лечение на астма, замислям се за подобен вариант, скептично настроена съм, но чувам има положителни отзиви?

  Здравейте, препоръчахте да почнем АБ заради Моракселата. Изписаха ни СУмамед форте 200мг. 5мл. Мели е 15кг.,дозата е 6мл. на 24ч., за 6дни. Струва ме се голямо количество,като се има предвид колко е цялото количество в опаковката мисля че ще стигне за 3-4дни само.
  Не сме започнали сингюлера и флексодида, трябва ли да изчакам да изпием АБ първо? Капки Ксезал да продължавам ли да давам, нашата лекарка винаги има толкова пациенти и все бърза, забравям да питам за важни неща. От 2седмици сме на вентолин, а знам че не е добре толкова дълго, но нямаме избор, щото преди 1ч. пак имаше пристъп за около 10мин,както седеше почна да диша трудно, да се зачервява лицето й, и почва да търси вода да пие,кашля,кашля ,повърна и се оправи.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #495 -: Ноември 13, 2010, 00:39:49 am »
АБ не е подходящ!
Подберете по антибиограма-Аугментин, Зинат, Цефзил са от най- предпочитаните, ако АБ показва чувстителност към тях.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #496 -: Ноември 13, 2010, 01:16:12 am »
Можем ли да го сменим като вече имаме 1 прием на Сумамед? В антибиограмата ги има и трите, които изброявате.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #497 -: Ноември 13, 2010, 14:47:48 pm »
Докторе, искам вашето мнение.
Сутринта Дани като пиша и имаше капки кръв. Ходихме в спешното, изследваха урината (белтък и седимент)- била добре, само леко завишен билерубин (незнам дали правилно го изписах), ехография - всичко нормално. Консултация с уролог - кръвта явно е от нараняване на кожичката на главичката (ф...). Да наблюдаваме.
Сега е пишал 2 пъти единия път - ок, втория пак капка кръв. Ходи малко количество и се присвива все едно го щипе. Казва, че го боли там. Забелязах сега обаче, че е малко мътна урината, смятам в понеделник да направя посявка. Нещо друго?
Преди 4 месеца имахме уроинфекция, лекувахме с Цек, едното бъбрече беше леко уголемено, при следващата контрола всичко беше наред.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #498 -: Ноември 13, 2010, 17:23:54 pm »
Докторе, 3-4 страници по-назад сте дали съвет как да се диагностизират анални рагади. Ако такива има, провежда ли се някакво лечение? Те признак ли са за нещо по-сериозно? Благодаря!
« Последна редакция: Ноември 13, 2010, 17:25:43 pm от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #499 -: Ноември 13, 2010, 17:31:33 pm »
Докторе, искам вашето мнение.
Сутринта Дани като пиша и имаше капки кръв. Ходихме в спешното, изследваха урината (белтък и седимент)- била добре, само леко завишен билерубин (незнам дали правилно го изписах), ехография - всичко нормално. Консултация с уролог - кръвта явно е от нараняване на кожичката на главичката (ф...). Да наблюдаваме.
Сега е пишал 2 пъти единия път - ок, втория пак капка кръв. Ходи малко количество и се присвива все едно го щипе. Казва, че го боли там. Забелязах сега обаче, че е малко мътна урината, смятам в понеделник да направя посявка. Нещо друго?
Преди 4 месеца имахме уроинфекция, лекувахме с Цек, едното бъбрече беше леко уголемено, при следващата контрола всичко беше наред.
Посявката е негативна?
Това е вероятно цистит и за АБ лечение.
Ако обаче настоявате че причината е локална, може да намажете с Бактробан/Фусидин локално. Ако това не променя симптомите... това е цистит/уроинфекция.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.